Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit ettél/eszel ma? -csak Atkins diétát követőknek fórum

Mit ettél/eszel ma? -csak Atkins diétát követőknek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
1453. Zsibi (válaszként erre: 1452. - 2f99c7588b)
2006. máj. 8. 10:11

Sajna ezt a probléma nálam is fennáll, ha elkezdek bűnözni, akkor "már úgy is mindegy" alapon nem tudok megálljt parancsolni. Pedig nem mindegy, hogy 1 sor csokit eszel meg, vagy egy táblát.

...ezért nem is bűnöztem a hétvégén :) ...és nem is fogok, míg le nem fogyok :))

2006. máj. 6. 06:49

Most napok óta sült csirkecomb a menü :)


Ismét lement másfél kiló.

Anyukám tegnap megkínált volna eperrel, de nem voltam biztos benne, hogy ehetnék, illetve meg bírnék állni pár szemnél, úgyhogy inkább nem kértem.

Én még mindig maradok a bevezetőben, amíg el nem érem a 60 kilót.

2006. máj. 5. 11:35

Bocsánat lányok, de itt családi gondok vannak, tegnap vidékre kellett vonatoznom, és ez most így lesz egy ideig. Édesapám kórházban van. :((


A diétámat így is szigorúan tartom, vittem magammal élelmet csomagolva, és még ilyen idegesség közepette sem csábultam el.

1450. muci5 (válaszként erre: 1449. - Minik3)
2006. máj. 5. 01:03

szerintem minden az agyunkban dol el, mikor hol melyik pillanatban, mennyire vagy elszant a fogyozassal kapcsolatban, nekem egyebkent hasonlo gondom van este sot ejjel, pl most hajnal egykor majd megveszek egy forrocsokiert...

szerintem sokan vagyunk igy ezekkel az evesi rohamokkal, aztan meg mondogatjuk magunkban, : de nagy marha vagyok, most felzabaltam azt a kaloria es chadagot amit az elmult par napban nagy nehezen megsporoltam...

1449. minik3
2006. máj. 4. 10:42

NEm tudom hogy mi van velem :-( Reggel eszem rendesen, ez oké (ezek általában zöldség, sajt, joghurt, sonka, vagy tojás). Szépen el is vagyok délig, nemkivánok semmi kaját. Ebédre általában valami salátát/yöldséget szoktam enni husival. De miután a kaját megeszem, mindig olyan érzésem van, hogy nem volt elég -pedig érzem hogy már nem vagyok éhes - és még muszáj valamit bekapnom mellé. Na, aztán a vacsora a legnehezebb!!!! Ha elkezdek enni (ezek ált. fehérjék), legszivesebben bármit föl tudnék még utána zabálni!!!! És nagyon nehéz ellent állnom!!! Az ebéd még valahogy elmegy, de este valami borzalom!

Aztán kiprobáltam ugy hogy 1-2 étkezést elkezdtem helyettesiteni protein turmixokkal (által. ez a vacsi) és arra jöttem rá, hogy utánna nincsenek evési rohamaim és semmi bajom sincs, kibirom azt is ha a párom fini kajákat eszik mellettem. Szoval ha nem eszek szilárd kaját, okés vagyok. NEm nagyon értem hogy lehet ez??! Tudna valaki segiteni?

1448. christine
2006. máj. 3. 22:58

Nos,én mindent az előírások szerint csináltam,sőt egyszer belenyaltam a kenőmájasba,aztán eszembe jutott,hogy abban is van "nemkellőanyag",azonnal kiköptem......nos ennyire...és két hét alatt lement 8 kg.Nagyon örültem,csak aztán abba hagytam,meg aztán jött karácsony.Azóta most mértem meg magam és még mindig annyi vagyok,mint amikor abba hagytam...fantasztikus,semmi nem jött vissza,pedig azért ettem sütiket,bár a cukrot azóta is kerülöm!

Pusszka,majd még dumcsizunk...sziasztok:D

1447. christine
2006. máj. 3. 22:54
Sziasztok! Én is az Atkins-rajongója vagyok,nekem csak az vált be,bár elég nehéz betartani!
1446. Brigitte (válaszként erre: 1444. - Zsibi)
2006. máj. 3. 20:06

Pótolom. :)

Köszi a recipét!

Én is nagyon kívánom mostanában az édességet, de próbálok kitartani.


Roni, merre vagy?

1445. Brigitte
2006. máj. 3. 20:05

A diétát most is csinálom, az étrendemet már le sem írom, annyira egyformák.

A fogyásom megállt, de nem csoda, eszem kevés olajos magvat, mascarpone-t és nem sportolok mostanában, nem lustaság, sok dolgom van és elfáradtam.

De legalább nem hízom, tartom a súlyom és tudom, ha ráveszem magam a mozgásra, akkor újra beindul a fogyás.

1444. Zsibi (válaszként erre: 1442. - Brigitte)
2006. máj. 3. 14:17

Szia Brigitte!


Én épp a bűnözés mezejére léptem, de holnaptól visszazökkenek, ígérem!

Max én is kakaóporozni fogok.

Úgy csinálom, hogy a tojás sárgáját összekeverem kaksiporral édesítővel. Tojás fehérjét felverem, szintén belekeverek egy kis kaksiport, meg folyékony édesítőt. Aztán kicsit összekeverem ezt a két cuccost és egy pici hőálló üvegbe bevágom a sütőbe. Emagdi tanácsára múltkor darált diót is kevertem bele. Tök fini!!


És miért nem jelöltél be a wiwen??? ...na jó még pótolhatod a vétked :)

1443. veres
2006. máj. 3. 13:57

R: 12dkg túró, 1 tojás, édesítő, pici tejszín, már kívántam valami édeset


E: 3db kis csirke felsőcombot olivaolajon lesütöttem, majd megpároltam, karfiolpüre

1442. Brigitte
2006. máj. 3. 11:30

Ezt még máj 1-én éjjel írtam, de már nem ment el, most bemásolom:


Zsibi, én egyáltalán nem eszem rántottát, de nem baj, hiába unalmas

nekem az Atkins, nagyon jónak tartom, mert fogyok tőle, jó a

közérzetem és ami a lényeg, sosem vagyok éhes. A csokit is csak

nagyon ritkán kívánom meg, de akkor "kakaóporos csodát" eszem.

Lehet, hogy nem tartom be az 1. szakaszt 100 %-ig, mivel eszem

kakaóport, néha túllépem a napi sajt keretet, sőt, a kávémba kerül egy

pici tej is, de nem akarok annyi tejszínt enni, ja és eszem néha-néha

pár szem olajos magvat. Ez a módszer nekem működik, 13 nap alatt

lement 3 kg, azért nagy szó nálam, mert nem vízből ment le, előtte is

fogyásban voltam.

Bármit megennék, csak fogynék le, úgyhogy nagyon jó nekem az

Atkins, és fontos, hogy ehessek húst mindennap. 0-ás a vércsoportom

és kívánom a húst.

Mozognom sajnos, mostanában nem sikerült, annyit utaztunk, ma meg

pihentem csak, de most ez így jó. Végre nem érzem magam annyira

kövérnek és többen mondják, hogy mennyire látszik a fogyás.

Hogy csinálod a tojást kakaóporral meg édesítővel megsütve? Nem

annyira értem, de jól hangzik. :)

Zsibi, én meglestelek a wiw-en, bevallom. :)


roni, minik3, ne menjetek privibe! Nem zavar a beszélgetések, sőt! :)


Mai kaja:

R: 3 virsli, mustár

T: kevés tejszínhab, kakaópor, édesítő

E: 3 virsli, mustár

U: 60 g mascarpone, kakaópor, édesítő

V: 50 g Camambert

1441. Brigitte (válaszként erre: 1440. - Moxy)
2006. máj. 3. 11:28

Egészen könnyen bírtam. Ha az ember lelkileg fel van rá készülve, akkor nem nehéz. Csak akkor böjtölök, ha felkészültnek érzem magam rá. Biztos vagyok benne, hogy egészséges dolog, vannak böjtös könyveim.

2-szer böjtöltem életmeben 2 hetet egyfolytában, az az igazi. :) De most 3 gyerek mellett nem tudom ezt megtenni, max. 1 hetet.

Az 1. 2 hetes böjtömnél 10 kg-ot fogytam. Kb. 60-ról 50-re, annyi már sosem leszek, de 60 kg talán még igen. :)

A 2. 2 hetesnél csak 4 kg ment le, 24 éves voltam, az első gyerekem születése után fél évvel.

1 heteseket, 3 naposokat sokszor csináltam, mindig úgy, hogy 1 naposnak indul és másnap úgy döntök, hogy folytatom. Az első 2 este szokott kicsit nehezebben menni, utána már könnyebb. Ha nagyon nem bírom, iszom ilyenkor natúr joghurt italt. Egyébként frissen facsart gyümiléken élek ilyenkor, néha zöldséglevet iszom, néha van víznap, de az tényleg nem nehéz, mert addigra már megszokja a gyomrom a nem evést.

Nagyon jó érzés fogyni és kitisztulni, energiákkal megtelni. A gond nekem az, hogy ilyenkor nyugalomra van szükségem.

Liszt és hús nélküli leveslét lehet enni.

1440. moxy
2006. máj. 2. 21:29

szia brigitte,olvastam egy masik forumon,hogy 7napig lebojtkuraztal es ezalatt lement kb 4 kilo.hogy birtad?????7nap azert kemeny.mit fogyasztottal a kura alatt?levest lehet ilyenkor enni vagy csak folyadekot?

minden tiszteletem a tied,de ez nem veszelyes?hogy 7 napig nem eszel?

1439. moxy
2006. máj. 2. 21:19
figyu csajok,a sajt tenyleg megallithatja a fogyast.csak naponta egy kis kockat eszem.
1438. muci5
2006. ápr. 30. 21:49

reggeli a szokasos kv

ebed hamburger hus+endivia salata olivaolajos mustaros szosszal

vacsi grillezett pulyka+ grillezett padlizsan, patisszon es 1 paradicsom

1437. Zsibi (válaszként erre: 1435. - 2f99c7588b)
2006. ápr. 30. 16:09
jaj dehogy menjetek. Akkor kitől fogok hallani jó kis atkinses tapasztalatokat, tanácsokat???
1436. Zsibi (válaszként erre: 1429. - 2f99c7588b)
2006. ápr. 30. 16:08

Hi,

csak beugrottam egy percre, mert a kutyusnak megígértem, hogy elviszem sétálni :)

Elküldtem a privcsidre a képeket, amiket nem tudtál a wiwen megnézni.


Ja amúgy ezt a tonhalsalit még 90naposnál ettem utoljára. De szerintem ha kiszámolod a ch-t és nem haladod meg a 20at, akkor belefér, nem? főleg a II.szakasztól. vagy...??


Csokival kapcsban, mert úgy látszik korán örültem, mert tegnap és tegnapelőtt majd belehaltam, hogy nem tudtam enni. De ettem helyette tojást kakaóporral meg édesítővel (megsütve). Remélem most egy db-ig megint elég lesz...


Na most megyek, mert a kutya már nem bír magával...

1435. 2f99c7588b (válaszként erre: 1434. - Minik3)
2006. ápr. 29. 19:01

javaslom, hogy menjünk át privátba, nehogy zavarjuk itt a többieket...

én voltam 48kg is, és tavaly 87 is sajnos

1434. minik3 (válaszként erre: 1433. - 2f99c7588b)
2006. ápr. 29. 18:39
Voltam ám én is 63-64 kiló ugy jo pár évvel ezelőtt (8-10 évvel ezeleőtt) és akkor teljesen máshogy néztem ám ki:-). Azota nagy változáson mentem keresztül, rendszeresen eljárod edzőterembe (tuti a heti 3 alkalom) és persze máshogy eszem. NEkem nagyon bejött az Atkins!!! Mindenkinek csak ajánlani tudom!!!
1433. 2f99c7588b (válaszként erre: 1432. - Minik3)
2006. ápr. 29. 16:36

Ó, te lány...:)) 54 kilóról mozgással is le lehet fogyni, meg azzal is, ha kihagyod a vacsorákat...ez nem súlyfelesleg, te is tudod.

Azért fogysz nehezen, mert már az ideális súlyodnál vagy - hiába nem érzed úgy - és a tested meg akarja ezt őrizni.

Atkins azoknak kell, akiknek tetemes súlytöbbletük van. Pl. nekem 15 kiló leadnivaló.

51 vagy 54 kiló, te akkor is bombanő vagy - szerintem - és az, hogy te nem vagy így megelégedve magaddal, inkább lelki dolog.

Kérdésedre válaszolva: szerintem a fehérje csak akkor alakulhat glükózzá, ha egyáltalán nem mozogsz, és mondjuk napi fél kilónál több húst eszel.

Nem akartalak kioktatni egyébként, csak szerintem te inkább lelkileg vagy elégedetlen magaddal és ezt vetídet ki a testedre. Nézz magadba.

1432. minik3 (válaszként erre: 1431. - 2f99c7588b)
2006. ápr. 29. 14:03

Roni, köszi a bókot, a képeken aszem 51 kiló voltam, most viszont 54. Engem zavar, le akarom adni, de valahogy baromi nehéz :-(.

Amugy megnyugtattál, fini vacsim lesz ma! :-) Olvastam valahol hogy a tul sok fehérje is lerakodhat zsir formájában. Ez mennyire igaz szerinted?

1431. 2f99c7588b (válaszként erre: 1430. - Minik3)
2006. ápr. 29. 13:51

Minik, akár 4 tojásból, sok kolbászból, sok sonkából, pár deka sajttal, nyugodtan. :) De zöldséget is egyél!


megj: egy ilyen vékony nő miért fogyózik??

1430. minik3
2006. ápr. 29. 13:30
SZerintetek ha 2 tojásból csinálok rántották, plusz beleszeletelek kolbászt és megszórom pici sajttal az sok igy egyszerre? Ez lenne ma a vacsim :-) Legszivesebben tennék bele még 10 dg csibesonkát is.
1429. 2f99c7588b (válaszként erre: 1428. - Zsibi)
2006. ápr. 28. 17:53

Ööööö....a könyv szerint nem ehetsz sem borecetet, sem zöldbabot :( legalábbis a bevezetőnél.


De, anyáméknál nagy sláger a lópárizsi, lószalámi, apám imádja - a kutyák kedvességből kaptak belőle. :)


Én még gyümit sem ennék, én maradok a bevezetőben, amíg még 5-5 centi le nem megy.

A görcs azóta nem volt, köszi a kérdést. :)

De ki tudja? Ha visszajönne, akkor bezöldségezek.

:))


Na, ennek örülök, hogy nem áhítozol a csoki után.

Meglátod, egy hét múlva már előtted is ehetik a sütiket, abszolút nem fog zavarni.

:))


Kellemes hosszú hétvégét lányok, én ritkán leszek csak.

1428. Zsibi (válaszként erre: 1424. - 2f99c7588b)
2006. ápr. 28. 11:03

Haligali Mindenkinek!


Roni, mizújs a lábikragörcsöddel? sikerült "lekoptatnod"?


Na akkor úgy látom nem volt a lóhusika túl nagy sláger otton. ennek igazán örülök :)


Brigitte, már épp hiányoltalak, bár hétvégén meg én nem leszek gépközelben - asszem. De ha mégis, akkor jövök.


Hétfőtől második fázis! Yuppííí! De asszem csak túróval bővítek, bogyós fagyasztott gyümivel (ezt nagyon hiányoltam!) meg kaksiporral, mikor édességehetnékem van. BÁR(!) képzeljétek el, elmúlt az örökös csokiehetnékem. Ez tök jó! Igaz megiszom mostanság napi 1,5 liter bolero ice teát (az elég édes) de a csoki nem kívánom.

Hétfőn mérlegelek! ...de amúgy lehet, hogy most megállt, stagnál a súlyom, mert a gatyáimon nem érzek változást. Fogytam ugye a 90 napossal is, szóval lehet, hogy most szokik hozzá a szervezetem az új (bár még nem optimális :( súlyhoz, nem? :) ...de lehet, hogy hülyeség...


Uncsi kaják?? háát én még simán megeszem a rántottát pulykavirslivel, tegnapra csináltam rakottkarfiolt.. vagy inkább rakotthúst karfiollal :) aztán a tofut is nagyon csípem (szintén grillezett brokkolival egy ici-pici szójaszósszal), vagy van egy tonhalsali receptem. Fejből nem tom, de kell bele fejessali, tonhal konerv, pár szem olivabogyi, kevés főtt zöldbab, pari (de ezt kihagytam) lilahagyma (kicsi), provanci fűszerkev., só, bors, borecet, mustár (pici) - remélem nem hagytam ki semmit.

...szóval azért vannak kajcsik...

1427. 2f99c7588b (válaszként erre: 1425. - Brigitte)
2006. ápr. 28. 10:50

Látod? Mondtam, hogy unni fogod, illetve gyanítottam. Próbáld variálni a húsokat és a zöldségeket is.

Nem szabad koplalni! Ingadozni fog a cukrod. Pár falatot akkor is egyél, ha nem kívánod - kell!

Hallgass rám...

2006. ápr. 28. 10:48

Rájöttem, hogy a hagymától fájt a gyomrom, ezért már napok óta kihagyom a sütésből.


R: tk, tükörtojás,sült párizsi,trappista, retek

E: 3db virsli,ubi,zeller

V: vaj,pici fetasajt,párizsi,retek


Innivaló: Ca,Mg plussz, bolero nagyon higítva

1425. Brigitte
2006. ápr. 28. 10:47

Sziasztok!

Kedd óta vidéken vagyok, ezért csak néha tudok picit jönni. Roni, Zsibi, majd otthonról válaszolok a kérdésekre.

Csinálom továbbra is az Atkinst, nem tudom itt mérni magam, majd otthon.

Az étrendet viszont egyre unalmasabbnak érzem. :(

Fogalmam sincs mivel lehetne feldobni, de lehet hogy a mérleg fog motiválni. Ma még nem ettem semmit sem, mert nem kívánok semmi Atkinses kaját. Az viszont nagy pozitívum, hogy alig vagyok éhes.


Ti nem unjátok a "menüt"? :)


Jó hétvégét nektek!

1424. 2f99c7588b (válaszként erre: 1423. - Zsibi)
2006. ápr. 27. 11:54

Szia,

nem lehet, mert iszom mindkettőt minden nap.

Tegnap nem volt, és talán ma sem lesz. Igyexem több zöldséget enni, pont az ásványi anyagok miatt.

Anyámnál a maradék lópárizsit megkapták a kutyák :)))

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook