Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit ettél/eszel ma? -csak Atkins diétát követőknek fórum

Mit ettél/eszel ma? -csak Atkins diétát követőknek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1933. 0b072d96f2 (válaszként erre: 1926. - Vero31)
2011. szept. 2. 13:16
Igen..tudom...de van bennem egy olyan h.használtat nem veszek soha..lehet hülyeség..de az ágyba pl.hogy vinném be "más"után a könyvet?Ki tudja milyen koszos kézzel olvasták..
1932. 0b072d96f2 (válaszként erre: 1925. - Vero31)
2011. szept. 2. 13:14
Na jól van akkor!Mert Te vagy itt nekem az aranyérmes fogyó!!Csak győzzünk utólérni!
1931. vero31 (válaszként erre: 1923. - 0b072d96f2)
2011. szept. 2. 13:13
csak a netes árat tudtam neked megnézni..most 1700ft,ha vadi újat akarsz érdemes megrendelni itt..mert kapsz kedvezményt.Most 2000ft helyett 1700ft és személyesen is áttudod venni a hozzád legközelebb lévő Alex@ndra könyvesboltban:)
1930. 0b072d96f2 (válaszként erre: 1924. - Mariann63)
2011. szept. 2. 13:12
Vigyázok,persze...csak tudod,én jó pár pasit leinnék..Tudom nem nagy büszkeség,de marha jól bírom a piát szerencsére,eszemnél maradok,és kontrollálom,ha rámjön a zabálás,sem eszem semmi cart.
1929. vero31 (válaszként erre: 1922. - Mariann63)
2011. szept. 2. 13:08
vacsorára azt fogok enni:)túl leszek rajta ,tudoom:)
1928. 0b072d96f2 (válaszként erre: 1920. - Mariann63)
2011. szept. 2. 13:07

Én a tofut mindig zöldséggel eszem,vagy csokis proteinporral összeturmixolva.Nagyon fincsi,és laktató.A pritaminpaprikás(chilivel)a legfinomabb,mindig azt veszek,tudom bizarr,de ezt szoktam az édes verzióhoz is használni:))

Péntek vagy szombati nap van a bulinap nálunk(vagy mindkettő:DD)Akkor keddtől indul nekem újra a fogyi,ugye?

Bort,sört szerencsére utálom,a sziruposokat csípném de hiúbb vagyok..jó kis pina colada a régi szép időkben..hmmm...

1927. Mariann63 (válaszként erre: 1923. - 0b072d96f2)
2011. szept. 2. 13:07
Én is ott vettem,ha jól emlékszem.Régen volt,akkor még 1999.-ft volt.
1926. vero31 (válaszként erre: 1923. - 0b072d96f2)
2011. szept. 2. 13:06
csak egy jó tanács..vannak erre sokkal jobb helyek ahol félárban megkapod..én is innen fogom megvenni a piros könyvet már láttam 1000ft körül is.vatera:)
1925. vero31 (válaszként erre: 1921. - 0b072d96f2)
2011. szept. 2. 13:04
Köszi...nem fogom feladni semmiképpen:)Hát a sok cola tényleg ártalmas úgyhogy én is vigyázok vele.
1924. Mariann63 (válaszként erre: 1921. - 0b072d96f2)
2011. szept. 2. 13:04
Semmilyen colát ne igyál fogyókúra alatt,az alkohollal is vigyázni kell.Atkins is óva int,fogyi közben hatványozódik a hatása.Teljesen másképp reagálsz egy italra tele vagy üres gyomorral!
1923. 0b072d96f2 (válaszként erre: 1919. - Mariann63)
2011. szept. 2. 13:02
Megnézem holnap az alex@ndrában,remélem kapok,és nem lesz túl drága.Köszi:))
1922. Mariann63 (válaszként erre: 1918. - Vero31)
2011. szept. 2. 13:01
Ezért kértelek,hogy lassits a tempón.Velem is volt ilyen,bele szerettem volna férni a fürdőruhámba,örült tempóban belevágtam,aztán meg csak kóvályogtam,és abbahagytam.Csináld meg a hamburgeremet,próbáld ki,nekem jót szokott tenni.Úgy érzem tőle magam,mintha tényleg ettem volna egy jót.
2011. szept. 2. 13:01

Vero,ennek örülök:))

Tofu,heti 3x eszem akkor maximum.Hmm,cuba libre az fííínoom:))Viszont én legutóbb 2x egymás után megjártam a light colával...úgy felvitte a vérnyomásomat a sok koffein,h.azt hittem szívrohamot kapok...Hajnali 3kor a hideg kövön hűtöttem magam..reszkettem a hidegtől,de a szívem vert ezerrel..jobb lett,de többet nem iszom colat,max 1pohárral.


Biztos a ch-hiány,fel ne add semmiképp,ha gyengének érzed magad egyél tojást,virslit,bármit amit szabad nekünk.

1920. Mariann63 (válaszként erre: 1916. - 0b072d96f2)
2011. szept. 2. 12:57

A tofuban nem vagyok jártas,amúgy sem használtam rendszeresen.Mivel eszik általában?

A rumról viszont jó hireim vannak,0grCh.van benne,ami ilyen szeszes ital(vodka,gin)az nem hizlal(ha nem zabálsz be tőle)csak 2 napra leállitja a fogyást.Tehát ha hétfőn iszol,csütörtökön megy tovább a fogyi.Előfordulhat olyan szitu,hogy az ember meginna valamit.Csak ne bort,sört,cukros szirupos koktélokat igyatok!

1919. Mariann63 (válaszként erre: 1915. - 0b072d96f2)
2011. szept. 2. 12:52
Hát én már annyit nyűglődtem a fogyikkal,muszály volt elolvasnom a dolgokat.A naplómban lefotóztam a piros-kék könyvet,nézd meg,nagyobb bev.központokban lehet kapni a könyvesboltokban.Meg kell értened,mit miért csinálsz,akkor tudud elfogadni és betartani.Az összes általában elkövetett hibát felsorolja benne.ez az ember 40 évig kutatta ezt a témát,egyébként nem tornatréner rendőrből lett diétás orvos(mint Norbink)hanem végzett belgyógyászként dolgozott közben.Sok-sok laborvizsgálatnál kutatta,mitől megy fel a cukrunk,mitől le a koleszterinünk.
1918. vero31
2011. szept. 2. 12:46
Kicsit aggódom mert pár napja elég rossz a közérzetem és azt vettem észre,hogy nem nagyon tudok sokáig koncentrálni.Tuti a szénhidrát megvonás miatt...remélem nem lesz rosszabb:(Nem szeretném feladni..
1917. vero31 (válaszként erre: 1916. - 0b072d96f2)
2011. szept. 2. 12:44
Azt olvastam,hogy a tofut elvileg lehet enni,de nem kell túlzásba esni vele.Én simán szoktam egy két koktélt inni egy héten egyszer:)/Cuba libre:))Hozzáteszem a gyümölcs miatt esett vissza a teljesítményem nem a koktél miatt.A koktél marad a gyümölcs pedig megy:))
2011. szept. 2. 12:14

Csajok van pár kérdésem.

Tofuval mi a helyzet?Szoktátok enni?Én nagyon szeretem,alig van benne ch,és laktat is.Ez ugye belefér?

Alkohol...én heti 1-2x szoktam bacardit inni,cukormentes üdítővel.Úgy olvastam,h. a rum(sima nem a bacardi breezer)mivel 0ch,megengedett.Jól tudom?

1915. 0b072d96f2 (válaszként erre: 1911. - Mariann63)
2011. szept. 2. 12:09

Na ezt nem tudtam,Mariann te nagyon benne vagy ezekben a dolgokban:))Tök jó!

Ja..nekem sajnos nincs meg egyik atkinses könyv sem,így az internetről "okosulok"ezügyben.


Savanyú káposzta..elhasználom szép lassan ami itthon van még,aztán nem veszek többet.

1914. Mariann63 (válaszként erre: 1912. - Incifinci01)
2011. szept. 2. 11:54

Ezért mondtam,hogy meg kell venni,és el kell olvasni a piros-kék könyvet!Szerintem semmi köze a terhességi hányásos-kiszáradásos tüneteknek és rosszullétnek a ketózishoz.Akkor mi is rosszullennénk,kiszáradnánk.Ehelyett látod,más is irja,jól érzi magát,rendben van.A kérdéseidből látom,hogy sok-sok dolgot meg kéne értened ebből az egész Atkins-módszerből.Elhiszem,hogy a munkád és a 3 pici mellett ez nem egy könnyű dolog,de amig nem vagy tisztában a dolgokkal,nem érted,mit miért csinálhatsz vagy nem csinálhatsz,nem fogsz eredményt elérni.el fogsz követni olyan hibákat a diéta folyamán,amiért abba fogod hagyni,és azt fogod mondani,mint sok ismerősöm,hogy ez nem működik,nekem nem jó.Az nem Atkins-diéta,ha valaki csak felvágottat eszik sajttal,meg salátát hússal.

Neked ott kinn Hollandiában biztos rengeteg csökkentett Ch tartalmú főznivaló áll a rendelkezésedre,nézz körül.Ha már itthon Magyarországon is ennyi minden(bár rettentő drága)dolog kapható,akkor nehezen tudom elképzelni,hogy ott ne lenne.

A könyv,ami Neked van,csak kiegészitő jellegű szakácskönyv,az nincs benne,amit el kéne olvasnod.

Én is jártam a régebbi kúráim alatt dolgozni,elég sok mindent el lehet vinni magaddal.Van mikro a munkahelyeden?Ha lesz egy kis időm,megpróbálok összeállitani olyan ételeket,amiket előző nap elkészithetsz és magaddal vihetsz.

2011. szept. 2. 11:31

En azt hittem, hogy 1 het alatt elerjuk a ketozist es onnantol abban van az ember, addig amig fogyni ohajt. Ez akkor nem igy van? Ez egy pillanatnyi allapot?

Azert gondoltam ezt, mert szerintem en mar voltam ilyen allapotban... Mindharom terhessegem elejen rengeteget hanytam, veszes hanyassal pedig mindannyiszor korhazba kerultem. (Mikor mar tobb napig a vizet is kihanytam, a tobbirol nem is beszelve.) Szoval akkor nekem ellenorztek, es azt mondtak, hogy lenyegeben a szervezetem elkezdte sajat magat enni. Ez terhesseg alatt nagyon veszelyes, ezert par napig, hetig infuzioztak, ami alatt megnyugodott a gyomrom es a szerevzetem es ici-pici adagokban ujra tudtam enni, es igy egyre tobbet es tobbet, amig el nem ertem a normalt. Ekkor engedtek haza. Szoval ezen alkalmakkor, amikor korhazba kerultem en mar tobb kilot veszitettem, 5-6 minuszban tartottam. Valamiert en ezt oszzekapcsoltam ezzel, ami most var ram. En ilyenkor nagyon sz.rul voltam mindig, es sem koncentralni, sem semmit nem tudtam mar... Szoval akkor ez egeszen mas? Merthogy arra is azt mondtak az orvosok, hogy a szervezetem felemeszti onmagat, es ezt valamilyen tesztbol lehet kimutatni. Lehet ezert gondolom, hogy lehet hogy ketozist allapitottak meg akkor nalam?

1912. incifinci01 (válaszként erre: 1908. - Mariann63)
2011. szept. 2. 11:23

A szekelykaposztat azert kerdeztem, mert meg van a keddi fozetbol, nem fogyott el mind. En persze, kenyer nelkul is meg tudom enni. Annyira nagy kenyeres nem vagyok. Inkabb a peksutik fognak hianyozni, mint a kenyer.

A kenyer csak azert fog hianyozni, mert itt a szokas, vagyis mindenki szendvicset ebedel a munkahelyen, barhol. Szoval meg nemtom mit fogok csinalni, valoszinu viszek salatat meg 1-2 sult husit magammal, ezeket hidegen is meg lehet enni. De azert ez igy kevesnek tunik, mert ugye 3 adag salatat csak nem vihetek magammal, pedig reggel 8-tol este 5-ig minimum ennyiszer kellene enni, hogy ne legyek farkasehes...

1911. Mariann63 (válaszként erre: 1906. - 0b072d96f2)
2011. szept. 2. 11:14
A szénsavas viz megint csak gyomorégész okozhat,pláne ilyen kevés ételnél.Ha lehet,kerüld el.
1910. Mariann63 (válaszként erre: 1903. - 0b072d96f2)
2011. szept. 2. 11:12
A lenmag tényleg 0Ch.Mármennyit fogyaszthatsz belőle,az olaja hús alá sütni is kiváló,meg salátára is teheted.
1909. Mariann63 (válaszként erre: 1902. - Incifinci01)
2011. szept. 2. 11:08
Ja és a székelykáposztát kenyér nélkül is meg tudod enni?
1908. Mariann63 (válaszként erre: 1902. - Incifinci01)
2011. szept. 2. 11:07

A tegnapi menűd teljesen jó,különösen a diéta elején.A cé az,hogy sose legyél éhes!inkább haladd meg néha a 20gr-ot,de ne kezdj belakmározni.

A sacanyúkáposzta ennyi Ch-nál a diéta elején felejtős,csak savat csinál és tele van sóval.Próbáljatok minél több nyers zöldséget enni a megengedettek közül,és minél kevesebb előre feldolgozott ételt.

1907. Mariann63
2011. szept. 2. 11:02

Szia,Incifinci,már hiányoltalak.A ketózist én nem hiszem,hogy külön éreznénk,ennyire az elején pedig még max.éhséget,meg ingerlékenységet szoktam csak érezni,de ez egyéni,mivel én nagyon szeretek enni.Nyilván ez egy kajaelvonás,legalábbis az eddigiekhez képest.Soha nem szoktam azt érezni,mint a normál evésnél,hogy "megettem a nagymamát".De kb 1 hét elteltével tele vagyok energiával,kevesebb alvással is primán érzem magam.Az idegesség,éhségérzet elmúlik,nagyon tisztának érzem az agyamat.Ha most kezdtél bele,mindig legyen főtt tojás,kemény sajt,gépsonka,szalámi,párizsi,saláta(a salátán magát a fejes v.jégsaláta levelét értem,nem valami bolti mixet,amit öntettel,ecettel adnak)hogyha megéheztek,kéznél legyen.Ezek a dolgok mind elvihetők munkahelyre,hogy ott sem csábuljatok el valamire.Minden ecetes dolgot felejtsetek el!!!

egy ilyen üres gyomornak olyan az ecet,mint bikának a vörös posztó.Plusz az erjesztett dolgok a melegágyai a candida gombának.Erről is tanulságos fejezet van a piros-kék könyvben.Úgy látom,nincs meg mindenkinek ez a könyv,ezért gondoltam,leirom ide az "ÉLESZTŐGOMBA_FERTŐZÉS TÜNETEI-t:

Bélgázok,puffadás,gyomorégés,szorulás,hasmenés vagy hasgörcsök györtik?

Homloka táján szokott fejfájást érezni vagy orrdugulástól szenved?

Csöpög az orra?

Gyakran érzi úgy,hogy képtelen koncentrálni,mintha kapatos lenne,pedig nem ivott?

Zavarják az erős illatok,pl a parfüm vagy vegyi anyagok szaga?

Rosszabbul érzi magát párás,nyirkos napokon?Gyakran levert,rossz hangulatú vagy ingerlékeny?

Csillapithatatlan vágyat érez édességek vagy más étel iránt?

Szervezete vizet tart vissza?Ha hosszabb ideig hüvelykujjal vagy másik sarkával nyomja a lábát a sipcsontja felett,lassan kiegyenlitődő mélyedés marad a nyomás helyén?

Akkor sem érzi magát kipihentnek,ha eleget alszik?

Végbél vagy hüvelytájékon viszketést érez?

Menstruáció előtt kellemetlen tünetei vannak/PMS=premenstruális szindróma/,nem i vágya csökkent,menstruációja rendszertelen vagy közösülésre képtelen?

Ismétlődő hüvelyi,prosztata- vagy vizelési tüneteket észlel?

Könnyen fertőződik más betegségekkel?

Ha több kérdésre is igen a válasz,el kell gondolkodni a megoldáson.

1906. 0b072d96f2 (válaszként erre: 1902. - Incifinci01)
2011. szept. 2. 10:43

3,4g ch/100g,ha megfőzöd akkor is ennyi lesz,csak összeesik gondolom...


Szénsavas vizet ihatsz,persze.

1905. 0b072d96f2 (válaszként erre: 1900. - Incifinci01)
2011. szept. 2. 10:40

Szióka:))

Én 1x már régebben elértem a ketót.Abszolút nulla éhség,ideges nem voltam,friss voltam,olyan kiphent valahogy...

1904. 0b072d96f2 (válaszként erre: 1898. - Vero31)
2011. szept. 2. 10:38
Ez marha jó!Tök ügyes vagy!!Biztos meg lesz a 10-es!!!Sőt lehet több is.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook