Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha édesanyámat is kirúgják... Mit csináljak? fórum

Ha édesanyámat is kirúgják... Mit csináljak? (beszélgetős fórum)


16. 06718ca650 (válaszként erre: 15. - Tünde25)
2010. nov. 4. 19:04
Hát ha nem adnak el az adott nyelven. :) Én nem tudom, de én úgy látom hogy nyugat felé is elfogadható a helyzet, itt észak-keleten nem igazán.
15. Tünde25 (válaszként erre: 13. - 06718ca650)
2010. nov. 4. 19:01
Igen, lehet, hogy én sem jó helyen vagyok. Gondoltam, hogy ki kéne menni külföldre. Ma már ott jobban boldogul az ember.
14. Tünde25 (válaszként erre: 12. - 71543edb1c)
2010. nov. 4. 19:00
Azért írtam ide, mert gondoltam, hogy mivel sokan vagyunk, ezért kapok a sorstársaktól tanácsot. Praktikák, túlélési tanácsok, önkormányzati segélyek, vagy csak szimplán együttérzés. Kaptam is, és ezeket köszönöm.
2010. nov. 4. 18:45
szia! kismillióan vagyunk így sajnos ebben az országban. ha nincs papírod az a baj, ha van akkor túlképzett vagy. én már ott tartok hogy ha elvégzem az angol tanfolyamot amit elkezdtem elmegyünk az urammal valahová, ahol van megfelelő meló. a mi szamánk elég keresettnek mondható csak nem jó helyen lakunk. :(
2010. nov. 4. 18:38
Tulajdonképpen nem értem - nem bántásból -, de mégis mit vártál, hogy miket fognak tanácsolni?
2010. nov. 4. 14:30

Néztem legutóbb, hogy milyen képzéseket indítanak, de csak ilyen gépkezelői, műszaki stb. Nagyon kevés volt belőlük. És sajnos most le fog járni a munkanélkülim, szóval onnan ki leszek szórva. Amúgy járok OKj-ra, csak önköltségesre. De ha anyámat elküldik, akkor nem tudom tovább finanszírozni...

Amúgy titkárnő lennék, 5 éves banki tapasztalattal a hátam mögött. Most meg környezetvédelmi technikus leszek, ha el tudom majd végezni.

10. katus3
2010. nov. 4. 14:02
Egyik ismerősöm is munkanélküli, jövő héten kezd egy ilyen tanfolyamot, 60 ezret kap,és TB ügyintéző végzettsége lesz. Útiköltséget is térítik, a munkanélkülin ajánlották neki,ott érdeklődj.
2010. nov. 4. 13:23
Vannak olyan munkaügyis tanfolyamok, ahol tanulhatsz fél évvig, kapsz egy szakmát (OKJ-s)és közben kapsz ösztöndijat is. Nekem annó 65 ezer Ft-ot fizettek havonta, viszont a tanfolyamot sikerrel kell zárni. Menj be a munkaügyibe, és kérdezz rá, hogy nem indítanak-e valamit. Sok sikert! Tudom milyen nehéz elhelyezkedni, én is keresgélek már jó ideje...
8. 1eb84e4bad (válaszként erre: 4. - Tünde25)
2010. nov. 4. 12:52

mi a végzettséged?

én elmennék tanulni, egy olyen okj-ra, ami keresett.

2010. nov. 4. 11:10
hát igyexem...
6. veledjooo (válaszként erre: 1. - Tünde25)
2010. nov. 4. 11:04
...keres...keres...keres.... a nap 24 órájában munkát keresnék, addig, amíg nem találok. Más megoldás nincs.
2010. nov. 4. 11:02
nekem is olyan végzettségem van, hogy ha kitennének, akkor sehova nem jó...ez majdnem olyan, mintha 1000 és 1 embernek ugynaz lenne....
2010. nov. 4. 11:00
Fél éve próbálok elhelyezkedni... A "szinte bármilyen munkához" pedig szintén egyéb végzettség kell. Eladóhoz kereskedelmi, könyvtároshoz főiskola, még a takarítóihoz is kell valami OKJ. Ami meg a szakmám, abban meg 1000 és 1 ember keres munkát. Bár ilyen egyszerű lenne munkát találni, hogy csak úgy besétálok valahova és akár mosogatni elmegyek... de sajnos nem.
2010. nov. 4. 10:54
nem tudom, nem voltam még ilyen helyzetben, de a munkakeresés az első helyen szerepelne....
2010. nov. 4. 10:53
Elvállalnék szinte bármilyen munkát.
2010. nov. 4. 10:52

Fél éve munkanélküli vagyok, kénytelen voltam hazaköltözni, most anyámmal élek. 66 évesen ő dolgozik és most attól félünk, hogy el fogják küldeni. Igyekszem a pozitívra gondolni, meg nem azon aggódni, hogy mi lesz, de azért fel kell készülni.

Szóval, nekem van még úgy 400 ezer félretett pénzem, neki 80 ezer a nyugdíja és 62 nm-es lakásban élünk, aminek úgy 70 ezer a rezsije. Próbálok munkát keresni, de eddig még nem jött össze. Most fog lejárni a munkanélküli segély is. Nektek mik lennének a lépések, amit csinálnátok ebben az esetben? Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook