Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen vízzáró réteget lehet tenni a csempe alá, esetleg a falra is? fórum

Milyen vízzáró réteget lehet tenni a csempe alá, esetleg a falra is? (tudásbázis kérdés)


11. cukifalat (válaszként erre: 9. - Gummy)
2010. okt. 31. 15:50

nagyon szívesen!


burkolással foglalkozunk, csak onnan tudom :)

10. *Pillango* (válaszként erre: 7. - Gummy)
2010. okt. 31. 14:24
fürdőszobai gipszkarton? az a türkisz színű.
9. Gummy (válaszként erre: 5. - Cukifalat)
2010. okt. 31. 14:20
Jajj! Megvan. Ez az! most rákerestem a googliban, és erre azt írta, hogy talajvíz, torlaszvíz ellen. Ez lesz az!!! KÖSZI A SEGÍTSÉGET.
2010. okt. 31. 14:18
Mert ezek a vízzáró cuccok arra valók, hogy amire rákenjük, azt védik meg a vizesedéstől. De ha az vizesedik, amire rákenjük, az lehet hogy már más eset.
2010. okt. 31. 14:16

Lehet, hogy alulról majd valami fagyálló csemperagasztóval rakjuk fel a járólapot, a járólap meg úgysem engedi át a vizet.


A fal az, ami nehezebb eset. Mert a folyékony fólia ahogy most megnézegettem arra való, hogyha rákenjük, akkor a kamra felől védi meg a falat a nedvességtől. Nem tudom, hogyha a fal nedvesedik, akkor is jó-e, és nem dobja majd le magáról a fóliát.

2010. okt. 31. 14:11
Elvileg a csemperagasztók is vizzárók.
2010. okt. 31. 14:10
kenhető szigetelésnek nevezik, így kell kérni :)
2010. okt. 31. 14:07
folyékony fólia? mindjárt utána is nézek, ilyet még nem is hallottam.
2010. okt. 31. 14:07

A falra lehet kapni ún. folyékony fóliát.

Talajnedvesség ellen, fekete fólia, szerelőbeton, bitumenes nehéz lemez.

2010. okt. 31. 14:01

A kamránk -mivel földszint alatti padlózatú- a nagy esőzések alkalmával tavasszal beázott. Alulról a padlóból feltört a víz, a falak is kb. 1 m magasságban bevizesedtek.

Régebben is mindig eléggé nedves volt, soha nem tudtam ott zöldségeket tárolni.

Úgy gondoltuk, hogy nemsokára megcsináljuk. A parkettát felszedjük, és járólappal lerakjuk.

Csak nem tudjuk még, hogy milyen anyagot rakjunk a járólap alá, ami meggátolja, hogy alulról felvizesedjen.

Vagy esetleg a falra milyen anyagot kenjünk belülről a kamrából, hogy száraz maradjon.

2010. okt. 31. 13:58
Milyen vízzáró réteget lehet tenni a csempe alá, esetleg a falra is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook