Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindig a kisemberek segítenek? Hol vannak ilyenkor a gazdag milliárdosok? fórum

Mindig a kisemberek segítenek? Hol vannak ilyenkor a gazdag milliárdosok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. márc. 12. 15:36
Elvannak a több száz milliós villájukban, a vagyont érő autóikban és mondjuk Mauritius-szigetén várják a tavaszt.
90. betti125 (válaszként erre: 86. - Mandella)
2010. nov. 2. 20:05

Teljesen egyetértek Veled!!! Itt az a legnagyobb baj, hogy az iszaptározónak van tulajdonosa, aki nem mellesleg a leggazdagabb emberek között szerepel. Kitudná fizetni, ha akarná, de nem akarja!!! Neki kellene állni az összes helyreállítást és kártérítést. Akkor amikor a gyár hozta a milliárdokat, akkor tartották a markukat és a bankszámlájukat. Most kiakarnak bújni a felelősség alól. Nem adományokért és pénzért kellene a jóérzésű embernél házalni, hanem elővenni a felelősöket és kifizettetni velük a károkat az utolsó fillérig. De a gyár majd szépen becsődöl és nem lesz ki kifizesse a sok pénzt.

Az árvizkárosultak mások, ott igenis adakozzunk, mert az természeti katasztrófa és nincs felelőse, na de az iszapkatatrófa az más.

És a kérdésfelvetőnek az iszapkatasztrófa ügyében igaza van. A kisemberek adakozzanak azért, hogy a milliárdos tulajoknak megmaradjanak a milliárdjai :( Szerintem...

89. c95c921ae7 (válaszként erre: 87. - Mandella)
2010. okt. 29. 19:17

Tényleg..ez annyira erőszakos..levelet küldeni..már már brutális.

Még jó, hogy némelyek mindenbe bele tudnak kötni.

Azon gondolkozom, min lehetne még háborogni kicsit..

88. mandella (válaszként erre: 87. - Mandella)
2010. okt. 29. 17:55

sajnos erre mondogatják itt Magyarországon gyakran, hogy "ez egy következmények nélküli ország"...


lásd Stohl András, és a többi ügy... meg ez az iszapos. az ilyen ügyeket miért kell hosszú hónapokig felderíteni?

87. mandella (válaszként erre: 21. - Veraesbalu)
2010. okt. 29. 17:54
így van, ezzel is egyetértek. nekem ne küldjön levelet a Schmitt Pál és az Orbán Viktor. Plána ne csekkel együtt. Ez olyan erőszakos. És különben is, a tévében is csomószor elhangzik. Még egyszer mondom, ahelyett, hogy ezzel foglalkoznának, inkább azzal töltsék az időt, hogy megkeresik a felelőst, és szépen felelősségre vonják. Arra nem is merek gondolni, hogy pénz beszél... tehát hogy ha a felelősnek van pénze, akkor elsimul szépen az ügy, és a nép adakozásaiból meg megsegítődnek a bajbajutottak.
86. mandella (válaszként erre: 5. - Veraesbalu)
2010. okt. 29. 17:48

Én is ma kaptam meg ezt a levelet, és abszolút egyetértek, szintén felháborítónak tartom ezt, sőt (lám, milyen az emberi természet) nekem már az is átfutott a fejemen, hogy így akarnak pénzt szerezni a kedves politikusaink...


én már hetek óta azt szajkózom, és azon bosszankodok, hogy oké, hogy a jóérzésű, segíteni szándékozó emberek adakozni akarnak, és sokan valóban meg is teszik, de ne várják el, hogy én ehhez asszisztáljak, és ne várják el, hogy én is segítsek. van egy kolléganőm, aki vmelyik nap közölte, hogy ő anno az árvizeseknek is meg most az iszaposoknak is átutalt tízezer forintot. hát jó. utaljon. jó neki, hogy két cserek mellett így tud röpködtetni tízezreket... én nem tudok.


iszapkatasztrófára visszatérve: én nagyon sajnálom őket, azokat, akiket érintett, és szerintem ők sem azoktól várják a segítséget, akiknek élére kell állítani a forintot, meg akik napról napra élnek. hanem a felelősüktől. szerintem jogos kívánalom lehetne tőlünk, hogy az azóta eltelt pár hét alatt nevezze meg valaki (rendőrség, bíróság) a felelős(öke)t, és FIZESSENEK azok! Ha kell, a magánvagyonukkal, hiszen van nekik, rajta vannak a gazdagok listáján.

Ráadásul ebben a levélben csúsztatás is van, már rögtön az első mondatban, amely úgy hangzik: "ökológiai katasztrófa" történt. Nos, lehet, hogy az történt, de bizony elsősorban EMBERI MULASZTÁS történt, és ez okozott aztán ökológiai katasztrófát.

85. b73e24f31f (válaszként erre: 22. - Anyuci91)
2010. okt. 29. 17:46
Azért mert a hírek nem arról szólnak, hogy melyik képviselő mennyit adott nekik, attól még biztos van pár köztük akiben van ennyi jóérzés. Ha meg arról szólna akkor az lenne a baj, hogy persze, dicsekszik meg kampányol...
84. b73e24f31f (válaszként erre: 5. - Veraesbalu)
2010. okt. 29. 17:39
Szerintem nem válogatnak, hogy csak annak küldik ki a levelet aki tehetős, elég nehéz lenne lecsekkolni mindenkit, hogy még véletlenül se jusson el olyanokhoz, akik "kisemberek". Ha akarsz segítesz, ha nem nem, tök mindegy, hogy gazdag vagy e vagy nem. Egyébként ha csak egy ezrest utalsz azzal is segítesz, hiszen sok kicsi sokra megy, nem hiszem, hogy mindenki milliárdokat utal, vagy semmit.
83. spinneli (válaszként erre: 80. - F111b04f6f)
2010. okt. 29. 12:50
Ne haragudj, de nekem az eddigi beszélgetésből tényleg nem derült ki, hogy hogyan kell értelmezni, hogy a milliárdosok turkálnak a szebedben??
82. f111b04f6f (válaszként erre: 79. - 3e0ba54fb8)
2010. okt. 29. 12:50

Sajnálom de úgyszintén érvényes rád is az előző hozzászólásom.

Szia

81. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 75. - F111b04f6f)
2010. okt. 29. 12:49

"Ha én a zsebükben turkálnák, akkor meglepne, hogy neked is több lenne a zsebedben."


ezt a mondatot pontosan hogy kell érteni?

80. f111b04f6f (válaszként erre: 77. - Spinneli)
2010. okt. 29. 12:48

Nyugodtan visszafoghatod a nyerítésed, mert nem a politikus bábukról van szó.

Azt tudom végezetűl mondani, nem kívánnék több energiát ebbe belefektetni.

Ha eddig nem volt érthető mire gondolok, akkor maradjunk annyiban "tényleg én turkálok a milliárdosok zsebében".


Persze azér nagy kár, hogy ennek ellenére semmivel sem lett több a bugyellárisomban.


Megvárom még ha válaszolsz hamar, de én inkább maradnék milliárdosok zebében nyulkáló és nem kívánok a továbbiakban reagálni a témára.

Sia

79. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 74. - F111b04f6f)
2010. okt. 29. 12:46

Baromira nem természetes hogy adakozol, vagyis NEM ELVÁRT. Önszántadból teszed, ami felettébb dícséretes.

Azt miért nem tudod elfogadni, hogy másnak is megvan a joga ahhoz, hogy ha akar adakozik, de az is szíve joga, hogy elkártyázza, ellóversenyezze vagy nőkre költse?

78. erikpipi (válaszként erre: 75. - F111b04f6f)
2010. okt. 29. 12:46

"Ha én a zsebükben turkálnák, akkor meglepne, hogy neked is több lenne a zsebedben. "


Engem az lepne meg, ha elhinnéd, hogy nincs igazad, kamukakatika. Mert, hogy mentálisan gondod van az is biztos.

Na akkor legyen hited szerint!


üdvözletem

2010. okt. 29. 12:39

Ha arra gondolsz, hogy a milliárdosok egyenlőek a politikusokkal, akik korrumpálják a te befizetett adóforintjaid, lehet hangosan felnyerítek.

:)

76. spinneli (válaszként erre: 74. - F111b04f6f)
2010. okt. 29. 12:37

Nem értelek, én azzal sem foglalkozom, ha kisemberek adakoznak, magánügy.

Neked melyik milliárdos turkál a zsebedben, ha ez egy oda-vissza dolog szerinted?

75. f111b04f6f (válaszként erre: 71. - Erikpipi)
2010. okt. 29. 12:35

Én ellenkezőleg a milliárdosokkal egyáltalán nem turkálok a zsebükben, ellenkezőleg velük.


Elmondtam a véleményem a dologról. Ennyi!

Az hogy ezt ki hogy érti meg és mennyire tudja beilleszteni a saját mentális kényelmi zónájába az elsősorban tőle/tőled és másodsorban tőlem függ.

Ha úgy tűnik a milliárdosok zsebében turkálnák, akkor valaki valamit félre értett.


Ha én a zsebükben turkálnák, akkor meglepne, hogy neked is több lenne a zsebedben. Kivétel, ha magad vagy milliárdos.

74. f111b04f6f (válaszként erre: 70. - Spinneli)
2010. okt. 29. 12:29

Igen!

Ez a fajta gondolkodásmód ismeretes előttem.


Ha én mint "kisember" adakozom az természetes, különben sem foglalkoznak vele, hisz csekély egy milliárdoshoz képest, szóra sem érdemes.

Viszont ha én foglalkozom a gazdagokkal, akkor az már csúnya undorító dolog.

Miért turkálok mások zsebében jelszóval!

A végén kiderül tőlem csóróbb az a szegény milliárdos.

Lehet nem világos a gondolkodásom és nem érthető néha egyesek számára, de legyen mentségemre mondva -sajnos- a tiéd úgyszintén.

73. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 72. - Spinneli)
2010. okt. 29. 12:24
az én szintemig elért ;)
72. spinneli (válaszként erre: 69. - F111b04f6f)
2010. okt. 29. 12:15

nem rébuszok,, maximum,nem tudtam nannyira leegyszerűsíteni, hogy átmenjen.

bocs érte.

:)

71. erikpipi (válaszként erre: 63. - F111b04f6f)
2010. okt. 29. 12:15

Nem kell elhűlnöd. Jelenleg te turkálsz a milliárdosok zsebében, nem ők a tiedben. Ne foglalkozz azzal, más mennyit ad, mert semmi közöd hozzá. Hidd el boldogabb és nyugodtabb életed lesz.

Több mint 10 évig én borítékoltam az egyik legnagyobb szeretetszolgálat csekkjeit. A véleményed köszönőviszonyban sincs az élettel, ha már álomvilágról beszélsz.

70. spinneli (válaszként erre: 68. - F111b04f6f)
2010. okt. 29. 12:14

arra próbáltam célozni, hogy mindenki sepregessen adakozás ügyben is a saját háza táján.

Gondolom fel lennél háborodva ha oda cammognék hozzád a közértbe és megmondanám, hogy mit vegyél a saját pénzedből.

Mindenki arra költi amire akarja, semmi közöd nincs hozzá egyrészt, arról, hogy mennyit és melyik milliárdos adakozik, hozzám hasonlóan fogalmad sincsen, harmadrészt adakozni nem azért szokás jobb érzésű embereknél, hogy versenyezzen, és követelőzön, ha már Ő adott, adjon más is.

69. f111b04f6f (válaszként erre: 66. - Spinneli)
2010. okt. 29. 12:12
Látom szeretsz rébuszokban beszélni.
68. f111b04f6f (válaszként erre: 64. - Spinneli)
2010. okt. 29. 12:10

Bevallom nem tudlak követni.


Te biztosan érted amit írtál, de így nem fogunk közös nevezőre jutni.

67. Kira88
2010. okt. 29. 12:09

Remigraeel-nek üzenem- és ezt nem én találtam ki,hanem nálam okosabb,nagyobb emberek- hogy a kapitalizmus nem tökéletes rendszer,de jobbat még nem találtak ki.


Meg milyen alapon turkálunk mások zsebében?hogy xy-nak mennyi pénze van,és igazán adakozhatna,úgysem érezné meg? ezt mi honnan tudjuk?

annyira undorító ez a szokás...külföldön eszébe se jut senkinek, hogy arról érdeklődjön: na és te mennyit keresel??? mert ez abszolút magánügy.

66. spinneli (válaszként erre: 65. - F111b04f6f)
2010. okt. 29. 12:07
kár, hogy semmi közöd hozzá.
65. f111b04f6f (válaszként erre: 59. - 3e0ba54fb8)
2010. okt. 29. 12:07

Igen: a 100 millión felüli adakozást már méltónak tartom egy milliárdoshoz.

Adhat 100 Ft-ot is, de az inkább alamizsna számomra. Még a saját mértékemmel is.

64. spinneli (válaszként erre: 61. - F111b04f6f)
2010. okt. 29. 12:05

mert eddig úgy adakoztál, hogy magadnak húztál strigulát, a milliárdos névsorhoz meg nem?

jól befűtöttél nekik.

:)

63. f111b04f6f (válaszként erre: 58. - Erikpipi)
2010. okt. 29. 12:03

El vagyok hülve!

Te tényleg ilyen álomvilágban élsz?

Nem én turkálok a milliárdosok zsebében, hanem ők a miénkben.

62. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 58. - Erikpipi)
2010. okt. 29. 12:02
Bingóóóóóóó! :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook