Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyek? Kezelés után sem múlik el a cicákból a bolha? fórum

Mit tegyek? Kezelés után sem múlik el a cicákból a bolha? (beszélgetős fórum)


22. a7baea197d (válaszként erre: 20. - Morkika)
2010. okt. 29. 09:25

Igen, igazad lehet. MEgpróbálom, megkérdezem a patikában. De valami olyat is veszek, amivel mindent be tudok fújni, ágyat, szőnyeget, stb..

Elegem van már a bolhából, utálom őket, undorodom:S

2010. okt. 29. 09:11
Ja, és egy féregtelenításről se feledkezzünk meg, ugyanis a bolhák köztes hordozói a paraziták petéinek!!! Szóval erre is kérdezz rá, lehet nem árt egy tabletta nekik...
20. morkika (válaszként erre: 16. - A7baea197d)
2010. okt. 29. 09:10

Igen, mert a Frontline-nak nagy a marketingje és az állatorvos abból kap jutalékot. Ez nem jelenti azt, hogy rossz orvos, csak azt, hogy ez a márka szponzorálja. (Kutyakozmetikus vagyok, és amelyik állatban bolha vagy kullancs volt, kérdésemre, hogy kezelték-e valamivel, mindig a Frontline volt a válasz.) Persze lehet, hogy valakinek ez válik be. Nézz utána a Practicnak is. Az én kutyámnál bevált és nem olyan drága mint a Frontline.

A Kiltix nyakörvek rendkívül jók, a Bayern gyógyszercég gyártja. 7 hónapig nyújt védelmet, de sajnos nagyon drága... 4-5 ezer körül mozog az ára (mérettől függően), de ha azt nézzük, hogy 7 hónapig tart, akkor nem is annyira vészes. Sajnos a pénztárca is befolyásolja hogy mit választunk.

19. fibi82
2010. okt. 29. 09:08

Szia!

A Frontline-nál jobb a Stronghold! Szerintem ez a legjobb az összes közül!

18. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 17. - A7baea197d)
2010. okt. 29. 09:07
Akkor se ártana állatorvossal beszélni szerintem,mert megint bebolhásodhatnak.Nekünk a helyük fertőtlenítésére egy Biokill nevű permetet ajánlottak.Mi is fertőtlenítettünk Domestossal,meg mindennel,de mondta az orvos,hogy tök felesleges volt,mert az a bacikat pusztítja el,az élősködőket nem.Befújtuk vele a helyét, a cuccait,meg is szűntek,meg ami benn volt a házában takaró,stb, azt kiraktuk szellőzni (főleg ebbe a jó hidegbe),mert a bolhák utálják a hideget+a friss levegőt.
17. a7baea197d (válaszként erre: 15. - 7cdf5b0d96)
2010. okt. 29. 08:59
De a cicákba már nem látom a nyavalyás dögöket. Átnéztem tüzetesen, Ők már nemigen vakaróznak. Csak mintha szétszórtak volna néhányat.
16. a7baea197d (válaszként erre: 14. - Morkika)
2010. okt. 29. 08:58
Amit ajánlottál megkérdezem az állatpatikában hogy van-e. Köszi. A doki a F**line-t ajánlotta, de ezek szerint, csak azért mert ő ezt forgalmazza :D
15. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 1. - A7baea197d)
2010. okt. 29. 08:50
Én is voltam így,csak a kutyával.Nálunk állatorvos lett a vége,injekcióval kezelte.Szerintem mindenképpen érdemes lenne tanácsot kérned tőle (+elmondani,hogy kb.semmi sem hat nála),mert ez így a cicádnak is szenvedés.
14. morkika (válaszként erre: 13. - A7baea197d)
2010. okt. 29. 08:44

Vannak bolhairtó porok, amivel beszórod a szőnyeget, a foteleket, bármilyen kárpitot és pár óta után alaposan kiporszívózod. Amikor egy családnál dolgoztam külföldön, ezt csináltuk és még aznap megdöglött az összes vérszívó.

Amúgy a fr...ne combo (tapasztalatból mondom), általában nem a leghatékonyabb parazita elleni szer. Próbáld meg a Kiltix-et, ami nagyon jó, vagy kísérletezz más csepegtetőssel. A nyakörvek általában nem nyújtanak 100%-os védelmet, plusz veszélyes lehet a cicádra is. (Mivel a cicák ugye sokat mászkálnak, bárhol felakadhatnak, sajnos már láttam ilyen végkimenetelt, azóta ellenzem a kijárós cicákon a nyakörvet.)

13. a7baea197d (válaszként erre: 11. - C95c921ae7)
2010. okt. 29. 08:38
Érdekes, bennük már nem látok bolhát. Csak valahogy gondolom, szétszórtak párat. Azok meg engem csípnek :(
12. a7baea197d (válaszként erre: 9. - Moncsicsi83)
2010. okt. 29. 08:37
Ezt még nem próbáltam, de ez jó ötlet! Köszi
2010. okt. 29. 08:35
Ja..a macskákat meg tényleg meg kell fürdetni, ha más nem segít, bolha elleni samponnal. Ha eltűnnek a bolhák, nyárig már nem lesz gondod, mert ilyenkor már nem szedik össze.
10. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - A7baea197d)
2010. okt. 29. 08:33
Szerintem lehet kapni sima rovarírtó spray-t, mint a szúnyogra, a bolhára is. Azzal fújj be mindent. A szőnyeget, a bejárati részt, a foteleket. Hatásos és nem hagy nyomot.
9. moncsicsi83 (válaszként erre: 6. - Bögre)
2010. okt. 29. 08:10
A csepegtetős nekünk fél évig bolhamentesítette a cicákat. Fürdetőt próbáltál priccelőbe keverni és azt szétfújkálni?
2010. okt. 29. 07:58

Igen, sajnos Én is így vagyok. Borzalmas allergiás vagyok, és feldagad tőle minden, beödémásodik.

Volt bolhanyakörv, de mivel sokat vannak kinn a kertben, sokat verekednek, pedig mindegyik ivartalanított, és összevesznek az idegen macskákkal, elveszítik a nyakörvet. Az Anyacica meg megőrül tőle, neki nem tudom huzamosabb ideig a nyakába tenni. Vannak szőnyegek meg minden, de kipucoltam rendesen, kifertőtlenítettem, stb. Nem értem. Nem látok sok bolhát, de nekem egy is sok. Kész pánik van...

2010. okt. 29. 07:58
Nagyimnak is van cicája, ő a fürdetésre esküszik. A macsek nagyon útálja, de 2-3 havonta nem ússza meg.Pancsi után pedig bolhaírtó nyakörvet kap a cica.
6. bögre (válaszként erre: 1. - A7baea197d)
2010. okt. 29. 07:57

A frontline sprayt fújtuk mindenhova.

A csöpögtetősök általában egy hónapig hatnak.

A spray tényleg jó az állatra és a környezetre is.

Nálunk bevált.

2010. okt. 29. 07:55
csepegtess a fr...line-ból a szőnyegre egy cseppet, kárpitra, hátha segít. De ha azok elszaporodtak, hát.... Nem tudom. Nekem 6 cicám van otthon, hol lakásban, hol udvaron, de sosem volt a lakásban bolha, cicáról sosem terjedt át...
2010. okt. 29. 07:55
Régebben mi is jártunk így. A macska sajnos elment, a bolha maradt. Kárpit és szőnyeg tisztítás lett a vége nagy ipari géppel.
2010. okt. 29. 07:53
Megelőzésnek nem használt a bolhanyakörv? Az én cicáim kijárósak, van nyakörvük és nem bolhás egyik sem. Amúgy én is rettenetesen alergiás vagyok a bolhára. Ha csak egy db van a környéken, az engem csip meg, az biztos:)
2. Szeszipuszi (válaszként erre: 1. - A7baea197d)
2010. okt. 29. 07:49
Sajnos, hallottam már olyat, hogy a beteg macsekból, mikor elpusztult, átköltöztek a bolhák a lakásba. Szőnyegbe, kárpitba, ágyneműbe, stb. Csak tényleg egy teljes irtás+fertőtlenítés segít. És egyszerre, hogy ne tudjanak hová menekülni...
2010. okt. 29. 07:46
Kezeltem a cicákat, mert elkapták a bolhát, mind a 4 cicámban volt. Többféle megoldást eszközöltem, por, spray, és fr***line combo csepegtetős alakjában is, amire azt írták, hogy a környezetében is elpusztul. a macskákban már nincs, de rám egy-egy néha felugik, és ha csak egy is megcsíp, csupa allergia vagyok. Segítsetek. Már kifertőtlenítettem mindent, stb..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook