Guppyk (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
108. Hanna15
2014. márc. 1. 11:31

Sziasztok!


Kb. három hete van akváriumunk. Két hete született 25 kis guppi, múlt hét szombaton pedig kb 30 de csak 24 maradt meg mert a szülőszoba alján meglógtak a kicsik és a többiek azonnal megették. :( Ma már okosabb vagyok, előkészítettem a szülőszobát ahogy kell. Egyszerűen belehúztam egy harisnyába és a két végét bekötöttem. A tetejét kivágtam itt tudom majd betteni az anyát aki már megint terhes. :) Bizti, hogy négy hetente szülnek? Mert már nagyon gubbaszt és még csak két hette szült. A kicsiknek vettem egy 25 literes sima üveg aksit mert a 10 literest kicsinek találtam a 49 kishalhoz. Kb hány hetesen lehet őket visszatenni a nagy akisiba? Mikor látható, hogy melyik a fiú és melyik a lány? Előre is köszönöm a segítséget!

2011. máj. 31. 17:58
Sziasztok. Kinél mi újság mostanában?? Nálunk 15 halból 5 darab élte túl. Kb 1,5 cm a méretük most. Már szépen látszik a farkukon a mikiegérfolt.Ezek plattik nem guppik:O) Már összeengedtük őket a nagyokkal:O)
106. b99048cdfc (válaszként erre: 104. - Sicike)
2011. márc. 1. 11:10
Cukik lehetnek,bár én tartok az ilyesfajta egérkéktől:O) Nekünk meg egy cuki nimfapapagályunk lett:O) Kaptuk egy baráti családtól. Megbabonázta a családot,főleg az uramat. Tutujgatja,becézgeti. Féltékeny is lehetnék:O))))
105. b99048cdfc (válaszként erre: 103. - Sicike)
2011. márc. 1. 11:09
Köszike:O)
104. Sicike
2011. márc. 1. 10:50

(csajszik!kb. másfél hónapja lettek egereink is,de nem hagyományos,japán táncoló egerek,édesek.azóta azok is szaporodtak:)

Lassan kiírjuk a levélládára:ZOO

Bár az egerek apáé,úgy indult,aztán az is rám maradt..... édik.

103. Sicike (válaszként erre: 102. - B99048cdfc)
2011. márc. 1. 10:48

Lemezes díszhaltápot jól összemorzsolva.

Heti 1 x cserélj,ha nem zavarosodik be előbb.

Kitartás!Gratula a picikhez!

2011. márc. 1. 10:40
Szisztok. Tegnap előtt az egyik Plattink szült piciket. Nem is tudtuk,hogy kismami:O)) Csak egyszer észrevettük ,hogy ott vannak a kishalak. Alig tudtunk megmenteni belőlük. A szemünk láttára kapták be őket a nagyobb halaink. 8 darabot azért megmentettünk. Áttetük őket külön akváriumban.Azt szeretném kérdezni,meddig kell őket abban tartani. Mennyi idő mire odanőnek,hogy vissza tehetőek. És tegnap meg is halt az egyik Plattink. Ráadásul nem is azt gondoltuk hasasnak.Az volt a legkisebb a 3 közül. Más halunk meg nincs párban,esetleg még a neonok. Ők is csak hárman vannak. De azért gondoljuk,hogy a platti szült mert látszika piciken,hogy olyan narancsos szinűek talán.Minden tapasztalat érdekel. Mit adtatok a piciknek,milyen sűrűn cseréltetek vizet. Van e egyáltalán valaki akinek meg is nőttek. Köszi a válaszokat.
2011. jan. 16. 12:58

Sziasztok van egy eladó akváriumom 40*31*73.

Melegitővel,lámpával, szürővel, kövekkel, diszekkel

szóval teljes felszereléssel eledó.

Áron alul eladó!!!

Ha érdekel akkor írj a következö e-mail címre

csuti2524@freemail.hu

100. Sicike (válaszként erre: 99. - B99048cdfc)
2011. jan. 11. 21:43

Ha csak annyi bajunk lett volna,hogy karcos az üveg,már jó lett volna.

1.,Nem jött meg időre:megbeszélt,ígért időre.

2.,Akkor is napokig ígérgettek az berendezés majd holnap lesz meg,és holnap után....

3.,Megrendelttől teljesen másként.....

4.,A ragasztás finoman hiányos volt.Úgymond spórolós,majd a víz kiszorítja címmel.....

Aztán Apusom jól bepipult,2 ünnep közt csak járkált a gyerekért,azt hittük a föld nyelte el,kihoztak 1 félkész beüzemelhetetlen aksit...

99. b99048cdfc (válaszként erre: 97. - Sicike)
2011. jan. 11. 14:47
A csináltatott akváriumról nekem is van sajnos rossz véleményem. Pedig mi csak egy 25*25*25 csináltattunk ráadásul ismerőssel. És nagyon csúnyán lett megragasztva. KArcos az üveg stb. De végül is a célnak megfelel:O)
98. Sicike (válaszként erre: 94. - Hoxa)
2011. jan. 11. 10:49

Lehet kapni szülőszobát,ma én is átrakom őket ha lesz rá időm.....

Műanyag kis dobozka,amit fel lehet tappancsolni,de lehet hálót is kapni.

Nekem 1 vált be:van egy, 5 l-es aksim,ha látom már hogy van baby halacska a vízben s az anya is szemmel láthatóan potyogtatja a piciket,kikapom az 5l-esbe,onnan át a piciket 1 tálba,és ha végzett az anya megy vissza a többihez a nagy aksiba,de külön a szülőszobájába pihenni vagy 4-5 napra,erősödni,a picik meg mennek az 54 l-esbe többi mini közé.

97. Sicike (válaszként erre: 94. - Hoxa)
2011. jan. 11. 10:45

Pár maradt meg.

Azt kicsit később írom meg hogyan ejtettek mindet át akvárium ügyben karácsony előtt.Karácsonykor néztük az üres,félkész megrendelt aksit...... borzasztó volt.Most mondom azt,hogy ilyent szerettünk volna mint most van.De ez jókora vagyon volt,utána járkálás,fenyegetőzések stb... mert a készítő át akart vágni minket stb,stb.

Ha lesz türelmem leírom hogy lettünk átvágva,nehogy a hibánkba essetek.Sose készítetsetek akváriumot!!!!!

Nekem is van megint terhes guppim,nem tom' mikor szül.Most van rengeteg halunk,vettünk bele.

Most úgy van,a nagyok 112 l-en vannak,a picik 45 l-en.Fain kis komódom.De ezért rengeteget aggódtunk,stb... hogy így legyen.......

96. Hoxa
2011. jan. 10. 21:39

Sajnos a guppy lányok nálunk is.

Sokat olvastunk a témában és bélgyulladásos betegségre gyanakszunk. :(

95. b99048cdfc (válaszként erre: 94. - Hoxa)
2011. jan. 7. 20:22

Szia!!


Én itt vagyok sokat. Nekünk nincs most guppink. Sajnos el is pusztult mostanában több féle is. Most a kisfiam kapott egy sziámit. Jól megvan. Nekünk még nem lett pici halunk. Pedig olyan jópofák.

94. Hoxa
2011. jan. 7. 15:12

Sziasztok!

Sicike, mi lett a picikkel?

Most olvastam végig a fórumot, mert karácsonyra nálunk is akvárium volt a fa alatt. :)) Úgy néz ki, négy nőstény guppynkból kettőn látszik a terhes folt, egynek pedig nagy, kocka hasa van... Mi is most kezdtünk elmerülni ezekben a témákban.

Remélem írtok még :)

Hoxa

2010. dec. 17. 18:59
Sziasztok. Van egy új kis akváriumja a fiamnak. Karácsonyra kapta. Ma vettük meg bele a bettát. Szép tarka szinű:O))
92. Sicike (válaszként erre: 91. - Sicike)
2010. dec. 16. 19:42
Teljes felszereléssel.
91. Sicike
2010. dec. 16. 19:41

Ma megint érzékeny búcsút kellett vennünk 1 víz felszínén úszkáló guppimtól.

Tegnap kaptam apától 1 párat,+ 1 különleges hímet + 1 pár ezüst mollyt.

És ma rendeltük meg a nagy akváriumot.

Ez lesz kettőnk ajándéka egymásnak,bútorral .

Speckósan állítják az ízlésünkhöz a szekrénysorunkhoz,154 l-es.

Oan buldog vagyok!

Ára??? Addig nézelődtünk a neten még nem találtunk itt helyben 1 embert aki ezzel foglalkozik.

(ár:jobban kijövünk,mintha boltban vennénk,számlát is ad,igényre készíti és bútorral annyi mint a boltban bútor nélkül....)-jól megfogalmaztam,ám......

Veletek mi a pálya?

90. Sicike (válaszként erre: 89. - B99048cdfc)
2010. dec. 10. 19:14

Ja,hálóval.

Nehéz volt,mert 5-ösével potyogtak belőle.

Aztán csend és megint,ezt így egész de.

Nagy öröm volt.

Szegénykém azt hittem elég pihit hagytam neki,de a hímek már elég korán erőszakosak voltak vele.... még lehet hagynom kellett volna pihenni.

A háló.Majdnem a legkisebbel is oltári nehéz volt kihalásznom őket.Mikor születnek olyan picik és olyan fürgék és nehéz befogni őket.Sajna pár db. odaveszett,hiába voltam óvatos,1-2 összenyomódott..... :(

Igen,most a picikben bízom,hogy mihamarabb megnőjenek és szépek,egészségesek legyenek....remélem.

89. b99048cdfc (válaszként erre: 88. - Sicike)
2010. dec. 10. 08:33
Szegényke:O(( De vigasztaljon a sok pici. Ügyesen kimentetted őket. Hogy sikerült végül is. Hálóval kikapkodtad? És jól elvannak?
88. Sicike
2010. dec. 9. 20:52

Ma érzékeny búcsút kellett vennünk a narancssárga nőstény guppinktól,amelyik a hétvégén szült.Már akkor láttam hogy tök ki volt,vagy 50 körül fialt... bizti nagyon kimerült.Bár 1-2 napig hagytam külön pihenni,mégis azt gondolom,a hímek szétkergették és kimerült..... :(

Ő volt a kedvenc,mert különleges volt.....

Remélem az utódok közt lesz hozzá hasonló.....

És most nem is tudom vegyek.e másik nőstényt ennyi utód mellé???? De mire azok megnőnek...??? Még sokára lesz,még a 4 heteseimről sem tudom melyik hím és melyik nőstény,még ők is külön vannak a nagyoktól.....

87. b99048cdfc (válaszként erre: 86. - Sicike)
2010. dec. 6. 09:56
Oké köszi.:O)
86. Sicike (válaszként erre: 84. - B99048cdfc)
2010. dec. 6. 09:46
5 literes.Nem nagy.
2010. dec. 5. 22:13

Sziasztok!

Nekem van négy fekete molim és jó sok guppim, az akváriumom egy két napja elkezdett szivárogni, rosszul volt összeragasztva sajnos. A halacskáim jelenleg most kisebb befőttes üvegekben élnek. Nagyon szívesen elajándékoznám őket. akit érdekel az szóljon :)

84. b99048cdfc (válaszként erre: 83. - Sicike)
2010. dec. 5. 17:59
Mekkora az a pici aksi? Hány liter körüli? A mienk olyan nyolc körüli lesz,viszont nem lesz hozzá neon mivel üveges ragasztja,és nem bolti lesz. Majd én is a radiátorra próbálom:O)9 Gratulálok a pici halakhoz:O)
83. Sicike
2010. dec. 5. 14:39

Sziasztok!

MA délelőtt szülést vezettem le a narancssárga guppimnál :)

Hát,a fél napom ráment,de megérte.

Megszámlálhatatlan mennyiségű ivadéka lett.

Oan boldog vagyok.

Most a kicsi aksiban vannak,de félő,ha nőnek nem férnek majd el.Viszont a nagyba még nem mehetnek,és most zsetonom sincs külön erre 1 másik aksira :(

Mi a véleményetek?:a három hetesekkel mikor rakhatom össze a mai piciket?

Fűtés:Nálunk benne volt a fűtő az aksi szettben,mikor kaptam,viszont még egyszer sem kellett használnunk.Megy a neon nekik és így 27 fok körül szokott lenni a víz hője.

A piciknél nekem sincs fűtő,sem szűrő,sem levegőztető,sem világítás,(pici aksi).

Épp akkora hogy időnként rá tudom tenni a radiátorra.De az nem túl forró,így nem főlnek meg.De ha ez nem jön össze,időnként borítok bele 1-1 pohár meleg vizet.

82. b99048cdfc (válaszként erre: 81. - Sicike)
2010. dec. 4. 13:20

Hátha megvannak valahol elbújva.

Képzeld a nagyfiam most (12 ÉVES) külön akváriumot szeretne karira:O) Nincs ellenünk,mert teljesíthető,hiszen kicsit szeretne egy darab sziámi harcossal. Az akvárium már készül. Egy üvegs barátunk ragasztja. Halat pedig Debrecenbe veszünk. Csak azt nem tudom hogyan tartsuk a hőfokot. Mert azt mondják a sziáminak nem fontos fűtő,és levegőztető,mert az pipálni szokott. De ha nem fűtünk,akkor félek nagyon lehül a víz. Hiszen sajnos nincs nálunk 26 fok:O(Szerintetek?Hogyan lehet anélkül? Gondoltuk,egyenlőre mehetne az akvárium a konvektor tetejére. Próbából éjjelre rátettem egy befőttes üveg vizet,és reggel megmértem a hőfokát. 26 fokos volt. Csak nem tudom ez jó e így ,hogy alulról melegedne a víz,amíg nem veszünk egy fűtőt is majd. Bár egy kicsi nem is biztos hogy olyan borsos. Na majd látjuk.

81. Sicike
2010. dec. 4. 10:05
A narancssárgával még nem történt semmi.1 db. baby nem jött még ki belőle.Azonban amíg az este fűrcsiztünk,láttunk pár mini halacskát.Gőzöm sincs melyik másik halamtól.Sajna 1-et sem tudtam megmenteni.Mire kimentem a hálóért nyomuk veszett :(
80. b99048cdfc (válaszként erre: 79. - Sicike)
2010. dec. 3. 20:59
Sok sikert:O))
79. Sicike
2010. dec. 3. 18:32
Ha minden igaz a narancssárga guppim a 7 végén megszül .....
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook