Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit ettél/eszel ma? -csak Atkins diétát követőknek fórum

Mit ettél/eszel ma? -csak Atkins diétát követőknek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
1123. b859fbf4de (válaszként erre: 1113. - Happy)
2006. jan. 13. 10:54

Szió!


Mi az a narancsos szelet ami 2 ch? Á.

1122. veronitas (válaszként erre: 1121. - EriAnyó)
2006. jan. 12. 18:43

Szia. Nekem is volt már ilyen érzésem, és úgy örültem!

Amikor falok, akkor sosincs olyanom, hogy nincs kedvem enni, hm, ez érdekes. :-)

Jut eszembe: szeretnék tőletek kérdezni kettőt.


1. Teák közül van olyan (a koffein- és teintartalmúakat kivéve), ami nem javasolt?


2. Ma van a 4. napom, és még nem szedek semmilyen kiegészítőt, és a múltkori Atkinsezésemnél asszem, csak krómtablettát ettem.

Tudnátok vmit ajánlani, hogy mit szedjek? És még valami. Lehet, hogy hülye kérdés: az étrendkiegészítő nem "hizlal". Úgy értem, amiket az tartalmaz (úgy tudom, szénhidrátot is!), mert a tablettákat manapság mindenfélével bevonják, azok vejon nem kártékonyak atkinsileg?

Előre is köszönöm a válaszokat.

1121. EriAnyó
2006. jan. 12. 15:46

Hát, nekem ma enni sincs kedvem!

Reggeliztem ugyan rántottát baconnal, de azóta nincs kedvem semmit enni. Álltam a hűtő előtt, aztán elegánsan becsuktam az ajtaját és ittam még egy csésze zöld teát.

Talán vacsira kitalálok valamit...???

1120. veronitas
2006. jan. 12. 15:20

Jan. 12.


R: gombás-fokhagymás rántotta

E: tonhalkonzerv a'la Én (kicsit megpirítottam a tonhalat, bele fokhagyma, pici konzervparadicsom, tetejére egy evőkanál fiiiinom tejfel)

V: köményes sajt

1119. veronitas (válaszként erre: 1118. - EriAnyó)
2006. jan. 11. 18:49

Oké. Én amikor anno csináltam az Atkinst, sokszor ettem disznótorost (persze hurkát azt nem), és mindig nagyon jólesett, mert ízletes volt.

Ahogy így elnézem a napi kajáitokat, nekem bele kell húznom, és kicsit változatosabbnak kell lennem, de menni fog. Köszönöm. :-)

1118. EriAnyó (válaszként erre: 1117. - Veronitas)
2006. jan. 11. 18:26

Remélem, én is azt ettem tegnap, dínsztetl savanyú káposztával.

Mai menüm:

Reggeli: zöldpaprikás rántotta (2 tojásból), kávé+tejszín

Ebéd: 1 grillezett csirkecomb grillezett cukkinivel, kávé+tejszín

Vacsi: 5 szelet baromfipárizsi, sajt, káposztasaláta, zöld tea

Nasi: 2 marék mogyoró

1117. veronitas
2006. jan. 11. 17:46

Disznótoros sült kolbászt ehetek az első szakaszban, ugye? Ugye?

Valamit még akartam kérdezni, de elfelejtettem.:-(

1116. veronitas
2006. jan. 11. 17:33

Jan 11.

R: két tojásból rántotta, fokhagymásan

T: csipkebogyótea (minden nélkül)

E: retek és karalábé

V: köményes sajt

1115. Hanky
2006. jan. 11. 17:30

Jan 11.


R. tejszínes kávé,torna

11:kor 10 dkg sajt

E: husi, paprikával, sajt, tejszínes kávé

V: tonhal

2006. jan. 11. 07:59

R:2 szelet háziszalonna, 3 ecetespaprika

E:1 szelet lecsós disznóhús

V:konzerv tonhal

1113. happy
2006. jan. 10. 23:08

R: 5dkg trapista

T: narancsos szelet 2CH, 4dl ásványviz

E: 15dkg főtt brokkoli sajttal megszórva

U: fél szelet csokis-mentols szelet 4dl viz

V: 5 dkg köményes sajt, 3db ecetes uborka

Ja és az orvos által javasolt étrendkiegészitőket is beszedtem!

1112. veronitas (válaszként erre: 1111. - EriAnyó)
2006. jan. 10. 19:19

Köszi, EriAnyó, nem emlékeztem a savanyú káposztára, de ha lehet, az nagyon jó, mert nekem ezzel az első szakasszal az a legnyagyobb bajom, hogy egy idő után unalmassá válik.

Na persze biztos már a kezdet kezdetén lehet változatosan enni, akár az első szakaszban is, de én rengeteget dogozom, és nem nagyon van időm főzőcskézni.

Köszi még egyszer!

1111. EriAnyó (válaszként erre: 1107. - Veronitas)
2006. jan. 10. 18:46

Az 1. szakasz engedélyezett ételei közt ott van a sav. kápi. (Innen, a honlapról másoltam be a következőt:


Egyéb zöldségek

1 csészényit ehetsz ezekből a zöldségekből naponta: articsóka, zellergyökér, tök, articsóka szív, rebarbara, spárga, savanyú káposzta, bambuszrügy, kelkáposzta, mogyoróhagyma, pitypang, étkezési babcsíra, borsó, paraj, brokkoli, pálmaszív, karalábé, paradicsom, póréhagyma, káposzta, karfiol, hagyma, cukkini

Ha a zöldséget megfőzzük (pl. spenót, paradicsom), akkor a nyers zöldség tömegét kell figyelembe venni a szénhidráttartalom kiszámításakor.

Saláta mellé ajánlott: apróra vágott bacon, reszelt sajt, vágott keménytojás, gomba, tejszín

2006. jan. 10. 14:29

R: pár szelet szárazszalámi, két szelet sajt, fél paprika

E: szalonnás sajtos sült virsli (jó zsíros volt)

V: halacska

1109. veronitas (válaszként erre: 1108. - Veronitas)
2006. jan. 10. 13:18
Ja, most jut eszembe, nemcsak a kolbászt, hanem a tojást is kiettem belőle.
1108. veronitas
2006. jan. 10. 13:17

Sziasztok.

Segítségeteket kérem: ma jól indult a napom a' la Atkins (két tojásból fokhagymás rántotta), de aztán délben kaptam egy visszautasíthatatlan ebédajánlatot egy számomra igen-igen kedves embertől. Nem mondhattam nemet, és lementünk a munkahelyi menzára. Na persze nagyon jellemző a magyar menzára sajnos még ma is, hogy kétféle menüből sem lehet "diétásat" választani.

Szóval kérlek benneteket, ítéljétek meg, nagyot vétettem-e, ha a következőket ettem:

1. paradicsomleves (a tésztát félrelökdöstem, de mardos a kín, mert hát gondolom, cukor, liszt biztos volt benne, hiszen "jó öreg menza" :-((( )

2. Két fantasztikus választási lehetőségem volt:

a.) Krumplipüré + bécsi szelet + savanyúság

b.) Rakott krumpli + savanyúság

Az utóbbit kértem, és kiettem belőle a kolbászt, plusz megettem a savanyúság felét.

A végén egy fél liter buborékmentes ásványvíz.


Kérdésem: most mit csináljak? El vagyok keseredve. Ma már ne egyek?

1107. veronitas (válaszként erre: 1106. - Veronitas)
2006. jan. 9. 20:20
szia. te akkor ezek szerint már nem az első szakaszban vagy? merthogy a savanyú káposzta való oda? Bocs, de ezt most így nem tudom. Mert ha lehetne az elsőben enni sav. káp.-át, akkor én ennék.
1106. veronitas (válaszként erre: 1105. - EriAnyó)
2006. jan. 9. 20:16

"5 cm uborka"


ez aranyos :-)))

1105. EriAnyó
2006. jan. 9. 20:07

Reggeli: 1 főtt tojás, 1/2 zöldpaprika, kb. 5 cm uborka, zöld tea

Ebéd: savanyúkáposztás dínsztelt darált husi, kávé, tejszín

Vacsi: sült csirke (háta), káposztasaláta, zöld tea

Nasi: mogyoró, Fizzi szörp

1104. veronitas (válaszként erre: 1103. - Veronitas)
2006. jan. 9. 18:37

ja, bocs, a biodolgokkal kapcs nem tudok segíteni.

más. és ugye, milyen jólesik a kóla light, na, én az utóbbi időben annyira elszemtelenedtem evésileg, hogy a kólát még jó sokáig nem érdemlem meg. :-((

én az első hat hétben kiegészítőt sem szedek, bár meglehet, hogy ez nem helyes, és annyira mazochista tudok lenni, ha elszállok, hogy króm helyett megpróbálom magamtól megállni, hogy ne egyek édességet. Erre szükség van, így ostorozom magam, amiért elhíztam, és most le kell fogynom.

Na, és a lényeg, hogy ha édesre vágyom, majd kis idő múlva veszek mélyhűtött bogyós gyümölcsöt, és felengedés után egy-két kanál tejföllel: hmmmmm mennyei!

1103. veronitas (válaszként erre: 1100. - B859fbf4de)
2006. jan. 9. 18:31

szia. De jó, hogy van itt valaki rajtam kívül:-)

a szájszag engem is zavar, de néha petrezselymet fogok enni, csak nagyon nem szeretem, ezért halogatom.

Bírom ezeket a "megjutalmazom magamat" típusú dolgokat, nos, nekem is van ilyen. Én most azt határoztam el, hogy két-három hét után mindig megajándékozom magam egy adag jó kis pacallal, ugyanis az a kedvencem.

1102. veronitas (válaszként erre: 1099. - Beamini)
2006. jan. 9. 18:28

szia.

Én a kezdet kezdetén csak csapvizet és ásványvizet, főleg az utóbbit, mert abba legalább nagyjából tudom, mi van...

aztán, amikor már unom, szoktam reggel és este jó nagy bögre gyógyteát.

Sajnos nagy gyengém a kóla light, de jól tudom, hogy az aszpartammal van tele, ezért most (egy ideig, amíg le nem megy a kilóim nagy része) azt megvonom.

Ha jól emlékszem, itt írtak egyéb édesítőszeres cuccokat, amit viszont lehet inni (gondolom, mértékkel azért azt is), mert szacharinnal készültek.

A lényeg, hogy az aszpartamot nem ajánlják.


Ma étkem:

R: két tojásból rántotta, fokhagymával

E: fél "szál" uborka, kb 5 dkg köményes sajt

V: kb 5 dkg köményes sajt


Tudom, nem valami változatos, most ez van. És rengeteg ásványvíz, kétpercenként járok vécére.

2006. jan. 9. 18:26

Tudna valaki abban segíteni, hogy az egyik boltunkban nagyon sokféle bio termék van, de nincs a csomagoláson semmi érték (ch és kalória stb.)

Pl. bio kefír, bio sajt, bio lekvár....

Még nem ehetek ilyeneket, de jó lenne a következő szakaszban ezeket eszegetni. Uannyi ch, mint a sima, vagy több-kevesebb?

Köszi Á.

2006. jan. 9. 18:18

Most, hogy kicsit meg vagyok fázva, kamilla teát iszom, de mivel nem szeretem az ízét keverem mentával. Így jó és frissítő. Ráadásul nem tudom másnak gond-e, de nem valami jó a szájízem. Olvastam másik fórumon az acetonos lehelletről. Ezen is segít időlegesen a menta.

Más nem igazán van, csak a víz és persze néha amikor nagyon megérdemlem egy kis cola light.

1099. beamini
2006. jan. 9. 16:40
Lanyok, ti mit szoktatok inni? Csak sima vizet ill. ásványvizet? MErt sajna én már a sima vizre rá sem tudok nézni :-( Most az izesített változatokat nyomom, de azokat aztán rendesen!!! :-)) Persze csak a cukormentes, édesítőszeres folyadékokra gondoltam. Nem tudom hogy ez jo e ??? NEm nagy gaz??? KÖszi!
1098. rika
2006. jan. 9. 12:51

R: virlsi bár nagyon nem voltam éhes

E: pöri+zöldségek

V: még nem tudom

1097. Hanky
2006. jan. 9. 11:40

Jan 8-9


Tegnap

Torna reggel, a kajával minden rendben volt, este is ettem mert nagyon éhes voltam.:-(


Ma jan 9.

R: kávé, edzés utána semmi:-(

11.30 tonhal

Aztán csomagolok magamnak valami husi darabokat a délutáni rohanászáshoz!

Keton pompázatos lila!!:-)

1096. mgkriszta (válaszként erre: 1095. - Molntak)
2006. jan. 9. 10:23

Köszönöm segitségedet és ha még lesz kérdésem majd megkereslek.

További jo napot kívánok neked.

Kriszta

1095. molntak (válaszként erre: 1094. - Mgkriszta)
2006. jan. 9. 10:17

Van itt a honlapon olyan, hogy receptek. Csomó jó kaja van benne keresgélj köztük mi az ami tetszik. Rakott kel rízs nélkül, fasírt zsömle és kenyér nélkül csak húsból és tojásból(meg persze fűszerekkel) mehet. A székelykáposztába nemtudom mi kell.

Passzolom miért lassít a citromlé.Atkins ezt írta én nem kérdőjeleztem meg. Nem azt írta, hogy mindenkinél csak azt írta, hogy vannak akiknél lassítja a fogyást.

1094. mgkriszta (válaszként erre: 1093. - Molntak)
2006. jan. 9. 09:53

Köszönöm segítséged, de miért lassitja a citromlé a fogyást mikor elvileg az is zsírégető??

Fött ételben mit lehet enni az alső fázisban és mennyit??

pl:rakottkelt,fasirtot,székelykáposztát,lehet?

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook