Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért fizetnek több adót akik többet keresnek? fórum

Miért fizetnek több adót akik többet keresnek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
68. Szasz23X (válaszként erre: 66. - Pusztiju)
2010. nov. 2. 18:27

félreértesz. Nekem azokkal van bajom, akik életükben nem dolgoztak, semmit nem tesznek az egészért, illetve azokkal, akik a 3-4 kilós fizujukkal ellentétben minimálbérre vannak bejelentve.

És bocs, de azt fenttartom, hogy aki akar annak megvannak a lehetőségek. És pont. Nekem se volt leányálom.

67. Pen80 (válaszként erre: 61. - Pista55)
2010. nov. 2. 18:25

Az előző írásomban benne van, hogy kiktől sajnálom. És igenis sajnálom tőlük. Soha, semmit nem tettek érte és még rongálják-pusztítják is. Akinek nem volt szerencséje/lehetősége stb, annak szívesen segítek, sajnos bárkivel megtörténhet. Bár én sem vagyok olyan helyzetben, hogy ne kelljen számolnom, mire mennyit költök. És ha nagyobb volumenű beavatkozásra lenne szükség életemben, akkor ugyanúgy fizetnem kell majd pluszban, mert amit az én pénzemből csináltak, az nem fog tudni ellátni.

Szóval lehet elméletben szociálisnak lenni, de hidd el, hogy neked is lenne az a pont, ahol eljutsz erre az álláspontra. Na de nem ez a fórum témája.

66. pusztiju (válaszként erre: 8. - Szasz23X)
2010. nov. 2. 15:35

Miért reális? Az aki minimálbérrel van bejelentve, miből fizetne több adót? A semmiből? Nyilvánvaló hogy az aki magasabb jövedelemmel rendelkezik, több adót s járulékot fizet, mint az akinek a fizetése épp hogy eléri a megélhetéshez szükséges minimál-összeget. Egyszerűen nem értem hogy gondoltátok ezt a kérdést?! Azok az emberek akiket kis összeggel jelent be T. munkaadójuk s elmennek gyesre kb 24-27 ezer Ft-ot kapnak havonta! Ebből hogyan lehet gyereket nevelni, rezsit fizetni más-szóval megélni? Válaszolok rá, sehogy!Talán a gyerek havi ellátásához elég de másra nem. Ha egykulcsos adórendszer lesz, akkor is többet fognak fizetni azok a személyek akiknek a fizetésük 100 ezres nagyságrenddel magasabb mint azok akiknek a szemét minimálbérrel szúrják ki.

Csupán néhány hozzászólást olvastam el s látom ismét két szárnyra szakad a munkásosztály. Magasabb végzettséggel több pénzt, alacsonyabb végzettséggel éh-halál. Végig gondoltátok azt hogy hány értelmiségi dolgozik kőművesként, csak azért mert nem tud szakmájában elhelyezkedni? Kár lenézni a dolgozói társadalmat, kár fikázni ki mit dolgozik, hiszen egyik nap fenn másik nap lent a kerék. Lehet hogy ma még szuper fizetéssel menő vagy, de az is előfordul hogy a munkaidő lejárta előtt félórával közlik hogy holnap már nem kell bemenned dolgozni s akkor örülni fogsz/fogtok ha minimálbérrel foglalkoztat egy másik suttyó s nem várt de bekövetkezett helyzetben épp az ellenkezőjét fogod/fogjátok megfogalmazni.

65. 80e62707b3 (válaszként erre: 43. - Barackmag)
2010. nov. 1. 06:39

Erről van szó!

Szimpatikus a hozzászólásod!

64. 80e62707b3 (válaszként erre: 34. - F303be5590)
2010. nov. 1. 06:37

Az államháztartás nem ettől billenne helyre szerintem, hanem a racionális gazdálkodástól.

Ha nem lennének lenyúlások, meg korrupció, stb.., akkor rendben lenne az államkassza.

63. 80e62707b3 (válaszként erre: 33. - Ceea79692f)
2010. nov. 1. 06:35

Igen, igazságos.

A baj a 70000 ft keresettel van, mert az éhbér szerintem. Ez a vad kapitalizmus következménye.

Ha a 300e ft egy inreálisan megállapított bérből származik, akkor igazságtalan, tehát a bért kell csökkenteni.

Valójában a keresetek nem igazságosak.

Az igazság persze oda át van....

62. 80e62707b3 (válaszként erre: 31. - Pista55)
2010. nov. 1. 06:30

Hmm..

Szerinted aki sokat keres az szerencsés?

Biztos van olyan is.

Az tény, hogy aránytalanok a fizetések.

Viszont az aránytalanul magas, közszférába dolgozó keresőknek nem az a megoldás, hogy sokat adózzanak, hanem vissza kellene venni a bérüket.

Na ezek közt sok a szerencsés.

Viszont sokan nem a szerencséjüknek, hanem a kitartásuknak, hozzáállásuknak köszönhetik.

Sok vállalkozó van ilyen.

Vagy egy szakmunkás 24 órából 12-t dolgozik. Miért kell az ő fizetését jobban megcsapolni?

61. pista55 (válaszként erre: 59. - Pen80)
2010. okt. 31. 23:22

Lehet, hogy a Te esetedben ki tudtad volna fizetni az orvosi költségeket a befizetett járulékokból, de lehetne olyan bajod is aminek gyógyítására nem lenne elég ez az összeg. Akkor kiéből vennél el?

Elmondanám, hogy én még nem vettem igénybe csak minimális orvosi ellátást, és én is fizetem már elég rég óta a tb-t, de nem sajnálom azoktól akik igénybe vették helyettem.

60. Pen80 (válaszként erre: 58. - Pen80)
2010. okt. 31. 23:07
Ja, mármint %-ban ugyanannyi adót fizessünk :)
59. Pen80 (válaszként erre: 45. - Kira88)
2010. okt. 31. 22:58

Őszintén szólva nem biztos, hogy rosszabb lenne. Én 8 hónapja szültem. Az elmúlt évek során befizetett rengeteg mennyiségű tb-met felélik azok, akik semmit nem raknak a közösbe. Aki nem magának köszönheti, annak szívesen segítek, de aki nem is akart beletenni, az bizony ne használja az én pénzemet.

A lényeg, hogy én eljártam magánorvoshoz, ultrahang stb, mert a kórház undorító. Miért az? Felélték a pénzem és nincs pénz rendbetenni azt, amit azok tesznek ilyenné, akik nem tettek a közösbe. Azaz nemhogy nem tesz bele, de még rongálja is azt, ami az én pénzemen készült. Én meg cserébe még egyszer kifizethetem a magánorvosnak.

Ha a befizetett tb-met én kaptam volna, most kifizettem volna mindent abból, oszt' jó napot. De így megint én járok rosszul, mert kétszer is fizethetek.

58. Pen80 (válaszként erre: 47. - Gummy)
2010. okt. 31. 22:52

És gyakran többet is dolgozik. Ne keressen már ugyanannyit az az ember, aki napi 8 órát dolgozik, hétvégén meg pihen, mint más, aki napi 12 órát nyom és még hétvégén is gürcöl.

Szerintem az lenne igazságos, ha mindenki ugyanannyi adót fizetne, a luxuscikkek áfá-ját meg felnyomnánk az egekbe. És akkor azt az fizeti ki, aki fogyasztja.

De a legigazságosabb az lenne, ha összes olyan vállalkozó, aki lop-csal-hazudik, befizetné rendesen az adót. Az már nagy segítség lenne ennek az országnak. :DD

57. pista55 (válaszként erre: 55. - Martin3)
2010. okt. 31. 22:26
Úgy kellene?
56. martin3 (válaszként erre: 53. - Mkjudit)
2010. okt. 31. 22:25

na itt a lényeg, végre...ha százalékosan mondjuk meg pl mindenki fizessen x% adót, az kb arányos, mert a több pénznek ugyanaz a %-a is több, vagyis több adót is fizet...

és valóban, miért tartsa el az élete elejét végig robotoló, tanuló, több nyelvet beszélő a sok ingyenélő semmirekellőt? tegnap nem akartam így fogalmazni, de ez a lényeg...miért kellene a folyamatosan segélyből élőket is eltartani??? aki nem is akar dolgozni? most legyen szíves nem magára venni az, akinek ez nem inge...mert igenis vannak ebben az országban, akik nem AKARNAK dolgozni, azt miért a jól kereső tartsa el???

55. martin3 (válaszként erre: 47. - Gummy)
2010. okt. 31. 22:21
na de nem arányosan több a juttatás, mint amennyivel több adót fizet..számolj már egy kicsit...
54. 1eb84e4bad (válaszként erre: 1. - 80e62707b3)
2010. okt. 31. 21:51

valamiből fel kell tölteni a büdzsét, és mivel a kiskeresetűektől nem tudja elvenni a belevalót, elveszi a többet keresőktől. Ez annak rossz, aki átlag-picivel átlag felett keres. Mert sokat fizet be, de kevés marad neki.

A vita egyébként januártól okaveszett :-)

2010. okt. 31. 17:39
Százalékosan fizessen mindenki egyformán adót,így aki 10-szer annyit keres,10-szer annyit adózzon,így tisztességes. A sok ingyenélőt,aki sorban áll segélyért miért tartsa el az aki többet keres.Azért ő letett valamit az asztalra,ha sokat keres.Rengeteg munka van mögötte,persze a tisztességes emberekről beszélek. Korábban levonták a sok adót,ha táppénzre ment vagy gyedre azt persze bemaximálták....
52. c27c71e957 (válaszként erre: 51. - Kira88)
2010. okt. 31. 15:41
Szerintem az "egy" határozatlan névelő, ebben a szövegkörnyezetben...:)
51. Kira88 (válaszként erre: 49. - Ceea79692f)
2010. okt. 31. 14:52
A munkásban most mi a durva?Elárulnád? Persze manapság divat,hogy nem mondjuk ki a dolgokat,hanem szépen körülírjuk. Az utcaseprőt is el lehet mondani szebben,de attól még az marad...
50. c27c71e957 (válaszként erre: 44. - Kira88)
2010. okt. 31. 14:35
Viszont diplomával jobban lehet alternatívákat keresni, de a munkásnak kevésbé van módja válogatni, el kell fogadni a "piszkos" munkát. A sok tanulás nem több fizetésre, hanem több lehetőségre jogosít.
49. ceea79692f (válaszként erre: 44. - Kira88)
2010. okt. 31. 14:26
No,no az a MUNKÁS kicsit erős volt!
2010. okt. 31. 14:23
aha, ez pont annyira extrém, mint azt kitalálni, hogy mindenki egyformán fizessen adót!! Nem?? Pl. én is a havi 80 ezremből mg aki 500-at keres havonta az is. Sajnos sokan akiknek nincs napi megélhetési problémájuk elég könnyen tudnak lemondani a kisebb keresetűek pénzéről. Nem mindenkinek adatott meg, hogy tanulhasson. Ez azért így nem igaz. De így is nagyon nagyok a különbségek a rétegek között, ami valszeg most még nagyobb lesz.
47. Gummy (válaszként erre: 45. - Kira88)
2010. okt. 31. 12:15

De bizony aki többet keres, többet is kap!


Ha esetleg táppénzre megy, több a táppénzes fizetése. Több a GYED, amit a fizuból számolnak ki. Ha tán munkanélküli lesz, több álláskeresési járadékot kap. Vagy ha lesz egyáltalán nyugdíj, akkor is többet fog kapni.

46. Gummy (válaszként erre: 43. - Barackmag)
2010. okt. 31. 12:12

Ez aztán lenne valami! Mindenki ugyan annyit keresne!!!


Ezek után, senki nem tanulna, nem lennének főnökök, akik a sok pénzért a nagy felelősséget is vállalják.

Te jó ég! még belegondolni sem mernék, hogy pl. az az emberke, aki az utcát sepri, vagy a szemetet elviszi, ugyan annyi pénzt kapna, mint aki egy könyvelőirodában könyvelő, vagy számítógépes informatikus stb...


Mi lenne itt?????????

45. Kira88
2010. okt. 31. 10:59

A témához:

aki többet keres,többet adózik. Akinek többje van, többet tud adni a közösbe,de bizony lehet,hogy kevesebbet kap vissza.Ezt hívják társadalmi kockázatközösségnek.


Lehet hogy ez nem igazságos,de jobb lenne pl.az amerikai rendszer,ahol ha nincs biztosításod,akkor meg is halhatsz,mert nem műtenek meg? Ahol nincs se GYES,se munkanélküli segély?

44. Kira88 (válaszként erre: 43. - Barackmag)
2010. okt. 31. 10:54

Én meg baromira nem támogatom,hogy ugyanannyit keressen az a volt osztálytársam, aki a sulis éveinket bulizással és mosdóban cigizéssel töltötte,mint mások(mint én is)akik még fél3-kor is különórákon ültünk,tanultunk,diplomát szereztünk, több nyelven beszélünk...Azért ne vegyenek már egy kalap alá egy munkással...


Nem nézem le őket,én családomban is van aki szalag mellett dolgozik,az ő munkájuk is baromi fontos, hisz nem lenne nélkülük élelmiszer stb.

DE azért na...a világon mindenütt többet ér a szellemi munka!És ma már mindenki előtt ott a lehetőség hogy tanuljon!

2010. okt. 31. 09:06
én pl. nem ellenezném, hogy mindenki ugyanannyit fizessen adóba, DE: keressen is ugyanannyit. Sokaknak valóban nem volt lehetőségük diplomát szerezni, van aki pedig nem is akart. El lehet képzelni, ha mindenki diplomás lenne és senki nem akarna nehezebb munkát végezni, akkor mi lenne? Ki vinné el a szemetet? Vagy ki pakolna, csomagolna a szalag mellett? Stb. Azt pont annyira meg kéne becsülni, mint aki diplomával az íróasztal mellett papírokat töltöget ki. Persze, miért tanult? Mert sokkal jobb munkakörülmények között végezheti a munkáját, ami lényegesen könnyebb is. Pl. De sosem volt igazságos itt semmi és nem is lesz.
2010. okt. 31. 08:31
csak unatkozom
2010. okt. 31. 08:31
tudom
40. pista55 (válaszként erre: 39. - F303be5590)
2010. okt. 31. 08:20
Ez nem jó indok. Aki többet fogyaszt, több áfát fizet.
39. f303be5590 (válaszként erre: 1. - 80e62707b3)
2010. okt. 31. 08:13
pl: mert többet fogyasztanak :D:P
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook