Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házasság - vagy nem? fórum

Házasság - vagy nem? (beszélgetős fórum)


27. 16594e332e (válaszként erre: 26. - Anyuci91)
2010. nov. 2. 18:09

szia!

köszönöm a hozzászólásodat.

most már megpróbálok munkát keresni, és saját lábamra állni...

2010. nov. 2. 17:32
Akkor kedves 25.hozzászóló ez valóban egy kényszerhelyzet és roppant kellemetlen, ahogy mondod, de remélem azért téged is szeretnek, hiszen te vagy az anyukájuk. Állj légyszíves a sarkadra és más hangnemben beszélj legyél határozott és tudasd vele változtasson ezen, mert a helyzet tarthatatlanná válik és előbb utóbb te fogod látni a kárát és a gyerekeknek is rossz lenne csonka családban felnőni. Féltelek és legyél óvatos és körültekintő. Drukkolok neked sikerüljön valami ésszerű megoldást találnod a problémádra. Sok sikert és boldogságot Üdv.Ágnes
25. 16594e332e (válaszként erre: 22. - NanoMano)
2010. nov. 2. 11:46

köszi.

különben mind a két gyerek oda van az apjáért.

csak tudnám, mi lehet ennek az oka????

viszont nem olyan könnyű csak pakolni.

lakásom nincs, nincs hova mennem.

2010. nov. 2. 09:30

Legyen az nő, vagy férfi, akik házasságban élnek tudniuk kell mi a kötelességük és abból mindkét félnek ki kell vennie a részét, nem csak az egyiknek a feladata, hanem a másiknak is. Mindennek meg van a maga ideje ossza be praktikusan, okosan,

de, ha valaki elkötelezi magát megnősül, vagy férjhez megy számolni kell ezzel is tessék derekasan végig csinálni, előtte kell gondolkodni és nem utána mikor már ott a családja. Üdv.Ágnes

23. 744b775692 (válaszként erre: 22. - NanoMano)
2010. nov. 2. 09:14
Ezt szerintem nem kellene. Amennyire lehet, azért próbáljon "normálisan" válni az ember.Tök mindegy ki kezdte és mivel. Attól, hogy a másik nem viselkedik szerintünk megfelelően, még nem jogosít fel, hogy mi is hülyén cslekedjünk. Az okos enged leckén jó esetben oviban átesik az ember. Egy meglepetés válókereset sok jóra nem vezetne, viszont annál elképzelhetőbbnek tartom, hogy utána jön a ha te így, akkor én úgy, aztán lehet évekig marakodni. Ráadásul két gyereken is osztozni kell, és az egyik egyértelműen apa párti. Bőven elég egy fair feltételekkel megírt válókeresettel leülni, hogy én így szeretném beadni, kérlek olvasd át.
22. NanoMano (válaszként erre: 18. - 16594e332e)
2010. nov. 1. 22:28

Sajnos akkor csak azt tudom mondani, hogy ha ennyire hígagyú (bocsi a kifejezésért),akkor pakolj, és irány a gyerekekkel a szülőkhöz, ha lehetséges.

Ha a nagyobbik nem akar menni,maradjon az apjával.

Majd hiányozni fogsz neki,mert nem lesz tiszta ruhája,nem kap rendes ételt és csak észbe kap.És ha visszajön az anyukájához el lehet mondani, hogy mi a probléma,min változtasson.

Sőt!Add be a válókeresetet,legyen meglepetés a férjednek az egész.Ha meg fel lenne háborodva,hogy na de miért, akkor annyit mondj,csak.

21. NanoMano (válaszként erre: 16. - 0b3a2e43a1)
2010. nov. 1. 22:25
Igen!Az a sorozat lesz, A mamit akarom.Az a Spektrumon ment.1 részt láttam belőle.De katasztrófa, hogy abban a férj mit össze szenvedett a gyerekkel :P.
2010. nov. 1. 15:13
Nekem a férjem.ugyanez.Neki is a gépen vannak a dolgai.Nekünk akkor kezdődött, amikor vettünk egy laptop-ot és beköttetük a netek.Ő nem játszik de mindig talál valami néznivalót.Értem rajta a pucérnőcis oldalakat és a telefonra letölthető csajokat.Amin másnak a család van kitéve.Nekünk ez egyre rosszabb lett.A gyerekkel semmit nem foglalkozik.A múltkor megkértem egy évben egyszer hogy fürdesse meg mire ő:-Pont most amikor nincs kedvem? Ő már 30 tehát nem fogja tologatni a kisautót a 4 éves fiával.Én ha megtehetném elmennék csak 1 napra hogy lássa mennyi dolog a semmittevés amit csinálok.
19. 16594e332e (válaszként erre: 17. - Ebf2510f25)
2010. nov. 1. 11:47
most a nagyobbikról van szó. ő 13 éves...
18. 16594e332e (válaszként erre: 15. - NanoMano)
2010. nov. 1. 11:47

tudod az a probléma, hogy a férjemmel már egyáltalán nem lehet együtt csinálni semmit. beszélek hozzá: egyik fülén be, a másikon ki:((((((((

a gyerek szintúgy.

17. ebf2510f25 (válaszként erre: 1. - 16594e332e)
2010. nov. 1. 10:40
Mennyi idősek a gyermekek? Mert nekik sem tesz jót, ha órákat töltenek el a gép előtt!
16. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 9. - NanoMano)
2010. nov. 1. 10:24
ez oylanmint ami volt a tv-ben, amikor anyuka 3 napra elment otthonról,kiírta az apának mit kell csinálnia,hogy vegye észre,hogy nem csak az munka amit az apa csinál,hanem igenis a gyereknevelés és a házi munka is az,és ezt meg kellene becsülni... a többségnél be is vált... a műsor címére sajnos nem emlékszem... azt hiszem hogy "A mamit akarooom!!" volt a címe,de nem biztos...
15. NanoMano (válaszként erre: 14. - 16594e332e)
2010. nov. 1. 09:04

Szia!

Lentebb olvastam, hogy csinálj egy listát arról, hogy mi jó és mi nem a házasságotokban.

Ez egy jó ötlet,így tisztán fogod látni a dolgokat, hogy mennyire érné meg megmenteni a kapcsolatot.

A Life N. adón van egy műsor,a Szuper dada.Az egyik részében volt egy fiúcska,aki számítógép függő volt.

Rengeteg "munka" volt,mire leszoktatták a napi 14 órányi gépezésről.

Érdemes lenne egy napirendet létrehozni neki,amit be kell, hogy tartson,különben nincs gép.

A tanárai segítségét is lehetne kérni.Szóljanak neki, hogy csináljon valami programot.Vagy a tesi tanár suli után, ha van valami edzés tartsa ott :).

100%, hogy nem tetszene neki az új rend, de jutalomból 1 órát játszhatna a gépen.

Az apukánál is meglehetne csinálni.

Vagy közösen egy programot (takarítsanak ki valamit,szereljenek össze)apa és fia és jutalom 1 óra játék.

Lehet esetleg családi társasjáték is.

14. 16594e332e (válaszként erre: 9. - NanoMano)
2010. okt. 31. 23:20

szia!

nemrég megcsináltam, hogy a kislányommal és a barátnőmmel elmentem itthonról egy kicsit. kirándulni. viszont amikor megjöttem, még idegesebb voltam:((((((

a fiam most kamaszodik, 13 éves. és csak az apjának fogad szót. ő nem akar sem sportolni, semmit nem akar csinálni, csak a gépen játszik, és ő maga akarja az idejét beosztani. soha meg nem kérdez engem vagy az apját. szinte alig segít valamit is. ha szépen mondom akkor sem, ha hangosan mondom, akkor meg minek kiabálok???

mert talán nem hallja meg amit mondok.

a férjemmel már semmit nem lehet beszélni:((((((

nagyon gondolkodom, hogy beadom a válópert....és majd csak lesz valahogy:((((

különben nem sértettél meg.

13. 16594e332e (válaszként erre: 12. - 744b775692)
2010. okt. 31. 23:16
nem. egyáltalán, mert itt nagyon jó tanácsokat és ötleteket adunk egymásnak. viszont amit ők csinálnak, az JÁTÉK, SZÓRAKOZÁS.
12. 744b775692 (válaszként erre: 7. - 16594e332e)
2010. okt. 31. 23:14
Bocs, hogy magunk ellen szólok, de a fórumozás nem az? :)
11. 16594e332e (válaszként erre: 6. - GabryELLA18)
2010. okt. 31. 23:13

szia!

semmi baj, hogy tegeztél.

az a helyzet, hogy a gépén vannak a vállalkozásának a dolgai is. úgyhogy nem lehet azzal mit csinálni. ha elveszem tőle a gépet, akkor meg össze-vissza káromkodik:(((((((((((

10. 16594e332e (válaszként erre: 5. - Nikletty)
2010. okt. 31. 23:12
már annyiszor beszéltem vele!!!!!!!! és csak rosszabb lett. soha nem fog megváltozni----ezt így kijelentette...
9. NanoMano (válaszként erre: 1. - 16594e332e)
2010. okt. 31. 23:11

Szia!

Én nem vagyok férjnél, de itthon a szüleimnél hasonló a helyzet.

Csak apu amikor itthon van, semmit nem csinál,semmire sem figyel.Mindent mi csinálunk,meg anyu.

Ő persze mindig fáradt,semmire sincs ideje.

Szerintem csináld azt, hogy fogod magad,és csak 2-3 napra mész el otthonról, hogy vegye észre magát ő is és a gyerekek is, hogy nem varázsszóra van rend, tiszta ruha és étel.

Ha kicsit nekik is tenniük kéne azért, hogy meg legyenek a megszokott dolgaik,akkor már csak elgondolkodnának azon, hogy ja, ez nem 2 perc alatt van meg, illene segíteni is.

A férjed meg szerintem iszonyat lusta (bocsi,hogy ezt írom), és lehet, hogy sz.gépfüggő?

Próbálj meg feladatokat adni a családodnak, vagy sztrájkolj!Ne csinálj semmit,mert "nincs kedved","nem érsz rá", találkozol a barátaiddal...

Megszokták a kényelmet.

És sajnos a gyerekek persze annak fogadnak szót,aki az engedékeny,akinél mindent meg lehet csinálni :(...

Próbáld meg őket valami rendszeres elfoglaltságra sarkallni.

Pl: biciklizzenek, vagy ha szeretnek építeni legózzanak (nem tudom hány évesek),vagy írasd be valami tanfolyamra,sportra, ha lehetőség van rá :)...A sporttal fegyelmet tanulnak,az energiát levezetik és értelmesebb,mint a sz.gép :).

A férjed fejét mosd meg,legyél határozott, hogy ha nem,akkor viszlát.Vagy szakember.


Remélem, tudtam segíteni :).És nem akartalak megbántani semmivel sem.

Szia!

8. 16594e332e (válaszként erre: 4. - 744b775692)
2010. okt. 31. 23:11
nem hiszem. sajnos egyre rosszabb:(((((((((((((
7. 16594e332e (válaszként erre: 3. - Arcansas)
2010. okt. 31. 23:11

ez egy internetes online játék:(((((((((((

mondjuk én egy haszontalan időtöltésnek találom az egészet.

6. GabryELLA18 (válaszként erre: 1. - 16594e332e)
2010. okt. 31. 23:11

Szia!

Remélem nem baj,hogy letegeztelek?!

Sajnos sok okosat nem tudok írni..de én valahogy szabotálnám a gépet egy kis időre.Csak hogy ha az nincs mit kezd magával... Nem mondom,hogy tedd tönkre,de mi lenne ha kivennél belőle valami alkatrészt? :) Bár lehet abból balhé lenne :(

Nagyon sajnálom,voltam már hasonló helyzetben.Bár ott csak velem nem foglalkozott... Gyerek nevelésben meg igen csak el kell egy 100%-os apa is.Főleg ha csak rá hallgat,Ő a példakép..

Remélem hamar megoldódik a problémátok!

2010. okt. 31. 23:09
ha elmondanád neki, hogy mi nem jó, miért és mit szeretnél hogyan, és ha nem változik Ti is távolodtok, akkor vajon észrevenné magát, belátná, s változna?
2010. okt. 31. 23:09
Föggő lett, de "csak" pár hónapja. Még menthető.
2010. okt. 31. 23:08

de hát mivel játszik egy felnőtt férfi?Valami lövöldözős játékkal?

elég gáz...

2010. okt. 31. 23:06

Hat nem valami jol hangzik,sot ojan mintha egy felelotlen gyerekrol irnal,peddig ugye a ferjed.Probalj segitseget kerni,de addig is irj le egy lapra mi jo es mi nem jo a hazassagodban, akkor majd te is lathatod mi a helyzet.Remelem megoldhatto,mert neked ez sehogysem megoldas,de foleg az sem hogy a gyermek koveti a peldajat.

En szoritok hogy valtoztatni lehessen!

2010. okt. 31. 22:54

A férjem szinte csak akkor foglalkozik a gyerekkel, amikor játszani lehet. Amikor csak itthon van, bekapcsolja a laptopját és játszik..... A két gyerek meg rajta csüng.

Nekem sajnos a nagy fiam már nem igen fogad szót. Csak az apjának. De milyen példát lát, ha az meg csak a laptopját bújja?

Ma ezt megemlítettem apósomnak. Neki sem tetszett ez a helyzet. Azt mondta a fiának, hogy jobban álljon oda a fiam mellé. Mert én sajnos kevés vagyok ahhoz, hogy tudjam nevelni.

De a férjem senkire nem hallgat. Ma is csak játszott.....

Ez már hónapok óta így megy......: én főzök, mosok, takarítok, ők meg játszanak....

Nem bírom már.

A férjemmel már beszélni nem lehet. Semmi nem érdekli, csak az, hogy a gépébe bújjon.

Mi lenne a jó megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook