Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fundamentával lakáshitelt kiváltani megéri? fórum

Fundamentával lakáshitelt kiváltani megéri? (beszélgetős fórum)

2017. márc. 14. 01:29

Nem tudom, hogy aktuális-e valakinek a téma itt.

Jelenleg lakáskölcsönt kiváltani, talán az elmúlt 20 évben ennyire még szinte sosem érte meg.


De lássuk mit nyernek Fundamentával banki termék ellen:


- Fix kamatozás ami biztonságot ad, tudjuk mire számíthatunk, annyi marad amennyivel felvettük, nincs benne rizikófaktor.


- Állami támogatás van benne, ami szintén egy nagy összeget megint csak levesz a vállunkról.



- A fix törlesztőrészlet nem követ inflációt, így az is évről-évre könnyebbé válik, hiszen ez az éves 1-3% is nekünk dolgozik. - más pénze romlik.

14. henike77 (válaszként erre: 9. - Szilvita)
2010. nov. 4. 02:35

Szia Szilvita,

tényleg bankja válogatja az előtörlesztési díjat,de ha az előtörlesztés 1 Millió alatt van és előtte 12 hónapig nem volt előtörlesztésed akkor nincs előtörlesztési díj.

2010. nov. 2. 10:10
Egyik ismerősöm foglalkozik ezzel a témával a fundamentánál, elmondta nekem is, és szerintem jó dolog, dehát ki tudja mi lesz, mikor lejár a szerződés. Meg nyilván annak jó, aki tud félrerakni rá.
12. fancsika09 (válaszként erre: 11. - Kriszpoz)
2010. nov. 2. 07:48
Bocsika, ne vedd rossz néven!Nem akartalak megbántani!Mindenképpen szakemberrel konzultálok, ha aktuális az ügy.
11. kriszpoz (válaszként erre: 7. - Fancsika09)
2010. nov. 1. 20:27
igen, személyi bankár...:D ez a hivatalos megnevezése
2010. nov. 1. 13:21
Ha megteheted anyagilag, akkor szerintem megéri.
2010. nov. 1. 13:20

Hm...

Én pont azért kötöttem ltp-t (nem fundamenta, hanem otp), hogy majd kiváltsam a lakáshitelem. Én úgy számoltam, hogy lesz pár év, amikor többet fizetek, de aztán nem lesz bankhitel, csak az ltp-s hitel, ami már kevesebb havi törlesztődíjjal kevesebb ideig tart és nem 20 évig...

Merthogy:

Tegyük fel, hogy fizetek egy 5 M hitelt, 25 évre, az havi 40 ezer. Mellette fizetek 2 LTP-t, + havi 40ezer. Össz. 80 ezer forint 4 éven keresztül. Aztán a 4. év után, ha lejárt az LTP, felveszem az LTP-s hitelt, és végtörlesztem a bankhitelt (lehet hogy nincs is szükség az összes felvehető ltp-s hitelre, mert ha jól emlékszem, úgy már a két LTP után 5,7 M vehető ki a tőkével együtt). Van egy végtörlesztési díj, az minden banknál más.

De! Eztán már csak az LTP-t kell tovább fizetni még 4 évig, igaz hogy 62ezret havonta a kettőre, de csak 4 évig!

Tehát 8 év alatt letudja az ember a 25 éves hitelét. És tutira nem fizetsz be annyit, mintha csak a bankhitelt fizeted. Ki lehet számolni!

2010. nov. 1. 13:07
végeredményben kevesebb jön ki, DE az elkövetkezendő pár év kemény lesz
7. fancsika09 (válaszként erre: 5. - Kriszpoz)
2010. nov. 1. 12:27
igen szerintem is a fix a jó benne, mert az árfolyamváltozásból elegem van! A tesód ügynök, vagy milyen beosztásban fulázik?
6. fancsika09 (válaszként erre: 4. - 9f98008a3b)
2010. nov. 1. 12:25
úgy tudom októbertől nem kérhetnek lelépési dijat, és az igazi nyereség az lenne, hogy így kb 3 évet nyernék ami közel 2M ft!A mostani fulából a tesóm vesz lakást, az nem az enyém.
2010. nov. 1. 12:23

Szia!

Az öcsém fundamentázik! Mindenképp azt ajánlom, hogy egy olyan emberrel beszélj személyesen, aki mindent el tud mondani! Szerintem a fundamentába pont az a jó, hogy minden fix. A szerződéskötés pillanatában aktuális dolgok érvényesek a legutolsó törlesztésig!

2010. nov. 1. 12:20

Hm!

És mennyi lenne a hitelkiváltás díja???

Tudod nekünk anno baromi sok volt, le sem merem írni. Kiváltottuk ltp-sre, de így utóla nem vagyok benne biztos, hogy jobban jártunk, csak az a plussz, amit akkor kaptunk nagyon jó volt más dolgokra.

Tudod ha már azt garantálják, hogy nem lesz kezelési ktg, talán.

de kérdezz csak rá, mennyi lenne a kiváltás díja, mert eléggé el vannak szálva a bankok!

Amúgy meg nem tartotik rám, nem is tudom hogy áltok anyagilag, de ha ez a havi 50000 belefér, ne váltsd ki.

Sokat bukhatsz.

A mostani ltp-et meg ha lejár, fordíthatod egy kis felújításra.

3. fancsika09 (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2010. nov. 1. 12:14
NEM KÉRTEM, MERT MÉG CSAK 2 HÓNAPJA FIZETEM.Viszont van egy másik szerződés a nevemen, amiben a tesóm a kedvezményezett, a jelenlegi szerződésben én vagyok a kedvezményezett.Vkitől azt hallottam, hogy ha van egy lejáró szerződésed(itt a tesóméról beszélek), akkor kedvezőbb az elbírálás!
2010. nov. 1. 12:08

Nos.

Ha olyan a hitelkiváltás, hogy a törlesztő részlet nemcsak a kamatból, meg az ltp.-ből áll, hanem van benne már tőketörlesztés, netán garantál valami fix kamatot, akkor igen, megérheti.

De ha csupán az első 8 évben ltp. meg kamat, akkor nagyjúából ugyanott leszel.

Amúgy meg ez a 20 éves futamidő baromi sok. Itt az utolsó évek szinte csak a kamatos kamatból állnak. :(

Kértél már kalkulációkat?

2010. nov. 1. 12:04
Segítséget szeretnék kérni attól aki hasonló cipőben jár, vagy ért a témához!Van egy hitelem egy banknál, jelenlegi tartozás kb:5 Mft, havi törlesztő:50000ft, hátralévő idő:198 hónap, 17 év.Ha bevállalok egy 20ezres FULA-t, és a felvehető hitelt, hogy kiváltsam a fennálló hitelemet, jobban járok-e??????????????Lépjem meg???????????Csak az írjon, aki tényleg ért hozzá, vagy már végigcsinálta ezt a folyamatot!Köszike!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook