Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit ettél/eszel ma? -csak Atkins diétát követőknek fórum

Mit ettél/eszel ma? -csak Atkins diétát követőknek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
1153. veronitas
2006. febr. 15. 10:50

R: két tojásból gombás rántotta

E: tökmag

V: tökmag


(bár még elvileg nem tértem át a második szakaszba, de már annyira kívántam a tökmagot, hogy ma belehúzok. Csak meg ne bánjam! :-)

Holnaptól megint jön a szigorú első szakasz! No tökmag!

1152. zse pi
2006. febr. 15. 10:00

Nem is tudom, mit fogok ma enni, de biztos szénhidrátmenteset! Ugyanis tegnap becsúszott egy negyed pizza (a széle nélkül), meg két pohár pezsgő.

Őszintén: Jól esett. :)

1151. Shephard
2006. febr. 15. 09:57

R: -

E: Pároll lazacfilé, zöldségek

V: baromfivirsli, tojás, zöldségek

1150. veronitas (válaszként erre: 1149. - Shephard)
2006. febr. 14. 15:02
Szia, és köszi! Az első fázist csinálom még mindig, mert "valamivel több", mint 5 kiló van rajtam, bár ma ettem egy kevés tökmagot, mert az volt a leggyorsabb kaja.
1149. Shephard (válaszként erre: 1147. - Veronitas)
2006. febr. 14. 10:42

Szia!


Gyors számolás után arra jutottam, hogy akkor a 14 grammos csomagban összesen 8,3 g ch van, vagyis egy darabban 0,83 g ch van, ha 10 darab van a csomagban! Remélem tudtam segíteni :-))) Nem tudom te melyik fázist csinálod, de gondolom ezekkel a számokkal tudsz valamit kezdeni!


Shephard

1148. Shephard
2006. febr. 14. 10:36

Tegnap:

R: -

E: sült husi, párolt zöldség

V: kolbászos omlett, paradicsom, uborka, paprika


Ma:

R: -

E: zöldséges-húsos ragu

V: szerintem megint kolbis omlett lesz, parival, paprikával

1147. veronitas
2006. febr. 13. 14:10

Sziasztok.

Azért itt kérdezem, mert ide tartozik.


Volt már téma az aszpartam tartalmú cuccok kerülése lehetőleg, merthogy gátolja a fogyást.

Nos: a kóla lightot sikerült kiiktatnom, nem is volt olyan nehéz, mint gondoltam.

Viszont: időnként muszáj beiktatnom egy "rágónapot", mert idegeskedem a rossz lehelet miatt olyan napokon, amikor számomra kedves emberrel kell együtt lennem.

Ez a múlt héten is így adódott, és nagy téblábolás után (az összes rágógumi CH-tartalmát áttekintettem a pénztárnál!) végül vettem egy Orbit Professional nevű cuccot. Szemcsék is vannak benne.

Na, és ez volt a legcsekélyebb CH-tartalmú: 100 gramm termékben 59 grammnyi CH van.

Namármost a kérdésem (mert hülye voltam, vagyok, leszek matekból):

A 10 darabot tartalmazó csomagból egy nap 4-et ettem meg (négy óra alatt:))), egy csomag tömege szerencsére mindössze 14 gramm.

Tehát mennyit ehetek meg belőle egy nap büntetlenül, időnként - tényleg csak a szájszag minősége javítása érdekében! :-)


Válaszaitokat köszönöm.

1146. veronitas
2006. febr. 6. 14:57

Ma:


R: kb. 5 centi kolbász, uborkaszeletek, paprikaszeletek, kis tejföl, maradék csülökhusi

E: ugyanez tejföl, zöldségek és kolbász nélkül:-)

V: ugyanaz, mint a reggeli, tejföl nélkül

1145. zse pi
2006. febr. 6. 10:18

Tegnap (egy kicsit sok lett a Ch, de reggelre mégis lement 20deka... ):

R:kv+tejszín, felvágott, sajt

E: sóágyon sült csike, zöldköret tejföllel

uzsi:napraforgómag(szotyi)

V:konzervvagdalthusi, paradicsom, feketeretek, sajt

Nasi: másfél karika friss ananász, 1szelet canderel csoki

1144. veronitas (válaszként erre: 1142. - Emagdi)
2006. febr. 5. 15:02

Szia fogyibaba!


Csak ugyanazt tudnám leírni, mint az előttem szóló emagdi (Szia emagdi!)


Én is kb. így oldom meg, és nincs nagyobb gond vele, mint mondjuk egy hamburgert elmajszolgatni a munkahelyen/suliban... :-)))


Én is dobozolok, előre legyártott húst teszek bele, vagy alufóliában megtisztított zöldségek, és azt bármikor előkaphatod. :-)


Szerintem (is) nagyon fontos a tartalékolás, vagyis: legyen mindig kéznél valami, amit szükség esetén bekaphatsz :-)


Hm. Ez elég kétértelműen hangzott.

1143. veronitas (válaszként erre: 1138. - Mókica)
2006. febr. 5. 14:57

Szia Mókica!


Köszi az ötletet, bár semmit nem utálok jobban, mint a zellert, :-)) ki fogom próbálni.

1142. emagdi (válaszként erre: 1141. - Fogyibaba)
2006. febr. 4. 19:24

szia!

én a munkahelyemre kis műanyag dobozokban szoktam vinni a kaját. lehetőleg annyit, hogy ha délelőtt v. délután is megéhezem, akkor is tudjak enni valamit.

ebédre simán tudsz vinni valamilyen húst, külön dobozban salátát. (amit otthon is ennél). ha nem tudod megmelegíteni, akkor is OK szerintem (legalábbis nekem ez nem szokott problémát jelenteni).

tudsz vinni esetleg omlettet is, ha reggel megsütöd, és azt is bedobozolod.

karikára vágott uborka, sajtdarabkák alufóliában, mogyoró-mandula stb...


meg lehet azért oldani:)

1141. fogyibaba
2006. febr. 4. 18:45

Sziasztok!


Nyáron Atkinsoztam és le is ment jópár kiló, de a fele visszajött (10 kg). Most rászántam magam és megint nekiállok, csakhogy most a napom nagyrészét suliban töltöm és fogalmam sincs, hogy mit vihetek enni. Gyümölcs, joghurt, péksütemény, szendvics kizárva, de akkor mit...? Ti ezt hogy oldjátok meg?

1140. fogyibaba
2006. febr. 4. 18:44

Sziasztok!


Nyáron Atkinsoztam és le is ment jópár kiló, de a fele visszajött (10 kg). Most rászántam magam és megint nekiállok, csakhogy most a napom nagyrészét suliban töltöm és fogalmam sincs, hogy mit vihetek enni. Gyümölcs, joghurt, péksütemény, szendvics kizárva, de akkor mit...? Ti ezt hogy oldjátok meg?

1139. Mókica
2006. febr. 4. 18:30
zellerszárat akart lenni ;)
1138. Mókica (válaszként erre: 1134. - Veronitas)
2006. febr. 4. 18:30

Szia Veronitas!


Én nem Atkinsezem, de van egy tutira bevált dolog erre a puffadásos dologra :)

Én mikor gyüminpot tartottam mindig akkor volt a hasam mint aki terhes...stb...ismerős biztos.

Szal nekem is más ajánlotta, hogy mindig amikor valami ilyet eszek ami felpufasszthat, egyek egy kis zellerszár is mellé plusszba :O...ne nevess kis, jól irtam :P

Nekem nagyon bevált sose puffadok...próba cseresznye hátha neked is segit ;)

Hali :D

1137. veronitas
2006. febr. 3. 17:44

R: rántotta

E: sült csirkemell fűszeresen

V: kicsiny darabka sajt

1136. zse pi
2006. jan. 29. 11:00

tegnap:

R:kv+tejszín, egy kis alma+ sajt

E:halászlé(tészta nélkül)+ 2szelet hal

U:szotyi

V:tegnapi maradék zabkorpás rántotthusi, savanyúság, majonéz

Nasi: sk túrórudi


Ma:

R:kv+tejszín, paradicsom+ felvágott

E: tejszínes-gombás csirkecomb

V:szerintem vagdalthusi+káposztasali

1135. veronitas
2006. jan. 24. 16:02

R: három(!) tojásból rántotta, benne négy karika kolbász, gomba. Hozzá egy evőkanál tejfel, 1 paradicsom, egy kis paprika, pár karika uborka


E: ÉTTEREMBEN!!! Roston sült pulykamell párolt zöldségkörettel (volt cukkini, karfiol, spárga és répa, a répa kivételével mindenből ettem, kb. a fele köretet, a husit mindet! :-)


V: tudom, hogy nem lenne szabad étkezést kihagyni, de szerintem ma mégis ez lesz, úgy teli vagyok még mindig

1134. veronitas
2006. jan. 23. 18:17

Eléggé kihalt a topik... mi van?

Nem esztek????????? :-))))))))


R: csípős száraz kolbász, úgy 8 centi, 3 egy kevéske paprika, uborka

E: maradék disznótoros kolbász

V: karalábé


FONTOS KÉRDÉS!

Az első szakaszban engedélyezett ződségek közül engem sajnos mind puffaszt (gondolok itt az uborkára, a sav.káp.-ra, a karalábéra vagy a retekre).

Mit csináljak?

Volt/van esetleg valakinek hasonló problémája?

Van vmi ötletetek?


KÖSZI.

1133. veronitas (válaszként erre: 1132. - Veronitas)
2006. jan. 18. 15:28

ajjaj. kifelejtettem a délelőtti dupla adag koff.ment. kávét sajnos dupla adag kávétejszínnel.

De szerintem belefér. :-)

1132. veronitas
2006. jan. 18. 15:27

Jan. 18. (úristen, mindjárt itt a február...)


R: két tojásból rántotta

E: köményes sajt

V: még nem tudom, de valószínűleg a tegnapi vacsi maradéka, azaz rakott darálthús

1131. zse pi
2006. jan. 18. 09:40

Tegnap:

r: kv+tejszín, kis sajt, szalámi

e:2pár virsli, majonéz, 1 paradicsom, trappista

v:saláta kínai kelből, 1 paradicsomból, kefíres öntettel, 1 db virsli, 1kevés trappista


Ma:eddig kv+tejszín

Amúgy fogalmam sincs mit fogok enni:(

Az tuti, hogy a vacsi disznótoros lesz, az enyém a kolbász, páromé a hurka:) + savanyúság

1130. veronitas
2006. jan. 17. 12:15

Sajnos tegnap este még bűnöztem, bár nem tudom, hogy bűn-e. (annyiban bizots, hogy már egy hete tudtam tartani, hogy este hat után nem eszem)

Talán lehet, hogy egész nap nem sokat ettem, ezért este nyolc körül még éhes voltam. Maradt még úgy két csészényi savanyú káposzta, fogtam, és olajban kicsit megpároltam, raktam rá tejfölt mag parmezánt, és befalatoztam, és nagyon jólesett!


Jan. 17.

R: gombás tojásrántotta

E: 1 db kicsinyke karalábé

V: köményes sajt

1129. cooper
2006. jan. 16. 15:48

R: 1 kávé+ 2 pohár vitamin lötty

E: zöldborsófözelék rántott párizsi

V: 1 üveg sör valszeg

1128. veronitas
2006. jan. 16. 15:26

R: hétvégéről maradt sült kolbász

E: pici sült kolbász és egy szelet pecsenyehusi, kacsazsírban kisütve :-)

V: talán némi sajt, de egyáltalán nem vagyok éhes (!)

1127. veronitas (válaszként erre: 1126. - Zse pi)
2006. jan. 16. 15:23

Szia! És köszi.

Igen. Nos, kicsit fájdalmasan érint, hogy a pezsgőtablettás Ch-értéket bele kell számítani, vagyis hát inkább az, hogy egyáltalán ezekben van Ch. Pénteken majdnem vettem, de aztán mégsem, és nem a Ch-érték riasztott el, hanem a benne lévő aszpartam... :-(

Így hát végül Béres C-vitamint vettem, benne totálisan nem megfelelő segédanyagokkal, mint amit a könyv is ír, hogy tilos, nevezetesen az -óz végződésű cuccok, mint cellulóz.

De hát ennyi mindent már nem lehet elkerülni, és mivel nem akarok náthás lenni, meg különben is, a C-vitamin fontos, úgyhogy én egyelőre azzal kezdek mint kiegészítő, aztán ha begörcsöl a lábikrám, elkezdek még mást is szedni.


A zöld teában nincs semmi koffein????

1126. zse pi (válaszként erre: 1122. - Veronitas)
2006. jan. 16. 10:07

Szia Veronitas!

Úgy tudom, hogy csak a gyógyteák javasoltak az első szakaszban.Pl a gyümölcsös tea sem mindig gyümiből van, hanem fekete tea+aroma=> koffein, az igazi gyümölcsteában pedig Ch van. Ajánlom a zöld teát.

Minden kiegészítőben van Ch. Vitaminok, pezsgőtabletták. Jól meg kell nézni, hogy melyik márkában mennyi van (mindegyikre rávan írva), és be kell építeni az értéket a napi adagodba. Én C-vitamint szedek, Ca, Mg peszgőtabit iszom.

1125. veronitas
2006. jan. 13. 15:03

Sziasztok.

A tonhalkozervtől fáj a gyomrom:-(


R: tonhalkonzerv tejföllel :-(

E: nagyon fini, sav. káp.+darált husi

V: ugyanaz, minr ebédre

1124. Hanky
2006. jan. 13. 11:49

Jan 12- 13

12. azon felül, reggel nyomtam egy jó tornát, és ettem mogyit, diétás csokit és u1-es pudingot nem vétettem, túrót is :- Viszont a ketózis megmaradt, neeem hiszem el!!! Pedig igaz!Valszínű amiatt, hogy sokat mozogtam és végül is nem ch bombával vétkeztem!!!!

Szuupppeerrr!!!


Jan 13.

R, tejszínes kávé, torna, pici tofu

Ma igyekszem nagyon keveset enni!!

E. csirkehusi salival

V. tonhal

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook