Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hasznos tippek fórum

Hasznos tippek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hasznos tippek

10. Asra (válaszként erre: 2. - Eb504c2fac)
2007. aug. 24. 17:19
a rendelet önmagában semmit sem változtat, ha az állampolgárok nem szereznek neki érvényt, és mélyen hallgatnak - sőt természetesnek veszik - ha diszkriminálják őket.
9. Asra
2007. aug. 24. 17:18

ha mered kezdeményezni az eljárást, és valóban diszkrimináció történt, akkor csak 2 dolgot kell "bizonyítanod".

1. hogy van védett tulajdonságod (pl. nő vagy, anya vagy, roma vagy, rokkant vagy, stb.)

2. hogy nem vettek fel az állásra

a munkaadónak kell bizonyítania:

1. nem azért nem vett fel, mert ...

2. megtartotta az egyenlő bánásmód követelményét, illetve az adott jogviszony keretében nem köteles azt megtartani (na, ezt nehéz)


ha pedig olyat kérdeznek, ami diszkriminatív (van-e gyereked, mennyi, tervezel-e, milyen szexuális irányultságod van, stb.) akkor szerintem annyit kell válaszolni, hogy ezek olyan dolgok, amelyek a munkavégzést nem befolyásolják. aztán ha repül az önéletrajz, akkor EBH.

2007. aug. 24. 16:40
arról nem is beszélve, hogy merjem azt mondani, hogy ehhez semmi köze tuti, hogy repül a kukába az önéletrajzom
2007. aug. 24. 14:01

Nah erre a diszkriminációt bűnteti a törvény típusú munkáltatós részre kíváncsi leszek... az én szakmámban előbb vesznek fel egy pasit, mégha gyengébb is a tudása az enyémnél, mint engem, aki nő...


Amúgy meg hogy a pitlákba bizonyítsam, hogy diszkrimináció történt? Semmivel nem tudom bizonyítani... itt a gond. Bizonyíték nélkül ugyan mire fel ítélnék a munkáltatót pénzfizetésre? :(((

6. Asra
2007. aug. 24. 13:59

ja, az EBH honlapján fent van a törvény is.


Védd Magad!:) Ha Te nem, akkor ki?:)

5. Asra
2007. aug. 24. 13:57

nem tehetik, h ez alapján valasszanak. persze csak akkor, ha akit ez alapján NEM választanak eljárást indítatt az EBH-nál. a cégek nem fogják magasról letojni az EBH elmarasztalását. több okból sem. ezek közül a legfontosabb, hogy amelyik munkaadót elmarasztalják az 5 évig nem pályázhat közbeszerzési pályázatokon. ez sokakat vissza fog tartani. azonkívül ha elmarasztaló végzés születik bíróságra is továbbvihető a dolog, ahol pedig kártérítést is ítélhetnek meg.

érdemes elolvasni a törvényt, és megnézni egy rövid összefoglalót, hogy ha érintett vagy, akkor fel tudj lépni a diszkriminatív viselkedés ellen. plusz: a NEKI-nél és a Konszenzus Alapítványnál jogi segítséget is lehet kérni.

szóval: ha ilyesmivel találkozunk ne csak magunkra gondoljunk, hanem a gyerekeinkre is, azokra, akik "utánunk jönnek", hogy ők már ne találkozzanak ilyen (hátrányos)megkülönböztetésekkel.

néhány link:

Egyenlő Bánásmód Hatóság: [link]

Konszenzus Alapítvány: [link]

Antidiszkriminációs tréning anyaga: [link] antidiszkriminacio/anyagok.html

2007. aug. 24. 13:26

igen igazad van.


és szerintem ez alapján is fognak választani megfelelő munkaerőt

2007. aug. 24. 13:24

* Vannak-e kiskorú gyermekei?

* Szeretne-e a jövőben gyermeket vállalni?

kérdésekről se feledkezzünk meg. Ezek is gyakori, alapkérdések.

2007. aug. 24. 13:08

* Hány gyermeke van?

* Milyen a családi állapota?


Ezek a kérdések eddig alap kérdésnek számított. Tőlem szinte minden helyen megkérdezték.

Kíváncsi vagyok hogy mit fog változtatni ez a rendelet

2007. aug. 13. 18:43
Tudsz róla?
* Januártól az ingyenes egészségügyi ellátás nem terjed ki -sürgős esetektől eltekintve- az extrém sportok közben bekövetkező balesetek ellátására...
* Nem változnak a diákhitel felvehető összegei 2007/2008-as tanév első félévében.
* Motorolaj az internetről
* Tiltott kérdések
A munkáltató az állásinterjún csak olyan kérdéseket tehet fel, amely a munkavégzéshez kapcsolódik.

Ugrás a teljes írásra: Hasznos tippek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook