Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cicizés fórum

Cicizés (beszélgetős fórum)


2010. nov. 2. 22:00

így olvasva nem is lenne olyan nehéz...

közönöm a válaszokat :)

2010. nov. 2. 13:27

Az én kisfiam is 22 hós volt, mikor abbahagytuk. Nálunk kényszerhelyzet volt, mert gyógyszert kellett szednem, és azt mondta doki, hogy döntsem el, mi a fontosabb: a gyerek kényelme, vagy az én egészségem. Egyértelmű volt. Hazaértem, elmagyaráztam neki, hogy anyának nagyon fáj a pocakja, és hogy most muszáj gyógyszert szednie anyának. Viszont igy már nem lehet tejcsizni, elfogy a tejcsi. A gyerek már aznap este nem is kérte, pedig nagy cicis volt... Nagyon nagy szerencsém volt, hogy igy megértette, és elfogadta. Utána még jó darabig odajött, megpuszilta, vagy épp megsimogatta a cicit, és mondta, hogy anya elfogyott... És szomorkodott hozzá egy kicsit. DE nem sirt soha, hogy ő még tejet akar. Most, hogy már tud rendesen beszélni, szokta emlegetni, hogy a cicis tejcsi milyen finom volt, és finomabb, mint amit a hűtőből kap :)

Sok sikert és kitartást kivánok nektek lányok!

10. -luca (válaszként erre: 5. - Kohiani)
2010. nov. 2. 12:02

Igen. Gyerek függő a dolog erősen. Nagyobbik lányom nagyon hamar már nem is tudta a technikáját, pedig még viccből rákérezkedett amikor megszületett a pici ő is akart szopni. A kicsi amikor 2 éves lett és leszoktattam még fél év múlva tréfából szopott egy slukkot tökéletes technikával.

És még egy érdekesség: egyik lányom már 2 hetesen szopni kezdte az ujját, annak ellenére,h. nagyon jól cicizett. Másik gyermekem nem tett ilyet. (egyik sem kapott soha életében cumit)

2010. nov. 2. 11:49
Az én kisfiam 24hósan még ordított ha nem engedtem, két hónap múlva szépen abbahagytuk, lassan , fokozatosan.
8. 1eb84e4bad (válaszként erre: 6. - A25b44f6a3)
2010. nov. 2. 11:48
én meg, hogy cikizés. :-)
7. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Ágnestestvér)
2010. nov. 2. 11:48
Sehogy..ha ennyire szereti, még ne erőszakosan tedd. Csak próbáld elmagyarázni, hogy csak este otthon, az ágyikóban..fél év és abbahagyja:)
2010. nov. 2. 11:46

Azt olvastam cigizés :-)

Mondom szép már most cigifüggő :-) :-)

5. kohiani (válaszként erre: 1. - Ágnestestvér)
2010. nov. 2. 11:37

Én is ebben a cipőben járok, az én fiam is 20 hós. Nálunk elalvásnál kell a cici és ha véletlenül leülök. Akkor azonnal megjelenik. Próbálkozom ilyenkor teával meg lebeszélni róla, mondván, hogy te ugye már nagyfiú vagy, de nem igazán használ.

Szóval én is szívesen olvasom az ötleteiteket!

4. -luca (válaszként erre: 1. - Ágnestestvér)
2010. nov. 2. 11:29
Nekem lányaim 2 esztendős korukig szoptak.A napközbeni elhagyásával , eltereléssel kezdtük. Soha sem mutatkoztam előttük ekkoriban ciciben.Nehogy eszükbe jusson. Aztán a reggeli cici maradt el, majd az esti. Nekem olyan intenzíven szoptak, mind a ketten, mint csecsemő korukban, éjjel is 2 éves korukig. Amikor elhatároztam, akkor mintha érettek lettek volna már erre, megértették. Kicsit nyafiztak, de nem okozott törést bennük. Szóval kb. 2 hét, hét és már túl voltunk rajta. Mind két esetben, pedig nagyon más természetűek, mind kettőnél bejött ez a módszer. Olyanokat mondtam,h. más kevés van, már nagy vagy... Elterelés. Esetleg menekülés, gyors "szülőcsere".
2010. nov. 2. 11:17

következetesnek kell lenni,tereléssel tudod leszoktatni leginkább.sok ölelés,helyette itatás,szeretgetés,ölelések.nem lesz benne törés,ha megfelelően kezeled.De amíg te bizonytalan vagy,addig a gyereked ki fogja azt használni.Egyébként én 25 hósan szoktattam le.


Hajrá!

2010. nov. 2. 11:12
bocsánat a hibákért de itt ül az ölemben, és ő is "ír"
2010. nov. 2. 11:11

sziaztok


a kifiam 20 hós és még mindig cicizik...ami mostmár kezd kelleletlen lenni, ha buszon, játszótéren, boltban stbelkiáltja magát hogí INNI CICI.

Hogyan tudnám elkezdeni a leszoktatást? egyszerűen nem adom oda neki? nem lesz benne lelki törés hogy eddig kapta most miért nem? hogyan legyek erős, hogy végig tudjam csinálni és ne zakadjon meg a szívem é a legfontoabb: ne törjek meg!

köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook