Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cluster-fejfájás fórum

Cluster-fejfájás (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
281. nannage
2017. ápr. 4. 20:30

19 éves lány vagyok, másfél éve kezdődött a cluster fejfájásom. Egy évig arcideggyulladással kezeltek, a Tegretol nevű gyógyszert szedtem rá, de persze nem segített. Idén februárban egy másik neurólógus állapította meg, hogy ez bizony cluster. Indometacinumot kaptam, akkor éppen egy 2 hetes periódus végén voltam. Egy hónap múlva kezdődött egy új periódus, ekkor a neurológus az Indometacinum mellé Verapamilt (szívritmusszabályozó) és 2x32 Medrolt írt fel, de semmi nem használt. Próbálkoztam az oxigénnel is, de nekem az sem segített. A durva rohamok mindig késő este kezdődtek. Itt olvastam, hogy valakinek segít a fekvőtámaszozás. Én is próbáltam, de annyit nem tudtam nyomni, amennyi segített volna. Helyette futni jártam, amikor éreztem, hogy jön egy roham. Valamennyire csökkentette a rohamokat, de azért sokat szenvedtem.

Szintén itt a fórumon olvastuk, hogy sokakon segített Szekeres János az akupunktúrás kezeléssel, így én is elmentem hozzá. Amíg szedtem a szteroidot, addig nem kezdte el a kezelést, csak a periódus 3. hetében. Mondta, hogy a 2. és 3. kezelés után felerősödik majd a fejfájás, és tényleg volt két kemény éjszakám. Viszont a 4. kezelés után megszűntek a rohamok! Az 5. kezelésemet négy napja kaptam, azóta teljesen rohammentes vagyok.:) Még "érzem" a fejemet, és van, hogy kicsit erősebben fáj, de ilyenkor az oxigén vagy egy fájdalomcsillapító (Panadol) rögtön segít. Szekeres János kezelését nagyon ajánlom nektek! Én elég szkeptikus vagyok a természetgyógyászattal kapcsolatban, de ez a kezelés tényleg segített.


És még egy dolog: 2,5 hét Indometacinum szedést bírt a szervezetem. Először kiütéseim lettek, és feldagadt a szám, felpuffadt az arcom, aztán pedig összeestem. Lehet, csak én nem bírtam, de figyeljetek a mellékhatásokra!

280. herko
2017. márc. 19. 13:32

Senki nem próbálta a B2-t? Nem igazán értem.

Bár nekem mondta volna valaki 15 évvel ezelőtt...

279. rebeca_pla (válaszként erre: 270. - Rebeca_pla)
2017. jan. 29. 21:45

Sziasztok!

Ígértem, hogy megírom a gyógyszert, amit kaptam. Hát semmi extra, indometacinum. Mire be tudtam szerezni, elmúlt a periódus, úgyhogy nem tudok hatásosságról beszámolni.

Futás, ivás, megy, próbálok nem stresszelni. Mondjuk elvileg egy csomó időre letudtam a fejfájást!!!

Mostanság írogattátok ezeket a mindenféle vitaminokat, hát nem tudom. Én szedtem terhesvitamint folyamatosan, szerintem abban van anyag, vagy ennyire sok kellene?

278. hcss5 (válaszként erre: 277. - Gyemant10)
2017. jan. 14. 16:24

Köszi a tippet!

Gratulálok nektek!

2017. jan. 13. 19:04

Sziasztok!

Az én kisfiamnak hétfőn és kedden(január 9-10-én) volt rohama,kedden már utazott is Budapestre(elég fájdalmas utazás volt) Szekeres úrhoz és azóta minden nap kezeli,ja és azóta jól van😊!!!!Mi krónikus clusterből gyógyultunk meg Szekeressel,és ez nem semmi,én már csak tudom😎!

276. hcss5
2017. jan. 13. 05:14

meganepower kösz a tippet!


én is elkezdtem szedi D3 vitamint (kolekalciferol).

ez a második nap, hogy használom halolaj kapszulával és mézzel kísérve.

most reggel 5 óra van kb és ez volt a második roham amit direkt hagytam kiteljesedni fekve.

10-es skálán úgy 7-ig erősödött fel és felkelés után megterhelő mozgás nélkül elmúlt 15 perc alatt.


az érintett területet vietnámi kenőccsel kentem be, nálam bejön.


a D3 vitamin adagját 10.000 NE/nap adagra lőttem be.

és 2x1200mg halolaj kapszulát eszek még hozzá.


tovább tesztelem és beszámolok nektek az eredményről, kell még pár nap a hatás megfigyeléséhez.


találtam informatív kutatási eredményeket külföldi oldalon (a böngészővel le lehet fordítani magyarra):


[link]


[link]

2016. dec. 9. 13:45

Sziasztok! 2007 óta clusteres vagyok. Ebben az évben újra támadott, most dec. 9-én járok a 6. hétben. 4 évvel ezelőtt írta fel az orvosom az Isoptin (kálcium csatorna blokkoló) napi 2 x 240 mg és Medrol (szteroid) kúrát. 2-3 nap alatt feltöltődik a szervezet ezektől nekem sikeresen meg is fogja. Viszont ezek nagyon erős gyógyszerek. A Medrolt is súlyra kiszámolva piramisban kell visszavenni. Próbálkoztam az évek alatt a periódusok alatt elhagyni mind a két gyógyszert, szteroidot nem szedhet az ember több hétig! Sikertelenül... 2-3 nap alatt ki is ürül a szervezetből majd támad újra napi kétszer-háromszor. Azt tapasztaltam, hogy az Isoptin magában hatástalan! Ilyenkor újra elkezdtem szedni őket. Azt a pár napot napi 2-3 Imigran injekcióval vészelem át. Támogatott ára 7500 Ft/ 2 ampulla. Idén szúrtam 6 hét alatt 18-at. 2 éve olvasgatok amerikai Clusteres fórumokat. Most találtam egy hatásosnak mondható terápiát. Mindig is szkeptikus voltam a homeopátiás szerekkel kapcsolatban. Soha nem szedtem semmit ezekből boszorkány konyhákból. Tanulmányok és hivatalos orvosi tesztek is alátámasztják a D3 vitamin kúrát. 10 napja kezdtem és 3 napja nem szedem egyik gyógyszert sem. 3 napja nem jött elő a cluster! Nem hinném, hogy placebo hatásról beszélünk.


Linkelek a fórumról (angol nyelvű)

[link]


Ha a google-be beírjátok, hogy "Cluster headache D3 vitamin" tanulmányokat is találtok róla. Rengeteg clusteresen tesztelték nagyon jó eredményekkel.


A kúra a következő:

Első hét: 50.000 (NE) /nap

Második hét: 40.000 (NE) /nap

Harmadik hét: 10.000 (NE) /nap


Folyékony formában vettem a gyógyszertárban. (Nem bízok a bio boltos sufnis termékekben.) Cseppekben adagolható változatot. Folyékony jobban felszívódik. Érdemes olyat venni amin egyértelműen le van írva, hogy egy csepp hány (NE - Nemzetközi Egységet tartalmaz)

Nem vízbe, pohárba adagoltam hanem egy nagyobb kanálba, mivel olajos állagú a pohár oldalán sok marad. Erre egy liter vízet ittam.


Mielőtt elkezdenéd kérd ki az orvosod véleményét. Ezek az adagok hatalmasak. Testsúlyfüggő is! Nekem mindegy volt, mert nem veszíthettem semmit a fájdalmon kívül. Bár nem hinném, hogy ártalmasabb mint egy Medrol vagy sumatriptán vagy egy isoptin!


Kitartást és roham mentes éveket kívánok mindenkinek! Egyszer csak lesz valami hivatalos, pontos, tuti megoldás a betegségünkre!

274. herko
2016. nov. 14. 12:16

Kötelező elolvasni!!!!


Sziasztok. Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki le lett győzve a cluster! Legalábbis és tünetmentes vagyok több mint 2 hónapja. Mindenki aki jelenleg is periódusban van, kezdjen el B12 vitamint szedni. Nem 100%, hogy működni fog mindenkinél, de nekem 3 hét után lezárta a periódust! Szóval egy próbát mindenkinek megér. Nincs mellékhatása, nem lehet túladagolni, és nem is drága. Nagyon kívánom mindenkinek, hogy működjön, és légyszi írjátok le a tapasztalataitokat. Akár azt is, hogy elkezdtétek, de azt mindenképp, hogy mi történik 3-4 hét után. Hozzáteszem én sem hittem bene(egy barátom ajánlotta, hogy próbáljam ki), de nekünk nem nagyon van vesztenivalónk, sokkal rosszabb dolognak is megadtam volna az esélyt. Én ezt vettem a bióboltban, és napi egyet szedek.

[link]


De gondolom mindegy a kiszerelés. Lehet, hogy csak véletlen egybeesés, hogy elkezdtem szedni, és lezárult a periódusom, de nem hiszem. Szerintem meg tudunk szabadulni végre ettől az átoktól. Várom a tapasztalataitokat. Üdv.

273. Kecsa2
2016. okt. 26. 11:26

Sziasztok!

Egy tapasztalatot szeretnék megosztani veletek. Kipróbáltam a cluster fejfájásra a Relpax 40mg tablettát. Éjszakára vettem be egy tablettát mert akkor szoktak gyötörni nagyon intenzív rohamok. Korábban a roham kezdetén vettem be de akkor már nem tudtam megfogni vele a rohamot. Ki tudtam számítani az éjszakai első rohamot mert mindíg lefekvés után 20-30 perccel kezdődött. Azt csináltam hogy a tervezett lefekvés elött 1,5-2 órával bevettem a Relpax tablettát így az első kiszámított roham idején már bőven hatott a gyógyszer. Tegnap éjjel 8 órát aludtam fájdalom nélkül. Elötte 3-4 intenzív roham is lezajlott éjszakánként. Tudom hogy nem mndenkinél viselkedik ez a betegség egyformán de ha már rajtam kívül egy sorstársnak is beválik már az is eredmény. A gyógyszert házi orvos is felírhatja. Hátránya hogy viszonylag nem olcsó. 6 szem 5400-ft. Azt gondolom hogy ha beválik valakinél akkor megéri. Lehet hogy nem lesz tartós ez a trükk de én azért bízom benne.

Remélem másnak is beválik.

Sziasztok , szép napot.

272. Mana1985 (válaszként erre: 269. - Kecsa2)
2016. okt. 25. 09:43

Szia!

Szekeres Jánost keresd fel, segíteni fog.

Kitartást!

271. Mana1985 (válaszként erre: 270. - Rebeca_pla)
2016. okt. 25. 09:41

Szia rebeca_pla!

A cluster abszolút hormonális! Ahogy írtad, szülés után jött ki, terhesen sosem jön - ez is ezt bizonyítja többek közt. A Sinol-M jó és legalább természetes, nekem gyengítette a rohamokat, de nem mulasztotta el. Brutál érzés mikor befújod az orrodba :) Az oxigén nekem csak tolt a rohamokon. Én sumatriptant szedtem most elég sokat :/ Amilyen buta voltam nem mentem egyből Szekeres Jánoshoz, pedig anno nekem már segített. Csak sokakkal ellentétben nekem sajnos nem véglegesen. Nekem talán most hagyja abba az adott periódus 13 hét után. János akupunktúrát alkalmaz, ahogy elnézem te is inkább a természetes gyógymódok fele mennél, én javaslom, keresd fel őt! A sport jó dolog, én is rendszeresen sportolok, de periódus alatt olyan gyenge és kimerült vagyok, hogy egy idő után már nem megy a rendes sport. Remélem tudtam segíteni. Üdv!

2016. okt. 24. 12:55

Sziasztok!


Új vagyok itt, kb. 15 éve vannak fejfájásaim, 5 éve diagnosztizálták a claster fejfájást nálam. Az elmúlt 5 évben nem fájt a fejem, most jött ki, ez a 7. hét. Végig bogarásztam ezt a kis fórumot, és nagyon sok hasznos dologra bukkantam.


Persze folyamatosan töröm az agyam, hogy minek köszönhető az 5 év kihagyás, ugyanis korábban 1,5-2 évente jöttek ezek elő. Többek között arra gyanakszom, hogy eljártam futkorászni (hetente mondjuk 2-3 Margit-sziget-kör). Szóval megelőzésre lehet, hogy jó a (szabad levegőn végzett?) mozgás, most próbálom ismét beiktatni az életembe. Félúton mindig megállok kicsit fekvőtámaszozni, mert itt olvastam a fekvőtámaszt roham ellen, és basszus, tényleg beválik. Viszont iszonyú gönye vagyok, úgyhogy fel kell hoznom kicsit magam, hogy fejfájás idején többet tudjak csinálni (próbáltam még a négyütemű fekvőtámaszt, a felülést, fejenállást, és a futást is, de azok nem annyira hatékonyak). Amúgy egy óra futás után 90/60 a vérnyomásom, lehet ezzel is kezdeni kellene valamit. Egyébként nem iszom, nem dohányzom, nem kávézom, se tea, se kóla, se semmi. Cukor-függő se vagyok, bár édesítőt időnként használok, ki tudja, már mindenre gyanakszom. Ez előtt a periódus előtt huzamosabb ideje multivitamint is szedtem minden második nap.


A másik alapvető változtatás, amit próbálok beiktatni, az az ivás. 20 kilónként egy liter folyadék javasolt, ez az én esetemben napi 3 liter lenne, ami inkább nincs meg, mint meg van. Volt egy olyan roham-kezdeményem, amikor azt éreztem, hogy a kortyolás alatt nem fáj a fejem. Hát, két óra alatt megittam két liter vizet. Aznap négy liter jött össze.


Roham esetén próbáltam már a Cinnie-t és a Zomig-ot, bár ezek ugye migrénre vannak, és csak az adott fejfájásra, én meg szeretnék valamit, amivel a periódusok elmaradnának. Talán használtak, de kb. annyi idő alatt, mint egy kiadós rókázás. Ráadásul szoptatok, úgyhogy nem annyira javasolt. Ja, igen. Ez tényleg rosszabb, mint a szülés, bár nekem könnyűnek mondható szüléseim voltak. Mondjuk lehet, hogy nem tesz jót, ha túltoljuk az clasteres önsajnálatot, nem tudom. Persze fejfájások alatt mindig megállapítom, hogy nem toltam túl.


Most a neurológus valami kúpot akart írni, ami kifejezetten claster-re van, de a gyógyszertárban azt mondták, hogy országos hiány van belőle, és még hónapokig ne számítsak arra, hogy be tudnak szerezni, ezért a receptet visszavette a doki, és nem tudom, hogy az milyen gyógyszer akart lenni. De tervezem, hogy visszamegyek a dokihoz és rákérdezek a nevére (bár lehet, hogy van köztetek olyan, aki ismeri). Ha lesz vele tapasztalatom, megírom.


Még amit szerettem volna kérdezni, hogy hallottatok már a Sinol-ról? Ez valami paprikaspray. 9 évvel ezelőtt próbáltam, és úgy rémlik, hogy használt. Ma sikerült kézhez kapnom, majd beszámolok az eredményről. Bár úgy vélem, hogy kezdek kijönni ebből a periódusból (álmodik a nyomor).


Vannak még a fejemben vészforgatókönyvek hosszútávra, illetve arra az esetre, ha visszadurvulna ez a periódus:

(1) Oxigén. Ezt itt olvastam, nem tudom, hogy használ-e, gondoltam majd kezdetnek a közeli mentőállomáson kikuncsorgom;

(2) Fogamzásgátló. Mivel 5 évvel ezelőtt is szülés után jött ki a fejfájás, tehát lehet benne valami hormonális. Na meg nálam az első fejfájások is összefüggésben lehetnek a pubertással.

(3) Valami stresszkezelés, mert ehhez is lehet köze. Szerintem jelen állapotomban nem tudom már hova csökkenteni a sztresszt az életemben, ezért inkább kezelni kéne jobban megtanulnom.

(4) Valami családfa-gyógyítás-szerűség (gondolom ez valamilyen néven a legtöbb kultúrában/vallásban benne van). Kb. két hete az egyik rohamom alkalmával volt egy olyan flash-em, amikor egy latyakos, szürke erdőben voltam, a második világháború idején. Hirtelen egy nagy fehérséget láttam, és a fejfájásnak azonnal vége szakadt. Azóta kiderült, hogy a nagymamám testvére a Don-kanyarban halt meg, fejlövés(!) következtében. Szóval, ha nyitottak vagytok erre, lehet a családi szennyesben is kotorászni. :-) Gondolom az alább emlegetett Szekeres úr is ezt teszi.


Hát, szép napot, nyugodt éjszakákat mindenkinek.

269. Kecsa2
2016. okt. 24. 10:21

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Két éve diagnosztizálták nálam a cluster betegséget. Most ismét roham periódusomat élem át. Legutóbb 2 éve 8 hétig tartott, most 3. Hete vagyok benne. Az éjszakáim pokoliak. Horror, kétségbe esés, félelem, kínok kínja. Nappalok elviselhetőek. Olvastam több helyen hogy a 100%- os oxigén segíthet. Kérdésem az lenne hogy hogyan tudok hozzá jutni, illetve hogy mennyibe kerül ez. Bár ez utóbbi már annyira mindegy lenne, csak számüzzem ezt a dögöt. Ha tudtok jó tanácsokkal szolgálni azt nagyom megköszönném. Üdv: egy sorstárs.

2016. okt. 14. 16:50

Kedves Sorstársaink!


MINDENKINEK FEL KELL KERESNI SZEKERES URAT,AKI MESSZE VAN AZ IS OLDJA MEG!!!!!


Az én fiam a krónikus beteg volt(!) mindaddig amíg el nem mentem vele Szekeres Úrhoz(10 évet szenvedtünk).Mi minden hagyományos orvoslás által ajánlott készítményen túl voltunk(az előző hozzászólásaimban elolvashatod),minden mellékhatással amit el lehet képzelni.

Ekkor kerestük fel Szekerest,borzasztó állapotban...2016.február 1-én egy új életet kaptunk ettől az embertől!


"Áldja meg az isten mind a két kezével!"/Petőfi/

2016. okt. 5. 21:28

Sziasztok! Az en barátnőmnek 11 éve jött elő a Cluster fejfájása,3 éve pedig dr.Ertsey Csaba diagnosztizálta is nála. Eddig évente kétszer jött elő,átlagban 4-6 hétig tartott a periódus,de volt rá példa,hogy 3 (!!) hónapig. A napi rohamok száma változó volt (3-4/nap, 15-30perc hosszan),legtöbbször éjszaka. Számára eddig a 100%-os oxigén nyújtott megoldást,igaz ez a periodus hosszat nem rövidítette le,csak enyhítette/megszüntette az aktualis rohamot.


Ebben az évben szeptember masodik felében éjszaka jött az első roham,elmondása szerint 5-6 erősségű és szinte óramű pontossággal 2 óránként előjőtt. Két ilyen éjszaka után sikerült meggyőznöm arról,hogy mi is keressük fel Szekeres Urat es probáljuk ki a terápiát. Hozzá kell tennem,hogy a barátnőm nagyon szkeptikusan állt hozzá,de beleegyezett. Másnap már meg is kapta az első kezelést,ami mindössze 8-10 percig tartott és kijelenthetjük,hogy reggelre a szkepticizmusa jelentősen csökkent,mivel az éjszakát teljesen átaludta roham nélkül. Összesen 5 kezelést csináltunk végig,ezalatt kb két rohama volt. Az utolsó kezelés óta egy hét telt el,azóta nem jelentkezett!!!!! Mivel összesen egy hete vagyunk túl az utolsó kezelésen,ezért nem merem kijelenteni,hogy örökre száműztük ezt a dögöt,viszont 5 kezelés után elmúlt,illetve,ahogy említettem már az első után radikálisan javult a helyzet (két roham a kezelesi időszakban a napi 3-4 rohammal szemben!!!!). A tapasztalatunk alapján MINDEN CLUSTERESNEK KÖTELEZŐVÉ TENNÉNK A SZEKERES FÉLE KEZELÉST! U.i: mi is találkoztunk más clusteresekkel,ha nem tévedek,akkor Ti vagytok azok "Eli85" :) üdv, K&T

2016. okt. 4. 15:47

Sziasztok!

Nekem 13 éves korom óta, 18 éve van clusterem...másfél-2 évente jön és általában 6-8 hétig tart.

Most viszont már a 10. hetet taposom. :(

Idén először használok az elejétől Sumatriptant. Rohamonként 50 mgot általában. Létezik, hogy ez tolná a periódus hosszát? Vagy tudjam be a frontoknak? Aki szed Sumatriptant érzékelt ilyet. Most már kb a 14. doboz környékén járok belőle :/

265. Tinike08 (válaszként erre: 254. - Prudencia)
2016. okt. 3. 23:30

Szia!

Sajnalattal olvasom.a sztoridat..en is hasonlo cipoben jarok..csak nalam Bozsik dr. (aki kezeloorvosomma valt) deritette ki hogy nekem "csak" 1 aneurysmam is van a cluster mellett...Az oxigenre csak annyit hogy a neurologus erre a betegsegre felirhatja az oxigent ugy ahogy vam cakkpakk minden keszulekevel egyutt. Nekem is a dr.om irta fel anno az egeszet(palack+reduktor+toltet) majd utana csak a toltetet irattam fel..A busoxy cegtol kapom az oxit amikor szuksegem van ra hogy cserelni kell.Szerencsere ez a rogadad eleg ritkan jelentkezik(leis kopogom) ha itthon akkor van oxim sajat itthoni, ha pedig munkahelyemen akkor ott is keznel van(enis eu dolgozo vagyok, korhazban dolgozom noverkent) igy mondhatni ha jon a rohadas oxival tudjuk orvosolni ugyesen.

264. Eli85
2016. okt. 2. 11:03

TÈNYLEG HAT A SZEKERES FÈLE TERÁPIA!!!!!!


Sziasztok nekem 6ève van ez a betegsègem ,minden èvbe 1x jön elő ès 2-3 hònapig tart 2ès fèl 3òrás erős 10 és fájásokkal.Rátaláltam SZEKERES úrra ,mèg nagyon az elején jártunk a ciklusomnak ,nekem 11 kezelés kellett ahhoz hogy vège legyen ès a kezelés alatt voltak fájásaim de úgy vettem èszre hogy fokozatosan rövidül az időtartama (3òráròl 2,5 re aztán 1re ès utólag már csak 20-10perces volt ) ès most 5napja semmi fájás.Megmondom őszintèn ènsem fűztem sok remènyt ehhez hogy sikerül de 6èv alatt egyszer sem rövidült így lé mint most ès tünt el, de úgy voltam vele hogy veszteni valòm nincs hála SZEKERES Úrnak.Segítsünk másokon is ,hogy őket is megszabadítsák ettől a kîntòl,ne mèrgezd magad tovább a sok hatástalan gyògyszerekkel ,mikor pár kezelès alatt megszűnik. Megismertem ott pár clusterest ,van akinek 4 alkalom után megszűnt..NEKEM SEGÎTETT!!!!

263. reak
2016. szept. 19. 14:14
Kedves Sorstársaim! Jómagam is hosszasan szenvedtem a kínzó fejfájástól majd rátaláltam Szekeres János Természetgyógyászra, aki egy hetes kezeléssel sikeresen megszabadított a szenvedéstől. Ne habozzatok felkeresni Őt!
262. Turpifalva (válaszként erre: 260. - Lacee1987)
2016. júl. 29. 14:01
Szia, sajnos véglegesen nem fog elmúlni azon kemikáliáktól amiket az orvosok beléd tömnek... Sokan esküsznek a fizikai terhelésre, és sokan vannak akiknek Szekeres János segített. Olvasd el a korábbi posztokat.
261. Turpifalva (válaszként erre: 259. - Beautician)
2016. júl. 29. 13:58
Szia, olvass lentebb. Van egy természetgyógyász által írt poszt.Neki is kihúzkodták a fogait feleslegesen.. 18 éves Valentinnak, pedig már agyműtétet akartak csinálni, mert semmi nem használt... Sajnos a nyugati orvoslás csődöt mondott, nem tudnak róla igazából semmit... Mi itt a tapasztalatainkat tudjuk megosztani.
2016. máj. 18. 14:25

Sziasztok!

Nem rég regisztráltam és olvastam a rengeteg kommentet. Én 29 éves vagyok és több mint 2 hónapja folyamatos fejfájással küzdök.. Rengeteg vizsgálaton átestem ( koponya ct-mr, eeg, labor , nyaki és gerinc röntgen, szemészet, fül orr gége.. Stb) semmit nem találtak és továbbitottak szpihiáterhez. Illetve bekerültem a fejfájás ambulanciára ahol teperin kúrát javasoltak és kezdtek el. Ennek az eredménye hogy jobban alszom és kb ennyi egész nap feszül a fejem és időnként erősebb fájdalmak jönnek ami tarkó tájékon Kezdödik illetve az arcba is kisugárzik mely orrdugulással jár. Kérdésem hogy ez el fog valaha is múlni ???

2016. máj. 14. 15:11
Sziasztok! Most regisztraltam es kerdezni szeretnek,mert nagyon nem ertem ezt a betegseget! 42 eves no vagyok kb. 15 eves voltam amikor jelentkezett nalam a betegseg es a korhazban cluster fejfajast diagnosztizaltak.3 evenkent jott elo a betegseg,mindig ejszaka 2 orakor ,jobb oldalon,es kb.3 honapig tart a vegkimerulesemig. Aztan több ev kimaradt.Semmilyen fajdalomcsillapito nem hasznalt,egyedul az oxigen. Legutobb 8 evig nem jelentkezett!!!Minden alkalommal kapcsolatba tudom hozni valamelyik fogammal,amit eltavolitanak altalaban.Megelozo figyelmezteto jeleket erzek egy cikluskezdesnel,mint pl.a faradtsag,tompult olyan felalomszeru ebrenlet,ha ertitek mire gondolok. Gyogyszereket nem szedek,alkoholt nem iszom,dohanyzas 15 evig nem, aztan 7 evig igen,kave napi 6,most csak koffeinmentes max.2 pohar. Mitol van ez a betegseg ,mivel van osszefuggesben?Az erekkel,a taplalkozassal,pszhices?.... A fajdalomturo kepessegem szerintem ,nem alacsony ,egy szo nelkul 2 oras 10-es erossegu cluster fejfajast vegig csinalok,de utana felhullanak erzem magam es ketsegbeesetnek a tehetetlensegtol.Segitsetek megertenem!!! Koszonom!!!
2016. máj. 6. 08:46

Sziasztok! Nekem elmúlt!

Életmódot váltottam, sokadjára, és kb. 3 éve semmi, csak akkor, ha mellé eszem huzamosabb ideig, de akkor is gyengéden jön elő, nem a kiszúrom a szemem és belepusztulok verzió.

Annyira olvastam a paleó életmódról, hogy kipróbáltam, semmi tejtermék, cukor és gabona félék, ritkán kis glutén mentes max. És lekopogom, de azóta semmi! Próbáltam a tejtermékeket újra visszavezetni, akkor gyengéd nyomás előfordult pár napig....

Érdemes utána olvasni ennek nektek is, belemélyedtem a témába rendesen, táplálkozásba. Remélem segít valakinek a hozzászólásom, hisz tudom mennyire padlóra tud küldeni...

Én 15 éves koromban tapasztaltam meg először, hála ritkán és kevés rohamszámmal, de brutális volt....

2016. máj. 1. 20:44
Nálam is volt ilyen már,hogy késett,és reménykedtem,hogy na talán megkímél... Nekem is csak az oxigén,segít,meg a kodein,csak az meg erős szer. Az elején epizódikus volt,két évig minden csütörtökön este hatkor bejelentkezett,aztán krónikus lett,1 hónap 3 hetes szünetekel,volt hogy kimaradt két hónap,akkor örültem,de sajnos csak késett a dög,és 7 év volt mire az OITI-ben diagnózist kaptam.
256. herko
2016. ápr. 28. 10:56
Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, volt e már valaki akinek elmúlott? Vagy ismer e olyat, olvasott, hallott róla stb. Nekem kb. 20 éves korom óta(most 36 vagyok) minden második évben jelentkezett tavasz környékén. Minden másnap volt rohamom, és kb 6 hétig tartott ez az időszak. Aztán két évig nyugalom. Sokáig én sem tudtam mi ez, rengeteg rohamot végigszenvedtem bármiféle fájdalomcsillapítás nélkül. A 4 évvel ez előttinél jöttem rá(google a barátom), hogy ez cluster. Hála istennek az oxigén működik nálam, ezzel is diagnosztizálták a clustert. Csak érdekességképpen: Mondta a doki(aki képben volt), hogy ha legközelebb lesz rohamom, menjek be és kipróbáljuk hat e az oxigén. Ha igen akkor csak cluster lehet. Be is mentem, addigra már végem volt rendesen, folytak a könnyeim a jobb szememből, elnyöszörögtem, hogy clusteres fejfájásom van, mire a doktornő: "az oxigén nem jó a fejfájásra" Értem én hogy ritka, de ez mégis csak az idegosztályon volt. Na mindegy. A lényeg, hogy a 2 évvel ezelőttit, már pontosan lejegyzeteltem. Március 28-án kezdődött. Tehát már egy hónapja kéne tartania. De semmi. Vajon kezdhetek reménykedni? El tud ez múlni? Vagy csak késik ennyit? Ha bárki tud valamit ezzel kapcsolatban megoszthatná. Köszi
2016. márc. 11. 20:20

Bocsi a litániáért,jó volt kírni dióhéjban.

Megosztok egy saját tapasztalatot: Suppositorium analgeticum forte FoNo VII. Parma másnévén kodein végbélkúp.

Nekem ez a kúp sogat segít,mert hányós vagyok rohamban a fájdalom miatt...Viszonylag gyorsan hat mivel megkerüli a portális keringést,köhögés csillapitó hatása is van.régen volt szirupban,de már nincs mert átminősítték,a kábitószerré a dezomorfin kinyerhetőség miatt,gyógyszer vényre...De orvosi utasitás nélkül a birtoklása bűncselekmény

[link] hasonló a morfinhoz,viszont nekem barátságosabb és szintetikus opiátoktól(contramal,tramadol) fuladok,nehéz légzésem lesz ettől nem,viszont egyet se köhögök még akkor se épp meg vagyok fázva...a lényege hogy egyéntől morfinná alakul.de nem üt ugy mint a morfin a durva mellékhatásai nincsenek,vagyis én igy tapasztaltam,a contramal végbél kúptól olyan rosszul lettem,hogy elvittek a kollégák a "mentőn",sügösségin,és ügyeleteken sokat kaptam a következő koktélt:contramal,seduxen,algo nospa,cerucal,igaz hogy elvitte a fájdalmat,de nem mindig,és volt hogy rosszabb volt mint előtte,és fulladás nehéz légzés,vádlim nem mozgott,sima izmaimat leblokkolta,emiatt nem szerettem meg,egy altatóorvos kolléga ajánlotta hogy próbáljam ki ezt a kúpot,aztóa ez van,de ha olyan a roham még a 2 kúp se hat,és akkor oxigénnel kombóba...hogy tudjak aludni.Kitartás mindenkinek...

2016. márc. 11. 20:02
Sajnálom Gyémánt10,szülőként pokol lehet ez,sajnos nálunk én vagyok a "Gyerek",nem olyan kicsi már 33 éves...Ez a családot a szeretteinket is kicsinálja,volt mikor párom ölbe cipelt le a 8.ról mert elromlott a lift,én meg vertem már a fejem a távírányitóval,és kitéptem volna a szemem...És ha roham volt vittek a sürgészetre,ügyeletre,ahol amig nem tudtuk hogy mi ez folyton morfinnal löktek meg...Most fölirták az oxit,de csak a gázt,a készüléket meg kell vennem.De tb nem támogatja,csak más kórképre,most pulmonologussal és cardiológussal bizniszelünk hogy irja fel magát a készüléket.Annyi jó most hogy munkahelyemen(mentőszolgálatnál mentőtiszt vagyok,annó a tisztin sem tanultunk erről a dögről)közel van az oxi,csak bevágodok eset kocsiba és szivok belőle és már 5 perc után jobb,10 perc és elmúlik mint ha elvágták volna és folytatódhat a munka.7 évig senki nem mondta hogy oxigén,kezeltek epilepszászként tömtek convulexxel anyám kínjával,morfiummal stb,olyan kombináciokkal amik együtt halálosak is lehettek volna,kaptam vénába rivotrilt amitől hallucináltam,Szentiistvánba lehánytam a főorvost,mert alap hogy a morfint higitva és lassan adom a betegnek,mentődolgozóként ez azért alap,erre higitatlanul belém küldi,hát le is hánytam a fehér köpenyét,el is szégyellte magát kicsit,mondta hogy ez a ő sara volt :( ...Az egyik ügyeleten nyáron egy friss diplomás neurólogus mondtha hogy ez lehet hogy cluster és adott oxit,enyhült a fájdalom,aztán elkerültem oitibe a Czírják tanár úrhoz,a hipofizis adenoma miatt,az a másik történet,nem műthető mert mikro,és ha elszúrják se hall se lát dömötör maradnék ergo gyógyszer vagy kemó...adott gyógyszert,daganat ellenit,két hónap mig megszoktam,kemós mellékhatások,ringlispilen utazó szédülés,sugárhányás,hajhullás,táppénz,és ő diagnosztizálta a clustert önálló betegségként,és tovább küldött a Dr Áfra Judit doktornőhöz Mr megint hatodjára,ott találtak egy anaorysmát a carotisomon,de az a legkevesebb gondom...Az Áfra doktornő szerint a fejfájás naplóm és tüneteim annyira egyértelműek.Én meg nem értem akkor miért volt hét év félrekezelés,azt mondhta hogy nagyon ritka kórkép az emberiség egy %-át érinti, ezért nem ismerik fel,és nem éri meg kutatni utána,és hogy sok orvos tankönyvben vagy még ott se hall róla... :(Szerencsére a munkahelyem méltányos,nálam óraműpontossággal jön a dög,igy szerencsére tudom előre jelezni hogy szabadság vagy táppénz mikor kell.ha nincs roham,boldog pozitiv vagyok,de őszinte leszek tavaly nem sok kellet hogy leugorjak a Margit Hídról,de visszaléptem,csak sajnos a gondolatok előjönnek ha már a földön fetrengek,hogy jobb volna befejezni,de a szeretteim és a hivatásom a hitem az ami mindig visszaránt... Kitartást Gyémánt10.Szurkolok a kisfiadnak,küldöm az erőt...:)
2016. márc. 10. 20:42

Üdvözlök mindenkit aki betegsége miatt olvassa,vagy ez után olvasni fogja ezt a fórumot!Azért írom le,hogy hogyan alakul a sorsunk,hogy segíthessek Nektek a tapasztalataimmal.

Akkor írtam utoljára amikor 23-án úja rohama volt a fiamnak,Valentinnek.Ekkor újra elment Szekeres Úrhoz,három kezelést kapott,azóta jól van.

Február elseje óta 14 kezelést kapott,5 fájdalmas napunk volt,ez idő alatt.Jelenleg úgy néz ki,hogy méltányosságból(a hiányzása meghaladta a 250 órát ebben a tanévben) érettségizhet az osztálytársaival.

Tanul,külön órákra jár,elég stresszesek a napjai,mert mindenből folyamatosan számon kérik,mégsem jelentkeznek rohamok.


Pokoli januárunk volt,a közel tíz éves gyötrelmeink alatt soha sem estem úgy kétségbe mint most,úgy dolgoztam,hogy kaptam az üzeneteket "nem bírom tovább,meg akarok halni,ennek sosem lesz vége...",bevittük a klinikára,körbe fotózták,még akkor éjjel koponya MR-t csináltak,vizsgálták,kapott lökésszteroidot...Azt mondta a kezelő orvosunk,hogy már csak a műtét maradt,ezt kell meggondolni.Minden negatív,cluster a diagnózis ,de nem típusos,mert túl hosszú ideig tartanak a rohamok.Haza hoztuk a fiamat és két nap múlva még durvább rohamok jöttek...

Azért írtam januárról,hogy érthető legyen,miért kezdődött számunkra egy új időszámítás február 1-től!!!KÖSZÖNET SZEKERES JÁNOS TERMÉSZETGYÓGYÁSZNAK!!!

2016. márc. 3. 15:16
Sziasztok,új vagyok a fórumon,jöhetek közétek,jó volna hasonló emberekkel beszélgetni,eszmét cserélni akik ebben az átokban szenvednek és megértik hogy mit élek át.Most decemberben kaptam végre diagnózisba ezt a rohadt dögöt.7 év után végre lett neve a kínnak...Épp periodusban vagyok...Fájdalommenteset.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook