Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülők, akiknek kamasz lányaik vannak fórum

Szülők, akiknek kamasz lányaik vannak (beszélgetős fórum)

1 2
38. velociraptor (válaszként erre: 37. - NyZy)
2010. nov. 7. 18:05
látod megtalálja a helyes utat....okos Vagy, hogy hagytad dönteni...a Pároddal meg sztem állítsd fel azokat a bizonyos megállapodáson alapuló szabályokat...
37. NyZy (válaszként erre: 36. - Velociraptor)
2010. nov. 6. 22:02

Hát végül is nem aludt ott.Az ő döntése volt.

Én azért örültem neki.

36. velociraptor (válaszként erre: 34. - NyZy)
2010. nov. 6. 17:39
ha a szülők otthon vannak sztem engedheted....úgyse azon múlik semmi....azt, hogy ne veszítse el már 15 évesen a szüzességét nem tiltással, hanem hosszú beszélgetések egy életsílus igénye útján építed ki.
35. velociraptor (válaszként erre: 33. - Klenca)
2010. nov. 6. 17:36
várj, ezt sztem nem nekem akartad írni...
34. NyZy
2010. nov. 3. 08:59

A lányom mint említettem 14.

Van egy fiú akivel együtt jár.Ezt is említettem.

A fiúnak van egy iker lány tesója aki a lányom bnője.Ott akar aludni a bnőjénél vagyis a fiúnál.

A szülök is engedték a "pizsama partit" sőt megkeresett a anya hogy nyugodtan engedjem el.

Szerintetek?Mi a jobb?

33. klenca (válaszként erre: 31. - Velociraptor)
2010. nov. 2. 07:52
Én a jó tanulómat általánosban sosem láttam tanulni, de azóta is csak nagyon ritkán. 4,85 szerintem ez gyerekfüggő. Pedig az átlagnál több tantárgyuk van, s nem semmi az elvárás sem. Ő ilyen. Ne izgulj, nem különb a középsuli a felsőtől.
32. klenca (válaszként erre: 30. - Cynnia)
2010. nov. 2. 07:50
Drágám, az amit most csavargásnak nevezünk, kapcsolatépítés. Most még lazák, érdek nélküliek, s ha hagyod lógni a haverokkal (na jó, nem éjfélig), akkor komoly kapcsolati tőkére tesz szert, ami elkísérheti az élete végéig.
31. velociraptor (válaszként erre: 30. - Cynnia)
2010. nov. 1. 11:35
Ha most könnyen tanul, akkor középiskolában sem fog "megszakadni".....saját tapasztalat....
30. cynnia (válaszként erre: 26. - Velociraptor)
2010. nov. 1. 11:25

14.Igazából csak azt nem szeretném,hogy ne legyen mindennapos a csavargás,ne szokjon ahhoz,hogy mindennap megengedem neki.Egyébként a hétközbeni elmeneteleket is max. 6-ig 1-2 órahosszára engedem,mert van 2-3 edzése is a héten.

Most még,általánosban azért közel nincs annyi tanulnivaló,mint majd a középiskolában,ehhez (is) próbálgatom szoktatni...

29. velociraptor (válaszként erre: 28. - Klenca)
2010. nov. 1. 10:06
én is így érzem - amit elvárok Tőlük, az az őszinteség...
28. klenca
2010. nov. 1. 09:48

Nálunk jó a kapcsolat a lányokkal.

Viszonylag sokminden meg van engedve nekik, de mellé felelősségérzetet is elvárok.

Nincs nagyobb öröm a szívemben, mint amikor ÖNKÉNT tölti otthon az idejét, mert ehhez van kedve.


Valahogyan úgy van ez, hogy ha elég hosszú a póráz, nem érzi, hogy láncon lóg. De ha túllépi a határát, akkor rájön...


Sosem kiabálok, vagy veszekszek velük, így nincs mi ellen harcolniuk. Meg tudjuk beszélni a dolgokat.


Sampon: Én már egy ideje a legolcsóbbakat veszem, s nem az áruk miatt, hanem ezek a legjobbak. Talán nincsenek telenyomva mindenféle extraizékkel, s amiatt... Általában literes kiszerelés 200 Ft körüli áron.

27. velociraptor (válaszként erre: 24. - Cynnia)
2010. nov. 1. 09:38

Lányok, nálunk mind a tíz gyerek közös, tehát belülről nem érzem a problémát, de azért egyet vegyünk tudomásul - a vér szava akaratlanul is játszik-főleg egy pasinál. Ezért kellenek a világos szabályok....

Egyébként a gyereknevelésben általában és főleg kamasz korban-nekem legalább is bejött...

26. velociraptor (válaszként erre: 23. - Cynnia)
2010. nov. 1. 09:35
Viszont, ha jó a kapcsolat, bíztok egymásban, akkor ha erre ideje van , miért ne csinálhatna programokat? Hány éves is?
25. velociraptor (válaszként erre: 21. - NyZy)
2010. nov. 1. 09:33

Minden esetre, ha csak akkor van gáz, mikor az Övéi nincsenek ott, az alátámasztja a megérzésemet.

Mióta Vagytok együtt? Minden esetre én a Férjem és a Lányok felé is világos szabályokat állítanék fel...

24. cynnia (válaszként erre: 21. - NyZy)
2010. okt. 31. 23:31

Ebben lehet valami.

Azt mondjuk én is megfigyeltem már,hogy ha a nagyok pl hangosan tv-znek vagy zenét hallgatnak,zavarja a páromat (volt már,hogy összevitáztunk ezen).Ha az ő lánya (aki közös gyerekünk),akkor szinte észre sem veszi...rá nem szólna.

23. cynnia (válaszként erre: 16. - Velociraptor)
2010. okt. 31. 23:20
Szívem szerint hétközben is engedném,mert tanul rendesen,ha kell,segít itthon is...de ahogy mondod,kell egy határvonalat húzni,ne nőjjenek teljesen a fejünkre :-)
22. cynnia (válaszként erre: 13. - NyZy)
2010. okt. 31. 23:13

Mi is mindent megbeszélünk,mindig tudom,kivel hova megy,hol van éppen,mikorra kell hazajönni.Bármi van,telefonon tartjuk a kapcsolatot.Eddig még nem ment a tanulás rovására,de bennem van egy kicsit a félsz,hogy nehogy lerontson pont most,a továbbtanulás előtt...

És igen,a fiúk...neki is van barátja,de egyenlőre kimerül a kézenfogva sétálgatás erejéig...bár a fiú 17éves,én ezt egy kicsit sokallom,de mindegy...árgus szemekkel figyelek:-)

Esti programokra egyáltalán nem engedem és nem is fogom jódarabig,amiért szintén vitázunk eleget,de muszáj,mert ha már most engedném,mi lenne 1-2 év múlva?

Nem egyszerű..

21. NyZy (válaszként erre: 20. - Velociraptor)
2010. okt. 31. 22:56
Neki is van kettő lány szintén ilyen korúak.amikor itt vannak akkor is megy a téma de az nem baj.Ha itt vannak akkor amit addig nem lehet azt akkor igen.elmennek máris jön a terror.azt mondja nem szólhat rájuk.fél hogy nem jönnek hozzá.már így se csak a kisebbik.lehet ez a baja?
20. velociraptor (válaszként erre: 18. - NyZy)
2010. okt. 31. 22:52
nem tudom, de nekem valahogy ez ugrott be....
19. NyZy (válaszként erre: 17. - Velociraptor)
2010. okt. 31. 22:51
Mit csinálnál?
18. NyZy (válaszként erre: 17. - Velociraptor)
2010. okt. 31. 22:50
Szerinted?Valami ilyesmi lehet?Azért kezdtem el ezt a fórumot, hogy mit lehet kivűlről látni.?
17. velociraptor (válaszként erre: 12. - NyZy)
2010. okt. 31. 22:37
nem lehet, hogy igazán nem is a hajmosás a gondja a Párodnak?
16. velociraptor (válaszként erre: 9. - Cynnia)
2010. okt. 31. 22:35

Én azt gondolom, azért határt kell szabni...mindenben...

Ami a csatangolást illeti, ha egy gyerek jár sportolni, esetleg még valamire és otthon segít kicsit, valamint tanul, nem túl sok ideje van hét közben csatorálni...hét végén, meg hadd menjen napi pár órát-ha a kötelezettség kész..

15. velociraptor (válaszként erre: 4. - Mandy)
2010. okt. 31. 22:31
hány éves?
14. velociraptor (válaszként erre: 1. - NyZy)
2010. okt. 31. 22:30
nekem 5 lányom van, kettő kirepült....én a hajmosást engedem, sőt heti kétszer megkövetelem, a hajvasalást közös megegyezéssel heti kettőben korlátoztuk, mert azért nem a legjobb a hajnak...
13. NyZy (válaszként erre: 9. - Cynnia)
2010. okt. 31. 22:29

Szia

Mondhatom azt hogy nagyon jó a kapcsolatom a lányaimmal.Szerintem nagyon fontos hogy beférkőzz a bizalmába.Nekem sikerült.Nekem az a szerencsém hogy távol lakunk a barátnőitől na nem annyira de a közlekedés elég macerás és mint a lustaság az is jellemző rá egy kicsit.Na ez az oka hogy nem sokat csavarog.Viszont ha el szeretne menni akkor partner vagyok benne így tudom merre tart.Sokat mesél a szigorú szülőkről hogy hogy vágják át a társai a szülőket.Hihetetlen.Akkor jön a baj.Viszont azt is tudnia kell ki hordja a sapit.

Általába hétvége a csavi idő.

Még valami,van egy fiú akivel "együtt jár" most is ott van.A fiú anya hozza haza.Nem tudom jól csinálom e.Sportoló jó tanuló.A szülei nagyon következetesek vele.Lehet még a lányomra is jó hatással lesz.Amúgy egykorúak.

12. NyZy (válaszként erre: 10. - Arcansas)
2010. okt. 31. 22:18

Nekik sajnos hamar bezsírosodik.Már sok féle sampont próbáltam.

Amúgy nincs gondom más velük.

Igazából ez sem engem zavar hanem a párom.De ezen mi vitázunk.Ezt kéne megoldanom.

11. NyZy (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2010. okt. 31. 22:02

Igen én is ezt mondom a páromnak.

De mégis vita adódik a dologból.

Én nem simítottam hanem göndörítettem mert ez volt a divat.

2010. okt. 31. 21:59

én 16-17évesen mindennap mostam a hajam,annyira korpás volt.1 év alatt múlt el.Utána maradt a 2naponta mosás és hajvasalás.Bizony tönkretette a hajam az egyenesítő,pláne,mikor még szőkére is festettem a hajam.Megjött az eszem.Átfestettem,igaz későn,de utána egyből elkezdett nőni a hajam.Úgy megritkult,hogy felesleges egyenesítenem,kiment belőle már minden hullám.Azért kezd helyreállni,de már nem olyan szép dús.

Ha tényleg csak a sampon,a hajegyenesítő és a gyerek külseje a probléma,de egyébként jól viselkedik,és nincs rá panasz a suliba,akkor nincs gond szerintem:)))

2010. okt. 31. 21:57

Nekem is 14 éves a lányom,minden nap hajat vasal (többször is),és 2-3 naponta meg is mossa.Én ebből már nem csinálok vitát,mert a tüdőm kibeszélhetném...csakazértis csinálná.Legyen ez a legnagyobb gond...

Nálunk ami mostanában nagy vita téma az,hogy állandóan menne a barátokkal,barátnőkkel.

Ti mennyi "csavargást" engedtek a 14 év körüli lányaitoknak?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook