Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 40-70 év közötti nagyik gyertek, beszélgessünk. fórum

40-70 év közötti nagyik gyertek, beszélgessünk. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
32306. lúdanyó
2013. febr. 23. 14:21

ezek a versek nekem túl "édesek" ilyen még a mesébe sincs...

Most kicsit kisütött a napocska legalább meg mutatja magát..:)

32305. alfoldi13
2013. febr. 23. 07:13

Aranyosi Ervin: Önzetlen szeretet


Tudod-e mit jelent, Önzetlen szeretni?

Mindenkinek adni, sohasem elvenni!

Szeretetet szórni az egész világra,

a szíved mélyéről, viszonzást nem várva!

Ápolni a lelkét, a rászorulónak,

Biztatni, hogy szép lesz, ha eljön a holnap.

Szeretet vizével öntözni a lelket,

érezze az ízét meg, akit szeretetnek.

Ahogy átmelegszik szívedtől a szíve,

ő is tovább adja, tovább közvetítve.

S ne hidd azt hogy elfogy, forrása végtelen,

ha kell végig kísér, az egész életen.

32304. alfoldi13
2013. febr. 23. 07:09
én várom hozzá a napot de itt süvít a szél most havazni épp nem de esett erre is elég lenne mit rakosgatni
32303. akác56
2013. febr. 23. 07:05

Szakad a hó! Jó reggelt!

Már egyszer elsöpörtem.

32302. alfoldi13
2013. febr. 23. 07:00

Aki nem csak szavakkal szeret...

Aki nem csak szavakkal szeret, hanem tettekkel is,

Akinek a számára én vagyok, a legféltetettebb kincs.

Akinek hiányzok, ha nem vagyok épp vele,

Akinek a szerelmének nincs semmi feltétele,

Aki ha meglát szíve nagyokat dobban,

Aki a fülembe súgja: téged szeretlek a legjobban,

Aki számára én vagyok a világ,

Aki nem hazudik azzal, hogy imád,

Akinek a mindene én vagyok,

Aki úgy szeret, hogy magam vagyok,

Akinek nem kell mellém semmi,

Aki az életemet szebbé teszi!


Azok talán a boldogok kiknél ez legalább néha igaz mit ez a vers is rejt....kávé kézbe én viszem a nejemnek az ágyba...

32301. lúdanyó
2013. febr. 22. 16:20
:)
32300. Polli (válaszként erre: 32296. - Alfoldi13)
2013. febr. 21. 18:14
köszönöm, hogy megosztottad, nagyon szép.
32299. alfoldi13 (válaszként erre: 32298. - Ilcsi Mama)
2013. febr. 21. 14:56
én is szívesen olvasom a Te általad ide betett verseket, délelött itt elment az internet...
32298. Ilcsi Mama (válaszként erre: 32295. - Alfoldi13)
2013. febr. 21. 14:37
Kedves "alföldi13" Pontosan ilyennek látlak magam előtt. Nagyon szép a versed is.
32297. lúdanyó (válaszként erre: 32296. - Alfoldi13)
2013. febr. 20. 18:08
nagyon szép..:)
32296. alfoldi13
2013. febr. 20. 18:00

Horváth Mária

Szeretni


Szeretni a jók tudnak igazán,

a többi csak felszínes képmutatás.

Szeretetet adni csak szívből lehet,

vakító fénye átjárja mindened.


Tiszta lelked élteti a szeretet,

mert szeretni tisztán, őszintén lehet.

Szeretni, szeretni, mindig csak szeretni,

gyönyört a lelkedbe ő tud táplálni.


Érzelmi hatalma legyőzhetetlen,

lelki gazdagsága felmérhetetlen.

A rosszak sem tudnak ellene tenni,

mert a szeretet örökké fog élni.

32295. alfoldi13
2013. febr. 20. 17:42
lassan de jön remélhetőleg a tavasz amit persze nagyon várnánk ..sajnos ma még havazott felénk ha el is olvadt de nagy szemekben hullt ilyenkor mindennap kicsit tanulok az unokámmal olvasunk számolunk beszélgetünk az élet fontos dolgairól...néha verseket tanulunk..és utána keresek egy egy ifjúsági szép filmet mit megnézünk...
32294. alfoldi13
2013. febr. 20. 17:39
Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt. (Wass Albert)
32293. Ilcsi Mama (válaszként erre: 32292. - Margitnéni)
2013. febr. 20. 16:13

Kedves Margit néni és kedves Nagyik.


Ahogy idősödöm hálát, adok Istennek, hogy megengedte, hogy egy újabb tavasz születését megláthassam.


Mint tudjuk megöregedni nem művészet, de annál inkább az elviselni, azonban ez adhat reményt még hátralévő élet elviseléséhez. Örüljünk tehát az életnek addig, míg nem késő, meglátjátok, ha feljön tavaszi napsütés fénye a komor téli fellegek után, bearanyozza testünket, lelkünket.


A születésünkkel csak a kezdet jött el, mert ezzel az élet csak egy kaput nyitott ki előttünk, és lehetőségek tárát nyújtotta ki elénk. Mert minden egyes életnek kozmikus küldetése van.

Az élet kezdetben benne van az egész élet, a születés pillanatában pedig egy egész élet sors.

A születés pillanatát megragadva az egész életet megérthetjük. Ennek szent pillanatnak az égi képét rajzolja fel a horoszkóp körábrája, a csillagok az állatöv jegyek és a bolygók, mint az élet útjának a jelölői.

A jól eltöltött élet tudata és a sok szép tettre való visszaemlékezés az életünk legnagyobb öröm forrása lehet.


Álljunk fel mindannyian és tárjuk ki kezeinket az aranyló napsugár felé, hogy fel tudjon tölteni bennünket az élet energiájával. Az aranyszíne segít nekünk a tökéletes energiaszint eléréséhez.

Maga a NAP narancssárga színe által adja nekünk a vitalitást, az életkedvet, az életerőt, mely a gyógyulást erősítheti bennünk.

Enyhíti bennünk a feszültséget, és segít abban, hogy keressük az emberek közelségét.


Ilyenkor tavasz és nyár időkben sokkal több az arany sárga színű virág is, töltsük hát fel gyönyörűséggel a szemünket, hogy ebből fakadóan még több szép és jó gondolatok alakuljanak ki bennünk.

Jön tavasszal a sok szép tavaszi nyíló virág a színes tulipán, amennyiben szívünket és lelkünket feltöltjük ezekkel, a szép színes képekkel még az élet csúnyaságait is könnyebben tudjuk elviselni.

Nem csak hozzánk emberekhez szegődtek a védő angyalkáink a születűsünkkor, azért, hogy vigyázzanak, óvjanak minket. A természetnek is vannak védő angyalai, amelyek az életkörforgásában testesülnek meg.


Az időjárásnál ez a tavasz első lehelete, amely egy égi üzenet, hogy itt van újra az újjászületés a megújhodás, amely meghozhatja nekünk a hétköznapok boldogságát!


„Tavasz!

Édes illatokat hordoz a szellő megannyi formát ölt az égen a felhő.

Szirmait bontogatja a sok-sok szép virág.

Színessé válik tőlük ez - az amúgy szürke VILÁG!. „


Ne feledjük, hogy minden szép napos- naptól szebb lesz a világ a fények és színek hatása.

A vörös szín növeli bennünk boldogságérzést, a lelkesedést és az akaratérzést, az aranysárga napszín növeli bennünk az optimizmust, minden színárnyalata pedig növeli bennünk, a szeret érzést.

Még a rózsaszín is, a szívünkben a szeretetérzés teljességét fejti ki, egyensúlyba tarthatja az önbizalmunkat, az intuíciónkat.

A megújuló szép zöld tavaszi színek pedig gyógyító hatással vannak ránk.


Aztán itt jön a sok szép nyíló lila ibolya és az orgona, amelynek segítségével a negatív energiákat tudjuk elűzni az életünkből.


Arról már nem is beszélve, ha majd virágba borulnak, a megy a cseresznye és a mandulafák szép fehér virág színei, melyek erősítik bennünk a belső békét és az érzelmi tisztaságot.


Amennyiben az életünket jól átgondoljuk, és helyesen és tudatosan rendezzük be, akkor a legnagyobb élet feladatot már megoldottuk.

A természet minden nélkül tud érvényesülni az életünkben, otthonosan érzi magát nálunk, ha minden szinten befogadjuk az általa nyújtott szépségeket.


A Múlt és jövő közt mi mindig középen állunk.

S ha minden szép fényes napokat ünnepként tudjuk elfogadni, az mint szép színes fény emelhet fel bennünket a magasba, melyek látványa boldogság érzéssel tölthet el bennünket.


S talán elmondhatjuk majd, hogy szép volt a múlt, de még szebb jövő várhat még ránk, amelyet jutalomként, ajándékként foghatunk fel, ha szeretetben éljük a mindennapi életünk.

Akik a mindennapok sikereit örömmel tudják fogadni, csak azok lehetnek igazán boldogok.

Az életünk olyanná válik, amilyenné mi magunk tesszük a gondolatink és a csillagfényes álmaink által.

Tanuljuk meg, hogy az életünk olyan lesz, amilyenné a gondolataink által tesszük, ha beengedjünk a lelkünkbe a bölcsesség legszebb zenéjét, akkor beköltözik a szívünkbe is a mindenki iránti szeretet igénye. Mennél több szeretet tudunk adni, annál több szeretet áramlik majd vissza ránk is.


Azt kívánom nektek, hogy a szemetekkel a mindennapok kis dolgait is képesek legyetek észre venni, és azokat a legjobb megvilágosításban látni és megélni.

Legyen az életetek olyan szép, mint a tavasszal nyíló friss virág, mely boldogsággal telíti a szíveteket és egy egész életen át, elkísér.


/ József Attila/

„Ha én varázsló lehetnénk, ha én írnám a további sorsotok könyvét,

Oly széppé írnám, mint egy színes álom.

És akkor Ti lennétek a legboldogabbak ezen a kerek világon.

Persze azt is tudom, hogy nagy szavak nem érnek semmit sem,

Tovaszállnak, mint az őszi szél.

De higgyétek el, ha a szeretet tiszta szívből fakad, akkor az elkíséri az embert, amíg csak él!”


De folytathatnám / Kányádi Sándor/ versével is.


„Építsd föl minden éjszaka, építsd föl újra,

Amit lerombol benned a rút nappalok háborúja.

Ne hagyd kihunyni, a tűzet,

A százszor szétrúgottat,

Szíts a parazsat, hiszen nélküled,

A tűz újra nem loboghat.”


Vagy még egy szép gondolat a végére!


/Betty Smith/


„Út nélkül nem járhatsz,

Igazság nélkül nem láthatsz.

Élet nélkül nem élhetsz,

Úgy tekints hát mindenre,

Mintha életedben először,

Vagy utoljára látnád.

Így a Földi életed megtelik majd gyönyörűséggel. „


/ Shield idézet/

„ Ha az lesz életünk legfőbb célja, hogy a szeretet forrásává váljunk,

Akkor az életünk csodálatos, áldott, szeretetteljes utazás lehet.”


Végezetül zárszóként:

Legyen életetek, mint a virágos fa.

Remény és sok-sok öröm virágozzék rajta.

Könny soha se takarja vidám szíveteket,

Legyen további életetek boldog, vidám,

Ezt kívánja néktek: Ilcsi Mama.

2013. febr. 20. 14:39

Szervusztok kedves Nagyik! Most vettem észre, hogy ilyen fórum is van, és én három és fél hónapja idetartozom, mert egy gyönyörű kis "bömbibaba", Anna büszke nagymamája vagyok.

Sajnos csak ritkán tudok errefelé jönni, mert itt a munkahelyemen nem szabad, otthon meg már nincs netem. Sajnos csak ritkán láthatom az én kis csöppemet, mert nem egy városban lakunk. Én nem gondoltam,hogy ennyire lehet valakit szeretni, akimég olyan pici,és hogy a hiánya olyan érzéseket kelt bennem, mint amikor a dohányostól megvonják a cigit (ezt az érzést ismerem), gondolom ilyen az ital, vagy a kábszár megvonás is.

Ilcsi Mama, imádom ezeket a kis verseket, jó, hogy ideírod őket, a gyerekeimmel is rengeteget verseltünk, kell edzeni, hogy ne tunyuljon el az agyam, fél év múlva, már mesélés lesz.

32291. Ilcsi Mama
2013. febr. 20. 14:09

Kedves Nagyik. Ahogy idősödöm hálát, adok Istennek, hogy megengedte,

hogy egy újabb tavasz születését megláthassam.


Mentovics Évától nagyon szép tavaszváró verseket találtam elhozom hát nektek.


Kisüt a Nap.


„Kisüt a Nap, fogy a hó, eltűnik a takaró.

Illatozik a virág, zöldbe borul a világ.


Füstifecske csicsereg, megjött már a kikelet!

Kelepel a gólya pár, mehetünk a tóra már.”


Tavasz tündér.


„Varázspálcám suhogása, felkelti a vidéket.

A tél végi utazásra, barátaim kísérnek.


Varázsigém hatalmával, elaltatom a telet.

Az ágakra rásuhintva, ébresztem a rügyeket.


Virág nyílik, ahol járok, ágak végén tipegek.

Tündérszárnyam nyomában már, ott virít a kikelet.”

32290. Ilcsi Mama (válaszként erre: 32288. - Alfoldi13)
2013. febr. 20. 12:48

Kedves István. Sajnos jobbat nem tudok ígérni, csak azt ami valójában van. Csak azt tudom időjárás ügyben előre jelezni, ami az én meglátásom szerint várható.

Eddig szinte minden úgy van, ahogy az év elején leírtam. A többi hónapokban is legalább ilyen mértékben fog beteljesülni, ezért érdemes olvasgatni.

Múlt évben panaszkodtál a csapadék hiány miatt, hogy sokat kellett locsolni a szép kerted, látod, most ebben az évben már csapadékból is több lesz.


Ha én varázsló lennék, ha én írhatnám a sors könyvét, bármely széppé is írhatnám, akkor sem lehetne mindenki kedvére tenni.

Míg te esőt vársz a növényeidre, a városi emberek

abban az időben a napfényre vágyódnak.


Így aztán még a Jó Isten sem tud nekünk a kedvünkbe járni, hát még én.


Talán van a fórumon aki, nem olvasta, ezért itt az e -hónap- főleg már csak a vége lehet érdekes, és a március hónapi előre jelzésem.

(Egész évre vonatkozóan is letölthető, - akit ez érdekelehet, - az adatlapomról az interaktivitásra kattintva, valamint Hoxa Hobbi&otthon rovatban az év első negyed éve.)


Február/ TÉLUTÓ.

HOLD fázis jelmagyarázat:

3.án: ©Utolsó negyed (csökkenő hold).

10.-én: ●Újhold.

17.-én: Ď Első negyed (növekvő hold).

25-én: O Holdtölte (telihold).



{Február hónap összességében: a megszokottnál lényegesen hidegebb idővel, havas napokkal indulhat. A hónapra jellemző csapadék mennyisége többnyire a hó lehet, amely a hideg időjárás következtében akár február hónap egészében megmaradhat.}



Február hónap részleteiben: Mint a január végi napokon, a hideg napsütéses napok mellett még néhol friss hóhullás lehetséges. Majd kettéválhat az ország időjárása.

3-4.-től, már egyes helyeken ónos eső, jégpáncélos utak, zúzmaraképződés, havas eső, míg a más részeken még havazás és hófúvás, hóakadályok nehezítik a közlekedést.

Melyet fátyolfelhős, borongós, napok követnek.

9-10.- től, előbb ködös, szeles, derengős – napsütéses napok váltogatják egymást, majd gyors és jelentős enyhülés következik.

15.-é-től, még előfordulhat főleg éjjel eső, havas eső, hózápor, és havazás is, azonban ismét viharossá fokozódik a szél, és hidegebbre fordul az idő.

17-től napközben még lengedező széllel kísért, derengős- napsütéses napok lehetnek, de főleg a hajnali órákban akár fagyponthatárig lehűlhet a levegő.

24.- től, meg növekedett felhőzetből, lehetséges még havazás és havas eső, de egyes helyeken már a nap is kikandikálhat a felhők mögül.

A hónap végi napokon a hűvös reggelek után, szeles napos, napokat várhatunk.


Március/TAVASZELŐ.


HOLD fázis jelmagyarázat:

4.én: ©Utolsó negyed (csökkenő hold).

11.-én: ● Újhold.

19.-én: Ď Első negyed (növekvő hold).

27-én: O Holdtölte (telihold).


{Március hónap összességében: főleg a hónap első felében az átlagosnál hűvösebb csapadékszegény hónapra lehet számítani.}


Március hónap részleteiben: hónap első napjaiban is, az átlagostól hűvösebb reggelek után derengős-napos napok jöhetnek, felmelegedéssel.

4-6.-tól, még kevés eső, néhol, akár még hószállingózás is, előfordulhat, majd szeles melegedő időszak következik.

10.-től felhős –napos idők váltakozásai lehetnek a jellemzők, néhol kevés eső is hullhat, de közeleg már a márciusi felmelegedés ideje.

18-20.-a környékére „Sándor – József - Benedek elhozhatják nekünk a meleget”.

A reggelek még hűvösek, de napközben már derengős, napos, melegebb nappalok várhatók, melynek következtében, néhány helyeken a szél-viharos formát is ölthet.

26-28.-i napok környékén a felmelegedő időszaknak, esővel, viharral kísért hidegfront vethet véget, amely akár pár-nap alatt csaknem több fokos hőmérsékletcsökkenést eredményezhet. A hónapvégi napokon, akár még hószállingózás hózápor, hódara, havas eső is, előfordulhat.

32289. lúdanyó (válaszként erre: 32286. - Ilcsi Mama)
2013. febr. 19. 17:08
aranyos..:)
32288. alfoldi13
2013. febr. 18. 19:38
kedves és szép verseket köszönjük jobb idő jósolását kérjük!
32287. Ilcsi Mama (válaszként erre: 32276. - Alfoldi13)
2013. febr. 18. 13:24

Kedves István, köszönöm a jelet, viszonzásul küldöm neked és minden nagyinak - e szép verset.



Kert - Barátokhoz. / Dáma Lovag Erdős Anna/


Egy kis virágban benne van a természet.

Ó Barátom mit is tudnék adni néked,

A kert összes virágát,

A nap fénylő aranyát,

A zengő madár dalát,

A fű selymes illatát.

A gyümölcs pirosságát,

A szőlő mámorát,

A kert gazdagságát,

Szívünk tisztaságát.


Mert ki szereti a természetet,

Annak nem fárasztó a munka,

A rügyek fakadását hallja,

A virág kinyílását várja,

A gyümölcs érését látja,


Mind-mind az Ő munkája,

S kinek lelkében kinyílik a harmónia,

Zene fülének a természet szózata,

Barátok is így találtunk egymásra,

Így örülünk minden kis virágnak,

Lelkünk vigad Isten áldásának.

32286. Ilcsi Mama (válaszként erre: 32280. - Akác56)
2013. febr. 18. 10:36

/Márkus Katalin/ Hónapsoroló mondóka.


Januárban nagy a hó,

Készülhet a hógolyó.


Februárban fú a szél,

meleg kabát sokat ér.


Márciusban süt a nap,

a hóvirág kibújhat.


Áprilisban jön a nyúl,

piros tojás elgurul.


Májusban már tavasz van,

kint vagyunk a szabadban.


Júniusban jön a nyár,

meleg már a napsugár.


Júliusban aratunk,

szaporodik a magunk.


Augusztusban pihenünk,

egész nap csak henyélünk.


Szeptemberben berregnek,

iskolába csengetnek.


Októberben gesztenye,

koppanhat a fejünkre.


Novemberben jön a tél,

havat hord a hideg szél.


Decemberben karácsony,

csengő cseng a fenyőfaágakon.

32285. Ilcsi Mama (válaszként erre: 32283. - Lúdanyó)
2013. febr. 18. 10:30

/Dömötör Ilona/ HÓVIRÁG.


Máj újra van virág, gyöngécske hófehér.

Parányi reszkető, de elmegy már a tél.


Deres kövek közül, kibújt új remény,

Piciny hajnal harang, gyötrelmek elején.


Fagyos hetek után jött, mint gyógyulás,

Azt mondja: lesz öröm, lehet megújulás.


Lélek ne csüggedezz!


Hallgass el rút panasz!


Él még a szeretet, van még Isten.

Lesz ÚJ TAVASZ.

32284. Ilcsi Mama (válaszként erre: 32253. - Babi11)
2013. febr. 18. 10:27

Kedves Babikám, remélem már gyógyulóban van a térded a műtétet követően.


Sok szeretettel küldöm neked és többi nagyinak is az alábbi gondolatokat. Bár az asztrológiai fórumra már előzőleg feltöltöttem, de gondoltam, hogy elhozom nektek is.


1488. Ilcsi Mama 2013-02-16 20:16 /Aki szereti az asztrológiát fórum/.


Boldogságra várva!


Saját magunkat mindig arról próbáljuk meggyőzni menyivel boldogabb lesz az életünk, majd ha megházasodtunk, ma majd megszületik az első gyermekünk, majd a második STB….


Elégedetlenek vagyunk a kisgyermekekkel sok gond - baj, van, úgy gondoljuk, hogy, majd ha megnőnek sokkal könnyebb, lehet az életünk.


De még ekkor sem érezzük magunkat boldognak és elégedettnek, mert a már kamaszodó gyermekeinkkel rengeteget kell harcolni.


Gondoljuk, hogy biztosan boldogabbak leszünk majd, ha a gyermekeink kinövik a kamaszkort.


Azt gondoljuk, hogy majd sokkal boldogabbak leszünk, ha megoldódnak az anyagi dolgaink, ha a párjainkkal, házastársainkkal rendezzük a problémás dolgainkat. Vagy ha jobb autónk lesz, ha el tudunk menni, nyaralni, ha majd végre egészségben megélhetjük a nyugdíjas kort……


Az igazság pedig az, hogy a boldogságra nincs megfelelőbb pillanat, mint az, amelyik éppen mindenkinél most van.

Ha nem, most akkor mikor?


Az életed mindig tele lesz megoldatlan problémákkal. Okosabb, ha ezt mindenki tényként tudja kezelni és eldönti, hogy mindezek ellenére „TE” boldog legyél!


Ezért aztán úgy tűnhet, hogy az igaz életünk már rég el kellett volna kezdenünk, de valami mindig megakadályozta.

Egy magasabb erő, valamilyen munka, amelyet még be kellett fejezni, amire időt kellett szánni.

Valamilyen ki fizetetlen számla, amit ki kell egyenlíteni.


Gondoltuk, hogy majd azután kezdődhet az élet!

Ekkor meglehet érteni, hogy a boldogsághoz vezető út nem létezik, a boldogság maga az ÚT.


Úgy gondolom, hogy élvezzük ki az élet minden pillanatát, és kincsként őrizzük meg a legkisebb ajándékot is, amit az élettől kaphatunk.


Mi ebből a tanulság?

Ne várjunk addig, míg befejezünk egy iskolát, vagy míg megtaláljuk az első munkahelyet, vagy meg találjuk életünk párját, vagy hogy megszülessenek a tervezett gyermekeink, míg meg tudjuk oldani az összes létező problémáinkat……


Azért, mert míg várakozunk, addig elszalasztjuk a megfelelő pillanatot.

Vegyük észre, hogy a boldogság az „Út” maga és nem a cél.


Nincs megfelelő idő arra, hogy boldogok legyünk!

Ne hagyjuk, hogy az általunk elképzelt szebb jövő, elrontsa a jelen BOLDOGSÁGÁT.


Az élet túlságosan rövid ahhoz, hogy lemondjunk akár az élet egyetlen boldog pillanatáról is!


Álljunk meg egy pillanatra és gondolkodjunk el az életünkről.

Az igazi élmény az ember számára ÖNMAGA megismerése és akkor az élet már maga a legjobb utazás.

Az ember és világi dolgok megismerése szerezhető tapasztalás útján, az élet ritmusával, amennyiben tudatosan gondolkodunk.

Naponta meg kell újulnunk, ahhoz, hogy ép lélekkel érző szívvel egyre erősebben tudjunk az úton haladni.

Járjunk mennél többet a természet lágy ölén.

Találjuk meg az „ŐSI” elemek energiáit.

Hiszen az egész bolygónk kiterjedő változások alatt áll.


A világ, amelyben a gyermekeink, az unokáink fognak majd élni más teljesen más lesz már, mint amilyenben mi mostanság élünk.

Mit tehetünk, mi most ilyen tavaszelőn az egészségünk érdekében?


Használjuk ki az élet minden percét, hogy mennél több napfény érje a testünket, azért mert a napfény javítja a vérkeringést, még a magas vérnyomás ellen is hatásos lehet. „D” vitamintermelést serkentheti a szervezetünkben, amelyre nagy szüksége lehet a csontrendszerünknek.

A napfény hatására az immunrendszerünk is jobban működhet, arról már nem beszélve, hogy még a kedélyállapotunk is javulhat általa.


Igyekezzünk hát a friss levegőn mennél többet sétálni, mozogni, amely javítja a vérkeringésünket és ezzel együtt a szívrendszerünk is jobban fog működni.


Jó, ha ilyen tavaszi időkben van lehetőségünk egy kis kertészkedésre, de akár az erkélyünkön is ültethetünk szép szemet gyönyörködtető egy nyári virágokat.

A télfolyamán nagyon sok vitamint veszített a szervezetünk, igyekezzünk ezeket friss tavaszi növényekkel, gyümölcsökkel, zöldségekkel pótolni.


Igyunk mennél több folyadékot, természetes gyümölcsleveket, és jó minőségű vizet, mert ezzel gátoljuk a méreganyagoknak a felszívódását a testünkben.

Kora tavasszal szedjünk, akár mi magunk is, friss csalánt, vagy ellenőrzött gyógynövényboltokban vehetünk csalán füvet, melyből főzzünk teát, a csalán főzet hasznára lehet a máj és az epebántalmainkra, de a gyermekláncfű tea is nagyon jó hatással van a vese és epebántalmakra, de még az érszűkületre is.


Ebben vírusokkal teli időkben, még az influenzás náthás megbetegedésekre is jó hatással lehet a csalán tea mézzel, (gyógyszerek helyett pedig) a vízben főtt krumpli levével való gőzölés is.


Álmodjunk arról, ami örömet adhat nekünk, menjünk, oda ahová szeretnénk, tegyük azt, amit szeretnénk, legyünk azok, akik lenni szeretnénk, mert itt Földön most éljük az életünk, ezzel bizonyosan megtaláljuk a saját utunkat.


Hinnünk kell, abban, hogy ha jól éljük az életünk szerencsésen érkezünk el majd az utunk végéhez is. Azért, mert szerencse vár mindazokra, akik szeretetben és boldogságban élik meg az életüket.


Az élet célja, amit annak hiszünk, küldetésünket pedig sajátakarattal mi magunk szabhatjuk meg. Azért, mert az élet olyan amilyen módon éljük meg.


A közben a Szaturnusz sorbolygónk ugyan a korlátok határait állíthatja fel elénk, de a 29-30 évenként visszatérései során, mely idő alatt egyszer megkerüli a napot, mint egy jó tanító bácsi megmutathatja nekünk azt is, hogy miért is szükségesek számunkra ezek az akadályok.

Ezek, által megtanít bennünket, hogy mik szükségesek az akadályok legyőzéshez, azért, hogy mennél erősebben kerüljünk ki minden élethelyzetünkből. Hogyan alakítsuk az életünk folyását nagyobb türelemmel, elkötelezettséggel és főleg szeretettel.

A Szaturnusz energiái hagyományosak és szilárdak, pláne most a Skorpióban, míg a jelenleg a Kosban járó Uránuszé pedig fegyelmezetlen. Éppen ezért hozhatnak ránk váratlan nem kiszámítható dolgokat is, azonban azt se feledjük el, hogy amikor ez két bolygó egymásnak feszül mindig valami ujjat, hozhat számunkra. Jelenleg 150°Nevelő, quincunx – fényszögben állnak egymással, mely „Lassú” állandó súrlódások között fejlesztő fényszög. Amennyiben szemben nézünk az élet kihívásaival győztesen, kerülhetünk ki belőle.


„Adjuk meg minden napnak az esélyét, hogy az életünk a legszebb és legboldogabb napja lehessen.”/Mark Twain/

32283. lúdanyó
2013. febr. 16. 17:40

ma nagyon szép idő volt..:)

jön már a tavasz..:)

32282. Babi11
2013. febr. 16. 13:56

Kellemes hétvégét mindenkinek.

Tegnap olyan köd volt, alig látunk, ma napsütés. Megbolondult az idő.

32281. Babi11 (válaszként erre: 32278. - Ilcsi Mama)
2013. febr. 16. 13:55
Köszönet Neked Ilcsi Mama -nagyon szép és igaz! -.
32280. akác56 (válaszként erre: 32278. - Ilcsi Mama)
2013. febr. 14. 20:02
Szép gondolatok! - köszönöm Ilcsi mama!
32279. lúdanyó (válaszként erre: 32278. - Ilcsi Mama)
2013. febr. 14. 17:51
igy igaz,,:)
32278. Ilcsi Mama (válaszként erre: 32273. - Akác56)
2013. febr. 14. 14:14

Kedves "akác56" és Kedves Nagyik egy unoka üzenetét tolmácsolom felétek.


A Nagymamák a nagy papák olyanok, mint a szülők, de egy kicsit tanár egy kicsit barát is.


A nagyik azok, akik naponta praktikus tanácsokkal és sok - sok finom süteményekkel, no meg egy kis zseb pénzel is elhalmoznak bennünket.


A nagyi-unoka kapcsolat egyszerű azért, mert keveset kritizálnak és annál több szeretetet, adnak.

Apró törékeny kezeikkel a nagyik csak rövid ideig tudják fogni a kezeinket, de a szívünket öröké magukba tartják.

A nagyik azok, akik csillagporral hintik be az unokák életét.


Amennyiben úgy érzed, hogy semmi nem megy úgy, ahogy kellene, ugye tudod, hogy hova kell fordulnod, hívd a nagyit!


A szerető nagymama és rózsa egy és ugyan azon tőről fakad. Mindketten Isten mester munkájának tekinthetők, csak a nagyiknak más - más a nevük úgy, mint a rózsáknak is más a színük.


Az is milyen érdekes, hogy a tökéletes szeretet rendszerint az első unokával kezdődik, de nagyon érdekes, hogy az igaz nagyik még ezt is, meg tudják igazságosan osztani az első és követő unokákkal is.

32277. inci47
2013. febr. 14. 11:22

Nagyon szép napot kívánok mindenkinek!


Itt már elolvadt a hó, csak az udvarunkban van még mutatóban, + 8 fok van!

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook