Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért oszlanak meg ennyire a vélemények névválasztás terén? fórum

Miért oszlanak meg ennyire a vélemények névválasztás terén? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
33. Pen80 (válaszként erre: 28. - 9925394c3b)
2010. okt. 29. 14:47

Én próbáltam ritkább nevet adni a lányomnak, de egyre többen vannak :) Na, sebaj.


Tényleg ne törődj vele mit mondanak idegenek. Kit érdekel? Ki ő neked? És milyen alapon minősít ismeretlenül. Örülj neki, hogy neked ő senkid ;)

32. e54caf90fe (válaszként erre: 28. - 9925394c3b)
2010. okt. 29. 14:47
Annak ellenére, hogy a kislány nevekben mi inkább az újonnan érkező neveket részesítjük előnyben, a fiú nevek között a Hunor is a listánk elején van. :) Persze szorosan vetekszik a Benettel.
31. 0d717b184a (válaszként erre: 28. - 9925394c3b)
2010. okt. 29. 14:46

a Nimród nekem is nagyon tetszik

meg a Nándi én ebbe vagyok szerelmes:)

a Hanga is aranyos, vagyány kis név:)

30. 1a9f281d5b (válaszként erre: 22. - 0d717b184a)
2010. okt. 29. 14:46
Mint ahogyan pl. Bodza nevű idősebb férfit sem ismersz valószínüleg, pedig a Bodza a Honfoglalás korában férfinév volt. Majd évszázadokra kihalt és újra visszatért, de már mint női név.
29. e54caf90fe (válaszként erre: 26. - Beu79)
2010. okt. 29. 14:45

Nekünk is van listánk. :)

Már annyira szeretnék anya lenni, de még várnom kell...

2010. okt. 29. 14:45

A fiú nevekben megegyeztünk már: Hunor (ha kell majd még egy név akkor Nimród)


A lány neveknél hadakozunk, a Hanga nagyon tetszik nekem, a párom a Csengére van rákattanva, nekem is egyébként nagyon tetszik, csak mivel a vezetéknév cs-re végződik így szerintem nem hangzik jól, sőt szinte ki se lehet mondani.

27. 0d717b184a (válaszként erre: 25. - 5e48d37001)
2010. okt. 29. 14:44

:)

vagy a Szádokán

26. beu79 (válaszként erre: 15. - E54caf90fe)
2010. okt. 29. 14:43
A Mira is szerepel a listámon. De az első Szófi lesz, bár most már nem is tudom:) Lehet hogy MIa, vagy MIra, vagy Kiara? Van egy listám már abból fogok választani, ez mind szerepel rajt.
2010. okt. 29. 14:43

Azért oszlanak meg,mert két egyforma izlésű ember nincs,ami nekem tetszik az a másiknak nem.Ilyen egyszerű,nem kell hallgatni a másk véleményére ilyen esetben.

Persze,tényleg vannak röhejes nevek,nálunk a szomszéd gyerek Lakatos Szebasztiánó:D

24. 5819723512 (válaszként erre: 11. - 864c5534c9)
2010. okt. 29. 14:42
Szerintem tök jó név :)
2010. okt. 29. 14:41

Az én véleményem, hogy azért érezzük a régebben magyarosított neveket jobban a nyelvünkhöz illeszkedőnek, mivel megszoktuk. :)

A Nimród pedig szép név. És pontosan ez esett rosszul nekem is, amit leírtál. Hogy megszólják a másikat, egy név miatt. Jó, a mi kisbabánk még csak tervben, az is megeshet, hogy fiú lesz, de rosszul esett. Főleg úgy, hogy nem is ismernek, és akkor elmehibbantnak kiáltottak ki.

22. 0d717b184a (válaszként erre: 19. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 29. 14:40

az igen

de ettől függetlenül egy idősebb Ajándék nevűt sem ismerek

21. sutoczkine (válaszként erre: 11. - 864c5534c9)
2010. okt. 29. 14:40

A Levente miatt én is kaptam ám a nagyanyámtól. Szó szerint megtiltotta, hogy ezt a nevet kaja a fiam, ha megszületik, mert neki az ország másik végébe már van egy ilyen nevű dédunokája és különben is minden második gyereket így hívnak, stb.

De aztán fel lett világosítva, hogy ő nem tilthatja meg. Egyébként anyunak se tetszik, de ő legalább nem piszkál vele hanem elfogadja a döntésünket.

20. Pen80 (válaszként erre: 17. - Pen80)
2010. okt. 29. 14:40
Ja, és ettől még tuti nem leszel rossz anya. :)Jézusom, kinek jutott ilyen hülyeség az eszébe?!?
19. 1a9f281d5b (válaszként erre: 18. - 0d717b184a)
2010. okt. 29. 14:39
Az Ajándék név nem "mostanság" terjedt el, az egy nagyon régi magyar női név.
18. 0d717b184a (válaszként erre: 1. - E54caf90fe)
2010. okt. 29. 14:37

nem kell foglalkozni senkivel sem

egyébént érdekes módon azt tapasztalom, hogy az emberek elég toleránsak ilyen téren

csak azért mert mostanság elég érdekes neveket adnak a gyerekeiknek, pl Szamóca

és ez még normális is pl az Ajándék névhez képest is

17. Pen80 (válaszként erre: 6. - 9925394c3b)
2010. okt. 29. 14:37

Egyetértek, én is így vagyok ezzel.

Szerintem azért nem tetszik egyébként sokaknak (nekem sem) a külföldi nevek adása, mert már így is túlzás, ahogy az élet egyéb területén mindent átveszünk, ami külföldi. Mert nem is olyan rég még az volt a divat, hogy ami magyar, az sz*r, de ami külföldi, az valami fantasztikus. Na, ebből lett nekünk elegünk és így már egy ilyen is eléri az ingerküszöböt. Amúgy a neveid tényleg szépek, de nem értem miért nem jó nekünk az, ami a miénk. Ennek a népnek ez a rákfenéje. Ahelyett, hogy büszke lenne magára, az értékeire, sajnos semmibe veszi azokat és másokat majmol. De ezt ne vedd magadra, csak leírtam, hogy szerintem miért vágja ki a biztosítékot ez. Az én lányom Hanga és én pl. kifejezetten magyar eredetű nevet kerestem - nehéz volt, mert pl a Veronika nagyon tetszik, de sajna nem magyar. :)

16. egypt
2010. okt. 29. 14:37

Egyébként szerintem is mindenkinek magának kell döntenie a gyereke nevéről, ehhez a szülőn kívül másnak nincs semmi köze.

Nekem pl. nem tetszenek a mostanában honosított, angolból átvett nevek és a divatnevek, de ettől még más miért ne adhatná a gyerekének. Az biztos, hogy senkinek nem tennék megjegyzést a gyerek neve miatt, csak magamban röhögök, ha pl. olyat hallok, hogy Sztojka Ramszesz...

2010. okt. 29. 14:36

Én is hasonlóan gondolkodom.

Nekem például égnek áll a hajam a Fehérke, Zöldike és társai nevektől. De miért is ítélném el?:) Régen ott volt a Piroska. De nem érzem úgy, hogy ez alapján kellene véleményt alkotnom egy családról. Ha ők ezt választották, ám legyen.


Nekem tényleg csak az esett rosszul, hogy ez alapján minősítettek. Nem én tettem fel a kérdést, csak egy "Hogyan neveznéd a kislányod?" kérdésre válaszoltam, és perceken belül jöttek a megszólások. Hiába írtam, hogy nem vagyunk egyformák, úgy a természetes, hogy mindenkinek más tetszik, szépen leszóltak. Ezért gondoltam, hogy akkor megkérdezek pár véleményt.


A lényeg az, tudom, hogy nem mások véleménye számít majd abban a pillanatban... De miért nem képes a legtöbb ember elfogadni mások döntését? A legtöbb fórumon ez egy olyan köztéma, ahol csak a viták mennek. Nekem is vannak ősi magyar nevek, amik tetszenek, de főképp fiúba. :)

A Mia pedig tényleg számomra is gyönyörű név, bár nekem a Mira változata jobban tetszik. :)

14. mliv (válaszként erre: 11. - 864c5534c9)
2010. okt. 29. 14:36
NAgyon szép név.. nem is értem. Bár nem feltétlen kell, hogy mindenkinek tetszen, de ezt kultúráltan is meg lehet mondani, vagy inkább ne is szóljon be senki ezzel kapcsolatosan.
13. 0d717b184a (válaszként erre: 11. - 864c5534c9)
2010. okt. 29. 14:33

a Nimród nagyon szép név

:)

12. egypt (válaszként erre: 11. - 864c5534c9)
2010. okt. 29. 14:32
Ami egyébként gyönyörű.:)
2010. okt. 29. 14:31

Ne törődj senkivel!

Bármilyen nevet adsz, vki tuti beleköt!


Mi is kaptunk hideget, meleget. Bőgtem is eleget miatta...Nem itt a hoxán, hanem a rokonoktól, ismerősöktől, szomszédoktól. Még mikor a fiam 15 hónapos volt, akkor is megkaptuk, hogy jobb nevet nem találtatok?!?


Nem értem, hogy lehetnek emberek ennyire tapintatlanok...(csúnya ez a név, miért nem adtunk ezt-meg azt a nevet, hülye név, stb... ezt mindet megkaptuk, mikor már megvolt a kisfiam)

Miért kell mást bántani?!?

Egyszerűen nem tudom megérteni.

Nem tök mindegy, hogy ki milyen nevet ad a gyerekének...?!?

Szerintem mindenkinek szíve-joga!


Én még soha senki gyerekének a nevét nem fikáztam le. Pedig vannak a környezetemben olyan nevek, ahol én is gondoltam, hogy hogyan adhatta ezt meg azt, de ki soha nem mondtam, mert én nem akarok senkit megbántani, hiszen annak a másik anyukának/apukának azt tetszik...


Amúgy a fiam neve: Nimród.

10. 0d717b184a (válaszként erre: 6. - 9925394c3b)
2010. okt. 29. 14:31

úgyszint

:)

mi is:)

9. egypt (válaszként erre: 6. - 9925394c3b)
2010. okt. 29. 14:31
És mik lesznek ezek?
2010. okt. 29. 14:30
Szerintem magán ügy, hogy ki milyen nevet ad a gyerekének. Ha valakinek nem tetszik a Nándor vagy a Levente név akkor én máris rossz anya vagyok, mert így hívják a fiaimat? Nem normális dolog elítélni valakit csak azért, mert nem tetszik az a név ami neki igen.
2010. okt. 29. 14:30
Vannak nevek, amik hiába nem eredeti magyar nevek, de minden szempontból illeszkednek a nyelvünkhöz, és ezeket nem is érezzük idegennek. Vannak viszont olyanok, ami szerintem eléggé idegenesek. Én pl. rosszul vagyok a Noeltől és Kevintől (bocs, akinek tetszik), szerintem ezek annyira tipikusan angolszász nevek, hogy egy magyar gyereket nem hívnék így.
2010. okt. 29. 14:27

Ne foglalkozz azzal, hogy ki mit mond és mit gondol, azt a nevet adod, adjátok, ami nektek tetszik.

Én speciel egyik ilyen névért sem rajongok, nem mondom, hogy nem tetszik, de én kimondottan magyar nevet fogok adni a gyerekeimnek, ősi magyar neveket, nem kell angol megfelelő, magyar ember vagyok, Magyarországon. De ez az én illetve a mi véleményünk. Ettől függetlenül nem szólom le azt aki másképp gondolkodik, vagy külföldi nevet ad a gyerekének. Sokan vagyunk, sok félék, és éppen ez a jó, ettől nem egyhangú az ország, a világ.

2010. okt. 29. 14:27

Ki ara? :D

Mel(l) issza


hát te tudod

ám ha fórumon teszel fel kérdést, akkor bármire érdemes felkészülni. ha meg biztos vagy a választásban, akkor mit érdekel téged ki mit mond?


:D

4. mliv
2010. okt. 29. 14:26

Úgy nevezd el a gyermekedet ahogy Te illetve Ti szeretnétek és ne foglakozz senkivel..

Hogy mondhat valaki ilyet, hogy azért leszel rossz szülő, mert ilyen vagfy olyan nevet adsz.. jesszus..

Mindig voltak és lesznek divatos nevek és olyanok amiket leszólnak. Olyan nevet meg amúgy sem tudsz adni, ami mindenkinek tetzsik, így ne is foglakozz senkivel. Egyedül azt mérlegeld, hogy a gyerekednek jó legyen és ha majd felnő, ne mondjhassa azt, hogy anyám meg apám nem volt százas mikor a nevet adtak.. :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook