Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aki hajlamos rá az mindenképpen nagyon meghízik a terhesség alatt? fórum

Aki hajlamos rá az mindenképpen nagyon meghízik a terhesség alatt? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. globus (válaszként erre: 3. - A93705436b)
2015. jan. 9. 16:23

Ha egy dekát sem hízott, akkor gyakorlatilag fogyott, mert a gyerek, magzatvíz, köldökzsinór, méhlepény stb.-nek is súlya van.

Nem biztos, hogy praktikus ilyenkor fogyókúrázni.

32. Liliana Brown (válaszként erre: 8. - Cippora)
2015. jan. 9. 15:58
Ès hánytál is? En sovány vagyok 163/46. Nem akarok hányni miböl?
31. Lili74
2010. nov. 9. 18:15

Alapból én is a nádszálkisasszonyok közé tartozom, eddig 21 kilót híztam. Volt, hogy 2 hét alatt szedtem fel 2 kilót még a terhesség elején.

Igan, én sem figyelek nagyon mit eszem, mindent megeszek ami fincsi.

30. kitty9
2010. nov. 9. 17:19
Lehet, hogy a vékonyabbak tényleg többet híznak, én mindig is vékony testalkatú voltam, a terhesség alatt 20 kg-ot híztam (pedig az első hónapokban a sok hányás miatt még fogytam is 2 kg-t).A szüléskor lement 10 kg, mire hazaértünk még 5 kg, a maradék meg az első fél évben.Mondjuk nem is igazán figyeltem a terhesség alatt, hogy mennyit eszek, jó étvágyam volt, bár azért nem kettő helyett ettem, mégis ennyi jött fel.
2010. nov. 2. 10:29
JA és bár 9-12 kg az ami egy normális hízás, de a szülésnél csak 6-9 megy le, szóval baba súlya, magzatvíz, és lepény, és a vízvisszatartás egy nagyon kis része, a többi 3kg az azért marad meg, mert a mellek is növekedtek, és egy kis zsírtöbblet kell, hogy a szoptatásnál elég teje legyen az anyukának, de ez tényleg egy kis többletet jelent, 2-3 kg, ha valaki a szülés előtt vékonyabb volt, akkor lehet több is. És ez is a természet találmánya, hogy legyen egy kis raktár akkor is, ha az anya éhínség közepette szülne, mert akkor is az utód növekedéséhez tud elég tejet adni:) Ma már amúgy a természet is haladhatna a korral:OOO mert pont nem vagyunk éhínségben, én nem sajnálnám, ha az a kis "raktár" nem lenne mindig tele:DDD
2010. nov. 2. 10:12

Én nem vagyok nádszálkisasszony:)

3 terhességem volt 12, 9 és 7 kg-ot(ikrekkel) szedtem fel.

Sok olyan van aki nádszálkisasszony és mégis felszed 20-30 kg-ot

27. 171925f409 (válaszként erre: 24. - F758a7200f)
2010. nov. 2. 10:10
Köszi:D
26. Tütter (válaszként erre: 24. - F758a7200f)
2010. nov. 2. 10:09
:))
25. Tütter (válaszként erre: 19. - 171925f409)
2010. nov. 2. 10:09
Egy gyerek fejlődik az ember szervezetében. A gyerek+ magzatvíz + méhlepény + a többi "hozzávaló" is súlyt nyom. Ezek az összetevők úgy tudom kb 6-8 kgt tesznek ki. Természetes, ha hizik az illető, mert a gyereknek fejlődnie kell.
24. f758a7200f (válaszként erre: 19. - 171925f409)
2010. nov. 2. 10:07

Édesség, cukor nyugodtan kihagyható, ami tényleges hízás, az a baba súlya, a magzatvíz, a mellek, a vérkeringés, a méhlepény, és egy minimális vízvisszatartás, és minimális zsír ami a szoptatáshoz kell mint raktár. Ez kb 9 kilót tesz ki, attól függően, hogy valakinek több a magzatvize, vagy nagyobb a babája, vagy mindkettő, lehet 12 is.


Egyébként a természet az úgy oldotta meg, hogy ilyenkor olyanok vagyunk, mint egy szivacs, és ha kevesebbet is eszel, az is jobban felszívódik, mert a baba érdeke az elsődleges fontosságot kap. Ha nem eszel semmit azzal azt éred el, hogy a baba "elveszi" amire szüksége van, tehát, nem eszel elég kálciumot? A fogaid bánják, mert a baba így is úgy is elveszi. Emiatt legjobb, ha betartod a normális étkezés alapelveit, ez neked is, és neki is jobb lesz, de a az ételek többségét a főzelékfélék, és értékes fehérjék alkossák:)

2010. nov. 2. 10:00
Lenne egy nem ide tartozó kérdésem.ha én magándokihoz járok majd minden vizsgálatot majd ami nőgyógyászos dolog eltud végezni vagy lesz amiért klinikára kell menni?És ha ő hozzá megyek terhes gondozásra akkor szerintetek azt majd gyorsan megejti mikor havi ellenőrzésre megyek vagy külön behív mert az más vizsgálatból áll majd? Bocsika de tapasztalatlan vagyok e téren még
2010. nov. 2. 09:53
ÉN is könnyen hizok, de terhesség alatt végig diétán voltam, zsirmenteset ehettem csak, mert az epém folyton görcsölt. Szülés után ugyanannyi voltam, amikor kijöttem a kórházból, mint terhesség előtt. Az egész csak elhatározás kérdése. Nem kell kettő helyett enni, és nem kell mindent megenni, amit megkiván az ember, hiszen nem erről szól a várandósság, hogy minden felzabálunk, ami csak van a hűtőben és kamrában.. Kell az önkontroll. Ha neked segit, akkor számolhatsz kalóriákat is, persze a dokival meg kell beszélni...
21. vkatka (válaszként erre: 19. - 171925f409)
2010. nov. 2. 09:52

Óóóóh, szerintem én még a levegőtől is hízok...

Gyakorlatilag üres a hűtőnk, tehát ha akarnék, sem tudnék bűnözni, de mégis egyre kövérebb leszek.

2010. nov. 2. 09:50

Nem feltétlenül! Én is hajlamos vagyok rá, elsőre mégis csak 10 kg-t híztam.

Inkább a szoptatás alatt kellett volna jobban vigyáznom...


Ha nincs kimondott anyagcsere-, hormon- vagy egyéb zavarod, csak az étkezéstől függ!

19. 171925f409 (válaszként erre: 18. - Ritmus)
2010. nov. 2. 09:46
jaj ez nem jó:(( De mitől hízik az ember ha semmi édesség cukor szénhidrát?
18. Ritmus (válaszként erre: 16. - 171925f409)
2010. nov. 2. 09:45
én 0g cukrot eszek, cukorbeteg lévén, és mégis hízok...
17. Mzsuka (válaszként erre: 15. - Mzsuka)
2010. nov. 2. 09:44
Gyorsan ráálltam a mérlegre,még 8kg plusz van.
2010. nov. 2. 09:43
Sziasztok akkor is fogok hízni ha nem eszek cukros dolgokat ? Mindenképp étkezéstől függetlenül jön majd rám kiló?
15. Mzsuka (válaszként erre: 1. - C84ddc1ce5)
2010. nov. 2. 09:42
Én amúgy sem voltam vékony,pedig tényleg keveset eszek. 22kg plusszal mentem a szülőszobára most október 12.-én. 16.-án plusz 25kg-mal jöttem haza. Sok volt a víz.2nap alatt lement 11kg,azóta még 3-4.De ezt ami maradt is le lehet adni simán.Ebben is van még víz,de súlyfelesleg is.
2010. nov. 2. 09:41
Lehet benne valami,hogy a vékonyak jobban/többet híaznak...
13. Manon
2010. nov. 2. 09:39

Szerintem ez nem feltétlenül igaz.


Én nagyon hízásra hajlamos vagyok.


Most vagyok 36 hetes terhes és 9 kilót híztam... minden hónapban 1 kilót.

És csak hasra és mellre, mert az összes cuccom rám jön csak hasnál nem jó.


Mindent ettem egyébként, nem voltam hányós sem.


Ha valaki 2 helyett eszik akkor elszalad a ló, de ha normálisan étkezel akkor kizárt.


Sokan azt mondják a vékony nők híznak a legtöbbet a terhesség alatt...

2010. nov. 2. 09:38
Én nagyon hízékony vagyok,az első terhességem alatt fogytam 8 kilót,a másodiknál meg 2 kilót híztam csak. Így én a szülés után jóval vékonyabb lettem mit terhesség előtt. Sajna viszont utána mindent visszaszedtem.
2010. nov. 2. 09:37

Nem biztos, ha kozbejon valami, pl ismerek olyan holgyet, aki mindig picit gombolydedebb volt, ès terhessèg alatt kozbejott, hogy 2 hònap helyett, egèsz ido alatt hànyingere volt, emiatt alig evett, 3 kilòt fogyott a vègère, gyerek normàlis, ès szulès alatt mèg lement egy tizes (magzatviz, baba sùlya, lepèny stb.)


Ha odafigyelsz, kordàban tudod tartani, pici rendszeres mozgàs, sok zoldsèg, leginkàbb leves formàjàban, kevès tèszta, rizs, de hùsok, tojàs, tejtermèkek, a sovànyabb vàltozatokbòl lehet bàtran, keruld az èdessègeket, helyette gyumolcs, gyumis joghurt:))))

10. Ritmus
2010. nov. 2. 09:37
én nem tudom mitől függ, cukorbeteg vagyok, tehát diétázok, és mégis hízok, mint a malac. :( első gyerekkel 17 kg, most még csak a 14. héten járok, és már 3 kg :(
2010. nov. 2. 09:37
Jaj én nagyon félek, hogy még kövérebb leszek! :(
2010. nov. 2. 09:36

Én már 5kg-ot híztam,pedig csak 11 hetes vagyok.Igaz elég kis súllyal kezdtem a terhességet 173/55kg,de mégis tartok tőle,hogy nagyon meg fogok hízni.

Én is hajlamos vagyok rá amúgy...

7. 0c930ce391 (válaszként erre: 1. - C84ddc1ce5)
2010. nov. 2. 09:36

Egyébként nem törvényszerű, mert unokatesóm pl cukros lett terhesség alatt, és még fogyott is (!), holott dagi volt, és hízékony, bár ez szélőség. Aztán szoptatáskor visszahízott, amikor a terhességi cukra elmúlt...

A kismamaágnál nem a hízás a legfontosabb... Utána kell észnél lenni! :-) (Ebből a szempontból)

2010. nov. 2. 09:34

szerintem sem csak ettől függ. én soha életemben nem híztam, mégis felszedtem több mint 18 kilót, akárcsak anyukám ő 20-t, pedig nagyon vékony.

de ismertem ducikat akik alig szedtek pár kilót.

2010. nov. 2. 09:33
Én nagyon meghíztam terhesség alatt, de utána sokkal karcsúbb lettem életmódváltással. :-)
2010. nov. 2. 09:30

Én mindig is nagyon hízékony voltam, mindig fogyóztam és nagyon figyeltem a kajára. Terhességem alatt 10 kilót szedtem fel, ebből 2-3 van rajtam így utána. Szóval szerintem nem feltétlenül igaz.

Ja, és mindent megettem, ami jól esett, csak nem estem túlzásokba.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook