Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért oszlanak meg ennyire a vélemények névválasztás terén? fórum

Miért oszlanak meg ennyire a vélemények névválasztás terén? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. okt. 29. 17:36
igen, ez nem túl jó, de mégiscsak muszáj lenne terelgetni azért, és nem csak hagyni, hogy a gyermek menjen a saját feje után. az nem mindig annyira jó sőt néha végzetes
2010. okt. 29. 17:30
Én inkább úgy vagyok vele, hogy azokat a tapasztalatokat próbálják ráerőltetni a fiatalokra, amiken ők már keresztül mentek, vagy másképp csinálták volna. Nincs is ezzel baj, de szerintem mindenki a saját kárán tanul, és hagyni kell, hogy mindenki a saját életét élje. Én pl. azokat sem értem akik például nem végeztek el főiskolát, vagy nem olyan szakmájuk volt amit szerettek volna, esetleg hamar elköltöztek a szülőktől, és ezeket a hibákat a saját gyerekeikre erőltetik. Szóval, ebben az esetben minél tovább lakjon velük. Erőltetik azt a munkát, ami őket érdekelte volna. Nem tudom mennyire érthető. :) Szóval a gyereke életét próbálja olyanná formálni, amilyenné a sajátját szerette volna.
2010. okt. 29. 16:59

igazából valahol annyiban érthető, hogy valamilyen szinten unatkoznak a nagyik

az én egyik nagyanyám is halálra szekálta volna az anyámat, ha hagyja, de nem tette :D

90. 864c5534c9 (válaszként erre: 87. - E54caf90fe)
2010. okt. 29. 16:42
A nagymamám (anyu anyukája) volt ilyen mindenbe beleszóló...Anyum nagyon ideges volt tőle mindig...(ezt nem így kell főzni, ott reped a fal, csináljál már vmit, nem jól pucolod az ablakot, nem jól vasalsz, nem jó kenyeret vettél, meg még sorolhatnám...Semmi nem volt neki jó, csak amit ő csinált...Még a halála előtti órákban is kiosztotta a lányait, hogyha egyszer felkel újra az ágyból, akkor mit kapnak azért, mert valamit nem rendesen csináltak!...)
2010. okt. 29. 16:38
Lilla is szép név
88. e54caf90fe (válaszként erre: 85. - 864c5534c9)
2010. okt. 29. 16:36

A Hanna nekem is tetszene, sőt a Lilien is, de azért nem, mivel az ismerőseim körében mindkettőből van. :)

Mondjuk nekünk ez jól is jött, mivel nekem annyi név tetszik, így van olyan, amit valamiért kizárhatunk majd, és könnyebb lesz a legvégén dönteni.

87. e54caf90fe (válaszként erre: 82. - 864c5534c9)
2010. okt. 29. 16:34

Tipikusan az élő fába is beleköt.

Nekem régen anyukám volt egy fontoskodó, a főzéstől kezdve, a takarításig mindenbe talált hibát. :) Ha nem volt semmi ok, amiért szólhatott volna, akkor is talált. De hát ugye mégis csak az anyám.


Azt, hogy egy kisbabát megítélnek szerintem is a világ legcsúnyább dolga. És nem csak a baba részéről, hanem arról az oldalról, amit ilyenkor egy édesanya érezhet...

2010. okt. 29. 16:30
Ajsa nagyon szép név, Anna is
2010. okt. 29. 16:29

Visszatérve a nevekre:

Ha valamilyen csoda folytán megint lenne gyerekem (és fiú lenne), akkor azon gondolkodtam, a Botond, vagy a Simon nevet választanám.


Lánynevekkel hadilábon állok, mert abból rengeteg tetszik...

Ha az első lány lett volna, akkor Hanna lett volna.

De most már mást adnék, mert Hannából hirtelen olyan sok lett a környezetemben..:D

2010. okt. 29. 16:27

ja, hát én meg normál voltam mindig, a nagyanyám szerint (mindkettő szerint viszont sovány)


szóval ezek olyan felejtős dolgok :)

83. f303be5590 (válaszként erre: 81. - 864c5534c9)
2010. okt. 29. 16:26

nálunk a két nagyobb tényleg dundi volt, de már kinőtték :)

a két kisebb meg most dundi (az egyik sajnos nagyon :()

82. 864c5534c9 (válaszként erre: 75. - Il gatto)
2010. okt. 29. 16:26

Érdekes, hogy anyósom tesója viszont egy totál pozitív nő..Tőle csak szép dolgokat hallunk, pedig nem is az ő unokája...:)))

Hogy ennyire különbözzenek természetre testvérek...?!?


Férjem minden egyes anyóssal való találkozás után bocsánatot kér tőlem, hogy az anyja olyan, amilyen...

Mondtam neki, hogy nem neki kellene bocsánatot kérnie...

Még jó, hogy én amúgy egy életvidám nő vagyok alapjáraton, mert még a beszólásain is a legtöbbször mosolygok. Meg is kaptam már tőle, hogy kinevetem...Úgyhogy a mosolygásom sem jó, de lesz@rom...(pardon!)

81. 864c5534c9 (válaszként erre: 74. - F303be5590)
2010. okt. 29. 16:22

Csak addig volt dundi, míg nagyon pici volt. Amint elkezdett járni, futni, egyebek, le is adta a felesleget..

Most megkapom: sovány a gyerek...

Hiába, megőrülök az anyósomtól sokszor....Brrrrrrrrrr....

80. 864c5534c9 (válaszként erre: 73. - E54caf90fe)
2010. okt. 29. 16:20

Jaj, ez nagyon utálatos dolog!!!

Ez a legutálatosabb: mikor emberek kimondják minden gondolatukat, nem érdekli őket, hogy mást megbántanak..

De mikor ők visszakapják mások véleményét, ők bezzeg megsértődhetnek!

Mert visszatérve anyósomhoz: ha mi elmondjuk a véleményünket, akkor mi nagyon, de nagyon utálatosak vagyunk, nem érti, miért mondunk neki ilyeneket (pedig lightosan mondjuk amúgy is neki) és állítólag napokig nem alszik...

Hát, basszus, én sem alszok miatta!!!! Mondtam is neki...


Mikor a szülészeten feküdtem, a mellettem lévő ágyon olyan babája született a fiatal anyukának, hogy az egyik füle totál kiállt, s olyan saláta szerű széle volt.

De annyira szép kislány volt!!!

Eszembe sem jutott volna megjegyzést tenni rá...

Mert illetlenség, másrészt pedig az anyukájának akkor is ő a legszebb bébi a világon, ha bármi más baja lenne, és ez így helyes..

(amúgy apukájától örökölte a baba a fülét, csak apuka már megműtette..)

És amúgy ott a látogatóba jött rokonok is mind csak dícsérték, és ez még engem is jó érzéssel töltött el, pedig nem is az én babám volt..;DDDD

79. 0d717b184a (válaszként erre: 78. - Egypt)
2010. okt. 29. 16:18
igen, gondolt volna akkor rá:)
78. egypt (válaszként erre: 77. - 0d717b184a)
2010. okt. 29. 16:16
Nekem a Zsófia nem... Anyósom ezt mondogatta egyfolytában, hogy milyen szép név a Zsófia, és legyen az a lányunk. Miért nem lett az az övé?
2010. okt. 29. 16:15

nekem nagyon tetszik a Borbála név

nem tudom miért de tetszik vagy a Zsófia

76. e54caf90fe (válaszként erre: 71. - 864c5534c9)
2010. okt. 29. 16:15
Egyik ismerősöm kisbabájának valóban nagy füle van, mégsem szólta meg érte senki. Ugyanolyan aranyos, gyönyörű. Ne foglalkozz ezzel. az anyósod úgy néz ki, alapjáraton rosszindulatú. :S
75. il gatto (válaszként erre: 71. - 864c5534c9)
2010. okt. 29. 16:14

Ez annyira borzasztó lelketlen, szívtelen dolog, legfőképp egy nagymama részéről, hogy olyan dolgokat vág a saját unokája fejéjez, amiről mondjuk nem is tehet a gyerek.

Sajnálom, hogy ilyen anyósod van és, hogy ilyen nagyija van a kisfiadnak :(

74. f303be5590 (válaszként erre: 71. - 864c5534c9)
2010. okt. 29. 16:14

elég fárasztó lehet :D


a kövérség mondjuk szerintem is aggasztó lehet, de ezen lehetne segíteni meg majd amúgy is kis szerencsével kinövi (hangsúlyozom ez nálunk a családban volt)

73. e54caf90fe (válaszként erre: 62. - 864c5534c9)
2010. okt. 29. 16:12

Na igen, képzelheted. Egyik unokatestvérem fülén volt egy szemölcs. De pont olyan mint a bőre, és kisebb mint egy anyajegy. Alig látszódott, de legalább két évig azt kellett hallgatni, hogy milyen csúnya bibircsókos kisbaba. Az ilyentől az eszem megáll. Többször lett említve a kedves mamának, hogy ne ez alapján ítélje már meg, hisz ettől függetlenül gyönyörű kisbaba. Szerintem egy pici baba nem tud ronda lenni. Már maga az, hogy pici, gyönyörűséges és csoda.

Engem a családi vélemények nem érdekelnek. Fiatalon ismertem meg a párom, az egész család azt harsogta nem lesz ebből semmi komoly, aztán már csak azért is lett. :)

A naptár pedig jó ötlet, elég csúnya dolog egy név miatt megbántani valakit, és igazad van, ne azt érezze már a kisfiad, hogy ezért pont a nagymamája túrja ki. Nem értem, hogy nem képzelik bele az emberek magukat a másik helyébe, hogy mekkora bántás ez. Főleg akkor, mikor valakinek megadatik a legnagyobb csoda, gyermeke lesz. Ilyenkor a boldog légkör, kedves szavak szerintem mindennél többet érnek. De ez, hogy egy név miatt belekötni...

72. Pen80 (válaszként erre: 46. - Sutoczkine)
2010. okt. 29. 16:09
A szabályokat is emberek hozták.
71. 864c5534c9 (válaszként erre: 64. - F303be5590)
2010. okt. 29. 16:07

Na, látod, ez meg a másik!

Mondtam is a férjemnek, ha esetleg valami látható baja lenne a fiamnak, akkor azt hallgatnánk minden alkalommal?!? Ez annyira útálatos dolog!!!


Amúgy is nemcsak a fülével volt ám gondja az anyósnak, csak hosszú lenne felsorolni mindent: kövér a gyerek. sovány a gyerek. nem hasonlít senkire a gyerek! (majdnemhogy mástól van hangsúlyban). baja volt még a gyerek hajával, akkor hogy még pelusozva van, stb...stb....

70. 864c5534c9 (válaszként erre: 54. - Sutoczkine)
2010. okt. 29. 16:03
Ez így van!!:D
69. il gatto (válaszként erre: 63. - Egypt)
2010. okt. 29. 16:03
A Hanga is szép név, meg nekem mostanában a Lujza is tetszik. :)
68. 864c5534c9 (válaszként erre: 50. - 0d717b184a)
2010. okt. 29. 16:02

Idén kap egy 2011-es naptárat, amiben benne lesz a fiam névnapja...(nem is értem, eddig miért nem tettem ezt). Tehát jövőre már remélem befogja a száját ebben a témában. S ha tortát, vagy vmit akar majd, megmondom neki, hogy köszönöm, nem kell. A harmadik névnapját ünnepeljük majd a fiamnak jövő áprilisban, s ha eddig nem vette a fáradtságot, eztán sem kell csak azért, mert most már ott lóg a falán a naptárban a Nimród név...

Még végül az sülne ki, hogy ráerőltetjük a névnapot, pedig nem!


Az ingyen kapott szentes naptárait pedig feldughatja magának (ezt csak nektek írom így).

Minden évben kap ilyen ingyen naptárat, s abban nincs a fiam neve...

2010. okt. 29. 16:01
szerintem ezekkel a nevekkel semmi baj nincs. én a mexikói sorozatokból átvett nevektől kapok röhögögörcsöt, mint az eszmeralda meg az armandó, de a dzsoki és a pamela is a szívem csücske :)
66. il gatto (válaszként erre: 44. - 864c5534c9)
2010. okt. 29. 16:00
Nekem is tetszik a Nimród név, nincs vele semmi baj.
2010. okt. 29. 16:00
aranyos :*
2010. okt. 29. 15:59
és ha kiáll a füle? akkor mi van? :D
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook