Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Heti étrend tervezése fórum

Heti étrend tervezése (beszélgetős fórum)


27. velociraptor (válaszként erre: 24. - Andika751)
2010. nov. 5. 18:55

nem vészes....hozzászokik az ember lánya...persze nem lehet úgy kiszámolni, mint 4 főnél, mert ugye ha csak a fele repetázik....de nincs gond, mert megesszük este vagy másnap este a maradékot


Ebédek: tegnap karalábé leves volt májgaluskával és utána túrós csusza és káposztás tészta

Mára bőven maradt leves, ehhez palacsinta hegyek sütődtek, ami uzsonnát is produkált

Szerdán kapros tejszínes hal nokedlivel -ez se drága ennyiünknek bőven elég két egy kilós csomag 790Ft-os tonhal, és egy olcsó főzőtejszín, a nokedli meg még mindig olcsó kaja

26. andika751 (válaszként erre: 25. - Csodapók)
2010. nov. 5. 08:58

írjál pár bevált tapasztalatot, pénzbeosztás, spórolás, ételpárosítás?


te is sok főre főzöl?

25. csodapók (válaszként erre: 23. - Velociraptor)
2010. nov. 5. 08:13
Szia itt is!:) Mintha csak magamat olvasnám!:) A mentalitás, a vásárlás, a pénz beosztása, a spórolás, az étel párosítás. Nálunk sem érzik, hogy sokan vannak. Sőt, sokszor úgy tűnik nálunk van a legtöbbször süti, édesség, kedvenc étel. Persze én is szinte mindent itthon készítek. De azért egyszer-egyszer belefér egy gyorsétterem is.
2010. nov. 5. 08:00

10 gyermeket nevelsz, le a kalappal, akkor van teendőd bőven.


akkor neked az adagokat is át kell számolni rendesen.

23. velociraptor (válaszként erre: 22. - Andika751)
2010. nov. 5. 07:08

Igen a tíz gyermekemből hét még itthon van.

A 200 kényelmesen elég mindenre - kaja, vegyi áru, konyharuha vagy edénypótlás...

Reggelire mindig kifli van(nutella, lekvár, méz, szalámi,sajt), vagy pehely, és persze tej v. kakaó.

Ebédre ezer félét.....vacsi maradék, szendvics, sült krumpli, goffri, meleg szendvics, rántotta, bundás kenyér, piritós,bermuda, krumpli pogi, töltött kifli, saláták, kaszinó tojás, torma tekercs stb. stb......

22. andika751 (válaszként erre: 21. - Velociraptor)
2010. nov. 5. 06:58

9 személyre főzöl? nem semmi, akkor neked is igazi kihívás lehet, 200 ezer csak élelemre megy el?


miket főzöl? vacsira, reggelire miket készítesz? én is szívesen veszek még ötleteket!


köszi

2010. nov. 4. 19:50

Csajok! Vénasszonyként mondom, hogy nincs is az a kevés pénz amiből nem lehet ügyesen okosan kijönni.

Ami jó árban van abból én is veszek többet és így az legközelebb nem kell.Veszek mást, ami olcsó. És ha kicsit feltöltődik a háztartásod, akor könnyebb...

Szerintem nagyon jól segít még spórolni a goffri és bermuda sütő...

Ha a "teremtés koronája" nem lakik jól tésztával, veszel 10-15 dkg füstölt húst és csinálsz egy olyan bablevest a tészta elé, amiben megáll a kanál.

Amúgy mi 9-en vagyunk itthon és kétszáz ezerből úri módon kijövök. De fiatalabb korunkban, volt ez így se....

2010. nov. 4. 15:33
nálunk az olyan étel, ami melegítve is jó, abból érdemes többet főzni, két napra, de a sült/rántott dolgokat mi frissen szeretjük.
2010. nov. 4. 15:32

visszatérve a heti menühöz, nekem az válik be a legjobban, és ezt is fogom tenni, hogy nézd át a heti akciókat és ami eláll, abból érdemes egy kicsit többet venni, később megtérül, ami akciós, de nem tározós azt beépíteni a heti menübe és szinte mindig így csinálom, pl. ha a brokkoli akciós, akkor azt veszek és abból pl. levest, ha a káposzta, akkor következő héten azt stb.


A menü attól is függ, hogy mit szerettek enni, inkább hagyományosabb ételeket vagy esetleg újítást is kipróbálni (néha belefér).


Írd össze a leveseket, azután a második fogásokból egy párat, és párosísd össze, pl. rántott/sült hús+ rizs vagy burgonyás köret, ehhez zöldségalapú leves, tésztás leves/krumplis leves mellé főzelék, ami minimum egyszer egy héten, de lehet kétszer, úgynevezett összetett léves: ami húsos: babgyulyás, gulyás, becsinált stb mellé egyszer édes kelt tészta/egyszer sós kifőtt tészta, valamilyen ragu féle, hozzá tészta pl. bakonyi, vadas, stb.


hétvégére lehet egy tepsi süteményt sütni.

2010. nov. 4. 15:23

akkor az bőven elég, ha még csak két kisgyermeked van.


elhiszem, hogy várod az autó hitelt, hogy leteljen, nekünk is van és jövő júniusban lejár.


Ha minden jól megy decembertől már mind a ketten rendes teljes fizetést fogunk kapni, úgyhogy már sokkal könnyebb lesz, mint ez a pár elmúlt hónap, itthon maradtam a kicsivel 3 évig és az utolsó év a gyes tett be, meg a svájci autó hitel.

2010. nov. 4. 10:41

Fu a 30 ezer tényleg durva...

Remélem a köv. hónaptól jobban lesztek anyagilag!

Én be is fogtam ehez képest a 60-70 ezer csak kajára gondoltam és áprilistól sokkal jobb lesz mert a kocsi részlet lejár ugy várom mint más a karácsonyt!

2010. nov. 2. 14:34

sajnos az utolsó két hónap még ennyi sem lett, a férjemnek nem volt munkája, de azóta lett, de október 10-től dolgozik, és így egy hónap jövedelem nélkül volt, ezen kívűl én már szabin vagyok, de nem annyit kaptam, mint amire számítottam így erre a november hónapra kapaszkodj meg, miután minden számlát+ hitelt kifizettünk kemény 30.000 ft marad, az előző hónap sem volt jó, de akkor valamennyivel több volt, hát gondolhatod, hogy mennyire kibuktam, mikor a számlámon 30000 ft-al kevesebbet utaltak.


egy éjszaka forgólódás után, úgy döntöttem, hogy elég a sírásból valahogy meg kell oldani, eddig megy, bár nagyon nehéz és nagy önfegyelemre van szükség hozzá, bár hónapokig így nem tudnék lenni, de 60-70 ezer, ahogy írod az már jobb.


úgyhogy szívesen segítek, nekem is sokat jelentettek az itt olvasott ötletek, kapott tanácsok.

15. andika751 (válaszként erre: 14. - Vranicska)
2010. nov. 2. 14:22

nálunk csak penny és lidl van, de szerintem a penny jobb.


60-70 ezer forint csak élelemre vagy ebből még tisztálkodási, tisztítószerek, pelus stb. is kellene, hogy beleférjen?


nekünk már egy éve ennyi jut mindenre havonta, nemcsak élelemre, úgyhogy ki lehet jönni belőle.

2010. nov. 2. 13:30

Hello!


lidl tesco, interspar, penny is van

Azt szeretném, ha havonta sikarülne 60- 70 ezerből kijönni, akkor még maradna is egy kicsi!

Én gyeden vagyok az nem olyan rossz csak a törlesztől részletek magasak ezért vagyunk "szarba", de ki nincs mabapság...

2010. nov. 2. 13:16

szia!


én is hasonló cipőben vagyok, mint te, már hónapok óta ezt kell csinálnom. van egy fórum itt, a hónap végi spórolásról, ott nagyon sok ötletet találsz.


Nekem is két kisgyerekem van (3 és 7 Évesek), eddig gyesen voltam, gondolhatod mennyi jutott egy hónapra, de már januártól dolgozni fogok, így remélem könnyebb lesz.


Szóval mi is 4-en vagyunk, és nem könnyű megoldani, kérdés, hogy mennyit szánsz (jut) élelemre, írhatsz privit is, ha nem akarod ide írni.


Ahol laksz milyen boltok vannak a közelben? Penny, lidl, tesco..stb.


ha ezeket leírod, megpróbálok neked írni egy-két megoldást, vannak ötleteim, mert már én is rákényszerültem.

2010. nov. 2. 08:29

Kösz ezek tényleg jo ötletek!

Azt hiszem ott a bibi, hogy nem tudunk előre tervezni mindent aznap találok ki és hiába olcsó a kaja igy nem annyira észerű. A férjem tésztával soha nem lakik jol és nyafog (3. gyerek!!:). Kelteket tudok sütni csak kicsit nahéz az 1 éves mellett mert álandoan nyavajog hogy menjek játszani!

Krumpli tényleg sokoldalú most a dödölével probálkoztunk de nem lett jo az állaga az ize oké volt!

2010. nov. 1. 13:48
Azt nem kérdeztem, hogy van-e rá lehetőséged, hogy hetente egyszer kétszer multiban bevásárolj....
2010. nov. 1. 13:39

Na, tehát gondolom, ha otthon Vagy minden nap főzöl. Én is, bár én dolgozom.

Mint írtam, át szoktam gondolni, hogy mondjuk péntektől vasárnapig mit főzök.

Pl. pénteken bablevest főztem, kolbásszal és krumplipogácsát. Ez olcsó kaja és a krumplipogi vacsira is jó.Szombaton baromfi húst akartam sütni, megnéztem épp a csirkecomb volt a legolcsóbb, lett hozzá rizs és mivel ez egyik se drága, görög salátával spékeltem, ami kicsit húzósabb, viszont laktatós. Mivel a csirkecomb szinte olcsóbb, mint egy felvágot, mindig bőven sütök és jó hideg kajának is a zsírból meg remek pecsenyezsíros kenyér van pl. gyalult jégcsapretekkel, vagy káposztasalival-ami szintén olcsó.

Tegnap rántott gomba volt(az is viszonylag olcsó, majonézes krumplival és rántott máj(ami fillére kaja és laktató).A majonézt magam csinálom, jóval olcsóbb.

Ma marhapörkölt volt, ehhez nokedli, ha tésztát csinálok a pörköltféléhez ahhoz mindig van itthon olyan tészta, amit amikor olcsón kapok megveszek. Most pl. van itthon olyan durum tészta és nagyon jó, amit 99Ft-ért vettem.Be is táraztam belőle10 csomaggal.Ha meg hirtelen jut eszembe a kis boltba 350Ft-ért veszek egy csomagot.

Nálam a gyerekek édesség igényesek.Pénteken nagy dobozos olcsó fagyit vettem, és az olcsóbb gyümölcsökből gyümölcssalit csináltam hozzá.

Tegnap viszont olcsó literes habból és akciós elfogadható áru gesztenyemasszából gesztenyepürét.

Ma viszont vizes piskótát sütöttem ami olcsó.

Mindig tartok otthon olcsó alapanyagokat. Nagy csomagos kakaó, olcsó ráma, liszt,olcsó cukor,olcsó pudigpor, amit amúgy is használok, és látom, hogy olcsóbb abból veszek, így mindig tudok improvizálni.

Volt nagyon nyomorgó időszakunk így tudok elképesztő olcsó kajákat.

A főzelék maradék jó levesnek, vagy zöldséges húsnak,a kenyér maradék zsemle morzsának vagy felfújtnak.

Krumplit mindig ősszel veszünk és rengeteget csinálok, hisz az még mindig egy olcsó kaja, és ezer féle képpen készíthető.

Szombaton általában egy laktató leves van és keltészta(fánk, kakaós csiga, bukta) olcsó és megvan az uzsi is.

A rakott krumlira szánt tejfölt mindig kipótolom tejjel-finomabb és olcsóbb.Ha házi tejet veszel esetleg ott a tejberizsbe és grízbe lehet negyede vizet tenni.

Egyelőre ennyi jut eszembe...

2010. nov. 1. 10:43
igen
8. velociraptor (válaszként erre: 7. - Vranicska)
2010. nov. 1. 10:43
otthon Vagy?
2010. nov. 1. 10:39

négyen egy 5 éves és egy 1 éves gyerekem van!

Köszi előre is!

6. velociraptor (válaszként erre: 5. - Vranicska)
2010. nov. 1. 10:35
majd délután írok hosszabban....hányan Vagytok a családban?
5. vranicska (válaszként erre: 4. - Velociraptor)
2010. nov. 1. 10:31

hát nem annyira de most kicsit "szarban" vagyunk és csak ezen tudunk sporolni!

Minen ötletet szívesen veszek!

4. velociraptor (válaszként erre: 1. - Vranicska)
2010. nov. 1. 10:19

Én általában csütörtök délután vagy pénteken csinálok nagy bevásárlást és kedden egy és hétfő délután egy kisebbet(ezt nem is mindig).

Közben csak kenyeret, kiflit veszünk.

Hét végére megtervezem a menüt, ehhez vásárlok, illetve ami kifogyott, és ami esetleg kiugróan olcsó, meg egy- két olyan dolgot, amihez hét közben"hozzá tudok nyúlni".

Így aztán mindig otthon van a főznivaló, és amire a háztartásban szükség van. Pl. ha megbontom a mosóport, máris veszek egyet, de mindennel így vagyok.

Vacsorákra, meg a hét közbeni főzésre mindenképp felhasználom a maradékot.

Kezdő háziasszony Vagy?

2010. nov. 1. 09:51
Bocsi ez csak a menü összeállításban segít. de az a program nem rossz.
2010. nov. 1. 09:50

"Mai menü, avagy nyújtsunk ötleteket a tanácstalanoknak..."

ezen a forumcímen megosztjuk egymással, ki mit főz aznap, vagy másnap vagy valamikor. Innen szerezhetsz ötleteket.

:D

2010. nov. 1. 09:48

Segírséget szeretnék!

Tippeket ötleteket várok a heti menű tervezéssel kapcsolatban, szeretném előre összeállítani, mit főzők és bevásárolni előre.

Ti hogyan csináljátok?

Valaki tud esetleg, ilyen programot valahol a neten én nem találtam meg egyelőre??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook