Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Te mivel lendíted ki magad a stagnálásból? (működő tippeket/ötleteket várok:) fórum

Te mivel lendíted ki magad a stagnálásból? (működő tippeket/ötleteket várok:) (tudásbázis kérdés)


1 2
35. f83451ffb1 (válaszként erre: 34. - Mira0512)
2010. nov. 8. 18:54
Hát, ez valóban így van, hogy szívás. Mondjuk én hiszek abban, hogy van olyan egészséges életmód, ami nem igényel nagy önfegyelmet, és nem zár ki semmilyen ételcsoportot... de ha neked ez bevált, persze... Ja, a fórumindító már biztos kilendült, és ügyin fogyogat, míg mi itt dumcsizunk:D Sok sikert neked is, szia!
2010. nov. 6. 21:05

Jajj, nem dehogy, csak akkor kell rá visszatérni, ha pár kiló felpattan a vétkek miatt. :) Tudod nekem nem olyan drasztikus ez. Szinte minden belefér. tulajdonképpen ez idő alatt egyedül kenyeret nem ettem csak. (Csak Norbist, és még 1 félét) Hát, az, meg, hogy oda kell rá figyelnem, hogy mit eszek, mondjam, hogy szívás? Az, de ez van. Elég sokan vagyunk ezzel. Én inkább örülök, hogy megtaláltam a számomra tökéletes módszert, életmódot, amit szerencsére egyre több féle eszivel tudok véghezvinni. Nem kell számolgatnom, hogy mikor ehetek és mennyit, a ch értékek többsége meg már benne vannak a zsigereimben. :) Súlytartáskor már nem nagyon számolok, ösztönösen megy a dolog. No és persze az is, hogy az még nem kipróbált kajáknak nézem kapásból a ch értékét. :)


Köszönöm, hát ez a vizesedés dolog bosszant nagyon, de ez nem 100% már, hogy kapcsolatban van a leszokással. Majd kiderül. Azért most 20g-ozok a leszokás miatt. a ketózis elveszi az étvágyadat is, ezért könnyebb, nassnak meg sajtchipset csinálok, ami bőven belefér. De nassolhatnékom nekem az elején volt csak szerencsére. :) Huh, hosszú voltam...


Kitartást a leszokáshoz, és a fogyihoz is! :)


(Jól elbeszélgetünk, csak a fórumindító tűnt el...:))) )

33. f83451ffb1 (válaszként erre: 31. - Mira0512)
2010. nov. 5. 20:29
Köszi, neked is, főleg, hogy szinte nem is szedtél fel akkor semmit. Bevallom, az étvágyam is nőtt rendesen, meg vigasztaltam is kicsit magam a finomságokkal, szóval nemcsak az anyagcsere lassulás tehet róla:D
32. f83451ffb1 (válaszként erre: 30. - Mira0512)
2010. nov. 5. 20:28
Lehet, hogy valamit nem értek... remélem, nem 7 éve vagy 20 g ch-n... nekem az Atkins utsó szakasza is túl drasztikusnak tűnik, hogy életmód legyen, de ha neked bevált, és nem szeretnél több ch-t, persze...
2010. nov. 5. 18:49
Ja, cigihez meg gratula! :) Én nem tom hogy álok a kilókkal a cigik miatt, mert tele vagyok vízzel...:S Azzal együtt elméletileg 1,5 kg plusz, de télleg nem tom, mert előtte 2 hét nyaralás tele vétekkel, + 2 kg eredménnyel...:( Szóval pontos értéket nem tudok...:)
2010. nov. 5. 13:17
Jajj dehogy! Lassan 7 éve csinálom, és előtte semmi nem vált be. Dehogy akarok megszabadulni a jól beválttól. A 20g meg csak egy időszakos dolog, nem állandó. :) Azért aranyos Vagy! :)
29. f83451ffb1 (válaszként erre: 28. - Mira0512)
2010. nov. 5. 09:21

Én is 3 hónapja tettem le a cigit... és szedtem fel 5 kilót:D

Te, az a 20 g nagyon kevés... nem gondolkoztál diétaváltáson? A GI-diéta pl. vagy a weight watchers életmóddá alakítható, és ehetsz bármennyi ch-t...

2010. nov. 4. 20:13
Csak ha időm engedi, akkor kreatívkodok. :) Egyébként meg jól tűröm a monotonitást is. :) Többé-kevésbé súlyt tartok, igen. Persze időnként eszek ch bombákat is, de olyankor mindig gyors visszatérek 20g-ra. Vagy kevésbé gyors...:) A nyarak vétkezősebbek mindig. :) Az alapelveket tartom azóta, és ezzel a súlyomat is, nagyjából. :)Most cigiről leszokós gondjaim vannak épp, ezzel kínlódok...:S Mármint az emiatt rám rakódó kilókkal. :(((
27. f83451ffb1 (válaszként erre: 26. - Mira0512)
2010. nov. 4. 19:56
Akkor jó:D De te jó ég, hogy bírsz 7 éve szinte-chmentesen élni? Bár látom a naplódban, hogy elég kreatív vagy főzés téren... amit én enyhén szólva nem mondhatok el magamról. 20 kg, azta! azóta csak súlyt tartasz?
26. Mira0512 (válaszként erre: 21. - F83451ffb1)
2010. nov. 3. 20:37
Dehogy bántottál! :)Nekem februárban lesz 7 éve, hogy atkins szerint élek. Akkor 20 kilótól szabadultam meg vele úgy fél év alatt. Előtte én is mindentől csak híztam.... :( Illetve volt még 5 kiló, amit egy nap nem eszek, 1 kg-ot fogyok stratégiával csináltam végig...:S Rám akkor ugyanilyen gyors pattantak fel a kilók, gyógyszertől, és az utána következő jojózástól...:S
25. f83451ffb1 (válaszként erre: 24. - Ekka)
2010. nov. 3. 19:34

Ó, az már igazán semmiség! Biztos hamar lemegy!

Drasztikus? Én az Atkinst is annak tartom, de volt léböjt, víznapok, level - minden, ami sok kiló fogyást ígér gyorsan:D Úgyhogy jól meghíztam... De most már igyekszem türelmes lenni, nekem csak így lesz végleges...

24. Ekka (válaszként erre: 23. - F83451ffb1)
2010. nov. 3. 18:21

Már nem olyan sok.. 5-6kg, de ez sem megy gyorsan.

Januárban kezdtem diétázni, akkor 2 hónap alatt ledobtam 10kg-ot... azóta meg, hogy zabbantottam, hol nem...:D Mondjuk úgy, hogy súlyt tartottam, de ebből elég.. ezért jött, hogy akkor Atkins.. minnél előbb le akarom dobni a felesleget:D


Mit takart a drasztikus diéta?:))) Éhezés pl.? ..ha igen, akkor kellően erős vagy, fog menni az a -15kg! :))))

23. f83451ffb1 (válaszként erre: 22. - Ekka)
2010. nov. 3. 18:14

Akkor jó:)

Persze, hogy diétázok, evészavaros vagyok:D Illetve remélem, most már végre kijövök belőle. Évek óta jojózással küzdök, "drasztikus diéta-majd falásroham"-stratégiával:D Most elhatároztam, türelmes leszek... meg életmódot váltok, úgyhogy az "inzulin-szétválasztó diétát" csinálom, ez inkább életmódszerű. De 15 kg-ot nem lesz egyszerű leadni... Neked mennyi van még hátra?

22. Ekka (válaszként erre: 21. - F83451ffb1)
2010. nov. 3. 18:06

..dehogy, nem vagyok egy megbántódós fajta:)


És, Te most diétázol?

21. f83451ffb1 (válaszként erre: 19. - Ekka)
2010. nov. 3. 18:05
Bocsi, nem akartalak megbántani benneteket. Csak én is Atkinsestem meg South Beach-eztem is, és így visszatekintve elég gáz, mennyire rettegtem én is a CH-tól, meg mennyire egészségtelen volt, ahogy a kajákra néztem... (arról nem beszélve, hogy hipphopp kamatostul visszajöttek persze a kilók). De bocs, tudom, hogy mikor benne van az ember, úgyis hittel van benne...
2010. nov. 1. 20:04
Akkor beszéljünk a lipolízisről is! :)Áááá, nem vagyok én étkezési zavaros. :) Csak tudom, hogy amit megeszek, és amennyit, az milyen folyamatokat vált ki a szervezetemben. :) Na persze nem minden folyamatot. :P És a szőlő számomra nem rettegett, nyamika, csak a magas gyümölcscukor tartalma miatt módjával belőle, és hát a diéta első szakaszaiban nem is ajánlott túlzottan. :)
19. Ekka (válaszként erre: 18. - F83451ffb1)
2010. nov. 1. 18:52
Szerintem mi nem vagyunk étkezési zavarosak! Legalábbis én nem érzem magam annak, de szerinem Mira sem! ;)
2010. nov. 1. 18:46
Hú, lányok, én is étkezési zavaros vagyok, de ez a "ketózás" se semmi, meg hogy a szőlő ilyen rettegett étel...
17. Mira0512 (válaszként erre: 15. - Ekka)
2010. nov. 1. 18:42
Megértelek! Pláne, hogy jól is esik :P De tényleg vissza is jön sajni, a ketóból meg tuti kihoz... :(((
2010. nov. 1. 18:40
Ja, azt még hozzá kell tenni, hogy 8 nap még nem biztos, hogy stagnálás. Atkins azt írja, hogy az ott kezdődik, hogy 4 hete se kiló, se centi nem megy lejjebb! És az is lehet, hogy mensi miatt nem tapasztalsz semmi fogyást, vagy az izomtömeged nőtt, ami ugye nehezebb, mint a zsír.
15. Ekka (válaszként erre: 14. - Mira0512)
2010. nov. 1. 18:39

:D Tudom!

Bánom is én, csak tűnjön ki belőlem a víz! :))))))

2010. nov. 1. 18:27

Ekkám, szőlőnap? :OOO 18g ch/100g!!! :DDD Az egyik legmagasabb ch-s gyümi. :P


A gyüminap egyébként kihajt belőled jó csomó vizet, de az ugyanúgy vissza is jön 2 nap múlva. Tehát zsírból fogyást nem eredményez.


Panka, ha atkinsezel, akkor menj vissza pár napig a bevezetőbe. Az be fogja indítani ismét. Kávé helyett light cola, vagy tea, vagy más koffeines? Nekem anno bizony a koffein állította be. Én mondjuk most pl. ketóbe kerültem meggyes túró mellett is. :P (Gyógyszerek kihoztak, így bátorkodtam azt enni.) De ilyenkor én pár nap szigort iktatok be, és fokozott mozgást. Valószínű kijöttél valami miatt a ketóból, most az a cél, hogy visszakerülj . Ehhez pedig ugye ez a legjobb módszer.

13. Ekka
2010. nov. 1. 18:10
Bevallom, hogy én egy szőlőnapon gondolkodom... Ch. mentes élet ide v. oda:D
12. Ekka (válaszként erre: 9. - Mira0512)
2010. nov. 1. 18:09
:)
2010. nov. 1. 18:07
Méregtelenítés. CH-szegény diétánál is lehet, tejsavó-nap vagy író-nap. De szerintem egy-egy almanaptól ott se lesz bajod...
10. Panka78 (válaszként erre: 7. - Panka78)
2010. nov. 1. 18:06

Napi 30-40g szénhidrátot eszem! Ennyivel még fogyok.. ill. fogytam! eDDIG:s 8 napja semmi változás, és tudod mi a vicces? Pont 8 napja nem iszom kávét..

Sőt! A bevezetőben simán belefért a túró is, most meg már nem..

Ki érti ezt? Én nem:D

2010. nov. 1. 18:03
Na ez az, akkor ne! ;) Én is azt csinálom. :) Nézd meg, hogy mi az, amit ettél, amit eddig nem. Lehet az akár gyógyszer is, vagy koffein, vagy bármilyen összetevő. Egy alacsony ch-s gabona, vagy akár gyümölcs. Érdemes azért visszavenni kicsit a ch-t, bár nem tudom , hány g a napi mennyiséged. Egy kicsit intenzívebb mozgás is segíthet. Persze most csak lövöldözök a tippekkel, mert semmit nem tudok Rólad...
2010. nov. 1. 18:00
persze. kipucol
2010. nov. 1. 17:58
Akkor is ,ha ch. szegény diétán vagyok? Mármint akkor is használ a gyüminap?
2010. nov. 1. 17:58
Ez attól is függ, milyen diétát csinálsz. De leginkább egy kis megszorítással, illetve meg kell nézni, hogy vajon mi okozza azt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook