Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan segítsek kislányomnak, hogy éjszaka is ágytiszta legyen? fórum

Hogyan segítsek kislányomnak, hogy éjszaka is ágytiszta legyen? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 17. 12:58
Sinorina-t használt valaki már? Mik a tapasztalatok?
2008. ápr. 11. 15:58
Az én családomban ez örökletes dolog...sajnos nálam is elég hosszú ideíg tartott...aztán anyukám egyik orvos barátnője javasolta,hogy naponta egyek egy kanál virágport és láss csodát 1hónap alatt elmúlt...
10. 754c7e07c3 (válaszként erre: 8. - Pitye)
2008. febr. 18. 21:29

Van kifeezetten ezzel foglalkozó alapítvány a száraz éjjelek derűs nappalok. Érdemes lenne felhívnod.

Bár 5 éves korig nem foglalkoznak nagyon a bepisiléssel, ha nappalra szobatiszta. Már, persze, ha jól tudom. A vizeletfajsúly-vizsgálat semmiség, csak a vizeletet kell leadni, és más dolog nincs vele. Ne aggódj, próbálkozz.

Én nem ébreszteném a gyereket, de levenném a pelust, és gumilepedőt használnék. Este ne adj neki inni, és mérd le, hogy mennyit iszik egy nap. Szóval csak apróságokat tudok mondani.

Remélem megoldódik hamar a gond.

9. Zsikee (válaszként erre: 8. - Pitye)
2008. febr. 18. 21:17
Csak a leadott vizelet fajsúlyát mérik meg semmi fájdalmas.
2008. febr. 18. 20:41
Már 4 éves a kicsikém,de még mindig kell éjszakára e pelus.Próbálkoztunk,óránként ébresztgettem,ezt 2 hétig bírtuk.Doktornénivel megbeszéltük,megvárjuk a nyarat,amikor nincs ovi és tudunk kelni éjszaka.Ha nem jön össze,akkor vizelet fajsúly vizsgálatot kell csinálni.(Ami nem tudom,mit takar.)Remélem nem kerül rá sor.
2008. febr. 18. 09:14
nálunk sajnos a cukorbetegség állt a háttérben.4 éves volt.:((
2008. febr. 17. 19:16

Az én lánykám 2 és fél éves, és most kezdem megpróbálni vele, hogy leszokjon az éjszakai pelusról. Nappal és a délutáni alvásnál már 2 éves kora óta nem kell, de éjszaka eddig kellett.

Két napja próbáltam először pelus nélkül altatni, és 2x ébresztettem fel éjjel, mind a 2x pisilt is, szerencsére reggel száraz volt minden, és nagyon büszke volt magára.

2008. febr. 17. 17:55
Nekem majd 10 éves koráig bepisilt a kislányom. Még táborba sem tudtam elküldeni a heti 1-2 bepisilés miatt. Kijártunk már minden orvost , vizsgálatot. 10 éves korára fejlődött ki teljesen valami a kis agyában ami ezt a dolgot szabályozza. Várhatóan az ő gyerekeinél is fog ez a probléma jelentkezni ,de ő már legalább tudja hogy mi miért történik és nem járja végig ezt a hosszú tortúrát az orvosokkal. Volt olyan orvos aki a férjemet gyanusította meg azzal ,hogy talán molesztálja a kicsit.
4. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 2. - Pitye)
2007. aug. 12. 16:14

Mátébabám májusban volt 3 éves,ősz óta nappal szobatiszta,déli alvásnál sincs gond,az éjjeli úgy egy hónapja állt be,szinte egyik napról a másikra...egyszer csak nem pisilt be...

ha rajta volt a pelus soha nem szólt,nyugodt szívvel belepisilt,így levettük,éjjel ébresztem és viszem pisilni,bár egy ideje már szól és szaladunk...addig meg mostam és szellőztettem,mostam és szellőztettem.....stb

2007. aug. 12. 11:02

Nyolcéves volt az Unokaöcsi, amikor elvitte az anyukája egy alávásközpontba hasonló gondok miatt. Egyszerűen nem ébredt fel arra, hogy pisilnie kell, szervi baja nem volt, mint kiderült. Hosszú ideig pisi-naplót kellett vezetnie, este már egyáltalán nem ihatott és aztán meg is oldódott a dolog. Szerintem még korai aggodni ezen, de ha nem hagy nyugodni a dolog, vidd el orvoshoz.

Most 11 a kisfiú, és nem tudok problémáról.

2007. aug. 12. 08:47
A kislányom 3,5 éves.Egy éve szobatiszta.De sajnos éjszakára még mindig kell pelus.Reggelre teljesen tele van a pelenkája.Nyár elején levettem róla a pelust,felkeltettem éjszaka ,de sokszor nem sikerült elkapni a pisit, már becsurgott.Egy hónapig próbálkoztam ezzel az ébresztgetéssel,de nem vált be.Van valami tuti módszer erre esetleg?Kinek mi vált be?Köszönöm a hozzászólásokat!
2007. aug. 12. 08:42
Hogyan segítsek kislányomnak, hogy éjszaka is ágytiszta legyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook