Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Húsvéti tojásfestés - idén legyünk kreatívak! fórum

Húsvéti tojásfestés - idén legyünk kreatívak! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Húsvéti tojásfestés - idén legyünk kreatívak!

30. mreich (válaszként erre: 29. - Huncut Inci)
2016. márc. 28. 21:33
Ennek nagyon örülök. Remélem, sikered volt vele!;-)
29. Huncut Inci (válaszként erre: 25. - Mreich)
2016. márc. 26. 22:24

Örömmel jelentem hooogy sikerüüüüüüüűűlt! :D :D ^_^


Köszönöm szépen a tanácsot! Bevált. :) :*

28. grizus
2016. márc. 26. 21:34
körömlakkal is lehet festeni, hideg vízbe kell önteni és úgy bele a tojglit
27. Huncut Inci (válaszként erre: 25. - Mreich)
2016. márc. 26. 21:13
Egy próbát megér..
26. Huncut Inci (válaszként erre: 25. - Mreich)
2016. márc. 26. 21:13

Nincs sajnos. Nem is volt mert ezek olyan külön árult csak fóliák,doboz nélkül és nem ír rajta semmit..

Forró vízzel nem ráncosodik nagyon össze?

Oké, megpróbálom. Aztán majd kiderül

25. mreich (válaszként erre: 24. - Huncut Inci)
2016. márc. 26. 20:51
Szia! Nincs meg a használati útmutatód? Emlékeim szerint a tojással együtt kell a forró vízbe tenni, attól összezsugorodik.
2016. márc. 26. 20:15

Sziasztok.

Ilyen nylon tojás fóliáim vannak húsvéti tojásokra,de nem boldogulok velük. Hogy kell feltenni rá. Nagy a tojásokra ha szétveszem sem tapad a fólia sehol.. Van erre valamilyen trükk vagy mivel szokták ragasztani?

2016. márc. 25. 15:35
Tojást festenék, de a fsték használati útmutatója ecetet is ír.Sajnos, ecet nincs itthon. Mivel helyettesíthető? Vagy ha nem teszek bele, akkor nem is lesz jó a festés?
22. ágazo
2011. ápr. 11. 20:36
Hipós vízzel könnyen le jön a kód.
21. 90b84d226e (válaszként erre: 20. - Nicsnincs)
2010. ápr. 4. 09:22

:)

Az egyik fórumon írta valaki, hogy a kód sajnos festés után is meglátszik a tojáson (kivéve a piroson). :( Tudtok rá valami praktikát, hogy hogyan lehet eltűntetni? Nekem eddig sima vízben áztatva lejött. Gondolom más-más festéket alkalmaznak.

2010. ápr. 4. 09:12
Közben utolértem a telefonos segítségemet, a tojással együtt kell főzni (ha esetleg más is hasonló problémával szembesülne :-)) Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek!!!
2010. ápr. 4. 09:03

Sziasztok

Tudna valaki segíteni nekem? Van itthon 10 fólia, aminek a papírját már kidobtam, így nem tudom, hogy kell használni. :-( a főtt, meleg tojásra kell ráhúzni, vagy a tojást ebben a fóliában kell megfőzni? Tudjátok, ez az a mintás fólia, amin már rajta van a nyuszi +egyéb képek, és rá kellene tapadni a tojásra. Segítsetek kérlek!!


Köszönöm

18. 90b84d226e (válaszként erre: 17. - FormáSan)
2010. márc. 30. 15:13
Ezt már ismertem, de a káposzta nekem új volt. ;)
2010. márc. 30. 12:04
hagyma külső héjával is lehet festeni:-)
16. 90b84d226e (válaszként erre: 15. - Rozália)
2010. márc. 30. 11:59
Az egyik fórumon írták, hogy lilakáposztával főzték a tojásokat.
2010. márc. 30. 09:21
A céklát én már próbáltam, a halvány rózsaszínnél sötétebb színt nem értem el.
14. 90b84d226e (válaszként erre: 12. - Brilliantgirl)
2010. febr. 26. 16:35

És már itt is van 2010. :)

Én már készülök, igaz eddig tojást (még) nem festettem, da az ajtódísz kint lóg! :)

13. 90b84d226e (válaszként erre: 11. - F7cbe21b45)
2010. febr. 26. 16:33
Nem muszáj, lehet domestosos vízbe is áztatni.
2009. márc. 15. 08:30

...csak, hogy 2009 se maradjon ki...

Legyetek idén is kreatívak. ;)

2008. márc. 20. 15:34
A kifújt tojáshéjakat ki kell főzni?
2008. márc. 15. 14:23
Lehet a dió megpöndörödöt fekete héját is használni.
2007. ápr. 8. 22:10
az a baj hogy ügyetlen vagyok a tojásfestéshez:(
8. 7e433abb8e (válaszként erre: 7. - 'szti)
2006. ápr. 6. 13:23

:))))


Ledumáltuk. Amúgy ha az első tojásokat örömmel csinálod, akkor igazán kevés idő kell hozzá...a többi is hamar megvan.

De én szeretek bíbelődni és beletenni a gondolataimat meg a kreatívitásomat...tavaly is előre készen voltak :D

7. 'szti (válaszként erre: 6. - 7e433abb8e)
2006. ápr. 6. 13:21
Festés helyett megyek az ablakod alá :-)))
6. 7e433abb8e (válaszként erre: 5. - 'szti)
2006. ápr. 6. 13:19
'mingyá itt van...ne csináld, nálam már legalább 40 tojás van a barkára akasztva, amelyik mégsem tetszik kivágom az ablakon...:)))
5. 'szti (válaszként erre: 4. - 7e433abb8e)
2006. ápr. 6. 13:18
Hun van még húsvét,teeeeee?!
4. 7e433abb8e (válaszként erre: 3. - 'szti)
2006. ápr. 6. 12:45
Valami fejlemény? Kipróbáltad?
3. 'szti (válaszként erre: 2. - 7e433abb8e)
2006. márc. 31. 10:42
Hogy mér nem jutott eszembe akrillal festeni?! Mindig tojásfestékkel szüttyögtem és sose lett egyenletes a kifújt tojás. Kösz a tippet :-)
2006. márc. 31. 10:08

Többen is kérdezték hogyan csináltam a tojásokat.

Ezért a cikkhez írom, hogy mit hogyan.


Én nem szeretem a főtt tojást, minden évben ha lehet kifújt tojásokat csinálok, mert nálunk szokás az igazi Húsvét, és én szeretem is ezt az ünnepet, semmi gondom vele, ezért minden évben jönnek hozzám pasik, akik meglocsolnak -általában jó- kölnivel.


Szóval:

A tojások ki vannak fújva. Az elég egyszerű. Kicsi ollóval megbökni a két véget, majd megvágni, de óvatosan ne repedjen meg. Ezután általában hústűvel szoktam a benne lévő tartalmat megkeverni, úgy könnyebben kijön :) Vagy egyből reped és platty nyakik tojásosak vagyunk. Persze a tojást mossad le előtte...

Festés: nem használok tojásfestéket, mert azok rossz minőségűek, foltosak lehetnek, sok idő mire átszárad, és forgatni kell benne a kifújt tojást, mivel könnyű a súlya...és nem süllyed.

Szóval, festék az általában valami egyszerű (de semmiképpen sem vízfesték) festék, olyan amely száradás után fényes. Ez fontos, mert én nem szoktam utólag fényesíteni tojást.

Másik lehetőség, ha kimondottan matt színt akarsz= ehhez is lehet kapni speckó festéket.

Én akrillal festettem meg a matt tojásokat, az árban kicsit húzósabb, de a legfontosabb, hogy nagyon könnyű rá rajzolni.

Rajzolás: fantázia, de körbe lehet nézni a neten is, találhatóak különböző minták.

Ha festékkel festesz (amely nem szedhető le) nagyon figyelj arra, hogy lassan csináld, mert ha nem vagy profi rajzoló akkor gyorsan lehet hibázni, és utólag nehezen lehozható a minta.


Tipp: akril festéssel érdemes elsőre próbálkozni, mert arra lehet szép kontúrt rajzolni ceruzával (akár színessel) amit könnyen ki lehet festeni.

Fényes festék alkalmazásakor, amelyek száradás után nagyon fénylenek gyors a munka, valóban hamar készen van egy tojás egész hímzése (körbe az egész) ez kb. 10 perc alatt megvan.


1. virágos mintánál nem kell figyelni a szimmetriára.

2. ha absz tojást festesz, mindig húzz kontúrt, mert nagyon nehéz a tojást forgatni, úgy hogy szabályos minta legyen rajta.


Ábrák rajzolására több lehetőség van. Nagyon vékony ecsettel, haladóknak! fested meg a mintát, akár színezheted is.

A másik (kezdőknek) olyan toll-filc, amely zselés, tehát az a vékonyhegyű. (ez például törölhető a fényes festésű tojásról).

Ha a zselés mellett döntesz, akkor ajánlat: fehér és arany szín. A kettőt együtt is lehet használni egy tojásra, az is nagyon szép.


A tojások lyuktakarására filcet ragasztottam, és raffia van felcsomózva, hogy akaszthatóak legyenek :)


Míg a sima tojásfestékkel való festés (hogy szép legyen) kb. 2 óra 10-15 tojás, addig ecsettel való festés 30 perc 30 tojás.

Festésnél mindig fentről lefelé haladj, minél kevesebb réteg, de ne legyen csíkos!

A többi pedig fantázia.


Próbáljátok ki :)

M.

2006. márc. 28. 15:02
Nem csupán a boltban kapható festékekkel készíthetünk lakásdíszt. Néhány ötlet tojásfestéshez.

Ugrás a teljes írásra: Húsvéti tojásfestés - idén legyünk kreatívak!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook