Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hány éves kortól vinnél gyereket moziba, színházba? fórum

Hány éves kortól vinnél gyereket moziba, színházba? (beszélgetős fórum)

19. cynnia
2010. okt. 29. 10:30

Én a kicsilányommal (nyáron töltötte a 4 évet) most nemrég néztünk meg egy 3D-s mesét,meg a Bogyó és Babócát,mindkettőt szépen végig ülte,igaz az ölemben,de nagyon élvezte!

Bábszínházban 3 évesen voltam vele,de ki kellett jönnünk,mert nem bírta 20percnél tovább az ücsörgést :-)

18. cynnia (válaszként erre: 13. - Pocakmanci)
2010. okt. 29. 10:24
Nem mozifilm,13 mesét játszanak le egymás után :-)
2010. okt. 28. 22:15

mozi elég hangos, így meggondolandó 7 éves volt..

viszont színház már 3 éves korától rendszeresen ott vagyunk a gyerekelőadásokon...

2010. okt. 28. 21:53

A fiaimat elég hamar , 3 éves koruk környékétől viszem bábszínházba, színházba, moziba, múzeumba, cirkuszba, hangversenyre. A nagyfiam bármit megnéz probléma nélkül, a kezdetektől. A középső fiam eleinte ijedten fogadja ezeket a helyzeteket, de pár perc alatt megnyugszik, és aztán élvezi ő is. A kicsi még egy éves, de alig várom, hogy ő is jöhessen.

Osztozom azon a véleményen, hogy ez a neveléstől, a gyerek beállítottságától , érzelmi, értelmi fejlettségétől, az előadott filmtől, darabtól, kiállítástól, és ezer minden egyébtől függhet. De ebben a sorrendben hátul áll az anyakönyvi életkor.

2010. okt. 28. 19:30

színházban gyermekelőadáson voltunk mi is, de ha egy darab felkeltené az érdeklődésünket, elvinném.

Ha beleszokik, szerintem is kezeli...

De ez szülőfüggő.

14. s.irma
2010. okt. 28. 19:26
7
2010. okt. 28. 19:25
A Bogyó és Babócát megcsinálták mozifilmre is?????
2010. okt. 28. 18:39

Sziasztok!

Nekem 3 és 5 évesek lesznek, mi a Bogyó és Babócát néztük moziban, tök élvezték, és jól éreztük magunkat. Ették a kis kukoricájukat, és jókat nevettek:-))

Bábszínházban a nagy 3,5 évesen volt kb. A színház az kicsit más, csak gyerekelőadásra mennék velük.

11. veledjooo (válaszként erre: 1. - 61aead8e24)
2010. okt. 28. 18:27
... az én kislányom is volt bizony már 3-4 évesen színházban, Mágnás Miskát, Leányvásárt pl. ennyi idősen látta, 6 évesen látta Eszenyi Enikőt, Haumann Pétert színpadon... 8-9 éves korától rendszeresen jártunk az operettszínházba, pedig félországnyira vagyunk onnét... de 4-5 éves korától koncertekre is járt velünk... aztán a kisfiam ugyanígy. Ők ebbe nőttek bele, soha nem volt gond velük. :)
10. babáca (válaszként erre: 1. - 61aead8e24)
2010. okt. 28. 18:24

Szia!

Szerintem ezt szülő és gyermek válogatja. Ha a szülő nem tudja felmérni, hogy a gyermek elég érett-e akkor nem várhatunk sokat.

Mi rendszeresen járunk moziba a három évessel, megnézzük a meséket. Nem beszél, nem zavar senkit, sőt sokszor a kamaszodó korosztályt nem érti ő, hogy miért nem viselkednek.

A korhatár besorolása, meg inkább a támadhatóság kivédése szerintem. Minden a szülőn múlik (néha sajnos) hogy hogyan közvetíti a gyermek felé az adott jelenetet. Nyilván nem szélsőséges esetekre gondolok. De ha a korhatárt néznénk, csak a bebe tv-t nézhetné a fiam. Ami inkább a kisebbeké.

9. 61aead8e24 (válaszként erre: 8. - 0d717b184a)
2010. okt. 28. 18:15
színházba 10-12 alatt nem sűrűn
2010. okt. 28. 17:55

12 éves kor alatt semmiképpen nem vinném egyik helyre sem

nem oda valók

7. 61aead8e24 (válaszként erre: 6. - Pocakmanci)
2010. okt. 28. 17:45
én 5 éves kor alatt nem vinnék gyereket ilyen helyekre
2010. okt. 28. 17:41

Ja, esetleg egy szabadtérin elmegy. Na meg az egy éves tök más, mert ő csak hallgatja a zenét.


Utána már mennek a gyerekek, és önálló akaratuk van. Szóval nem mind ültethető be moziba. Egyébként én egyik mesét sem élveztem, mikor beültünk a lányommal, mert nem vagyok egy mesefan, de lényeg, hogy neki bejött. (persze kissé drága mulatság)

5. 61aead8e24 (válaszként erre: 4. - Pocakmanci)
2010. okt. 28. 17:37
István a király előadáson már láttam egész kici gyereket,talán még 1 éves se volt
2010. okt. 28. 17:35

Szerintem otthon az ember ép ésszel el tudja dönteni, hogy a gyerek mennyire érett a mozira. Mi már addigra itthon házimoziztunk, sötéttel, pattogatott kukoricával, mindennel. A gyerek a neki való filmet megnézte, ami meg nem érdekelte, az elől felállt.

A másik gyerekem - mint mondtam - semmit nem néz tovább 10 percnél, így nem igazán kell áramszámlát fizetni miatta. :)


Színházba még nem vinném, hacsak nem olyan bábszínházról van szó, amit direkt ilyen 5 éveseknek ajánlanak.


Ill. elvileg van olyan gyerekszínház, ami direkt ilyen piciknek való.

2010. okt. 28. 17:22

[link]

itt egy másik eset

2010. okt. 28. 17:22

12 éves kor felett ajánlják az összes "mesét", Shrek és társait.


3,5 évesen vittem először, akkor egyszer felállt, mert kényelmetlen volt neki az autósülés magasító, amit oda tettek, és most 5 évesen vittem másodszorra, amikor szintén csak ez volt a problémája. előre megbeszéltük, hogy nem lehet beszélni közben és teljesen jól elvolt, élvezte a mesét, és azóta is menni akar.


tehát gyereke válogatja! ha otthon végig tud ülni egy mesét, akkor igen, de ha 10-15 perc után feláll, akkor nem. (a második gyerekemet szerintem nem fogom tudni egy darabig moziba vinni, mert szinte soha nem néz mesét, pedig már 3 éves)

2010. okt. 28. 17:20
Volt szerencsém már látni moziban,színházban 2-3 éves gyerekeket,akiket a szülők elcibáltak nem nekik való előadásra,nem értették az előadást,nem is nekik való volt,ezért végig kiabálták az egészet,csörögtek,a szülők meg semmit se tettek,mi nézők,meg már a fejünket fogtuk,nem értettük,hogy lehet ennyire naiv egy szülő,hogy 2 év körüli gyereket visz egy zenés darabra,vagy a másik esetben egy 7 éves kortól ajánlott mesére.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook