Guppyk (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
48. b99048cdfc (válaszként erre: 47. - Nagyreni)
2010. nov. 17. 09:44
?O)) De megmaradtak benne? Az a lényeg.
2010. nov. 17. 09:38

Én 2-3 bébit egyszerre befőttes üvegbe szoktam rakni 1,2-2 cm-es korukig, akkor mentek vissza az akváriumba. Addig pedig 3-4 naponta cseréltem nekik a vizet. Szóval szerintem egy kisebb akváriumban hárman simán elvannak jóideig.

De mókás volt, amikor egyszer többen születtek, 3-4 befőttes üveg sorakozott a konyhapulton egymás mellett:-)

46. b99048cdfc (válaszként erre: 44. - Sicike)
2010. nov. 17. 09:02
Én is ezt hallottam,hogy a szülőszoba semmire való:O((( Nem tudok segíteni,mert nekem még nem lett halacskám. Pedig olyan jó lenne ha szülnének:O))
45. tupecné (válaszként erre: 44. - Sicike)
2010. nov. 17. 08:44
szia tegyél bele élő növényt ved ki naponta 5 percre és a levelek alatt meg buvó oxigén -nel ki birják sokáig ha nem túl nagy az akváriun (szülő szoba :D) ODA EL IS TUDNAK BÚJNI A VESZÉJ-TŐL Kérdezz ha tudok segítek bár én nem sokáig halaztam de sok mindent át vészeltünk :) it egészségtelen halakat árúlnak km -eket kellene utaznom hogy .... talájjak igy már nem érné meg :( nekem
44. Sicike
2010. nov. 17. 08:35

Sziasztok!

Jelentem tegnap 3 guppi baby-vel nőtt a létszám.

És ismét jövök panaszkodni.

Az előző szülésnél ami kb. 2 hete volt,megfogadtam,-ami bele történt a többi hal közé és felfalták őket... :( - hogy most óvatosabb leszek és külön teszem anyucit szülőszobába,erre a célra vettünk speckó szülőszobát,ami 2 hal részére is jó és 1 rács is van benne,hogy alul a picik el tudjanak szeparálódni..... szóval az történt az este,hogy az 1. guppim megszült,igen ám,de a kishalak ezen a rácson vissza is tudtak jutni,vagy éppen a rácson a másik halam benyomorította a kis ajkait és ami arra úszott..... így a fene tudja hány guppi babymből 3-mat tudtam megmenteni.Ezeket kitettem 1 kis aksiba.Viszont ebben nincs levegőztető.Szerintetek meddig bírják így?

Ma elhatároztam elslattyogok a halas bótba oxigén cseppekért és tubifexért a kannibáljaimnak.

Azt olvastam napi vízcserével a pici aksiban el lennének még 1 kicsit meg nem nőnének.Vélemények???

43. b99048cdfc (válaszként erre: 42. - Sicike)
2010. nov. 15. 09:08
Mi egyszer adunk nekik kaját. Azt mondják a boltban ,hogy elég is. Mindig másjajta kaja van. Van hogy spirulina tabletta,most éppen szúnyoglárva. Mióta betartjuk a kajaát,már hogy egyszer adjuk,nem kellett a vizet cserélni. Csak utántöltjük. Ennyi. A csaj a boltban el volt képpedve,hogy szinte havonta kellett takarítani,mert annyira csúnya volt az üveg is. Utánna kérdezett rá a kajára. És kiderült sokat adunk nekik. Azóta nem kellett takarítani az azöldesedés ellen. És a víz is tiszta. Hát a kövek közt van trutyi. Dehát ez van. Azt meg úgyse kavarod fel:SS
42. Sicike
2010. nov. 14. 19:51

Khm.Őszintén?Nem szaporításra kaptam őket,azaz nem akarom tenyészteni őket,csak szeretnék pár utódot,csak úgy....és a piciket is sajnálom,ha megeszik.

Most úgy tervezem,hogy a plattit val.szeg holnap kiengedem,végeredményben nem látok rá olyan konkrét jellemzőket,mint pl. a terhes folt.Létezik hogy a plattinál is van,mint a guppinál?Nem tom'.

Pocakos,a hímnél 1 kicsit nagyobb a hasa,ennyi.

A guppit viszont hagyom,mert szögletes is a hasa és ott a folt is neki.

És tervezek 1 lightos takarítást is ismét,mert a talaj megint trutyis,sz.tem még a kaja mennyiséget sem tudom mi az ideális,sz.tem többet adok,azért van rumli.....

Régen,mikor a fiam pici volt,akkor jobbak voltak a megérzéseim,ügyibb voltam.

Bár hozzáteszem nem ilyen felszereléseim voltak,bénábbak,és akkor volt 1-1 pusztulás is,lekopogom eddig még nem volt,a növényeken kívül,2db.,pedig tápot is kaptak és neon is megy nekik.....

Olvasgatok,ha megyünk halas boltba kérdezgetek és figyelem őket.Majd csak beletanulok.....

41. b99048cdfc (válaszként erre: 40. - B99048cdfc)
2010. nov. 14. 08:13
%=5 darab:O)
40. b99048cdfc (válaszként erre: 39. - Sicike)
2010. nov. 14. 08:13
Nálunk még sose szült egy hal se. Pedig most kb egy hónapja mikiegér plattijaink vannak. % darab. Rgy elpusztult. Fogalmam sincs melyik lány ,és melyik fiú. Van ugyan akvarisztikás könyvem,de én a leírtak ellenére nem tudom melyik melyik. De gondolom csak vegyesen sikerült kifogni őket a fiúnak a boltban. De akkor miért nem szaporodnak? Nem tudom.
39. Sicike
2010. nov. 13. 20:06

Csajok!

Segítségért jöttem ismét.

Most azt csináltam a héten,hogy 1 papírra lejegyeztem melyik halat mikor kaptam,mikor szült stb.

Ma külön raktam a szülő szobába 1 plattit és 1 guppit.

A plattiról olvastam,hogy olyan szapora,mint a guppi.Havonta szül.

Az 1 hónap most jár,le,pocakja van 1 pici.

Meglátjuk.

Kezdem úgy érezni,hogy olyan balfék vagyok.

Minden létező infót végig olvastam itt a neten,de mégis kételyeim vannak.

Nézegetem őket,ha van időm.

Remélem idővel konyítok majd annyit hozzá mint régen.

Én már nem hiszek azokban a bizonyos jelekben szülés előtt,vagy az én halaim nem produkálják???

Most a múlt pénteken szült narancs guppim akkora hordó hassal rendelkezik megint,és a foltja is ott van,bár már azóta nem akkora.......

Ti tartjátok az időt?azaz 4 hetente szülnek kb.-ra?

38. Sicike (válaszként erre: 37. - B99048cdfc)
2010. nov. 13. 20:00

Akvarista boltokban kapható.

Teszt féle.

Én nem mérem a ph-t.

37. b99048cdfc (válaszként erre: 36. - Nagyreni)
2010. nov. 9. 11:14
Jaj de jó:O)) Nem mértem még ph-t. Hogy kell? Mivel?
36. nagyreni (válaszként erre: 34. - B99048cdfc)
2010. nov. 9. 10:30
Egyébként ma reggel megszámotuk az algaevőbébiket, reggelre sorban "kiültek" az üvegre két csoportban, egymás mellé. 19-en vagy 20-an vannak:-)
35. nagyreni (válaszként erre: 34. - B99048cdfc)
2010. nov. 9. 10:29

Én már ki se veszem a halott halakat, teljesen eltakarítják őket. Van, hogy a tetemet se veszem észre.

A ph értéket mérted már?

2010. nov. 9. 09:06
Nem baj az. Úgysincs ilyen akváriumos fórum. Legalábbis én még nem botlottam bele. És szerintem az indító sem haragszik ha más halakról is folyik szó. Én tegnap megint elvesztettem a cérnát. Eltünt egy neon,és egy platti:O(( Mitől múlnak ki? És hová tünnek a halott halak? Megeszik egymást? Nekünk tünt már el vitorlás is szőrén szálán. Pedig elég nagy volt: SS
33. nagyreni (válaszként erre: 32. - B99048cdfc)
2010. nov. 8. 20:47

Nekem már az is siker, hogy egyáltalán sikeresen ívtak:-)

Jól elkanyarodtunk a guppyktól...

2010. nov. 8. 17:48
Ha 4-5 marad meg az siker:O))
31. nagyreni (válaszként erre: 30. - B99048cdfc)
2010. nov. 8. 17:31

Köszönöm!:-)

Egy alkalommal sikerült 9-et is összeszámolnom egyszerre, de azóta csak 4-et, 5-öt látok. Majd ha megnőnek és előmerészkednek, majd kiderül, hányan vannak pontosan:-)

30. b99048cdfc (válaszként erre: 29. - Nagyreni)
2010. nov. 8. 17:21
Megnéztem nagyon cuki. Hány van akkor pontosan. Te milyen csodálatosak az ékszereid. Nagyon ügyes vagy. Gratulálok azokhoz is:O))
29. nagyreni (válaszként erre: 28. - B99048cdfc)
2010. nov. 8. 15:24

Igen, az, amelyik rátapad az üvegre, levélre, fára, szűrőre és leeszi róla az algát.

Raktam fel a naplómba képet az egyik csöppiről, ha gondolod, nézd meg:-) bár nem túl látványos, mert tényleg elég pincurka.


Igen, van egy pár. De nem gondoltam, hogy összeállnak. Azt is csak sejtettem, hogy egy pár, mert másképp vannak a tüskék a fejük tetején.

A lényeg az, hogy a kezdet kezdetén kértem két darabot a kereskedésben, mert azt mondták, egy ekkora akváriumba kell kettő algaevő. Ez lett a vége:-)

28. b99048cdfc (válaszként erre: 26. - Nagyreni)
2010. nov. 8. 11:17
Az algázóharcsa az ua. mint az algaevő? De akkor neked van egy pár belőle?
27. Sicike (válaszként erre: 26. - Nagyreni)
2010. nov. 8. 10:00

Na,legalább téged ért 1 kis öröm.

Én most pénteken eléggé lelombozódtam.

Annyira vártam már a pici guppykat,mint 1 gyerek.

Korábban már voltak guppy-jaim is,mint írtam.

Most ősszel megint túlbuzdultam ezen a témán,mint 1 kis gyerek.

Most várok 1 hónapot.

Mert ugye mindenhol azt írja,hogy milyen szapora...

Nekem mégis kételyeim vannak hol rontom el.

Semmit sem csinálok másként mint régen.

Talán túl türelmetlen vagyok....???? :)

2010. nov. 7. 18:25

A szülőhálóval az a baj, hogy ha abba bele is rakod a nőstényt, ahogy kipottyantja, ő is bekapkodja a piciket.

De hogy happy enddel is szolgálhassak: egy hetet töltöttünk a szüleimnél, hazajöttünk és egyből mentem az akváriumhoz. Azt hittem, lehidalok, egy csapat inimini1centis algázóharcsa cirkál az akvárium alján, és egy guppyféle cirkál a növények között:-)

25. b99048cdfc (válaszként erre: 24. - Sicike)
2010. nov. 6. 15:08
Nem mertem mondani,hogy ezek a szülőhálók semmire nem valók. Én is csak ismerőstől hallottam. Sajnálom:O(((
24. Sicike
2010. nov. 6. 15:03

Sziasztok!

Jöttem helyzetjelenteni.

Tegnap de. megszült a guppym.

Anyám vette észre,hogy 2 hím nagyon kergeti...mert ugyanis én állat halgattam a fiam és párom viccelődésére:már 3 hete el van szegény hal zárva,majd 2014-re megszül..... stb.Ezért a hét elején kiengedtem.

És tegnap leellett még őztem :(

1 db. kishalam sincs!

A 2 hím felkajálta,ahogy menekült szegény nőstényem és potyogtatta az apródokat úgy zabálták fel őket.2 db-ot még me tudtam volna menteni,de miközben halásztam őket ki,az egyiket megették,a másikat meg a külön kis ketrecbő zabálták ki a nagyok.

Pedig kapnak enni rendesen.....

Úgyhogy tök kivagyok.

Ma vagy holnap takarítjuk ki őket.

Remélem következőleg szerncsésebb leszek.

Csak magamra fogok hallgatni......

2010. nov. 6. 11:22
Köszi a válaszokat:)Biztos szedek majd ki párat,van tavas ismerős,majd odaadom,ha megnőnek:)1 próbát megér...
22. bnedora (válaszként erre: 12. - B99048cdfc)
2010. nov. 5. 21:48
Ezek a halak nagyon kényesek. Lehet, hogy ez volt a baj. A guppik, és a hozzá hasonlóak szaporák, kevés gondozást igényelnek, így ezeket érdemes tartani, vagy komoly gondozással, nagy odafigyeléssel a drágább kényeseket. Valamikor (kb. 20 éve) nagyon szép guppik voltak, de ma már alig látni egyet-kettőt, ami szép. Színességükkel nekem a kedvenceim.
21. bnedora (válaszként erre: 16. - Venezuela)
2010. nov. 5. 21:44
Szerintem nem maradnak meg.
20. 484b000711 (válaszként erre: 19. - Venezuela)
2010. nov. 5. 21:42
Nagy volt, de nem hatalmas. Csak úgy gondoltam jobb lesz neki egy kerti tóban. Ha jól emlékszem lemezes haltápot és vízibolhát evett.
19. Venezuela (válaszként erre: 18. - 484b000711)
2010. nov. 5. 21:40

Miért?Bezárva is olyan nagyra megnő?

Milyen kaját adtál neki?

1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook