Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te bevállaltad/bevállalnád az apás szülést? fórum

Te bevállaltad/bevállalnád az apás szülést? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2015. febr. 9. 19:43
Nálunk bizony apás szülés volt,most 14 hónapos a kislányom.Nem is tudnám elképzelni másként...A Világ legnagyobb csodája volt. :)
155. 388b941089 (válaszként erre: 151. - 448698db9c)
2015. febr. 9. 19:23
Huuu ez az egyutt szultunk apaval kicsit eros xddd
2015. febr. 9. 19:20
NEM.
2013. febr. 14. 10:35
Nálunk apuka otthon aludt nyugodtan, míg én vajúdtam,mert előtte éjszakás volt :D Igaz én is azt mondtam neki, hogy nyugi,aludj csak,délnél előbb úgy sem lesz baba... Majd 8:50kor anyósom telefonhívása keltette: jó reggelt apuka :D
152. linus79
2013. febr. 14. 10:31
nálunk is apás szülés volt, sokat segitett a jelenléte,hogy végig velem volt és fogta a kezem, ö vágta el a köldök zsinort is, féltem hogy ha lát engem ilyen helyzetben akkor,elfordul töllem,de hálisten nem igy lett,sokkal közelebb kerültünk egymáshoz, lányunk most 5,5 éves, és most hogy megint babát várunk,már az elején szolt,hogy megint bent szeretne lenni a szülésnél :-)
2013. febr. 14. 10:22

Sziasztok!

Nekünk most szombaton lesz egy éve hogy együtt szültünk apával! :)

az eleje nehéz volt mert egyszerdai napon folyt el a vizem de fájásom nem volt!egész éjszaka egyedül voltam a szülőszobán(külön szobában itt is félhomály hogy tudjak pihenni a dokim óránként bejött megnézett) vártam.... apát hazaküldték!másnap reggel 6kor hívtam hogy jöhet mert akkor már 10perceseknél tartottam!

hős akartam lenni hogy nem kell semmi de végül az EDA mellett döntöttünk!kipróbáltam a gázt is a férjem segített tartotta a maszkot szólt mikor jön a fájás és hogy szívjam nézte hogy a mutató jó helyre ugrik-e elegendő e a mennyiség stb...mikor bejött a dokim viccelődtek hogy eltereljék a figyelmemet!amikor már a finisben voltunk segített,bíztatott nyugtatott,tartotta a hátamat a fejemet mikor nyomtam,vizesruházott két tolás között!Ő vágta el a köldökzsinórt és Ő hozta vissza a fiunkat a méricskélés után!


Nálunk sem volt kérdés hogy ott lesz velem/velünk!Nélküle elvesztem volna az biztos!erőt adott hogy ott van velem és segít,biztat támogat!

Szóval ha apuka is szeretné én azt mondom ne fosszák meg ettől az élménytől mert örök életre szól!De ha nem akar bent lenni erőltetni sem szabad!Legyen ez az Ő/ti döntése/döntésetek és akár hogy is lesz azt tiszteletben kell tartani!

de én is azt mondhatom örömmel gondolok vissza arra a napra!csodás élmény volt!!!És alig várom hogy újra átélhessem!

150. esthajnalcsillag (válaszként erre: 149. - CsillagTM)
2013. febr. 6. 08:59

Csodás élmény volt!

Még a mellkasomon volt az alig fél órás lányunk mikor kérdeztem, hogy mikor jöjjön a következő? :))


Szerencsére pozitív élményként maradt meg bennem a szülés.

Ha a férjem nincs mellettem, rettegtem volna, így viszont nagyon meghitt volt az egész folyamat.

149. CsillagTM (válaszként erre: 148. - Esthajnalcsillag)
2013. febr. 5. 13:56
ez nagyon szép lehetett!:)
2013. febr. 4. 22:34

Apás szülésem volt tavaly decemberben, csodás élményként emlékszem rá.

A férjemnek nem is volt kérdés, természetes volt, hogy ott akar lenni a lánya születésekor.


Nekem nagyon sokat jelentett.

Egyedül hagytak minket vajúdni, félhomály volt a szobában, a mobilon szólt a relaxációs zene, egyik kezemmel a markát szorongattam, másikkal a gázmaszkot.

Fájáskor ő diktálta az ütemet a belégzéshez, ellazuláshoz.


Kitoláskor támasztotta a hátam, tartotta bennem a lelket szavak nélkül is és mikor megszületett a kislányunk, ő vágta el a köldökzsinórt.

Boldog vagyok, hogy az első percektől kezdve együtt lehettünk mi hárman, a családom.

2013. febr. 3. 16:08

Nálunk nem lesz apás szülés, sem a férjem sem én nem szeretnénk-én nem érzem úgy, hogy ott lenne a helye.

Anyukám lesz ott támogatásnak, és tanácsadásnak.

2013. febr. 3. 16:05
nem
2012. jan. 9. 15:01

Én el sem tudtam volna képzelni a férjem nélkül a szülést. Nagyon megnyugtató volt, hogy mellettem van. Talán furcsán hangzik, de viccelődtünk, nevettünk, a fájásoknál pedig szorítottam a kezét. Lényegében ő mentette meg az életemet is. Bekötötte a doki az infúziót és egy idő után a férjem vette észre, hogy közeledik a kezem felé a levegőbuborék - még most is kiráz a hideg, ha rágondolok. Senki más nem volt ott velem, csak ritkán néztek rám - nem is tudom mi lett volna, ha nincs ott a férjem.


Ugyan már nem fogok többet szülni, de újra így csinálnám - max. dokit választanék másikat.

144. Lindy22
2011. febr. 9. 15:24
Nálunk nem is volt kérdés...Ő mondta, hogy ott a helye...Együtt csináltuk végig a terhességet is,még szép, hogy az eredményt is együtt csodáljuk meg elsőként...persze, megbeszéltük, hogy ha úgy érzi kimegy, de nem hiszem, hogy magamra hagyna ezekben a pillanatokban, hiszen, mint mondta Én sem állhatok fel a felénél, hogy köszönöm nem ilyenre gondoltam, hagyjuk abba...Szerintem amúgy ez mindenkinek a maga döntése, és természetesen együtt kell meghozni a végleges, mindeki számára elfogadható megoldást...Senkinek jó egy bekényszeritett, fusztrált apa jelölt, aki lehet csak jobban feszültté tesz minket, vagy egy túl buzgó, segítő férj, akitől nem tudunk koncentrálni...Itt nincs jó vagy rossz döntés, csak olyan ami megfelelő...mindenkinek más...Nálunk is lehet, hogy a végén Anyu jön velem a végén, ha a férjem még is meggondolná magát, és nem birná...Nem erőltetem rá, de egyedül sem szeretnék maradni...
143. Audrey79 (válaszként erre: 1. - Andy332488)
2011. jan. 20. 06:36

Én eleinte úgy gondoltam, hogy nem akarom a jelenlétét, max a vajúdás alatt. Ő úgy gondolta, hogy csak ott lesz a kórházban, de nem lesz bent.

Aztán valami változott benne (büszke apukák mesélték neki, hogy bent voltak) és meggondolta magát.

Akkora megkönnyebbülés volt számomra, hogy szeretne ott lenni, hogy az kimondhatatlan. Ez ad nekem erőt.

Tudom, hogy nem szeretne szenvedni látni, de megteszi és ott lesz. Nem akarom, hogy totálban lásson engem véresen és kitágulva (ezért közöltem, hogy nincs mászkálás: amennyiben kimegy, csak varrás után jöhet vissza). Köldökzsinór elvágást nem erőltetem, bár sztem ő fogja kérni..

2010. dec. 17. 23:22
Nem.
141. Szilvaaa (válaszként erre: 130. - CsillagTM)
2010. dec. 17. 23:17
A férjemnek van egy nagyobb (lassan 13 éves fia) és nekünk van 2 közös gyerekünk (4 éves a nagyobb, 14 hónapos a kicsi)
2010. dec. 9. 22:49
A ferjem nelkul most is ott lennek... abszolut nem erdekelt,hogy ki mit mond,csak a ferjem kedves szavait hallgattam es hajtottam vegre a tanacsait (amit ugye a doki mondott Neki)... El sem tudom kepzelni maskent,remelem most a masadiknal is ott lehet es segithet.
2010. dec. 9. 18:25
igen apás szülés volt nálunk
2010. dec. 9. 15:23

Nálunk ez tök általános. Az a fura, ha valaki nem apával szül.


Én nem akartam apás szülést, alig tudtam megérttetni a személyzettel. Mondták, hogy hívjam már apát, mert mindjárt szülni fogok. Mondtam, hogy hívja a fene... Legalább most hadd legyek nyugiban...


Nekem így volt jó, háromszor is... Valahogy akkor felszabadultabban tudok poénkodni a dokival, ami nekem sokat segít... mert jófej a dokim...

2010. dec. 9. 14:45
Nálunk is Apás szülés volt.
2010. nov. 30. 17:01
persze,benn volt megnyugtatott és ő sem bánta meg..
2010. nov. 30. 16:59
Igen.
134. rasza
2010. nov. 30. 16:56
A nagyobbik lányom születésénél végig ott volt velem de nagyon megviselte hogy ennyit lát szenvedni.A kisebbnél nem mondta hogy nem akar ott lenni de addig húzta az időt az otthoni elindulással hogy ne keljen ott lenni! De félreértések végett jó hogy ott van/legalább egyszer/ és legalább látja hogy min megy keresztül a felesége.A sógorom egyik gyereke születésénél sem volt jelen .Egyszer a párom és a sógor beszélgettek is a témáról mire a sógornak volt egy lekezelő megjegyzése hogy nem nagy kunszt a szülés tágul mint a gumi meg hasonlók.Na a férjem beolvasott neki.!! :DD
133. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Andy332488)
2010. nov. 23. 18:29

Szia.

Nálam bent volt végig a vajúdásnál,mikor már a szülőágyon voltam,kiküldtem.Nem akartam,hogy lásson abban a helyzetben.Mikor meglett a baba,behívták és elvágta a köldökzsinort

Szóval ott is volt,meg nem is:-)

2010. nov. 23. 16:52
igen és nagyon megéri
2010. nov. 8. 16:55

Sziasztok!

Nekünk június 15-én született az első kislányunk.A férjem már azelőtt mondta,hogy bent lesz (igen,kijelentette...),amikor még csak terveztük a babát.Én nagyon ellene voltam,de miután beköltözött Zozi Apjuk is egyre többet mondogatta,törődjek bele,bent lesz,ezt az élményt nem veszem el tőle!

A nagy napon ott volt velem,igaz a kezem nem fogta,mert én sajna azt nem engedtem,de maga a jelenléte,hogy nem voltam egyedül,már sokat számított.

Ő maga azt mondta,elvettünk 10 évet az életéből,annyira rossz volt látnia,hogy szenvedek és izgult értünk,de megérte,mert annál nincs szebb,mikor felsír és először megpillantod a kis CSODÁT,akire olyan sokat vársz,illetve amikor rám tették már ő is puszilgathatta. :o)

130. CsillagTM (válaszként erre: 128. - Szilvaaa)
2010. nov. 2. 11:44
mármint nem tőle, ugye?:)
2010. nov. 2. 07:52
Sziasztok! Az én férjem már a kezdetektől mondta, hogy be akar jönni, és én támogattam is. Nagyon sokat segített nekem lelkileg, hogy ő ott volt. Azóta talán még tovább mélyült a kapcsolatunk. A másodiknál is tutira bent lesz, lehet nem is tudnám egyedül végigcsinálni!
128. Szilvaaa (válaszként erre: 123. - Noraelizabet)
2010. okt. 30. 14:53
A férjem az első gyereknél (aki nem tőlem van) bent volt, de nem merte elvágni a köldökzsinórt, a mi 2 gyerekünknél nem is kérdezték meg, kezébe nyomta a doki az ollót, aztán nyissz:)))
127. 9e8664b644 (válaszként erre: 126. - 9c9da7a59a)
2010. okt. 30. 10:53

Én ennél szigorúbb vagyok, ha most szülnék, akkor tilalom lenne.

Amúgy meg olyan távoli az, hogy gyereket vállaljunk. Lehet, hogy meggondolom magam addig, de nem tartom valószínűnek.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook