Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha valaki ráiszik arra a gyógyszerre, amit azért kap, hogy ne igyon, rosszul lesz? fórum

Ha valaki ráiszik arra a gyógyszerre, amit azért kap, hogy ne igyon, rosszul lesz? (tudásbázis kérdés)


18. ceea79692f (válaszként erre: 17. - Csilla80)
2010. nov. 2. 08:59
Hülyeség!Csak képzeld el a szitut,Na mennyit tegyek bele?????Masszív alkoholista volt a férjem,mindent kipróbáltunk,de porozás egyáltalán nem volt.Gyógyszerek ,igen,de ,ha ráivott legfeljebb madárnak hitte magát......
17. csilla80 (válaszként erre: 12. - C27c71e957)
2010. nov. 2. 08:43

Nekem ugy meseltek,hogy csak nagyon keveset kell a porbol elkeverni az etelben,hogy csak kicsit legyen rosszul tole,ha iszik,ne legyen komoly baja... arra nem hiszem,hogy rafoghatjak,hogy gyilkossagi kiserlet,ha az orvos irja fel... az tenyleg nem jo,hogy a beteg nem tud rola,de,ha tudna,nem szedne... :-(((


Egyik csaladnal ez bevalt,a bacsika leszokott,de nem tudja miert csak annyit tud,hogy rosszul volt az italtol...

16. csilla80 (válaszként erre: 11. - Gerna)
2010. nov. 2. 08:39
En nem is adom be senkinek,az tuti,az en ferjemnek nincs erre szuksege... de a ket idos urnak igen,es ezert nem kerulsz dutyiba,mert nem olod meg oket,es,ha ugyes vagy,eszre sem veszi az illeto...
2010. okt. 31. 15:37
Kutya baja nem lett az exemnek,sőt beültették azt az egy évig felszívodó tablettát is.Alig egy hónap múlva hullarészeg volt.Hívtam a doktort,hogy most mit csináljak? Hát ne adjak neki inni,volt a válasz.Nos kutyabaja nem lett,de ivott még utána jó egy hétig.Meggyőződésem,hogy csak placebo.
14. 06bfdda89d (válaszként erre: 9. - Pirosalma)
2010. okt. 31. 15:20
Igen az.Az acetaldehid dehidrogenázt gátolja(disulfiram,vagy mi a neve a szernek),így szépen felszaporodik az acetaldehid.Minél többet ivott,ugye,annál inkább.
2010. okt. 31. 14:58
köszönöm a hozzászólásokat.
12. c27c71e957 (válaszként erre: 10. - Csilla80)
2010. okt. 31. 14:26
Az a gond vele, hogy ez nem olyan gyógyszer, ami csökkenti az alkohol iránti vágyakozást. Ha tudta nélkül adják be, és ráiszik, abból komoly gond lehet. Bíróságon az ilyesmit gyilkossági kísérletnek hívják :)
11. gerna (válaszként erre: 10. - Csilla80)
2010. okt. 31. 13:24
Az orvos írja fel - ez igaz, de a beteg tudta nélkül nem adhatod be neki! hacsak nem akarsz a végén dutyiba kerülni.
10. csilla80 (válaszként erre: 6. - Gummy)
2010. okt. 31. 13:17

Megneznem,hogy te mit tettel volna,ha minden nap megver es a gyerekeire kessel tamad???


Mi ebben a durva??? Az orvos irja fel es etelben kell elkeverni,aki nem iszik annak nincs baja tole!

9. Pirosalma (válaszként erre: 8. - Pirosalma)
2010. okt. 31. 12:22

Bocs, félreértettem.


Tehát igen, elég szarul lesz tőle, nagy mennyiségnél talán halálos is lehet, ezt nem tudom.

8. Pirosalma (válaszként erre: 1. - Bazsarozsi)
2010. okt. 31. 12:21

Attól függ, milyen gyógyszerről, mennyi alkoholról van szó, ill. hogy krónikus-e az alkoholfogyasztás. Kb. ezektől függ.


Az alkohol elég változatosan befolyásolhatja a gyógyszerek hatását: csökkenti és növelheti is.


Milyen gyógyszerről van szó?

2010. okt. 31. 12:13
Sajnos én tudok olyanról aki belehalt. :( Bár nem lehet bizonyítani, hogy végül csak az alkohol, vagy a rá szedett gyógyszer is rásegített. De akkor kezdett romlani az állapota, mikor gyógyszer is el kezdett szedni. De nagyon veszélyes, azt biztos.
6. Gummy (válaszként erre: 5. - Csilla80)
2010. okt. 31. 12:04
Az asszony a férjének főzte a levest, és belerakott neki leszoktató gyógyszert?? De durva... Jó hogy nem már gyilkos galócás pörköltet ad neki.
2010. okt. 31. 11:43
Rosszul lesz,hanyni is fog,de nem hal meg,az tuti... ket idosebb holgy ismerosomnek is irt fel ilyent a hazidoki,egyikuk ferje sem halt meg,sot az egyik le is szokott... az igaz,hogy nagyon beteg volt,de mivel csak akkor,mikor ivott igy gondolta jobb leszokni,mert ugye nem tudta,hogy a levesben mi van...
2010. okt. 31. 11:40

Szia, itt találhatsz róla pontosabb információt:

www.szenvedelybetegsegito.hu/kerdezz/alkoholizmus.doc

2010. okt. 31. 10:45
Köszi az infót, de megkérdezhetem, hogy onnan tudod?
2. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Bazsarozsi)
2010. okt. 30. 19:02
Ja. Vagy belehal.
2010. okt. 30. 13:57
Ha valaki ráiszik arra a gyógyszerre, amit azért kap hogy ne igyon rosszul lesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook