Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudjátok mennyi a megengedett hiányzás katolikus miséről? fórum

Tudjátok mennyi a megengedett hiányzás katolikus miséről? (tudásbázis kérdés)


25. virus2008 (válaszként erre: 15. - 754c7e07c3)
2012. aug. 10. 08:55

Szánalmas az összes egyház, meg az is aki birkamódjára követi.Ennyi sületlenséget bevenni!


Ingyenélő banda híveken élősködnek!

24. bajnok1 (válaszként erre: 15. - 754c7e07c3)
2012. aug. 9. 21:38
Ki mondta ezt a hülyeséget, hogy "halálos bűn"? Szerintem azt sem tudja, mit jelent ez a kifejezés, aki ezzel ijesztgeti a gyerekeket.
2012. aug. 9. 21:00
Szvsz nincs, de úgy tudom, hogy igazolnhi lehet a távolmaradast, akármennyit. ( lehet h elég, ha a szülő igazolja, hogy beteg a gyerek )
22. 298b15dfdd (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2012. aug. 9. 20:00

Hajjaj nem is gondolnád,nálunk is először ment minden,mint a karikacsapás.Egy idő után nem volt kedve felkelni,majd esti mise,most nem megyek stb.Már sokszor én is mentem vele,bár nem a vallásom.Szóval megvolt az áldozás,és másik iskolába lett íratva a gyermek!

Akkor nagy divatja volt az egyházi iskolának...

21. Guruljka (válaszként erre: 20. - 298b15dfdd)
2012. aug. 9. 18:13
Igen, csak későn vettem észre...attól még érdekes, én soha nem gondoltam volna, hogy ilyen probléma is létezik.
20. 298b15dfdd (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2012. aug. 5. 13:28
Egy ősrégi fórumot kotortál elő,a kutyát nem érdeklik a válaszok.:(
19. 298b15dfdd (válaszként erre: 1. - Kincsek)
2012. aug. 4. 17:06
Eszembe jutott,kérdezd meg Zsóka 54-et, ő hitoktató.
18. 298b15dfdd (válaszként erre: 1. - Kincsek)
2012. aug. 4. 17:05

A miénk Győrbe a Szent Imrébe járt.A hiányzásokat igazolni kellett.Hogy szám szerint mennyi azt nem tudom,ha áldozás,vagy bérmálás előtt állt,akkor nagyon szigorúan vették.


Volt misekönyvük,időnként beszedték,és az alapján is kaptak jegyeket.

2012. aug. 4. 15:21
kérdezd a papot
2012. aug. 4. 15:17

Bocs...de egyházi iskola nemcsak katolikus van.

Híres református iskolák is léteznek, az emlegetett alapossággal, magas köbvetelményrendszerrel.

Hogy hány kötelező istentisztelet van agy hónapban, azt nem tudom, de gyónás eleve nincsen.

2010. nov. 9. 11:54

Tudásbázis - Tudjátok mennyi a megengedett hiányzás katolikus miséről?



miséről hiányozni halálos bűn. Ha így tesz egy gyerek,(felnőtt), meg kell gyónnia.


Engem ezzel a sírba tesznek, még jó, hogy csak az osztálytársak járnak hittanra.

14. Etke75 (válaszként erre: 10. - Vardia)
2010. nov. 1. 20:38
A 11 éves fiamat idén irattam be 8 osztályos egyházi gimnáziumba. Pedig nem vagyok vallásos ember. Szerintem is nagyon sok plusszt adnak a gyereknek, amit a sima iskolák sajnos már nem tesznek.
13. vkatka (válaszként erre: 10. - Vardia)
2010. nov. 1. 20:28

Ezt a véleményt én is osztom!

Ne bántam meg hogy katolikus iskolába jártam, igaz, hogy nagyon nehéz meg nagy a szigor, de ez nekem előnyömre vált.

12. Vardia
2010. nov. 1. 19:14

Ez tény, egy szóval sem mondtam, hogy aki nem ilyen beállítottságú legalább egy picit, az járassa ilyen suliba a gyereket.

Csak válaszoltam a kérdésre, nekem jó tapasztalataim vannak, de bizonyára a világik között is vannak kitűnő iskolák.

11. emagdi (válaszként erre: 10. - Vardia)
2010. nov. 1. 17:57

ez mind szép, de ugyanezt megkaphatja a gyerek egy jó világi iskolában is, a felesleges ideológiai traktálás nélkül.

persze aki vallásos, annak ok, az járjon csak oda, de aki esetleg meg meri kérdőjelezni az egyházi dogmákat, annak egészségesebb egy világi iskola.

(és ott aztán tényleg lehet szabadon gondolkodni:))

10. Vardia
2010. nov. 1. 17:30

Például a könyvben szereplő tananyagon kívül rengeteg olyan mellékinformációt, pluszt mondtak, amit máshol nem tartanak fontosnak.Itt alap volt.

Rettentő művelt és széles látókörű volt mind az osztályfőnököm, mind az tanárok zöme, mindemellett kivívták a fegyelmet és a tiszteletet(hozzáteszem, nem voltunk terrorban tartva)

Megkövetelték, hogy igenis megtanuljunk precízen, önállóan fogalmazni, normális tartalmú és külalakú házidolgozatokat beadni(fősikolán nagy hasznát vettük), önálló gondolatokat vártak, kíváncsiak voltak a saját véleményekre, nézőpontokra.

Bizonyos időnként volt olyan törióránk, amikor egy éppen aktuális eseményt kellett elemezni, vagy éppen írni róla.

Gyakran hívtak neves embereket(művészeket, politikusokat(nem csak egy pártból), valamilyen területen elismert tekintélyt, papi méltóságot)előadást tartani.

Megkövetelték a tanulást, de cserébe megtanítottak önállóan gondolkodni, véleményt formálni és mindig óva intettek attól, hogy birkaként gondolkodjunk.Ehhez jön még egy olyan értékrend, amit csak az egyházi iskolák tudnak megadni.Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Sokan elképzelik, hogy ilyen iskolákba csak elvetemült vallásos népek gyerekei járnak, akiknek az élete a templom körül forog, de ez meglepő módon nem így van:)

9. e1641dee25 (válaszként erre: 7. - Vardia)
2010. nov. 1. 14:45
Melyek ezek a plusz dolgok pl???
2010. nov. 1. 13:31
Legalább 50 százalékát teljesíteni kell. Tehát ha eg yhónapban 4 vasárnap van, akkor minimum 2 misén részt kell venni.
2010. okt. 31. 15:25

Mutass egy olyan gyereket, aki szívesen kel fel vasárnap hajnalban, hogy elmenjen a kilences misére.Lelkiismeret ide vagy oda.Én mondjuk megoldottam, mentem szombaton az 5 órásira, a pap ugyanúgy aláírta.:)

A mi sulinkban ezen felül volt minden hétfőn osztálymise és minden hónapban egy iskolamise, plusz fél évente lelkigyakorlat.

Egyébként nem voltam és nem vagyok bigott hívő, sőt, de ha egyszer gyerekem lesz én is egyháziba fogom iratni, mert rengeteg olyan pluszt ad, amit állami keretek között nem kap meg az ember( van összehasonlítási alapom, jártam olyanba is)Szóval nem olyan szegény az a gyerek, egyszer még hálás lesz.(Még ha pár évig szidja is majd:D)

6. emagdi (válaszként erre: 5. - Vardia)
2010. okt. 31. 14:16

ezt nem is értem, nem lelkiismereti okokból jártok misére meg egyházi iskolába? :))

(ha nem, akkor inkább szegény gyerek hadd járjon normál suliba.. szerintem)

2010. okt. 31. 13:51

Hát nálunk anno egyet sem lehetett, kivéve ha orvosi igazolást vittünk, különben nagy balhé volt.De remek praktikák vannak a misenapló házi dedikálására.

Szerintem amúgy iskolája válogatja, nem tudom a tiétek mennyire szigorú.

4. Kincsek (válaszként erre: 3. - Vardia)
2010. okt. 31. 13:30
Igen!
2010. okt. 31. 13:25

Ezt hogy érted? Egyháziba jártok, és a kötelező vasárnapi miséről való hiányzás?

Bocsi, csak nem egyértelmű a kérdés.

2010. okt. 31. 13:21

Tudjátok mennyi a megengedett hiányzás katolikus miséről?


Bocs, megtréfált a kicsi, lenyomta idő előtt az entert!

2010. okt. 31. 13:20
Sziasztok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook