Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit ettél/eszel ma? -csak Atkins diétát követőknek fórum

Mit ettél/eszel ma? -csak Atkins diétát követőknek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
1783. Mariann63 (válaszként erre: 1781. - Incifinci01)
2011. aug. 25. 13:23
Olvasd el,mi van benne,olyat nem szabad Atkins apánk(Isten nyugosztalja)szerint,amiben aszpartam van.
2011. aug. 25. 13:01
Te most hany kilotol szeretnel megszabadulni? Es kb. mire szamitasz, mennyi ido alatt fog lemenni?
2011. aug. 25. 13:00

Most utananezegettem: Akkor a Canderel jo edesitoszernek, ugye? Ha teazol te ezt hasznalod?

Canderelnek vannak mas termekei is, most neztem, pl. van capuccinojuk is.

2011. aug. 25. 12:47

Mi kulfoldon elunk (Holl.) egyelore meg nem neztem korul milyen fajta dolgokat lehet keszen beszerezni.

Az nagyon jo, 42 evesen szultel? Gratula! :-)

Nekem is mindharom terhessegem veszelyeztetett volt, mert bizony mar en is elmultam 35 mikor az elsot szultem. Valoszinu nem lesz negyedik, de meglatjuk meg mit hoz a jovo. (Barcsak ne szenvednem meg annyira azt a 9 honapot...no meg a szulest...)

2011. aug. 25. 12:43

Mariann, de jo hogy ilyen hamar jelentkeztel! :-)

Koszi a biztatast! Igen, en mostmar egyre hatarozottabb vagyok, hogy el akarom kezdeni az Atkinst. A ferjem is hatarozott, olvasgatjuk a sarga konyvet. Nekunk csak ez van meg. De ebben is benne van az elejen osszefoglalva minden. Plusz a neten is utanaolvastam. Szoval nagyjabol fel vagyok vertezve azzal a tudassal ami ahhoz kell, hogy valaki higgyen benne, s igy elkezdje.

1778. Mariann63 (válaszként erre: 1776. - Incifinci01)
2011. aug. 25. 10:47
Én csak egyszer szültem,de azt 42 évesen,hat éves a fiam.Az én súlyomnak sem használt a veszélyeztetett terhesség,császár stb.
1777. Mariann63 (válaszként erre: 1774. - Incifinci01)
2011. aug. 25. 10:45

Szia,Incifinci,üdvözlünk a fórumon.Örülök neked,remélem,ősztől többen is leszünk.Még az utolsó dőzsölős napjaimat töltöm,szeptembertől szeretném elkezdeni az Atkinst.Még a férjem is megjegyezte,hogy ez a módszer volt az egyetlen,amivel tényleg tartósan(évekre)lefogytam és ezzel voltam a legkevésbé dilis.(én ha nem ehetek,ideges,nyűgös leszek)Ennél a módszernél az első 5 napot kell csak túlélnem,aztán semmi bajom.

Mindig úgy kezdek bele,hogy kitűzök egy fix időpontot,mondogatom magamnak,hogy akkor kezdem,bevásárolok mindent,amire szükségem lesz ennivalóra,és aznap elkezdem.Nagyon sok féle módszert kipróbáltam,ez a leginkább pénztárcakimélő fogyókúra.Sajnos előfordult,hogy annyira padlón voltunk anyagilag,hogy még erre sem tellet.Sokszor azért hagytam abba,mert nem tudtam olyan édességet szerezni,ami még belefér az Atkinsbe.Külföldön könnyű csinálni,mert mindent készen lehet venni(palacsintapor,sütik,kenyerek,diétás fagyik,szószok,öntetek)Mostmár itt is lehet szerezni ilyesmiket,de aranyporért adják.Remélem,lesz őszel rá keret.Az elején nem gond,birom 2-3 hétig édesség nélkül.

Azt várom,hogy a kisfiam elsejétől suliba megy,akkor tudok magamnak főzni.

Ha csinálni akarjátok a pároddal,csatlakozzatok hozzám.az nagyon jó,ha a férjed igy támogat.az enyém nem ilyen tipus,sajnos.

Minden nap le szeretném irni,hogy mit ettem.Sajnos szigorúan be kell tartani az első időkben a napi 20gr.CH-t,mert különben nem indul el a fogyás,én már kipróbáltam.Ahogy csaltam egy kicsit,mindjárt leállt.

engem egyáltalán nem zavar,ha kérdezel,sőt,úgy gondolom,ha nem vagyunk őszinték egymáshoz,nincs értelme az egésznek.A hajhullás és a többi tünetem szinte teljesen elmúlt,nem tudok róla,hogy lenne gondom a pajzsmirigyemmel(ami nem jelenti azt,hogy nincs)

Azt viszont tudom,hogy ha Atkins-diétát csinálta,pár hét múlva tele voltam energiával,kevesebb alvással is jól elvoltam,jó volt a közérzetem.És amit mindig olvasok:a koleszterinszint állitólagos növekedése,nem igaz,ne higgyétek el.Utoljára két éve mérettem,pont többhónap Atkins után,és olyan alacsony volt,hogy a patikában a hölgy,aki mérte,el se akarta hinni.A vércukrom is normális volt,a fülzúgásom is elmúlik a diéta alatt.A fülzúgás gondolom összefügg a magasabb vérnyomással.A vérnyomásom is normális olyankor.

Ezek az érvek szólnak az Atkins mellett.

Ha bele akartok kezdeni,el kéne olvasnotok a piros-kék szinű könyvét.Sokkal könnyebb úgy betartani valamit,ha értem az okát.Abban benne vannak leghátul a legfontosabb CH mennyiségek.Én itthon fogom sütni hozzá a kenyeret a Diabestar lisztből.

Szivesen segitek,ha szükségetek van rá,nekem is jobb lenne úgy fogyózni,ha valaki csinálná velem,és néha egy kis lelket öntene belém.

2011. aug. 25. 09:28
Plusz nekem hozzajarult a 3 terhesseg is a nagy sulyfelesleg kialakulasahoz. Mindez az elmult 5 evben, mert a legnagyobbam is meg csak 4.5 eves. :-)
2011. aug. 25. 09:26

Mariann, olvastam az egyik hozzaszolasodban, hogy hullott a hajad, szaraz volt a borod, repedezett a kormod. Nem akarok vajkalni a dolgokban, de volt egyeb problemad is?

Na, kibokom miert kerdezoskodom. Szoval en pazsmirigy alulmukodo vagyok, szedek is ra gyogyszert, jelenleg rendben is vagyok. De amikor kiderult ez a problemam akkor nekem is voltak hasonlo tuneteim, persze megpakolva meg egyeb mas dolgokkal... Es valoszinu a mostani tulsulyomban is nagy szerepe van ennek a betegsegemnek, annak ellenere hogy kezelve van es a kimutatott szintek rendben vannak.

2011. aug. 25. 09:22

Sziasztok! Uj lennek itt a forumon... latom mostanaban nem irtok... Jottok meg vissza?

Mariann es Picuri, elolvastam az utolso oldalt, igy hozzatok fordulok kerdeseimmel. :-)

A ferjemmel mostanaban kezdtunk el erdeklodni komolyabban az Atkins utan. Egyelore annyi, hogy fokozatosan csokkentjuk a kenyerfelesegeket. Aztan 2-3 het alatt ha mar sikerult valamennyire szeretnenk majd valojaban elkezdeni. :-)

En a 160cm-hez az utobbi evekben felhiztam 74-75 kilora. Az igazi sulyom - amikor jol ereztem magam a boromben- kb. 54-56 kg. Szoval az majdnem egy huszas. Parom azt mondja o is kb. 20 kilotol szabadulna meg.

1773. Mariann63
2011. aug. 3. 12:46

Bocsi,Picurri!

Nem tüntem el,csak a Skype feltelepitésével,és a képek felrakásával tököltem napokig.Elegem is van belőle.

1772. picurrri
2011. aug. 2. 15:30
Hova tuntel?:(
1771. picurrri (válaszként erre: 1770. - Mariann63)
2011. júl. 29. 22:49
Igyekszem majd egy kicsit korabban menni, de itt felenk soha nem latok senkit futni, es olyankor ugy neznek ram az emberek, mintha ufot latnanak. Hat itt is neha ugy hajtanak, mint a hulyek. Koszi az aggodast:*. Remelem nemsokara lesz autod, es akkor fogtok tudni menni bringazni:).
1770. Mariann63 (válaszként erre: 1769. - Picurrri)
2011. júl. 29. 17:53

Remélem,legalább valami kivilágitott helyen futsz.Annyi beteg agyú ember van,az autósok is mennek,mint az állat.Én nagyon félek a kocsiktól,itt rendszeresek a balesetek.Amig nincs autóm,nem megyünk bringázni sem sajna.

Ma is berobogott egy csaj pár mérerrel odébb tőlünk egy Twingóval a vizművek elkeritett részére.Nem is tudom,hogy nézhette el.Ezért épitettünk tömör keritést,sajnos a 11-es út mellett lakunk.

Szóval,légyszives vigyázz magadra.

1769. picurrri
2011. júl. 29. 14:27

Dehogy vagy:).

Szegeny te, annyi dolgod van:(, en meg igyekszem tanulni. Sajnos szeptembertol a futast is hanyagolnom kell, mert 3 het nagyon nehez vizsgaidoszak all alottem, es reggeltol ejjelig tanulas lesz a program:(.

De igen, este jarok futni. 6-6:30-kor eszem utoljara, es 9:30 utan megyek el kocogni. De ma mar tenyleg nem megyek, mert 4 nap utan kell kis pihenes. De lehet uszom 1 km-t. Meg nem tudom.

Neked kitartas, lesznek meg sokkal jobb napjaid is:).

1768. Mariann63
2011. júl. 29. 11:52

Hello!Jól olvasom,esténként jársz futni?Remélem,nem.

Én a 7 macskával,plussz a kisfiam teljesen elfáradok estére.Valaki mindig enni,inni kér,főzök,mosogatok,tegnap még egy kis babot ültettem a kertben,szóval ki sem látok a fejemből.Picurri,addig élvezd a szabadságot,amig lehet.talán ma azért is vagyok morózus,mert megjött Jolánka,nyűgös vagyok és magammal sincs kedvem szóba állni.Szerencsére pici fiam elment "dolgozni" be Pestre a férjemmel,mire megjönnek,már remélem,helyrekattan az agyam.Nekem ilyenkor főznöm,takaritanom kell,na és persze ennem.Megyek is sütit sütni a családomnak,attól talán jobban leszek.Bocsi,hogy ilyen fárasztó voltam.

1767. picurrri
2011. júl. 28. 22:27

Szio:).

Megis mentem ma kocogni, es ma mar 40 percet :D. Meg legalabb 5-t kibirhattam volna, de ugy ereztem hogy ennyi boven eleg. Ahhoz kepest, hogy a 4. napom, egesz jo.. :D. Persze gyalogoltam kozbe ugy 5 percet, de gyors tempoban. Elobb-utobb csak beiktatok majd egy piheno napot, de ma nem lehetett, mivel kicsit tobbet ettem, mint szoktam es lelkiismeret furdalasom volt. Most meg kis izomlazam van:)). Nem tudom miert tartottam annyira a kocogastol, most meg jol esik es szeretem. Ha meg eredmenye is lesz, akkor tokeletes lesz:). Neked hogy telnek a napok?

1766. picurrri (válaszként erre: 1765. - Mariann63)
2011. júl. 28. 10:50

Szia:)! Tudom, hogy nem szamonkerni akartal, jol is jon egy kis biztatas, mert neha a lelkesedesem alabbhagy. Ma nekem is pihenonapom van, mert ugy gondoltam, hogy minden 3 nap kocogas utan pihenek egyet. Kicsit izomlazam is van, es mar tegnap este nagyon nehezen indultam el, ugyhogy szerintem egy kis pihi nem fog artani.

Szeptembertol akkor te is elindulsz a csinosodas utjan:).

1765. Mariann63 (válaszként erre: 1764. - Picurrri)
2011. júl. 28. 09:54

Hello,Picurri!

Nem számonkérni akartalak,hogy miért nem futsz többet,nagyon becsüllek,hogy egyáltalán elindulsz.Én most teljes passziv időszakomat élem,plussz ezzel a kis hatéves pótkerékkel nem is tudok elindulni bárhova.Mi egy bicikliút közelében lakunk,de ahoz,hogy odajussunk,1km-tkéne kocsiúton mennünk.Erre még nem alkalmas Marcikám,idén tanult meg bringázni,még bizonytalan.Az autósok meg 120-al repesztenek a lakott területen.Szeptembertől remélem lesz saját kocsim,bepakolom a bringákat és minden gondom megoldódik.

Addig is lélekben veled vagyok,nagyon jól haladsz.

1764. picurrri
2011. júl. 27. 21:51

Szio. Tuden en hogy jobb tobbet futni, de meg csak 3 napja kocogok, ugyh en a 30 percnek is orulok, es mivel a szervezet torna utan meg par oran at egeti a zsirt szerintem ez is hatasos. A semminel mindenkepp jobb. Ma 30 percet birtam, ez volt a 3. napom, ugyhogy holnap egy nap piheno. Narancsborom szerencsere nincs:).

Es 2 tegnap sem ettem este 6 utan, meg ma sem. 9 korul jarok futni, es azzal el is megy az etvagyam. Alig varom a jovohetet, hogy merlegeljek:D. Remelem kellemesen fogok csalodni, kene egy kis loket:). Koszi a tippeket.

1763. Mariann63 (válaszként erre: 1762. - Picurrri)
2011. júl. 27. 11:28
Nekem inkább az vált be,ha hetente 3-4 alkalommal futok,(na ne valami sprintre gondolj,inkább totyogás,pláne mikor hónapok kihagyásával elkezdem)viszont próbálj meg időben többet futni,azt mondják,hogy egyesek szerint fél,mások szerint 1 óra elteltével kezdődik a zsirégetés.Te pont abbahagyod,mire beindulna.Nem jó minden nap menni,pihenni is kell az izmaidnak.Fogyás szempontjából az jó,ha rövid sprinteket csinálsz közben időnként.Nálam általában a harmadik futás után van a holtpont,aznap a pokolba kivánom az egészet,aztán minél többször megyek,annáljobban esik.Ha tudsz,szerezz be neoprén futógatyát,akkorát vegyél amibe éppen beleférsz.Pont a problémás helyeken tünteti el a narancsokat a combodról.Folyni fog a viz a lábadról,vegyél rá sztreccs térdnadrágot.
1762. picurrri
2011. júl. 26. 23:09

Szio:)!

Koszi, neha en is halok meg egy kis edessegert, olyankor Atkins kakaot szoktam inni, vagy dietas fagyit keszitek:).

Ma is voltam kocogni, es ma mar kicsit jobban ment mint tegnap, lehet a zene miatt. Te mondtad hogy regen futottal, szerinted mar 1-2 het alatt is lesz pici eredmeny ha mondjuk hetente csak 1 pihenonapot tartok es igyekszem alkalmankent 30-40 percet kocogni?

1761. Mariann63 (válaszként erre: 1760. - Picurrri)
2011. júl. 26. 11:12

Ez sajnos velem is megesik,először próbáltam csak akkor leülni a gép elé,ha végeztem az itthoni dolgaimmal,de nálunk olyan gyenge a lefedettség,hogy most iskolaszünetben általában csak reggel korán,vagy késő este tudok gépezni,különben nem ereszt be.

Találtam egy idevágó diétás honlapot,sok jó édesség van rajta,amit bele tudunk illeszteni az Atkinsbe.Ha ráérsz,nézd meg:Ételek és és édességek receptjei Steviával.Nálam az elmúlt években mindig az édesség hiánya miatt szakadt meg az Atkins diétám.

1760. picurrri
2011. júl. 26. 10:10

Koszi:). Sajnos nem tudok merlegelni, mert jonnek a piros napok, es ilyenkor tobbet mutat.

Megfogadtam a tanacsod es tegnap este elmentem kicsit kocogni. Csak 20 perc volt, de jolesett:). Remelem eljutok ma is. 1 het mulva allok kb. merlegre, remelem lesz kis eredmeny:).

De most megyek tanulni kicsit, mert az egesz napot kepes vagyok a gep elott eltolteni sajnos:(.

1759. Mariann63 (válaszként erre: 1758. - Picurrri)
2011. júl. 25. 19:02
Csak egy kis kedvcsinálónak szántam,hátha könnyebben mennek le a kilók.Ha kipróbáltad őket és izlettek,küldök még.
1758. picurrri
2011. júl. 25. 13:52

Kedves Mariann:)!

Koszonom szepen, hogy gondoltal ram, es ezeket leirtaad. Nagyon jo otleteket adtal, kifogom oket probalni. Inni en vizet szokta, zold teat, vagy asvanyvizbe edesitot es kicsi citromnak a levet. Sajnos a kaverol nem szoktam le teljesen, de kevesebbet iszom. Volt olyan is, hogy par napig nem ittam. Koszi szepen megegyszer. Puszi

1757. Mariann63
2011. júl. 25. 10:01

Szia,Picurri!

Egy kicsit le vagyok lassulva,mert megszülettek a kiscicáink,és Turpi cica behozta a kicsiket a házba.Egy dobozban szállásoltam el őket,el is voltak békében,de éjjel sokszor hallottam, ahogy nyafognak,nem aludtam túl jól.

Arra gondoltam,irok neked ételeket,amiket én szoktam enni a diéta alatt,hátha találsz kedvedre valót.Nagyon figyelj arra pl.hogy mit iszol.Mielőtt elolvastam volna az Atkins könyvet,azt hittem,hogy pl.a tea,citromlé 0 CH.Aztán kiszámoltam,hogy minden filter tea,nescafé 0,7grCH.Mivel én a délelőtt folyamán megiszom 4 csésze zöldteát,reggel pedig egy koff.mentes kávét tejjel,na ez már rengeteg CH,ha egész nap csak 20gr.-ot ehetsz.A tej helyett átváltottam tejszinre,most meg már el is hagytam a kávézást.A zöldteákat nem tudom leadni, mert elalszom.Tavaly nyáron is annyira bamba lettem tea nélkül,hogy a kisfiam bicikliét otthagytam a járdán a játszótérről hazafele jövet.A fiamat beültettem a kocsiba, a bringát meg itthon kezdtük keresni.Visszamentünk érte, szerencsére ott volt még.Akkor rájöttem, hogy kell a tea,mielőtt a gyereket felejtem ott valahol.Először ásványvizet ittam napközben,aztán mikor már rá se tudtam nézni a vizre,megtaláltam a diétás Fizzi szörpöt.0gr.CH és olyan picit,mintha édességet ettem volna.

Reggelire tojást szoktam főzni 3-4 db-t,azt megeszegetem párizsiba,sajtba csavarva,elosztom délutánig,vagy szalonnás rántottát sütök 2 tojásból,pici sajtot reszelek rá és salátalevelet eszem mellé kenyér helyett.Először furcsa volt,aztán hozzászoktam.A virsli,szafaládé is jó reggeli,szintén sajttal,Norbis cukor nélküli mustárral.Csak olyan felvágottat,sajtot veszek,amin rajta van a CH tartalom.

Ebédre natúr sülthús salátával,olivaolajos,általam bekevert fűszeres öntettel,vagy karfiol-póréhagymapüré tejszinnel.

A diéta kezdetén mindig főzök húslevestkevés répával,több zellerrel,kelkáposztával.Ha megéheznék délután,jól eltelit.

Vacsorára az első időkben hamburgert szoktam enni.Van olyan hamburgerpogácsa,ami szinte 0 CH.Régebben Norbis 1-es kódos kenyeret tettem bele,vékony szelet lilahagymát,paradicsomot,szelet lapsajtot,salátalevelet,kevés mustárt,ketchapot,majonézt.Ezzel úgy jól lehet lakni este,hogy egyáltalán nem leszel éhes.Inkább haladd meg az első napokban a 20gr.CH-t,minthogy túl éhes maradj,és feladd az egészet.Pár nap alatt összeszűkül a gyomrod,nem fogsz kinlódni.

Remélem, sikerült olyat ajánlanom,ami izleni fog Neked.

1756. picurrri
2011. júl. 24. 18:09
Ugy latszik most ilyen pangas van, majdcsak beindul ujra.. :)
1755. Mariann63
2011. júl. 24. 17:14
Jól elvagyunk mi itt kettecskén Picurri,ahogy nézem,csak szinte mi beszélgetünk egymással.Senki nem akar lefogyni velünk?
1754. picurrri
2011. júl. 24. 11:27
Jo a sulymegtartas is:), a lenyeg hogy minel kevesebbet kelljen majd leadj:).
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook