Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit ettél/eszel ma? -csak Atkins diétát követőknek fórum

Mit ettél/eszel ma? -csak Atkins diétát követőknek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
1273. Cathe (válaszként erre: 1270. - Veronitas)
2006. márc. 20. 20:00

Nekem is sokat segít, hogy irogatok!!!


A paramétereim: 39 év, 164 cm és 63kg, az induásnál, a cél 52,5kg hogy közelebb legyen a mutató az 50-hez, mint az 55-höz. Lányok holnapra már csomiztam finiket: Kis oliván megsütöttem egy csirkemelfilét, aztán rátettem két kanál tejfölt és rátettem 1 szelet Tolnai sajtot és be a sütőbe grill fokozatra. Az előbb lett kész és olyan illata lett, hogy a fiúk odamentek szaglászni, de elzargattom öket, olyan vékonyak, hogy egyék csak a rengeteg szénhidráttal teli padlizsánkrémes kiflijüket, joghurttal.


Szép álmokat arról, hogy nemsokára olyan csinik leszünk!

1272. fobe
2006. márc. 20. 19:52

Szia! :)

Igen, a sajtli az a virsli :) A koktélrák nagyon finom, én forró olajon hirtelen kisütöm és az olajba pici citromot csepegtetek. nyami-nyami.

Első két nap nagyon jól bírtam, de hétvégén unalmamban nem bírtam magammal és szerintem azért is volt ma olyan nehéz. El fog múlni az evési kényszerem tényleg? Mert azt olvastam, hogy az "atkinszezőknek" pár nap vagy hét után elmúlik.... Én 63 kg-ról szeretnék 55-re lefogyni (166 cm). Vékonynak mondanak, de a derekam túl vastag a többi testrészemhez képest, amit a ruhákkal tudok korrigálni, de engem zavar. Például fürdőrucit nem vennék fel /pillanat. HÉtvégén megvettem a piros könyvet :) Most úgy néz ki, hogy ha nekem bejön, akkor a tesóm is elkezdi.

1271. fobe
2006. márc. 20. 19:49

Szia! :)

Igen, a sajtli az a virsli :) A koktélrák nagyon finom, én forró olajon hirtelen kisütöm és az olajba pici citromot csepegtetek. nyami-nyami.

Első két nap nagyon jól bírtam, de hétvégén unalmamban nem bírtam magammal és szerintem azért is volt ma olyan nehéz. El fog múlni az evési kényszerem tényleg? Mert azt olvastam, hogy az "atkinszezőknek" pár nap vagy hét után elmúlik.... Én 63 kg-ról szeretnék 55-re lefogyni (166 cm). Vékonynak mondanak, de a derekam túl vastag a többi testrészemhez képest, amit a ruhákkal tudok korrigálni, de engem zavar. Például fürdőrucit nem vennék fel /pillanat. HÉtvégén megvettem a piros könyvet :) Most úgy néz ki, hogy ha nekem bejön, akkor a tesóm is elkezdi.

1270. veronitas (válaszként erre: 1267. - Cathe)
2006. márc. 20. 19:45

Szia!


Örülök, ha segítettem valamicskét. Olyan jó érzés ez ám! :-)))


És lehet, hogy önző dolog, de ezzel magamnak is segítek szerintem. Bár természetesen nem így indult. :-)


Már arra sem emlékszem, hogy te mennyitől akarol megszabadulni - de biztos csak kevéstől -, nekem viszont nem jó tapasztalataim vannak a mérleggel, inkább centizem magam, mert az első pár mérlegre állásnál azt hittem, agyvérzést kapok, mert nem volt semmi! :-( Centiben viszont mérhető volt.


Hű, mosdt mennem kell, majd még jövök!!

1269. veronitas (válaszként erre: 1266. - Fobe)
2006. márc. 20. 19:41

Szia!


Teljesen megértem a falási rohamaidat, én is ilyen vagyok - azt hiszem. Nem TUDOM.


Azelőtt - nem is olyan régen - hatalmas adagokat tudtam megenni, persze valószínűleg még most is tudnék, ha rávinne a lélek, de a kulcsszó az akaraterő!

Képzeld, én volt, hogy reggeli gyanánt megittam egy liter tejet, és hozzá megettem három-négy péksüteményt, ebédre főztem jó kis spagettit, vacsorára a maradék... szóval valami iszonyatos mennyiségeket befaltam.


Már nem emlékezem, te mennyi kilótól akarsz megszabadulni, de szerintem a sajtfogyasztás sok, túl sok. Különben azt sem tudom, mi az a sajtli, ja, az a virsli???? Ja, akkor talán nem sok. De hülye vagyok! Bocs. :-)


Csodálkozom, hogy éhes vagy, én már az első napokban sem voltam, de ne csüggedj, minden rendben lesz, és szeribntem ha falási ingered van, előbb próbálkozz sok vízzel, és utána gondolkodj el!!! :-)


Ja, és szerintem ha engedélyezett ételeket eszel, nem számít a mennyiség - kivéve sajt, tejföl, satöbbi. De a napi egytábla csokinál plusz bonbonnál mindenesetre lényegesen jobb, erre gondolj!


Igen. A szervezeted valószínűleg szénhidrát után kiált, de ne engedj neki!!!!

Nem vagy éhes, csak "kívánós", és ez nagy különbség!


A koktélrák finom?

1268. fobe
2006. márc. 20. 19:37

Szia!


Persze, tök jó lesz elérni a kitűzött célt, de olyan nehéz :( Cathe, most lehet, hogy jobb ha nem figyelsz rám, mert azt hiszem haldoklok a szénhidrát utáni vágytól és tök negatív vagyok :) Nem fogom megszegni, csak szenvedek. Mondd, hogy te is éhes vagy, csak erős vagy és kitartasz! Ugye, hogy ugye?!?? brü-hűűű....

1267. Cathe (válaszként erre: 1266. - Fobe)
2006. márc. 20. 19:26

Szia!


Igaz én négynapos vagyok, de kicsit jobb már. Bírjuk ki valahogy!! Elöttem lebeg, hogy csakazértis karcsú leszek,mire beköszönt a hőség. Veronitas nekem is rengeteget segít ISMÉTELT KÖSZI NEKI!!! Mostantól már én is jól csinálom, nekem a legnagyobb öröm, hogy a kávé nem hiányzik és nem is teázom csak víz víz és víz, de olyan szomjas vagyok, hogy állandóan vedelek. Megfogadtam, hogy csak akkor mérem magam, ha letelt az első két hét, de a nacim mintha....

1266. fobe
2006. márc. 20. 19:05

Sziasztok!

reggeli: 2 tojásból rántotta, 2 sajtli, 1 paprika

ebéd: 1 mozarella, 1 kicsi paradicsom, 4 sajtli

vacsi: koktélrák jégsalátával

plusz az előbb két sajtli újból, mert iszonyú falási rohamom van. Ma van az 5. napom, de én annyira éhes vagyok egyfolytában. Eddig nem szegtem meg, csak húst, meg tojást ettem, amikor nagyon kívántam valamit. Mikor fog ez elmúlni? Vagy ha csak engedélyezett ételeket eszem, akkor nem baj, hogy sokat eszem? Lehet, hogy ez azért van, mert mielőtt elkezdtem az atkinst naponta 1 tábla csokit, vagy egy egész bon-bon-t képes voltam egyhelyben elfogyasztani egyedül? Szénhidrát után kiált a szervezetem? Nagyon éhes vagyok brü-hü, brü-hü :(

1265. veronitas (válaszként erre: 1264. - Cathe)
2006. márc. 20. 16:52

Látod, látod... nem is olyan nehéz!


A tompa fejfájás már azt jelzi, kifele mész belőle!!! Szerintem. Nálam is így volt.


Igen. Nos, reggelizni tényleg jó. Főleg, ha elegendő időd van rá, vele szöszmötölni. Én egy ideje arra is figyelek, hogy hogy rendezem el a tányéron az ételt, de nem egészen tudatosan, hanem ez csak úgy jött. Valamelyik nap például az uborkakarikákat szép félkörívben tettem a citromsárga (ez is fontos, a színek!) tányérra, atán középre természetesen a rántotta, és megszórtam pici pirospaprikával..... élvezet volt elfogyasztani.


Jajj, a tonhalkonzerv! Én sokáig nagyon szerettem, és a múltkori fogyómnál igen sokat is ettem belőle, de most ha meg kéne ennem, hát nem tudom, mit csinálnék. Brrrr. Irtózom tőle. Pedig fontos táplálék, nagyon fontos. Úgyhogy inkább helyettesíteni szoktam mirelit haltörzzsel - persze kisütve.

1264. Cathe
2006. márc. 20. 16:03

Ma már sokkal könnyebb!!!

A fejem még mindig tompa, de úgy fogom fel: Jajj de jó, tuti jó uton járok. Ez már a negyedik koffeinmentes nap!

Elhatároztam:megpróbálom a reggelit: ez aztán a drasztikus változás, de olvastam, hogy néha ez kell ahhoz, hogy végre megváltozz, megtaláld az igazi magad. Ennek érdekében az előbb benyomtam egy tonhalkonzervet, de ez lesz az utolsó kajám mára, mert különben nem fog lecsúszni a reggeli.

1263. veronitas
2006. márc. 20. 14:07

ma kicsit zagyva lett a napom - nem bűnöztem, tehát csak Atkinses kaját ettem, de a következőképpen:


R., 8.00: két tojásból rántotta

T., 10.14: 5 dkg tökmag

E., 12.00: milánói ""makaróni"" (ez azt jelenti, hogy megcsináltam a fincsi feltétet, természetesen tészta nélkül, hogy behozzam estebédre a munkahelyre, de amikor elkészült, sajna megettem! :-))

V: semmi

1262. Cathe (válaszként erre: 1261. - Veronitas)
2006. márc. 20. 07:10

SZÉPSÉGES NAPOT!

Na le is mondtam az édességről.

Annál is inkább mivel az éjszakázás ellenére frissen ébredtem a gyerőcökre, és nem fáj a fejem, ezért reménykedem 1000-rel, hogy az édesség utáni vágyam is elmúlik majd.

1261. veronitas (válaszként erre: 1260. - Cathe)
2006. márc. 19. 19:46

Szia. Szívesen :-)


Ha a mustár Norbi, szerintem mehet, de ahogy mondod - csak keveset.


Én is állandóan dög szomjas vagyok!


A gyümölcsteával én csínján bánok (azaz: egyáltalán nem iszok, január óta talán kétszer ittam epreset, Gárdonyi teaház jóvoltából), de az én vagyok :)


A kávédolog amúgy érdekes: azelőtt én is megittam naponta négy-öt kávét naponta - ma már ennek nyoma sincs: reggel egy koffmentes, és jól indul a n apom. Na jó, gyakran előfordul, hogy napközben (úgy 4-5 óra körül) be tudnék esni az asztal alá álmosságomban, de hamar átmegy rajtam szerencsére.

1260. Cathe (válaszként erre: 1256. - Veronitas)
2006. márc. 19. 19:28

Jajj köszi a segítséget!!

Biztos, ami biztos, a kakaó kimarad még, de ma kellett. A mustárból a Norbit használom cukor nélkül és igyexem keveset.

Inni rengeteget iszom, mert olyan szomjas vagyok, mint egy teve. (3l ásvány/nap)

A fejem még mindig nyomott, de nem elviselhetetlen és csak délután kezdödött. Hosszú lesz még az éjjel, de kibírom. Nasi: Milford fahéjas tea édesítővel-nincs benne koffein, ami azért nagy szó, mert eddig minimum négy kávét lenyomtam. Gyümölcstea egyébként mehet?

1259. Vikyci
2006. márc. 19. 17:30

Sziasztok!

Márc. 16-a óta csinálom az Atkinst. A mérleg szerint már lement 2 kiló, de gondolom ez csak víz.

Azt szeretném megtudni, hogy pár szem sós mogyorót lehet-e enni. Nagyon hiányzik valami rágcsálnivaló, de a salátaféléket amit lehet enni, nem szeretem csak úgy magában.

És a virslivel mi a helyzet? Azt lehet enni?

1258. veronitas (válaszként erre: 1257. - Vikyci)
2006. márc. 19. 17:06

Szia.


Az első szakaszban sajnos nem megengedett a magevés :-((( ha jól tudom.


Én megértem, ha nem szereted magában a zöldségeket, de próbáld csak ki pl. egy pár szelet retket vagy uborkát (úgyis csak a rágcsálás a lényeg) lassan elrágcsálni, én sem annyira szeretem, de bevált!


Virslit lehet enni! :-)


(mellesleg a 16-a óta két kiló elég sok szerintem; én is azt hiszem, hogy csak víz)


Hány kilót akarsz fogyni?

1257. Vikyci
2006. márc. 19. 16:56

Sziasztok!

Márc. 16-a óta csinálom az Atkinst. A mérleg szerint már lement 2 kiló, de gondolom ez csak víz.

Azt szeretném megtudni, hogy pár szem sós mogyorót lehet-e enni. Nagyon hiányzik valami rágcsálnivaló, de a salátaféléket amit lehet enni, nem szeretem csak úgy magában.

És a virslivel mi a helyzet? Azt lehet enni?

1256. veronitas (válaszként erre: 1255. - Cathe)
2006. márc. 19. 16:40

Szia. Hát... sajnos nem tudom, hogy a diétás kakaó belefér-e, de nyugi: lényegesen jobb, mint hogy ha feketeerdő-tortával ünnepeltél volna, tehát nagyon jól döntöttél!


A mustár nem jó!!!! Vigyázz vele, alattomos szénhidrátokat, cukrokat, satöbbi tartalmaz. Helyettesíthető (meg lehet szokni) mozsárban durvára döngölt mustármaggal esetleg...


A fejed nyomottsága már kiút a szenvedésből... tarts ki, nemsokára jobb lesz, ja és még fontos, hogy igyál sok-sok folyadékot! Erről még nem is beszéltünk.

1255. Cathe (válaszként erre: 1253. - Veronitas)
2006. márc. 19. 15:01

Köszi a biztatást!!! Jól jön nagyon!

Nagyon jó tanács volt a két kanál tejföl. Isteni volt.(üzi elolvasás után rögtön befaltam)

Eddig hős voltam. A kicsi fiam szülinapi tortájából egy falat se (pedig feketeerdő-imádom).

Ebéd a levesből kivéve egy kis adag csirkemell, aztán két szelet natur(majoránna, mustár) karaj.

Uzsi 5dkg sajt, majd 10 dkg zalahusi lesz.

Nem tudom bűnözésnek számít-e? Diétás kakaó 1 kanál+1 kanál koffeinmentes, édesítő(süissina) + víz, ugy-e nem? Majdnem olyan volt, mint egy cappucino. Jó lenne, ha ez még beleférne, de ha nem kibírom azt is. Csak most du-tól dolgozom hajnalig és muszáj volt valami finomat innom a torta helyett.

Megírod, hogy a diétás kakaópor még belefér-e tej nélkül???


Köszi és kitartás!!! (a fejem még most is nyomott,félek az éjszaka is megvisel majd, de keddre már OK leszek)

1254. veronitas
2006. márc. 19. 14:19

2006. március 19.


R: két tojásból rántotta, benne gomba, kevés savanyú káposzta

E: csirke felsőcombfilé megsütve (előző nap bepácoltam: olívaolaj, rozmaring, fokhagymagranulátum, gyömbér, színes bors), hozzá kígyóuborka-karikák

V: szerintem semmi, annyira jóllaktam az ebéddel... :-)))

1253. veronitas (válaszként erre: 1252. - Cathe)
2006. márc. 19. 13:34

Szia!


Szerintem egyáltalán nem sok, sőt. :-)


Viszont én azt javaslom, ha tudod, iktass be mégis reggeli, hidd el nekem, egy idő után belejössz, korábban én sem voltam reggelizős típus, de most már nem tudnám anélkül elképzelni a napomat, ráadásul szerintem ha reggel bőségesen eszel, napközben egyáltalán nem lezsel éhes, és még "ráadásulabb" nem lesznek többé esti (akár késő esti) nagy evészetek.


Javaslatom még: próbálj meg az egyes étkezésekhez (vagy az étkezések között, ha csak úgy valamit ennél) enni némi zöldpaprikát, vagy uborkát, vagy retket; valamint - mivel napi két evőkanál tejfölt is lehet enni, azt is javaslom - hihetetlenül jól tud esni, mellesleg van benne kalcium, ami fontos.


A hasizomért külön gratuláció!!!


Kitartás, ügyes vagy!

1252. Cathe (válaszként erre: 1251. - Veronitas)
2006. márc. 18. 16:59

Köszi a biztatást, jó írni, olvasni, mert segít!!!


Olyan jól esik.

MA:

R: üres koffeinmentes

T: 5dkg sajt+ 5 dkg csemegekaraj

2órai: 1 tojásból kis oliván rántotta (elbukás ellen, nem volt tervben, de elötte 45 perc bicó+hasizom)

4órai: 2 csirkecomb. piritott bőrrel, nem olyan óriás, de azért lement 2


Nem sok ez, így leírva nekem annak tűnik?????


Ma már azért sem eszem semmit!!!


A holnap gázos lesz, mert éjel leltározo és ilyenkor minden felborul.

Azt tervezem, hogy R: koffeinmentes, E: (korán)husi, estére meg viszek magammal sonkát, remélem nem borít fel mindent az éj, nem hagyom magam (jó nagyot küzdök önmagammal, de szurkoljatok: én leszek a győztes)

1251. veronitas (válaszként erre: 1250. - Cathe)
2006. márc. 18. 12:25

A tavasz nem jön addig, amíg nem érezzük magunkat jó a ruháinkban, nekem még elkélne pár hét... :-))


Figyi! A fejfájás a diéta miatt is lehet, három nap után megszűnik, és utána (talán) sose jön elő!!!


A fincsi estebédhez jó étvágyat kívánok.

1250. Cathe
2006. márc. 18. 11:48

Hol már a tavasz? De sebaj, mire az igazi jó idő ideér nem lesznek meg a zsírpárnáim.


Ma már 11 óraira lement 5 dkg Tolnai sajt és 5 dkg csemegekaraj pici Norbi mustárral + 2 koffeinmentes(az egyik reggeli címszó alatt)-még birom a megvett diétás tejszín nélkül.

Picit- a koffein hiány + a mensi miatt -nyomot a fejem, de kibirom!!

Az estebéd terve (kisebbik gyerkőc is hazaér)sültpipi combi, a fiúknak krmpli, nekem üresen.

Utána csak torna és ásványvíz,remélem, tudo, akarom!!!

1249. veronitas (válaszként erre: 1248. - Cathe)
2006. márc. 18. 10:58

Szia!


Nagyon örülök, hogy kitartottál, csak így tovább! :-)

Szerintem koffeinmentesből "bármennyit" ihatol, de ez szigorúan az én véleményem csak.

A reggeli kakaóscsiga-ellenállásért külön gratula: hős vagy!


További szép napot, jó étvágyat! :-)))

1248. Cathe
2006. márc. 17. 19:18

Sziasztok Lányok!


Túl az első napon jól vagyok. Egyben bűnöztem 3 pohár koffeinmentest ittam, de üresen mindhármat!!!

A koffeines hiányát pótlandó, de különben csirke combi és most vacsira kolbis rántotta. Hihetetlen, hogy milyen régen ettem utoljára és fincsi, annyira, hogy a kisebbik manómnak (13 éves) a holnapi túrára -persze kifli közé- ezt csomiztam. És ellenálltam a reggelire megvett kakaóscsigának, mindennek, s mivel leírtam már nem köphetem szembe magam, hogy este elbukjak, hogy néznék a szemetekbe?

SZép estét!!!

1247. fobe
2006. márc. 17. 17:05
Oké! Előre is köszi! :)
1246. veronitas (válaszként erre: 1245. - Fobe)
2006. márc. 17. 17:01

Ennek nagyon örülök!


És még valami: majd ha már nagyon, de csak ha tényleg nagyon kívánsz édességet, ajánlom a következőt: felolvasztott mirelit bogyós gyümölcs kis tejföllel elkeverve - nálam bevált (még a múltkori Atkinsezésemnél).


Egyébként erre a diétára jellemző, hogy nem kívánod az édességet - szerintem.


Ha még eszembe jut valami, leírom, ok?

1245. fobe
2006. márc. 17. 16:56
Nem semmi! Ezek után felteszem a kérdést magamnak: Miért idegenkedtem én eddig ettől a diétától? És képzeld, nem kívánom az édességet sem, pedig az utóbbi időben abnormális dolgokat műveltem. Jó, mégcsak két napja csinálom,de év eleje óta próbálok elkezdeni fogyózni és már az első napokon kudarcot vallottam mindig a hülye csokik miatt. Hát, ismét csupa jó híreket hallottam tőled! És ismét köszi, mert hála neked tele vagyok lelkesedéssel és duzzadok a kitartástól :)
1244. veronitas (válaszként erre: 1243. - Veronitas)
2006. márc. 17. 16:49

Na de hogy egy kicsit elrugaszkodjak a csirkecombtól... ugyanilyet jókat tudok enni (merthogy az Atkins megengedi) kacsa- vagy libasültből, sok húst tartalmazó oldalasból, rakott káposztából, vagy a legnagyobb kedvencemből: a pacalból!


És a marhahúsleves, meg egyáltalán a húslevesek is nagyon jók!

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook