Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A kutya hűségében nem csalódsz?! Talán van erre egy-két más példa is.. fórum

A kutya hűségében nem csalódsz?! Talán van erre egy-két más példa is.. (beszélgetős fórum)

24. margareta51 (válaszként erre: 14. - Lilimia)
2011. szept. 29. 20:14
Ez igy igaz.
2011. márc. 19. 09:09
erre nehéz más példát találni..
2011. márc. 19. 08:49
szóval ez a legigazabb itt ma is
2010. dec. 13. 16:21
most is a lábam mellett van
2010. nov. 29. 14:22
egyik jobb mint a másik
19. Kiky80
2010. nov. 29. 11:48

Egypár kutyás idézet, mert imádom a kutyákat. 3 is van és nagyon szeretni valóak.Mind3 más-más egyéniség.

A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre és nem leli örömét a bánatomban.

„A kutya nemesebb lény mint az ember. A kutya hűséges, önfeláldozó és mindenek előtt feltétel nélküli szeretete a leirigylésre méltóbb tulajdonsága amit az ember soha nem tudhat magáénak."

„A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!”

nagy igazságok ezek.

2010. nov. 9. 15:33
hát?
2010. nov. 5. 06:55
jó volt olvasni a kutya mi mindenben segít de ennek ellenére én azért reménykedem az emberi jóságban is..és remélem talán erre is akad egy egy jó példa....,hogy valaki öszinte és talán mondjuk megengedheti magának ,hogy hálás is legyen..
2010. nov. 4. 20:38

Kedves 7.hozzászóló!

Amerikában a tartásukra sokkal több pénzt fordítanak, mint hazánkban, mert ott hivatalosan is engedélyezik kórházban, hogy a kutya jelenléte jó hatással van a betegekre és a gyógyulást jobban elősegíti ezt maguk az orvosok is belátták. Amit említettél ez valóban úgy van sajnos Magyarországon ilyen lehetőség sosem lesz. Ahogy mondtad meg is védenek minket, tehát mégis hasznosak ezek a négylábú barátaink. A rászorulókon segítenek stb. stb. Remélem most már érthetővé vált számodra. Szív.Üdv.Ágnes

2010. nov. 4. 19:11

A romlatlan gyerek csak őszinte, nem feltétlen "hűséges".


A kutyák életük végéig (bármi is éri őket) hűek maradnak. Varázslatos dolog. Macskákkal nem vonnám párhuzamba a dolgot...

2010. nov. 4. 10:54

Sokszor végiggondolom, hogy a kutyáim -első sorban Rumi- mennyi mindent tettek, tesznek értem.

Rumi a szemem, így biztonságosan, és magabiztosan tudok közlekedni. Jelzi, ha epilepsziás rohamom lesz, ennek köszönhetően biztonságba tudom helyezni magam. Hála neki, lassan 3 éve nem jártam a baleseti sebészeten, pedig korábban törzsvendég voltam. Amikor ki akartak zsebelni, jelezte, és elijesztette a tolvajokat. Amikor legutóbb be akartak törni hozzánk, a másik kutyámmal együtt elijesztették a betörőket, olyan vadul ugattak mint még soha.

De a legfontosabb azt hiszem az, hogy ő mindig mellettem van, vigyáz rám, szeret, a támaszom, és csak ad, ad, és ad!

Mindezekért nem kér mást, mint szeretetet, ételt, és friss vizet.


Nincs ember, aki képes lenne arra, amire ő! Nincs senki, és semmi, ami többet adhatna, mint egy segítő kutya!

2010. nov. 4. 10:42
hát azért hüségről eszünkbe juthat a tiszta lelkű gyerek..mikor még romlatlan...
12. punka (válaszként erre: 8. - Szasz23X)
2010. nov. 4. 10:25

Van egy ismerôsöm, aki tart kutyákkal osztályfônöki órákat, foglalkozásokat fiatalkorú bûnözôknek, nyugdíjasotthonban kutyasimogató napot stb.

Csodás lények ezek a blökik :)

11. lilimia (válaszként erre: 8. - Szasz23X)
2010. nov. 4. 10:22
2006. augusztusa óta vakvezető-, epilepsziás roham-jelző-, hallás-, és mozgássérült segítő kutyát mindenhová be lehet vinni, kivéve kórházi fekvőbeteg osztályra, és élelmiszer előállító helyiségekbe.
2010. nov. 4. 10:17
Az jutott most eszembe hirtelen, amikor egy ismerősömék nyaralni voltak, és hazaérkezés előtt nem sokkal találtak egy kutyust. :) Hazavitték, a kutya eléggé csavargós, de mindig hazamegy, mire a kislány hazaér a suliból :)))
9. vevemama (válaszként erre: 2. - Szasz23X)
2010. nov. 4. 10:14
Igy igaz!Mikor haza latogatok a kutya masnap,harmadnap ,es a tizedik napon ia epolyan boldog mikor meglat mint az elso nap.Pedig olyan ritka ez a talalkozas.Az ismerosok megkerdezik szia ithol vagy ennyi.
2010. nov. 4. 10:13
Itthon is egyre több helyre "engedik be őket", és sok helyen kezdik már alkalmazni a terápiát is :)
7. lilimia (válaszként erre: 6. - Anyuci91)
2010. nov. 4. 10:10

Szia!


Nem igazán értem a hozzászólásod egy részét.

Azt mondod, hogy csak Amerikában, és bizonyos államokban engedélyezik a segítő kutyákat?

2010. nov. 4. 10:07

Igen kedves négylábú barátaink valóban sohasem csalódunk, ha szeretjük és gondoskodunk róluk ők a legjobb ember ismerők és az ösztönüket sohasem lehet becsapni. Igen hálásak tudnak lenni gazdájuknak és ez örömmel tölti el az embert.

Rengeteg segítséget, támogatást nyújthat, azoknak, akik rászorulok pl. vakok és gyengénlátok, mozgássérülteknek, az ő jelenlétük ezt csak Amerikában egy bizonyos államban engedik, hogy a betegekre és a gyógyulásukra rendkivül jóhatással van. Átadom a szót másnak is. Szívélyes üdv.Ágnes

5. Szasz23X (válaszként erre: 3. - Punka)
2010. nov. 4. 10:06
Hjakérem, ha viszik az embert :D:DD
4. andi6020 (válaszként erre: 2. - Szasz23X)
2010. nov. 4. 10:05
De aranyos....és milyen igaz!
2010. nov. 4. 10:03
Az én macskáim elköltöztek velem 1200 km-re. De nekik muszáj volt :D
2010. nov. 4. 10:01

Soha. Nem tudom már hol olvastam, egy kisgyereket kérdeztek a szeretetről, és ezt írta:

a szeretet az, amikor a kutyám megnyalja az arcom akkor is, ha egész nap nem foglalkoztam vele...

:)

Nagyon igaz..

2010. nov. 4. 09:59
Nekem galambjaim voltak a világ végéről jött a párjához.../egy példa a sokból/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook