Guppyk (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
78. b99048cdfc (válaszként erre: 77. - Nagyreni)
2010. nov. 29. 14:35
Köszi. Meg fogom nézni. Úgyis megyünk Debrecenbe nem soká. Ott talán olcsóbb:O)
77. nagyreni (válaszként erre: 73. - B99048cdfc)
2010. nov. 29. 13:54

Én vettem tesztet, azon részletesen rajta van, hogy mennyinek kell lennie (7,valamennyinek egyébként) és hogy hogy kell használni. Se a halaknak, se a növényeknek nem jó, ha nem megfelelő a ph érték. És akkor attól függően kell vagy ph+, vagy ph- szert adagolni a vízbe.

Nálam sajnos volt már olyan is, hogy úgy elszineződött a teszt, hogy olyan szín nem is volt a színskálán...

76. b99048cdfc (válaszként erre: 75. - Sicike)
2010. nov. 29. 12:43
Nem tudom:O(
75. Sicike
2010. nov. 29. 12:30

Nem az időjárás változás miatt?

Olvastam,akkor a víz is változhat....????!!!!

/bezöldül/.

74. Sicike (válaszként erre: 73. - B99048cdfc)
2010. nov. 29. 12:29

Ma nekem is meghalt 1 guppim.Pedig tegnap a black mollym volt fura.

Gyorsan ma csináltam 1 részleges vízcserét,és adagoltam bele vízelőkészítőt.Most én is aggódom.Halas boltban lehet venni ilyen ph mérő tesztet.De a jobb boltok ingyen bemérik,én legalább is már jártam olyan üzletben,ahol felajánlotta az eladó.

2010. nov. 29. 10:07
Sziasztok. Valaki kérdezte itt tőlem nézzük e a víz ph-t? Nem . De ha nézném mit kell látni? Mennyinek kell lenni,és ha nem annyi hogyan kell beállítani? Lehet ezért döglenek?
72. Sicike
2010. nov. 28. 19:54

Hát,ez érdekes.

Nekünk 1 black molly van,aki mióta megvettük (okt.) azóta oan kis sovánka,gyengécske.Ma sokat lefeküdt megpihenni az aksi aljára.Én még azon csodálkozom,hogy éldegél.Szegényke olyan vékonyka...

2010. nov. 28. 17:57

Hullanak a halaink.O(( Tegnap vettem másmilyen kajákat.(spirulina tablettát,és granulátumot. És lehet sokat ettek,mert ma odalett a díszcsík,és egy platti is bevégezte.

Viszont érdekeset látunk az egyik neonon. Olyan kerek a hasa. Nem tudom,ő is beevett vagy hasa lenne:O)

2010. nov. 27. 13:28

[link]


Nézz szét:O)

69. b99048cdfc (válaszként erre: 68. - Sicike)
2010. nov. 27. 13:25
Debrecenben van egy jó hely. 159ft- től kezdődnek:O)
68. Sicike (válaszként erre: 67. - B99048cdfc)
2010. nov. 26. 18:47

Na,igen.Kb. annyira izgulok ilyenkor mintha nem is tudom,mintha a macskánk ellene... ez nem jó példa,mert fiú.... :)

Egyébként már 300-ért lehet vásárolni.

Nekem nagy örömem van benne,-ük.

Épp ma rendeztem a picik vizét és meglepődve láttam mekkorát cseperedtek.

1 hét múlva kb. ellik a narancsom is.

Aztán utána a másik.

Remélem sikerül ismét pár babyt megmentenem majd.

67. b99048cdfc (válaszként erre: 66. - Sicike)
2010. nov. 26. 08:07
Hát lehet. Csak kedvet kaptam itt tőletek a bébikhez. Már irigy vagyok:O)) Lehet beszerzek pár guppit:O)
66. Sicike (válaszként erre: 65. - B99048cdfc)
2010. nov. 25. 20:03

Plattim csak 1 pár van,1 nőstény és 1 hím.A múltkor úgy megörültem,hogy talán a fial a csaj,mert pocakosabb volt,mint a hím.De nem.

Bár neten azt olvastam róluk,hogy hasonlóképpen szapora,mint a guppi,de én ezt nem hiszem.Annyira sz.tem nem szapora.Lehet ez nem is olyan nagy baj...????

65. b99048cdfc (válaszként erre: 64. - Sicike)
2010. nov. 24. 18:36
Nálunk semmi. Én nem értem miért nem szülnek a plattik. Pedig jól vannak esznek. Csak nem akarnak fialni:O))))
64. Sicike
2010. nov. 24. 13:57

Én nevelgetem a pici aksiban továbbra a mini guppikat,már nincs 1 hét hátra a narancssárga guppim ismét ellik.A fórumot is kb. 3 hete indítottam :)

Most nem vagyok annyira görcsben miattuk,a víz is oké.

Viszont a héten voltunk halas boltba.

Párom szeretne jövőre meglepni 1 nagyobb aksival.

Remélem nem karira.Arra még nem vagyok lelkiekben felkészülve.Most 54 litykós van,120-ast néztünk kompletten.Bár nem érzem most ezt kristálytisztán,hogy ekkorát szeretnék-e.

Mire ezt is megszoktam,beállt .....

Meglátjuk.

Nálatok helyzet?

2010. nov. 24. 11:20
Halló:O)) Kinél mizujs?
62. b99048cdfc (válaszként erre: 59. - Sicike)
2010. nov. 18. 09:49
Én meg utánna gondolkoztam ,hogy jó hogy fejjel lefelé,de abba hogy kergetjük alá a halakat? Mert a betta már nem nagyon csinált semmit mikor ezt csináltuk:O(( De a guppik gyorsak,hogy tesszük alá őket?
61. nagyreni (válaszként erre: 55. - Sicike)
2010. nov. 17. 21:06

Igazából az enyém is "ketrec", műanyag a váza, arra van ráhúzva nagyonaprólyukú háló és két kis akasztóval lehet az akvárium szélére felakasztani. Annyi a különbség a kettőnké között, hogy az enyémen nincs lyuk alul, tehát csak abba kell beleelletnem a mamahalat, elkerülve, hogy ő se egye meg a porontyait (raktam be neki kaját), és utána a bébik benne maradhatnak, pihizhetnek születés után után nyugodtan, nem kell egyből rejtekhelyet keresniük, és megnőhetnek kellő nagyságúra magában az akváriumban.

És azt vettem észre, hogy az akváriumban, a ketrecben felnőtt bébiket nem piszkálják a nagyok, amikor közéjük engedem őket, viszont akiket a befőttes üvegből eresztettem az akváriumba, pár napig meghajtották.

60. Sicike (válaszként erre: 58. - B99048cdfc)
2010. nov. 17. 19:54

Megeszik.

Vegyes étrendűek,növény-és húsevők.

De spenóttal,petrezselyemmel-ezt is ma olvastam-kivédhető, hogy a dísznövényeket felfalják.

Már értem a guppik mellé mért nem tettek a halas boltba gyönyörű dísznövényeket :)

59. Sicike (válaszként erre: 58. - B99048cdfc)
2010. nov. 17. 19:52

Üveget már próbáltam,de az még nem jutott az eszembe,hogy talajnak lefelé,én állat..... :)

Módosítanék: 4 apródom maradt meg.

Ma este kaptak tiszta vizet,és létszámellenőrzésnél a várt 3 helyett 4-et számláltam. :)

Ma este volt kis időm olvasgatni halas oldalakon.

Annyi minden a fejemben van.Miket vennék még...

Csak győzném fizetni,mi????

58. b99048cdfc (válaszként erre: 57. - Sicike)
2010. nov. 17. 16:08

Hát ezért kérdezem. Én is úgy gondolom,hogy nagyon jó árú. E-pet kereskedés. Neten is lehet rendelni. Nézzétek meg. Beütitek így és már ki is adja. Szóval akkor az élő növényt meg is eszik?


Ki kellene prőbálni a cólás üveget úgy,hogy levágni az alját,kicsi lukakat tenni rá,és fejjel lefelé a kövekbe szúrni. Mi így próbáltuk egyszer a bettánkat elkülöníteni,mikor kikedték,de sajnos nem élte túl.Úgy nem tudnának beugrani a nagyok. Pici lukak kellenek rá amin nem fér ki a kicsike.

57. Sicike (válaszként erre: 53. - B99048cdfc)
2010. nov. 17. 15:21

Az nagyon jó!!!!

Nálunk a halak 300-tól kezdődnek (guppi,platti,ilyenek).

A növények meg asszem 600-tól.

Én néggyel kezdtem, 4 élővel.

most 1 fél van meg :(

És már 1 kis flakon növénytápoldatot elhasználtam.

A mű jobban bírja,kifizetőbb,bár én nem szeretem.

Ízlés dolga.

56. Sicike (válaszként erre: 52. - Tupecné)
2010. nov. 17. 15:18

Nekem koponya van bent,a szem helyén belemehetnének és elbújhatnának a fej üregében,de az enyémek ehhez túl analfabéták. :)

Növény is van.

Sz.tem 1 kis tubifex megoldás lesz,a kis kannibáljaimnak,mert ahogy potyognak ki a mini babyk,a felnőttek 1 hámmm-ra el is rendezik őket :(

55. Sicike (válaszként erre: 50. - Nagyreni)
2010. nov. 17. 15:15

Én nem hálót vettem,hanem 1 műanyag ketrecet,ha szabad így mondani.Én elég supernak találom,de nagyobb halaknak.Rengeteg előnye van,de hátránya is.Előny,hogy 2 halat is bele lehet tenni szülni,azaz 2 személyes is.És az eladó azt mondta,hogy olyan a rács,ami benne van,hogy a baby halak le tudnak úszni az aljára,de fel nem.Az enyémeknek sikerült tegnap.... :)Úgyhogy pórul jártak,mert a nagyok megették.

Én már próbáltam colás üvegből is,hogy kiluggattam,de fent beugráltak a nagyok.

Sz.tem a tökéletes megoldást nem találták fel. :)

54. Sicike (válaszként erre: 47. - Nagyreni)
2010. nov. 17. 15:06

Akkor nem kell minden nap vizet cserélni?

És nem fulladnak meg?

Levegőztetted őket,vagy te sem?

Én a konyhába nem tudom őket kivinni,mert a macskánk főhadiszállása.Így a szekrénysoron vannak.

53. b99048cdfc (válaszként erre: 52. - Tupecné)
2010. nov. 17. 10:57

Kezd újra,olyan jó nézegetni őket.

Egyébként már akartam kérdezni tőletek,hogy az élő növényeket nehéz tartani? Nekem műek vannak,de most gondolkozom,legközelebb ha megyek Debrecenbe,hozok egy pár élőt. Hátha jobban szaporodnak bele. Mert az kell azért hozzá. Már a szaporodáshoz az élő növ. Mert állítólag abba szivesebben elbujnak.Debrecenben nagyon jó kis helyet fedeztünk fel. 150 ft-ol vannak halak.Szépek tiszták. Növénykéket is láttam 300ft-ért. Az reális?

2010. nov. 17. 10:52
én soha nem tettem külön öket , viszont , volt benn egy mű ajzat növény és egy csónak roncs dísz amibe el tudtak bújni és a le ülepedett kaja is ott volt a ha kellet a természet akkor is szelektál ! azt nem lehet ki kerűlni :( ha nem vagyunk profik benne , ezt soha nem lehet profin meg tanúlni csak kitapasztalni de elég 1 baki és viszi az összes szépségét :( én már 3 éve nem csinálom de nagyon hiányzik
51. b99048cdfc (válaszként erre: 50. - Nagyreni)
2010. nov. 17. 10:51
De sokan arra panaszkodnak,hogy kibújnak belőle a kölkök:O)
50. nagyreni (válaszként erre: 49. - E5bfff55e3)
2010. nov. 17. 10:29

Az enyémek nyáron voltak, úgyhogy akkor csak azzal volt gond, hogy telekakilták az üveget:-)

Viszont van olyan háló, én gyerekszobának hívom:-), amit az akváriumon belül lehet beakasztani, tehát tulajdonképpen benn élnek az akváriumban, a nagyoktól elszeparálva, pár halacskát abban is lehet nevelni, amíg a megfelelő méretet elérik. Nekem az is bevált.

2010. nov. 17. 10:08
Én egyszer meg akartam menteni az összes kishalat, ezért külön edénybe tettem őket. Persze arra nem gondoltam, hogy ott nem volt vízmelegítő, ezért elpusztult az összes. Szóval szerintem akkor szabad csak külön tenni a kishalakat, ha a megfelelő körülményeket ott is tudjuk biztosítani.
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook