Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cluster-fejfájás fórum

Cluster-fejfájás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
101. Baby0309 (válaszként erre: 90. - Ednuci77)
2013. jún. 10. 09:00

Szia Edina!

Hú,nem semmi mennyi gyógyszerről írtok :((( Borzalom,hogy ezek milyen erősek(alapból) és semmi hatás szinte :(

Páromnak kb egy hete kezdett mindennapossá válni a dolog,napi egyszer(leginkább kora esti órákban jelentkezik,olyan 6-8 óra között),de van,hogy kora reggel is jön,olyan 3-6 óra között. Közbe napközbe görcsölget.

Neki csak az egyik oldala fáj,de eltudom képzelni mennyire(vagyis nem tudom elképzelni),csak ahogy hallom,hogy jajjgat és szenved,Ő aki aztán igazán bírja a fájdalmat...hát borzalom. Ő Indometacinumot kapott,napi 3X1 db(mellé Quamatel)...annyit mondott,hogy valamivel lerövidíti a rohamokat,jobban mondva Ő 98%-ban mindig elalszik,ahogy egy idő után csillapodik a roham...de ez nem mindig van így,pl volt nem egyszer,hogy éjjel egymás után 3!!!! db gyógyszert is bevett 2 órán belül.....(persze lecsesztem,de azt mondta legalább kiüti és eltud aludni :(


Szóval ,mindig más..neki egyébként olyan 4-6 hétig szokott tartani aztán csend gy 1-1,5 évig. Reméljük ez így is marad.

2013. jún. 8. 20:59
Az oxigén tegnap hatott,ma majd meglátjuk,szivtam 15l/perc 20egész percen át,majdnem az egész palackot kiszivtam,közben arra gondos ltam jól csinálom e?Rögtön a kezdetekkor elkezdtem,gondolom igy nem volt ideje rendesen kialakulnia.Nekem is ahogy a fiadnak is az egész fejem fáj.Szerinted van esélyem arra, ez krónikus lesz,vagy ha eddig nem lett,akkor ezután sem?Csak az a szégyen,hogy vannak nagyon jó gyógyszerek,és támogatás semmi nincs rajtuk.Az orvosom Tajti János a fejfájástársaság egyik alapitója,millió levelet irt az oep-nek,a válasz az volt,szedjünk algopirint.Nem nekik fáj.
2013. jún. 8. 17:06
18 alattit akartam írni:)
98. gyemant10 (válaszként erre: 97. - Ednuci77)
2013. jún. 8. 17:05
A Liticarbot fokozatosan emelték,főleg mert rajtunk kívül még 8 alatti nem nagyon szedte.Az oxigén hat,de a roham legelején el kell kezdeni,akkor jobb.Ha már nagyon fáj akkor is jó(legalábbis nekünk).Talán egyszer fordult elő,hogy azt mondta a fiam,hogy az sem segített.Rohamok között is van gyakran fejfájása,ő azt szokta mondani,hogy az egész feje fáj olyankor.Dehogy haragszom,pont azért válaszolok mindig a tőlem telhető leggyorsabban,mert ismerem a betegséget...
2013. jún. 8. 16:07
Igy már értem.Sajnos erre nem gondoltam,bár ha hat és elég az oxigén,akkor felesleges lenne a bogyó.A te fiadnak is szokott fájni a feje a rohamok között?A fejem teteje és a homlokom fáj,de igen erősen.A liticarbot szép lassan emelték fel,vagy egyből háromszor 1?Az oxigén mindig hat,még kialakult erős rohamra is?Ne haragudj,hogy ennyit kérdezek!
96. gyemant10 (válaszként erre: 95. - Ednuci77)
2013. jún. 8. 09:34
18 év alatt nem lehet a rohamgyógyszereket alkalmazni.A Liticarbot is professzori engedéllyel kaptuk.
2013. jún. 8. 05:54
Szia gyémánt!Köszönöm a válaszokat.Verapamilt,depakine chronot,convulexet,anafranilt próbáltam már,sajnos nem sok sikerrel.A litiumot lassan két hete szedem,ezért nem értem hol marad el a hatása?Szintmérésre 18-án megyek,az orvos szerint mindent jól csinálunk,akkor miért fáj?Vagy csak én vagyok türelmetlen?Tegnap először próbáltam ki az oxigént,úgy tűnik működik,úgy használtam ahogy leirtad.Megmondom őszintén kicsit féltem,már ha érzem a roham közeedtét reszketek,szó szerint,ezért vettem be egy tablettát is,legalább tudtam aludni,bár tegnap egy szurin is túl voltam.Ti miért nem próbáljátok ki az injekciót?Tudom,hogy drága,de ha már végképp nem birom,használom.Eddig ez a legjobb,3-5perc alatt hat.Én is keresem a megoldást,egy amerikai orvos lapján rengeteg lehetőség van még,nem értem itthn miért nem alkalmazzák?
94. gyemant10 (válaszként erre: 92. - Ednuci77)
2013. jún. 7. 10:55

Ja,a Lítium nekünk sem használt csak jó idő után,bár pontosan nem emlékszem,biztos kínlódtunk két három hétig,míg elértük a hatásos dózist.Ha emeltél a gyógyszeren,akkor biztos kell 4-5 nap mire emelkedik a véredben a lítium szint.

A fiam volt depressziós,lefogyott,búskomorrá vált,ezért kerestük a megoldást minden féle gyógyszerrel(és még most is keressük),na meg menekülés az oxigén.Hallottam az egyik betegtől egy Cinin nevű gyógyszerről,állítólag neki nagyon jó.

93. gyemant10 (válaszként erre: 92. - Ednuci77)
2013. jún. 7. 10:49

3db Melatonin(9mg) ,8db Verapamil(320mg) ,3db Depakine Chrono(900mg).Napi 14db gyógyszert szedtünk nyolcadikban,mégsem tudott suliba járni.A Verapamil krónikus esetben nagyon sok betegnek segít(ezt kipróbálhatnád),sajnos nekünk javulást hozott,de megoldást nem!Megmaradt a reggeli roham,bár gyengébb volt,de az iskolába csak oxigénezés után,fél tízre ért be(minden nap!!!).

A betegség akkor krónikus,ha egy éven belül nincs hosszabb rohammentes időszak,mint két hónap.A rohamok eltarthatnak 3-4 órán át,a fájdalom különböző helyekre sugárzik.Például az én fiam napokig nem tudott vacsorázni,mert este a hátsó őrlő fogaiba sugárzott,ami ráharapáskor nagyon fájt.

92. ednuci77 (válaszként erre: 91. - Gyemant10)
2013. jún. 6. 22:16
Gyémánt szeretném tudni,hogy lett krónikus,és mi volt 13 gyógszer amit zedtetek,és a litium elkezdése után,mennyi idő után lett jobb?A fiad iszonyú erős,bángermelyik felnőtt megirigyelhetné.Engem egész nap környékez,mintha tenziósan fájna a fejem.Válaszaidat előre is köszönöm.
91. gyemant10 (válaszként erre: 89. - Baby0309)
2013. jún. 6. 21:42

Szia!

Ha azt vesszük,hogy közel egy évig jöttek a rohamok jóformán minden nap,úgy hogy 13 szem gyógyszert szedtünk egy nap,akkor jó.Most úgy néz ki ,hogy reggel fél nyolctól délig fáj,közben oxigénnel szünteti(de visszafájdul,mi krónikus betegek vagyunk).Na ezeken a napokon nem tud suliba menni,de ezen kívül éli az életét.Nem magántanuló,rendesen járja a gimnázium első osztályát,bár sokat hiányzik.

Volt a télen nyolc napunk,amit azt gondoltam nem élünk túl,egész éjszakákon át jöttek a rohamok,de úgy,hogy amikor fájdalomra ébredt azt sem tudta hol van,kiabált,szó szerint magán kívül volt.Akkor be akarták fektetni a klinikára,de mire oda kerültünk elmúlt.Most ha ilyen előfordul,akkor soron kívül felveszi a felnőtt neurológia,de hogy mit kezdenek vele azt nem tudom...

2013. jún. 5. 18:11
Szia Baby!Oxigént a Lindénél,elmész,kérsz,kapsz,ha gondolod van telefonszámom.Az arány sajnos nem jó,eddig bármit kaptam annyit ért,mint halottnak a csók.Ma délután megint jött,injekcióval múlt el.Van más tabletta is,de a hatóanyaga ugyanaz,csak a neve más.Ird meg kérlek,ti hogy élitek túl,hány rohama van a párodnak,meddig tart.Várom válaszodat,és jobbulást,üdvözlettel:Papp Edina
89. Baby0309 (válaszként erre: 86. - Gyemant10)
2013. jún. 5. 17:50
Ez "jó" arány a régebbihez képest?
88. Baby0309 (válaszként erre: 87. - Ednuci77)
2013. jún. 5. 17:50

Szia!

Hogy sikerült beszerezni oxigént?

A párom mást szed....erről a gyógyszerről még nem hallottam. Mennyire hatásos?

2013. jún. 4. 21:29
Sz7iasztok!17 is éve küzdök.Hat hete újra támadott.A szteroid hatástalan,most liticarbot szedek,hatástalanul.Napi 1 roham éjszakade többször egy héten 1-3is.Imigran tablettával,injekcióval csillapitom a rohamokat.Mától van oxigénem is,még nem próbáltam.
86. gyemant10 (válaszként erre: 85. - Baby0309)
2013. jún. 4. 17:02

Szia!

Lassan egy éve szedjük a Liticarbot.Most úgy vagyunk,hogy két hétbe három roham,a többi napon iskolába jár.Ez van...Minden jót neked!

2013. jún. 4. 09:34

Sziasztok!

Jó rég jártam erre,de most újra itt vagyok :((( Sejthetitek miért...

Újra lecsapott ez a sz....r,de most az mondja a párom sokkal másabb....eddig úgy nézett ki,hogy egyik nap elkezdődött és 4 héten át kb,minden nap előjött egyszer,kétszer a roham(ritkán háromszor),aztán egyszer csak abba maradt és hónapokig semmi.

Most viszont két hete kezdődött az első és azóta csak kétszer volt nagyon fájós roham,a többi csak ilyen szurkálódás,kisebb görcsölés(ahogy elmondta).....aztán most attól tart,hogy nehogy állandósuljon ez az egész...

Ti hogy vagytok?????? Gyémánt,a Fiad hogy van?

2012. dec. 6. 22:00
Mizujs új fiúk? Támadott a dög?
83. kristo_f (válaszként erre: 79. - Akinom-rock)
2012. dec. 2. 17:01

Igazad van

mert kétféle módszer van

Amit neked mondtak, ott érzéstelenitik szemcseppel a szemet és egy készülékkel megnyomják a szem felületét és a "belapulásbol" számolják a szemnyomást


Ez csak annyiban zavaró utána hogy az érzéstelenitőtöl egy rövid ideig homályos a látás

Én fél óra után vezettem, igaz óvatosan

Mikor melyiket alkalmazzák nem tudom

82. ironblade (válaszként erre: 73. - Gyemant10)
2012. dec. 2. 16:35

Köszönöm gyémánt! El fogok menni.

Nektek pedig kitartást és jobbulást kívánok! 15 éves gyerekkel meg tudom érteni (vagyis el tudom képzelni) milyen nehéz lehet!

Remélem találnak valami megoldást nektek!!!

Üdv.,

IB

2012. dec. 2. 16:30

Ma kipróbáltam a fekvőtámaszt.

Amikor éreztem hogy elkezdődik, elkezdtem fekvőtámaszozni. Kb 50-et csináltam, és elkezdett múlni. El sem érte a tetőfokát, szépen elkezdett gyengülni és elmúlt! Már nem tudom ki írta, de köszi a tippet, hatásos volt. Remélem hosszú távon is az marad. :)

80. Akinom-rock (válaszként erre: 77. - Gyemant10)
2012. dec. 2. 16:17
Igen, ezt roham közben kéne megcsinálni, akkor tuti örülnék, ha kilőnék a szemem. :D
79. Akinom-rock (válaszként erre: 76. - Kristo_f)
2012. dec. 2. 16:17

Hát nem hiszem, hogy félreértettem, elég nehéz lehet, ha szó szerint ezt mondják. :D

Igazából két félét is olvastam, amit te írtál, meg amit én, valami megy a szembe, vékony réteg és egy ceruza szerű izével megérintik. Majd kiderül nekem melyik lesz, ámen. :)

78. dankbliss (válaszként erre: 71. - Akinom-rock)
2012. dec. 2. 15:11
Köszi.Én is bízom benne,hogy javul a helyzet!:)
77. gyemant10 (válaszként erre: 75. - Akinom-rock)
2012. dec. 2. 14:09
Látni fogsz:)))!De ha kilövik a szemed...hááát...legalább nem fáj többet:))))))
76. kristo_f (válaszként erre: 75. - Akinom-rock)
2012. dec. 2. 12:22

Féreértetted bizonyára


Belenézel egy készülékbe, egy fénylő pontra és egy pillanatra vékony, gyenge levegősugarat "lőnek" a szemedre. Mire pislognál már meg is mérte a készülék a szemnyomást

75. Akinom-rock (válaszként erre: 72. - Gyemant10)
2012. dec. 2. 11:28

Ó, köszi. :)

Látni fogok utána rendesen? Mert mondta az orvos, hogy a szememre fújnak egy cuccot, ami vékony réteget képez. Csak, hogy tudjam valakit vigyek azért magammal, vagy semmi ilyen hatása nem lesz? :)

74. gyemant10 (válaszként erre: 70. - Dankbliss)
2012. dec. 2. 08:53

Szia!

Neked is csak azt tudom írni,hogy menj dokihoz,vannak rohamgyógyszerek,nem muszáj szenvedni!Nagyon fiatal vagy,nagyon sajnállak...

73. gyemant10 (válaszként erre: 67. - Ironblade)
2012. dec. 2. 08:48

Szia!

Ennek a betegségnek az egyik neve öngyilkos fejfájás,és hidd el nekem rászolgált a nevére...tudnak segíteni!!!Menj orvoshoz,mert vannak gyógyszerek,főleg ha nem krónikus esetről van szó.

Nekünk sajnos krónikusba váltott egyik napról a másikra,egy évig szinte folyamatosan jönnek a rohamok,és reggel héttől délután fél egyig...nekünk ezért nem tudnak igazán segíteni,de a te eseted más.

72. gyemant10 (válaszként erre: 66. - Akinom-rock)
2012. dec. 2. 08:40

Szia!

Akkor üdvözöllek a klubban...:).Sajnos van rá esély,hogy rosszabb is lesz,de én ismerek olyat is akinek négy évre csak úgy elmúlt.A szemnyomás méréstől ne félj,egy kicsit sem fáj,vagy kellemetlen,a kisfiamnak vagy tízszer is megcsinálták.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook