Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A Nemzetközi diákigazolvány itthon miért nem használható? fórum

A Nemzetközi diákigazolvány itthon miért nem használható? (tudásbázis kérdés)

10. 991217
2010. nov. 9. 17:16
köszi mindenkinek, kénytelen lettem november elsejével "felnőtt" lenni :) :(
2010. nov. 4. 06:17
egy tanfolyamra jelentkeztem (ahova végül nem vettek fel - helyhiány, pénzhiány stbhiány miatt) és pont négyszer kellett megadnom az adataimat, és a satöbbit
2010. nov. 4. 00:23
Mert itt semmitnem fogadnak el.
7. morkika (válaszként erre: 3. - 991217)
2010. nov. 3. 23:30
Mert Magyarországon elvileg az érvényes diák felmutatásával adják ki a nemzetközit. Plusz, mivel Magyarországon vagy, elsősorban a magyar igazolványt fogadják el! Ezen nincs mit vitázni.Nekem is volt nemzetközi diákom 4 évvel ezelőtt, külföldön elfogadták, de amikor lejárt a magyar diákom, már nem fogadták el idehaza, mert itthon a kettő csak együtt érvényes...
2010. nov. 3. 22:39
bkv bérlethez is jó
2010. nov. 3. 22:19
Mikor én most nyáron otthon voltam (Németo.-ba tanulok,igaz csak középsuliba), akkor a MÁV-nál azt mondta a hapsi,hogy persze,hogy lehet használni! A diák az diák.... és a buszokon is tudtam félárú jeggyel menni.... Az ellenúrök meg a kalauzok eléggé néztek,mire megkérdeztem,hogy szerintük automatából való a jegy, vagy a pénztáros ember téved?? :D
4. agis (válaszként erre: 3. - 991217)
2010. nov. 3. 22:15
Mert a magyar rendszer mindig felulirja az unios dolgokat. Megmagyarazni en sem tudom, de teny es valo, hogy mindenhol hasznalhatod, csak kis hazankban nem. Egelore szerintem "halasnak" kene lennunk azert, hogy egyaltalan kivalthatjuk :)
2010. nov. 3. 22:09

Sziasztok!


Október 31-ével az egyetemi diákom lejárt(lediplomáztam), de nemzetközim van, ami dec. 31-ig érvényes és közölték hogy azzal itthon nem közlekedhetek...miért nem??? Elméletileg eu tagállamok vagyunk, csak gyakorlatilag nem?

2. agis
2010. nov. 3. 22:08
Mert ez Magyarorszag, itt semmit nem fogadnak el, amit minden mas orszagban igen :)
2010. nov. 3. 22:07
Nemzetközi diákigazolvány itthon miért nem használható?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook