Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tulsi, a gyógyfüvek királynője fórum

Tulsi, a gyógyfüvek királynője (beszélgetős fórum)


2013. júl. 22. 13:36

Én ittam isteni finom Tulsi teát :)

Az első ilter után azonnal beleszerettem, pedig nem vagyok egy nagy teaivó.

Szülés után olyan jót tett velem, hogy először azt hittem a vitamin csinálja, amit akkor szedtem. De nem :)))))

Elég borsos ára van, de erre én a nagy spórolós is azt mondom megéri.

Én a gyömbéreset és a gutukólát ittam, sajnos a többit nem tudtam beszerezni még.

Van valakinek tapsztalata a többi teával kapcsolatban?

2010. okt. 31. 15:56
én nem hallottam róla ..
2010. okt. 31. 09:37
Senkit sem érdekel? Senki sem használta? hmm..
2010. okt. 30. 09:39
áá, szuper :) Már 2 olyan témám van amihez nem tudnak hozzászólni :D
2010. okt. 30. 08:22

A Tulsi szent növényként ismert az indiai szubkontinensen."A Gyógyfüvek Királynője", India legendás, semmihez nem hasonlítható gyógynövénye. A Kelet sokféle gyógyító és éltető növényei között, a legszentebb és legnagyobb becsben tartott.

Botanikai, tudományos neve Ocimum sanctum, vagy újabban Ocimum tenuiflorum és Ocimum gratissimum. Az ajakosok (Lamiaceae) családjába tartozik.


A trópusi Ázsiában őshonos, valószínűleg Indiából származik. Közeli rokona a konyhai fűszer Kerti Bazsalikomnak.


A legelterjedtebb otthon nevelt változat a Rama Tulsi, A Krishna Tulsi ritkább, és nagyon ritka a Vana Tulsi. Betakarítani az első virágzást követően érdemes. A fűszeres illatú jótékony olaj, ekkor járja át a legjobban a növényt. A szárított levelek, közvetlen napfénytől védve 2 évig felhasználhatóak.


A professzor szerint a bazsalikomfajtának antioxidáns és öregedésgátló tulajdonságai vannak, és nagyon hatékony abban, hogy megvédje a szervezetet a szabadgyökök ellen - ezek olyan rákot is okozható vegyületek, amelyek a szívet, a májat és az agyat is támadják, és károsítják a géneket, valamint az idegsejteket.


A kutatások nyomán tehát beigazolódott, hogy az ősi gyógyászatban hagyományosan alkalmazott fűszernövény hatékony antioxidánsként működik, ily módon fiatalító hatást fejt ki.


Ismeritek a tulsi-t? Próbáltátok már? Mit tapasztaltatok?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook