Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tejfehérje allergia - mit tudtok róla? fórum

Tejfehérje allergia - mit tudtok róla? (beszélgetős fórum)


2011. dec. 4. 19:52
Kisfiam tej-tojás allergiás születése óta.Most 5 éves.Rizstejet iszik,és zabtejet.Ezekkel minden étel elkészíthető.Nekünk ez az állapot már megszokott!Szülinapi tortát is csináltam allergénmentesen.Kitartás!
2011. dec. 4. 19:33
Sziasztok! Én is tejallergiás vagyok, 19 éves koromban derült ki,nem rég. Most vizsgálatokra járok meg különféle orvosokhoz. Először kiütéseim voltak, hamar kiderült hogy a tejtől, és azt tartalmazó ételektől. Aztán ahogy a kiütés kijött, hamar el is múlt, szóval kis mennyiségben még azért ettem tej tartalmú ételeket..mert mint tudjátok, nehéz megválni tőle. majd nagyon csúnyán köhögtem, fulladtam. Azóta teljesen kizártam mindent amiben bármilyen tejszármazék van. Az én szemeim is szörnyen karikásak, de nem tudtam h emiatt is lehet, ahogy olvasgattam a bejegyzéseket, Ti is tapasztaltátok, ezek szerint nekem is ezért..Rizstej az nekem nem jön be, viszont a kókusztej az tök jó, sajt helyett meg a tofu. meg van egy csomó recept a neten, azokat, és azokhoz hasonlókat eszek, de ha muszáj, akkor növényivel pótolom. a növényi tejport még nem próbáltam, de a pozitiv tapasztalatokat olvasva megtetszett. Egyébként még drogériák pocain is lehet találni "nekünkvaló" dolgokat, bevásárlóközpontokban is, meg vannak az erre szakosodott bioboltok, szerencsére azért már nem nehéz beszerezni, csakhát elég drága.. Nehéz megszokni, nekem egy év kellett :) Kár h már nem nőhetem ki :( egyébként nekem is magánorvoshoz kell hogy menjek, ez is költséges, de az egészség érdekében muszáj..
3. Sicike (válaszként erre: 1. - Huszaghm)
2010. okt. 31. 21:05

Mikor a fiam pici volt,nála is hasonló probléma volt,csak a lista volt hosszabb,mit ne.

Megvettem neki a már akkor is méregdrága rizstejet.

Vannak fórumok,Egyesületek.

Akkor minket is ez húzott ki a gödörből.

Itt helyben volt 1 club ahol ezeket meg lehet vásárolni,beszélgetni,infót gyűjteni.

Nyomozz nálatok nincs-e,vagy a közelben.

Nálunk a liszt is gáz volt,úgyhogy a kenyeret is sütöttem.

Megjegyzem:mire oviba ment,elnőtte.

Könnyebb volt vele,még diétáztatnom kellett,mint most,hogy mindent ehet (nagyon rossz evő most és válogatós...).Akkor mikor nem lehet vígan ette a diétást,pedig az íze.... de ma már sokkal finomabbak,és korszerűbbek,egészségesebb élelmiszereket lehet kapni,mint anno....

Kitartást kívánok.

Immunerősítő és a diéta után az allergia elnőhető.

2. Arka
2010. okt. 31. 16:11

szia

van egy olyan fórum, hogy tejallergiás gyerekek, ott sok minden van, nézz körül:)

2010. okt. 31. 16:05

A kislányomnak van.Először csak a tejre volt érzékeny.A többi tejterméket ehette.Aztán már a túrótól is kijött az arcán, meg a tejföltől is...Ez utóbbit imádja!:(

A doktornő mondta, hogy rizstejet ihat, szójatejet nem, mert lehet rá keresztallergia.Ha valaki ugyanebben a cipőben jár, kérem, írjon, mert el vagyok keseredve.Ja, és még nem ehet a drágám mandarint és banánt sem...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook