Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az ínhüvelygyulladást csak injekciós kezeléssel lehet gyógyítani, vagy létezik más megoldás is? fórum

Az ínhüvelygyulladást csak injekciós kezeléssel lehet gyógyítani, vagy létezik más megoldás is? (tudásbázis kérdés)


1 2
44. Móricz Ildikó (válaszként erre: 43. - Töprengő)
2017. ápr. 4. 16:10

takarítok 3 éve, kb 1 éve húzom már bal csukló-hüvelykujj ínhüvely gyulladással néha erősebben, néha elviselhetőbb fázisba, most már alkar, felkar, váll, nyak fájdalommal, zsibbadó kézfej, reumatológus fizikoterápiát írt fel, első körben nyak váll csukló, kezelés, második körben már csak a csukló, ill a hüvelykujj kezelése, 11x3 kezelésen vagyok túl, és még mindig fáj, korlátozott mozgás, fogás


szívesen csevegnék a témáról, mert mégha rendbe is jön!? meddig lesz jó? a munkámat folytatnom kell

43. töprengő (válaszként erre: 37. - Júliusi)
2017. márc. 21. 09:57

Igen.

Sztem nem csak irodai dolgozók baja ez.

Fizikai melósok is. pl takarító, kubikus stb.

Felmosó fej, amit nekem kell abba a kosárba nyomni, hogy kijöjjön a feles víz...

2016. okt. 14. 14:15
41. anyúúú (válaszként erre: 40. - Évike 1)
2016. ápr. 11. 12:53

Szia ! Csak most léptem be, azótatalán Te tudsz valami jót mondani nekem :)

A fényterápiáról olvastam, iszonyú drága szerkentyűk, viszont valahol azt olvastam, hogy az infra is jó. Így vettem egy infrás masszírozót, meg a Ligaflex Manu , krém....stb és jobb lett akkor. Amúgy igen, a tenyerem nekem is fáj, ha sokáig nyomja a merevítőnek az a része. Viszont most újra ott tartok, hogy jobban fáj, mint eddig bármikor :( Igaz azt hittem, hogy hu de jó ez mind amit kipróbáltam, nyugodtan dolgozhatok és majd éjszakánként ápolgatom a kezem. Vállaltam jó sok melót, pont az anyagiak miatt ( én is egyedül vagyok a gyerekkel) Most a hétvégén már jobban fájt, már nem bírom mozgatni a h.ujjam, fáj az egész kézfejem, csuklóm...Mára már nagyon rossz, el is sírtam magam a fájdalomtól is, meg a tehetetlenségtől, hogy egy poharat nem bírok megfogni vele.

Régebben kaptam én is injekciót, de most nem akarta as doki beadni. El akarok menni másik dokihoz, hátha adna injekciót, de időpont hetek...Szóval a nagy örömöm nem sokáig tartott....Veled mi lett azóta ?

40. Évike 1 (válaszként erre: 38. - Anyúúú)
2016. ápr. 2. 11:11

Kérlek szépen segíts rajtam, írd meg, hogy neked mi is segített. Olvastam a hozzászólásodat, hogy sok mindent kipróbáltál. Megerőltetéstől lett ínhüvelygyulladásom. Munkaeszközöm a kezem. Rettenetesen fáj. Diclac kenőcs, tableta, lóbalzsam (ezt a gyógyszertárban ajánlották, hűsítő hatása van), de nem múlik.LIGAFLEX MANUT megvettem, azzal dolgoztam. A hüvelykujjam így is nagyon fájt. 8 órán keresztül rajtam volt, de este a tenyeremben, a hüvelykujj résznél éreztem erős fájdalmat, mert a benne levő sín ott nyomta egész nap. Szteroid injekciót javasolt az egyik orvos, utána párnapig pihentetni. Ezt csak másfél hét múlva tudom megoldani, mert akkortól leszek szabad i hétig a munkahelyemen. Minden fillér ami bejön, ki van számolva, mert senkim sincs, egyedül vagyok, csak magamra számíthatok.A végén írtál fényterápiáról, ami segített. Erről kicsit bővebben írjál légyszíves, mert ezt a módszert nem ismerem.Valamit meg kell hozzá venni?

Köszönöm szépen: Éva

2016. márc. 21. 16:30

KöszI.Én most vagyok túl az első Kenalog+ Lidocain inj.ón.Tavaly nyáron a sebész pattanó ujj. dg vel meg akart műteni.De inkább elmentem a reumatológushoz.Nálunk 2 hónapos várakozás van...:(Addig én is kezelgettem, kenegetem, fásliztam...nem használt.Aztán aug .ban megkaptam az 1. inj. t, a 2 nál már jobb volt, a 3 .után elmúlt.hetente 1 et adot be ,a jobb hüvelykujj tenyéri izületébe.mert tulképpen a pattanaó ujj is inhüvelygyulladásból alakul ki.Nem csak pattan,hanem fáj,merev a h.ujjam.

Karácsony táján ismét megerőltettem,és mostanra kaptam megint időpontot....

2016. márc. 21. 12:43

Több mint fél éves az utolsó bejegyzés, 1-2 hónapja olvasgattam én is, de most nem olvasom újra. Jó tippet kerestem én is, mert 2015 szeptemberben kezdődött az ínhüvelygyulladásom és most tartok ott, hogy nem teljesen, de már tudok fájdalom nélkül porszívózni. Az "olyan" kézmozdulatokkal még vigyázni kell, de ha oda figyelek....el sem hiszem, hogy végre tudom használni a kezem. Hónapokig kínlódtam, kentem, gyógyszert szedtem, fásliztam, semmi javulás. Konkrétan a fenekem sem bírtam kitörölni, a szappant megfogni, törölközni bal kézzel sutáskodni, hónapokig.Tényleg durva volt.A bal kezemen is volt, de az nem tartott ennyi ideig, igaz pattanó ujj miatt akkor szteroid injekciót kaptam, de most azt az időnkénti vese bajom miatt nem adta a doki..Felírt egy LIGAFLEX MANU nevű kézmerevítőt, amit nem vettem meg, mert drága, gondoltam miért nem jó a fásli és amúgy is volt egy más fajta merevítőm, amit még a másik kezemen használtam, ilyen fordítható, gondoltam jó az is. Hát nem. Végül megvettem a LIGAFLEX MANU-t. A receptem már lejárt, nem volt időm visszamenni a dokihoz sort kivárni, időpont meg hetekre van, szóval megvettem 6 és fél ezer forint, receptre kb 2 ezerrel lett volna olcsóbb. Kentem FLECTOR krémmel, amit jól belemasszíroztam, hagytam beszívódni jól, aztán már kínomban kipróbáltam ilyen infrás masszírozóval kicsit masszírozni, de inkább átmelegíteni..( pont mostanában olvastam a fényterápia és meleg egyéb jó hatásairól. Eddig csak a gyereknek használtuk megfázáskor)

Szóval ezzel melegítettem át és napközben is amikor tudtam, ha csak fél órára feltettem a merevítőt, éjjelre viszont a krémezés és az átmelegítés után, egész éjjel rajta hagytam. A múltheti hosszú hétvégén csináltam ezt állandóan, de már az első éjjel után éreztem, hogy jobb. Azóta csak éjjelre csinálom meg a "szertartást" , nem tökéletes,nem mondom, hogy kicsit sem fáj, de szinte mindent tudok csinálni. Most pipa vagyok magamra, hogy miért kínlódtam több mint fél évig :)

Hátha valakinek segít ez is.....

2015. júl. 25. 13:31
Feltámaszthatnánk ezt a fórumot.
2012. jún. 11. 15:20
hello,kérem,mondjatok,valami gyogymodot a hüvelykujjam nem tudom hasznalni annyira fáj,ha kinyujtom ,faj de nem is tudok araszt mutatni,annyira,aztan ha nagy nehezen kinyujtom megint nagyon fáj.azt sem tudom a hideg vagy a meleg borogatás segitene_? kosz elore is
2010. jún. 30. 13:39

Sziasztok!


Nekem kb. 3 hete volt ínhüvelygyulladásom. Xefo nevű gyulladáscsökkentő gyógyszert kaptam, plusz azt mondta a doki sokat pihentetni. Most már kicsit jobb, de attól félek ez még messze van a gyógyulástól. Pihentetni akkor tudnám, ha táppénzre mennék, és a családomat lepasszolnám valahova, hogy tényleg semmit ne kelljen csinálnom.

2010. jún. 29. 06:34

Sziasztok!

A lumbágómra voltaren és contramal injekciót kaptam 10 db-ot.Tudomásom szerint a voltarent csak 2- napig lehet adni,azután át kell térni a tablettára. A contramalt pedig nem szabad más injecióval felszívni.Vajon baj lehet ebből vagy megúszom.

2010. ápr. 17. 23:44
Egy igazán jó masszőr nagyon sokat tud segíteni, sőt, el is tudja teljesen mulasztani.
2009. nov. 14. 11:17

Sziasztok!

5 éve ínhüvelygyulladással küszködök,most augusztus ota nem múlik egyáltalán,kiderült CArpal tunnel syndromám is van,plusz ínzsugorodásom ami pattanó ujjhoz fog vezetni,és egy ínhüvely szűkületem,az ínhüvelygyulladásom mára már krónikussá vált.decemberben műtenek,mindezzel amit leírtam,mire számítsak?használni fog?

2009. okt. 7. 04:58

antiphlogistikus kenőcs, így dunsztba a kéz éjszakára(éjszakákra). Nappal vagy fásli, vagy sín. Amikor csak lehet pihentetni!

Ha nem használ, vagy nem eléggé, akkor gipsz, injekció, és végül a műtét.

2009. okt. 7. 01:04

6 éve ínhüvelygyulladás? Természetes antibiotikumot kellene szedni,ami mellékhatás nélküli.Növeli a szervezet ellenálló képességét,szabályozza az immunrendszert..stb.

Nagyon kedves barátomat tolókocsira ítélték az orvosok és miután abbahagyta a gyógyszerek szedését,elkezdte szedni ezt a természetes antibiotikumot,1 hónap múlva látványos eredmény született!

2009. okt. 3. 14:16

Nekem jó pár éve megműtötték, állandóan kijött az a kocsonyás anyag, ami az inhüvelygyulladánsál a fájdalmat okozza, ez a kisműtét a szakrendelőben 11 éve volt, és azóta nem volt problémám a kezemmel, nem újult ki...

Azelőtt állandóan gipsz, fizioterápia, stb..., és egyik sem segített - soha...

2009. okt. 3. 11:25
Fekenadálytőtől az apisatronig mindenen túl vagyok. 6 éve van ínhüvelygyulladásom, körülbelül megállás nélkül. Gipsz, fizikoterápia, mágneses kezelés, fogszabályzót le, amalgám tömést kicserélni, napokat sebészeten, ortopédián tölteni, ahol csak hümmögnek, hogy pihentessem... van, hogy nem tudok felemelni egy pohár vizet, az hogy teniszezzek, nekem lehetetlen, mert azonnali fájdalommal jár. Már máshogy is írok. Jártem gyógytornára is. Megműteni nem akarják. A zonogratanárom anno nem javasolta az injekciót... Ilyen masszőrt hol lehet találni?
2008. júl. 8. 22:12
Nekem gipszelték még anno-
2008. júl. 8. 22:10
Műteni is szokták vagy gipszelni
2008. júl. 8. 22:06
Végső megoldás az injectiós kura.van szájon át szedhető non szteroidok amik gyulladást és fájdalmat csillapitanak meg helyileg kenőcs.
2008. jún. 4. 19:48
Kb. l éve, hogy kaptam a csuklómba injekciót. A mai nap egy rizsszem nagyságú véraláfutás jelent meg, pontosan ott, ahova annak idején az injekciót beszúrta a doki. Vajon miért?
2008. ápr. 13. 11:49

Nekem már akkora a csuklóm, hogy nem tudok órát sem hordani. Mivel a munkámmal összefüggően kaptam - csak dolgoztam, nem lehetett, hogy pihentessem, ez lett a vége. Visszafordíthatatlan. Csúnya, ha lehet, hosszú ujjú ruhát hordok, hogy ne látszódjon.

Ne hanyagold el!

2008. febr. 28. 11:59

Nekem anno 1 hétre begipszelték.

Utána, ha fájt, akkor Nicoflex-szel vagy Bayolinnal kentem.

2008. febr. 18. 18:29
Nekem is volt a fastum gél bevált.
2008. febr. 17. 13:47

Ajánlanám figyelmetekbe Ruediger Dahlke: A betegség mint szimbolum cimű könyvét..

Ugyanis a gyogyszeres kezelés nem szünteti meg a betegség okát, csak annak tüneteit!

19. Donyta
2007. nov. 3. 16:53
Én gyógyszereket kaptam rá és levehető sínt ami teljesen rögzít és nem engedi mozogni a beteg részt.
2007. aug. 14. 14:41
képet:))
17. Kalmár Edit (válaszként erre: 15. - 867f9adc74)
2007. aug. 14. 12:14

Láttam a gépen tündéri baba.

Én is ezt mondtam a dokinak. A körzeti orvos beutalt a rheumára és ott kaptam meg az injekciót, de mire haza értem már nem fájt. Ez egy sztereorid injekció. Minden esetre fáslizd és vegyél a gyógyszertárban kapható iszappakolást, az egy szúros szagú, elég nehezen kenhető kenőcs.

16. NOA
2007. aug. 14. 11:48

Nekem rengeteg volt Zepter lámpa jó rá és persze ha tudod kiméld valami más fogást kell kitalálni.

Tudom miről beszélsz:((

15. 867f9adc74 (válaszként erre: 11. - Kalmár Edit)
2007. aug. 14. 10:35

Hm....Jó lenne nem mozgatni, de van egy 1éves lányom, aki most indult el:-)))

ezt sajnos nem tudom megtenni..Jaj, úgy látom maradt az injekció:-((((

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook