Guppyk (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
18. 484b000711 (válaszként erre: 16. - Venezuela)
2010. nov. 5. 19:23
Nekem volt akváriumban koi ponty, de amikor úgy éreztem hogy nehezen veszi be a kanyart, akkor odaadtam egy kerti tóba.
2010. nov. 5. 19:22
Egyszer a növénnyel véletlenül hazavittem egy kis guppy-t. Nagyon pici volt, de a többi hal nem ette meg, valószínűleg csak szerencséje volt.
2010. nov. 5. 19:18
Ja,van a kertben egy tónk,és vannak benne koi pontyok,meg csontváz hal,meg ezeknek a keverékei:)A tavat be akarjuk temetni,és arra gondoltam,hogy ezeket berakhatom-e az akváriumba??Serintetek el lennének?
15. Venezuela (válaszként erre: 13. - Nagyreni)
2010. nov. 5. 19:10
Én is figyeltem a vízet,a boltban még vízlágyítót is vettem nekik,mert az eladó mondta,hogy jó,de 2-3 napon belül mindegyik kimúlt:(:(:(Most ismét szeretnénk:)Aztán ki tudja mi lesz...
14. nagyreni (válaszként erre: 12. - B99048cdfc)
2010. nov. 5. 12:59
Nálam is a 2 algaevőharcsa az, akik a kezdetektől (kb. másfél éve) megvannak és nőnek:-) Úgy látszik, ők nem olyan érzékenyek a környezeti hatásokra:-)
13. nagyreni (válaszként erre: 12. - B99048cdfc)
2010. nov. 5. 12:58
Nem tudom, figyelitek-e a vizet. Én tavaly jöttem rá, milyen fontos a víz minősége, miután sorra nyúltak ki a halaim. Próbából beledugtam egy tesztcsíkot a kerti medence készletéből az akváriumba, hát olyan szín nem is volt a skálán, amilyenre a ph érték elszíneződött. Szerintem tizenvalamennyi lehetett a megengedett 6-7 helyett. Nem csoda, hogy szegények nem bírták a klímát:-(
12. b99048cdfc (válaszként erre: 11. - Venezuela)
2010. nov. 4. 13:43
Ez nálunk is gond. Nem bírják sokáig. Mi két éve vettünk akváriumot. Vagyis a télapu hozta a gyerekenek:O)) Azóta egy vagyont költöttünk már halakra. Több csapat is volt már. De igazán egy van ami kezdetektől megvan. És nő is. Egy algaevő harcsa. Most plattikat,neonokat hoztunk Debrecenből. Az E-pet nagykertől. Nagyon olcsók ezek az itthoni árak harmada. Nem tudom meddig bírják. Volt már kétszer sziámi harcosunk is. Vitorláshal,gurámi,molly,márnák,lazacfélék. Egy se jött be igazán hosszú távon. Nem tudom én se mit csinálunk rosszul. Valamelyik mindig kikezdi a másikat:O(((
2010. nov. 4. 13:05

Nekem is nagyon sok volt,és nem győztem osztogatni őket,alig,hogy megszűlt szinte már megint terhes lett!Így voltam a szifókkal is!

Volt amelyik nem tudott megszülni,és elpusztult!Akkor áttértem a gőtékre,ők 5 évig éltek:):)Aztán megint akartam halakat,és jó sokat kidobtam rájuk,új akvárium,új ez új az,1-2 napra rá,mindegyik be adta a kulcsot!Nem tom mi lehetett a baj....na,kicsit elkanyarodtam,de leírtam a lényeget:)

10. Sicike
2010. nov. 4. 12:09

Úgy örülök,hogy ennyi hozzászólás jött.

Mint írtam akvarista oldalakat is tüzetesen átolvasgattam,de mi sz.tem már meghazudtoljuk a természetet:már úgy vettem,hogy pár nap múlva lesznek kishalak,ehhez képest..... 3 hete még nincsenek.

Vannak videók,sőt végigolvasgattam milyen jelei vannak annak,ha szülni akar.De mint az emberek a halak sem egyformák:egyik 10 halat szül,másik 30 fölött....

Hát,már nem tom" most mi a helyzet.

Nagyon bizonytalan vagyok.

Vagy nagyon kövér az az 1.

Vagy szülni fog,de mikor????

A terhesfoltja megvan.

Speckó szülőszobát vettünk,ami az akváriumban rögzíthető,és még a kicsiket is el lehet szeparálni az anyától.

Sajnálnám ha a piciknek bajuk esne.

Korábban voltak már guppyjaim,de akkor valahogy más volt.A fiamé voltak.... akkor is imádtam őket.

Sz.tem nincs korhoz kötve.A páromnak néhány éve aranyhalai voltak.

(és mindezek mellett évek óta van 1 perzsa cicánk is,aki rá sem néz a halakra,bár zárt is az akvárium.)

Még 1 x köszi minden sort.

2010. nov. 4. 08:36
Én nem rakom már külön szülni az anyákat, mert ő is megeszi az apróságokat. Időről időre találtam kishalakat, kiszedegettem őket külön és neveltem a szülőhálóban vagy dunsztos üvegben, amíg el nem érték a megfelelő méretet. De egyszer egy több napos kis halacskát fedeztem fel a többiek között, azóta rábízom a természetre a dolgokat. Aki különösen életrevaló, az úgyis megmarad, az akvárium befogadóképessége pedig úgyis véges:-)
8. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Sicike)
2010. nov. 4. 08:23

28 nap a terhességük, én úgy tudom.


nekem is voltak régen,

jól elszaporodtak, bár a szülők szorgalmaan kajálták a kicsiket

2010. nov. 4. 08:08
Nekem is voltak guppijaim és tényleg nagyon szaporák! :) Úgyhogy nem kell izgulni :)
2010. nov. 4. 07:52

Nekem hosszú évekig volt guppim, a napokban pusztult el az utolsó.

Az újszülöttek, ha megfelelő növényzet van az akváriumban, akkor el tudnak bújni a többiek elől. Sajnos, még a saját szülőanyja is megeszi őket, ha észreveszi, de azért mindig akad 1-2, aki megússza. Szerintem ne tedd külön, mert annyira szapora fajta, hogy rengeteg halad lesz, amivel majd nem tudsz mit kezdeni. Nekem a kedvenceim voltak.

2010. nov. 4. 07:50
Nekem is voltak, ugyanazt tudnám írni, mint Helga.
2010. nov. 4. 07:31
Nálunk a vegyesbe szültek mindig, néhányan a növényeknél, szűrőben megmenekültek. Ha láttuk hogy vannak, hálóval összefogdostuk hogy ne egyék meg a tübbiek.
2010. nov. 4. 07:11

Szia!

Nekem több évig voltak guppijaim,ha a többi hal mellett szül,akkor van olyan hal aki megeszi a piciket.

Sőt a pici halakat ha átteszed friss vízbe nemsokrára elpusztulnak.

Bár Nekem akkor voltak halaim mikor még kamasz voltam,de ha olyan akváriumban vannak ahol rengeteg zöld növény van,ha a közösbe hagyod a picik elbújnak és ha már nagyobbacskák már nem eszik meg őket.Rengeteg pici lesz,olyan jó volt mindig látni ahogy egymás után bújtak ki.

Jó "szülést" kívánok!

2010. nov. 4. 07:08
Nekem vannak,de még sose szaporodtak. Viszont a gyerekeim ovijában,régebben a guppik szaporodtak. Oda bele a többi közé születtek a picik. Némelyiket csak alig lehetett észrevenni. Olyan picik voltak. Hát van amelyik megmaradt,van amit a többi megevett:O) Nekünk amúgy nem guppik vannak,mert pont ezért félek tartani,őket hogy sokat szaporodnak állítólag:O)
2010. nov. 4. 06:50

Sziasztok!

Akiknek ilyen halaik vannak írjanak.

1 hónapja kaptam őket.

Imádom őket.

A problémám az,hogy az 1-gyiket úgy vettük,hogy az eladó az mondta,hogy 2-3 nap és szülni fog.(Ez okt.első hetében volt).Vettünk hozzá szülő szobát,de azóta sem szült meg.Jó pufi,hordó hasa van,és van terhes foltja is.

Már megsajnáltam az este,és kiengedtem,majdnem 3 hétig volt külön a többitől,de mégis 1 akváriumba.

Nem tudom vissza tegyem,vagy hagyjam beleszülni a többi közé.....Hisz a szülőszobát azért vettük,csak hát nem tom'mikor óhajt szülni...

A neten minden létező anyagot és videót megnéztem a szülésükről,de okosabb nem lettem.

Akinek vannak halai,írjon pár sort.

Köszi.

1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook