Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik szoktak aukciós oldalakon eladni fórum

Akik szoktak aukciós oldalakon eladni (beszélgetős fórum)

1 2
33. -magnólia- (válaszként erre: 32. - Salabakter)
2010. okt. 28. 19:58
Na ez egy jó ötlet! A pamut rugik a térdeiknél bolyhosak, volt, hogy lecsipkedtem a szöszöket és egyből olyanok voltak, mint az újak!
32. salabakter (válaszként erre: 31. - -magnólia-)
2010. okt. 28. 19:47
Az lehet,de van boholytalanító,ragyogóan felújítja a ruhákat!Mindjárt másképp néznek ki.
31. -magnólia- (válaszként erre: 29. - Salabakter)
2010. okt. 28. 19:20
Ezzel nem értek egyet. Hiszen rengeteg ember van, aki használt ruhát ad a gyerekére. Én nem dobtam ki a rucikat, mert kedves emlék és sajnálnám, de a következő gyerekemre már nem adnám rá, hanem veszek majd újakat. Egyébként azt gondolom, hogy aki használtat vesz, az nyilván tisztában van vele, hogy bolyhos. Legalábbis a pamut rugik 1 (!) nap alatt bolyhosak lettek, ahogy a fiam álmában mászott az ágyában. Szóval egyébként jó állapotban vannak, mert nem szakadt, nem foltos vagy ilyesmi, csak nem új. Amit megtartok az szerintem csak az a néhány rugi, amit első pár hetében hordott és a legkevésbé se kopottak lévén, akkor még csak feküdt egy helyben a fiam... Tehát amik vannak nálam nem ilyen kopott, agyonmosott rucikként kell elképzelni, végülis mindegyik újonnan lett véve és vigyáztam rájuk. Olyan kopott ruhákban is lehet látni gyerekeket, nehogy már akkor ezek ne kelljenek senkinek! :)
30. salabakter (válaszként erre: 25. - -magnólia-)
2010. okt. 28. 19:12
Igen,a Vaterán árult cuccok minősége meg sem közelíti a Teszvesz színvonalát!!!!
29. salabakter (válaszként erre: 24. - -magnólia-)
2010. okt. 28. 19:09
Csak arra nem lesz vevőd!Ott is a szebbek,és a jobb állapotúak kellenek ám.Arra figyelj,hogy a legapróbb hibát is lefényképezd,ne kapjanak zsákbamacskát.Ha nem írod oda,hogy bolyhos,akkor mínuszt is kaphatsz,és akkor nem fognak tőled vásárolni.
28. salabakter (válaszként erre: 17. - Csorocsaj)
2010. okt. 28. 19:04
Használd egészséggel.És a világért sem akarok általánosítani!!
27. -magnólia- (válaszként erre: 26. - Bf5264a5b9)
2010. okt. 28. 18:01
Ez jó, de nekem nincs konyhai mérlegem. :) Speckó digitális mérlegem viszont van, tized pontossággal mér, lehet az is jó. Úgy legalábbis biztos mérné, hogy ráállnék a csomaggal, meg a nélkül, legalábbis a kisfiamat is így mérem. :)
26. bf5264a5b9 (válaszként erre: 13. - -magnólia-)
2010. okt. 28. 17:52
Én konyhai mérlegen lemérem a cuccokat, hozzáadok valamennyit a csomagolás miatt (pár grammot), ha határon van, akkor a magasabb árat adom meg az adatlapon (legfeljebb ha kevesebbért elmegy, akkor visszautalom).
25. -magnólia- (válaszként erre: 18. - 6c5f346e46)
2010. okt. 28. 17:41

Igen, sógornőm is adtak el, szakadt, koszos szőnyeget, teljesen meglepődtek, hogy valakinek kellett és még mondták is, hogy milyen jó állapotú... :D

Ami a plüssöket illeti én is láttam, hogy rengeteg van, ennél is azért gondoltam szettre, hátha könnyebben elmegy (persze csak ha jó áron van). Egyébként nagyon jó nállapotúak, mert csak álltak egy helyben, szóval nem játszott velük senki.

Amin múltkor fennakadtam, hogy valaki rakott fel olyan plüssöket használtan (!!), ami újonnan bármelyik áruházban olcsóbb, mint ahogy árulták a vaterán...

24. -magnólia- (válaszként erre: 22. - 6c5f346e46)
2010. okt. 28. 17:38
Azért is gondoltam szettben, mert szerintem nincs értelme felrakni teszem azt egy body-t, amikor úgyis rájön a szállítási költség, nem éri meg. Ami szép, azt úgyis megtartom, ami kibolyhosodott, attól megválnék.
23. 6c5f346e46 (válaszként erre: 19. - D3bb59819c)
2010. okt. 28. 17:31

komoly?

én adtam fel egy tényleg nagy és nehéz csomagot,azt mondta a nőci,hogy nem kell 1500at fizetnem,és elment 990 ből..rendes volt,mert ő szólt,hogy elmegy kevesebbért is...

22. 6c5f346e46 (válaszként erre: 20. - -magnólia-)
2010. okt. 28. 17:29

ezt neked kell eldönteni,hogy hogy szeretnéd..

ami nem olyn nagyon szép esetleg,azt szettben,és amit ugy gondolsz,azt darabra..ha nem megy el,akkor csinálj belőle szettet..


a vatera arra is ad számlát,amit el sem adtál.:(

nem sok,de mégis fizetsz utána...

2010. okt. 28. 17:22
Ja és köszönöm mindenkinek a válaszokat csak közben főzök és rohanásban vagyok... :)
2010. okt. 28. 17:21
Gyerekruhában is tudtok segíteni? Arra gondoltam a kinőtt rucikat is érdemeseebb lenne szettben. Mármint ugyanazokat a méretűeket egy csomagban. Vagy tegyek fel mindent külön-külön?
2010. okt. 28. 17:08
Én jártam úgy, hogy pelenkát adtam fel, és a kedves postás hölgy belekötött, hogy kidudorodik a doboz oldala, és 990 helyett 1500 Ft-ért kellett feladnom.. :((
18. 6c5f346e46 (válaszként erre: 1. - -magnólia-)
2010. okt. 28. 17:07

szia..


én vaterázom,sok mindent elsikerűlt már adnin nekem is,amiről ugy gondoltam,hogy már nem kell,de másnak ugy tünik,pont erre van szüksége..:)

csomagolni vagy dobozba szoktam vagy ilyen hagyományos csomagoló papirba,olyan minta rajzlap,csak arra azért kell vigyázni,mert állitlóag nem nagyon ragad rá a bélyeg..és akkor megportózzáka vevő költségére,amit ha olyat sikerűl kifognod,akkor csúnyán leverr rajtad..

de eladtam egy gyerek ülést,azt viszont fóliába tettem,nem szabja meg a posta,hogy mibe csomagolsz,csak legyen kúlturált és tiszta..és ha lehet,akkor ne essen ki belőle az áru...

a posta költséget mindig ajánlva szabd meg,15 kilóig 990ft max,ha kissebb a csomid,vagy könnyeb,akkor elmegy levélként,ez a súlytól függ,hogy hány forint lesz,lehet hogy csak 300ft,most mondtam egy számot..

20kgig elmegy nem standard postai csomagként 1500ftért...

de ezt lemérik,és megmondják mennyi,vagy meg tudod nézni a postai díjszabásokat a posta honlapján is,ott van kalkulátor is..

csak ajánlva adj fel mindent,ha rám hallgatsz,mert nekem elkutyulták a csomimat,ugyhogy fizethettem vissza a vételárat és még az áru is ugrott...:((

plüsöket én is raktam fel.egyben és külön is,leginkább senkit sem érdekeltek,de van fent millió,miért pont az enyémet vették volna meg?..:)

dobozt gyakorlatilag kérhetsz boltból is akár vagy ha van otthon..én a kis árut zacskóba és csomi papirba teszem,a nagyobban dobozba...

ha van még kérdés,kérdezz..:)


bocsi,hosszú voltam..

17. csorocsaj (válaszként erre: 15. - Salabakter)
2010. okt. 28. 17:04
fini kávét föz a fözöd nem gyözöm dicsérni
16. csorocsaj (válaszként erre: 15. - Salabakter)
2010. okt. 28. 17:03
tudom de a leg töbje azért normális vagy ís akivel én cserélgettem
15. salabakter (válaszként erre: 2. - Csorocsaj)
2010. okt. 28. 17:00
Klárikám,ott is vannak szemtelen kéregetők,akik abból élnek,hogy sírnak rínak munka helyett.Ilyen volt Andika,egy 3 gyerekes anyuka is,aki végül már nagyon elszemtelenett:)
2010. okt. 28. 16:55
Interneten megkeresed a postai díjszabást!!Ott van pontról pontra minden.Belföldre,külföldre!
13. -magnólia- (válaszként erre: 10. - Salabakter)
2010. okt. 28. 16:51
De ha levélként is súlyra megy, akkor hogy tudom előre, hogy mennyibe fog kerülni? Vagy ott is kilóra megy, szóval előre ki tudom számolni?
12. bf5264a5b9 (válaszként erre: 7. - -magnólia-)
2010. okt. 28. 16:49
Igazából 990 vagy 1290. A méretétől és alakjától is függ, hogy standard, vagy nem standard postai csomagként viszik-e el. Ez 2-20 kilóig mindenre igaz. Hiába könnyű, ha nagyon nagy, akkor nem tudod standard csomagként feladni sajnos.
11. -magnólia- (válaszként erre: 9. - Csorocsaj)
2010. okt. 28. 16:49
Megnéztem, de engem a csere nem érdekel. Amire nincs szükségem, azoktól szeretnék megválni. Ha kell valami, azt meg inkább megveszem üzletben.
10. salabakter (válaszként erre: 1. - -magnólia-)
2010. okt. 28. 16:49
Hú,sok kérdés egyszerre:)Bármibe csomagolhatsz,bármilyen dobozba.De plüssöket is jobban teszed mondjuk 10-15 db-ot egyszerre.De a postaköltség nem egységesen990ft,hanem 2 kg-ig levélként is feladhatod,az a lényeg,hogy 60x40cm -es csomag legyen max.Levélként is súlyra megy,kezdve 170-től,attól függően,hogy elsőbbségi,ajánlott,ezek pluszban.Mert ki hogy kéri.
2010. okt. 28. 16:47
azért nézzétek meg az ad6 oldalát ís
2010. okt. 28. 16:46
lehet meg logott a lány
7. -magnólia- (válaszként erre: 5. - Christineee)
2010. okt. 28. 16:46
A post aoldalán néztem, hogy a pár kilós dolgok mind 990-be kerültek. A több 10 kilósat már nem néztem, mert nem érint.
6. v.csilla (válaszként erre: 1. - -magnólia-)
2010. okt. 28. 16:46

Szia!

Én teszveszen szoktam eladni a számunkra fölöslegessé vált dolgokat.

A kisebb dolgokat bélelt levélborítékban szoktam feladni, ezt a papírboltban tudod berszerezni.

a nagyobbakat pedig dobozban.

A dobot te is beszerezheted boltokból, a lényeg, hogy megfelelően zárd le és címezd meg.

Én a levelek árát a posta oldalán szoktam megnézni.

[link]


Sok sikert kívánok!

2010. okt. 28. 16:45

Ja hogy csomi:-D

lehet újságpapírba ami olyan, pl ruha vagy kisebb dolog, vagy a háztartásban megmaradt kartondobozokba, pl cipősdoboz meg társai. Súlytól függ a postai ár de nem mindig 990...

2010. okt. 28. 16:43

Erre alkalmas a Vatera vagy a teszvesz...

Van sok ilyen oldal, neked kell választanod közülük.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook