Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy készítsem el a zacsis rizst, hogy az ne legyen tapadós, hanem szépen szétváljanak a szemek, "gurulós"maradjon?:-) fórum

Hogy készítsem el a zacsis rizst, hogy az ne legyen tapadós, hanem szépen szétváljanak a szemek, "gurulós"maradjon?:-) (tudásbázis kérdés)


2014. okt. 16. 15:12
Évek óta a Lidlben kapható kék dobozost veszem,a zöld nekem is összeragadt.
10. emagdi
2010. okt. 28. 11:00

nekem a zacskós rizs még sosem tapadt össze, akárhogy is csináltam:)

(amúgy simán belerakod a vízbe, főzöd annyi percig ami rá van írva, és kész)

2010. okt. 28. 10:23
A hagyományos rízst át szoktam mosni,egész addig,míg tiszta nem lesz a víz.A keményítőtől tapad össze.Sok sikert:)
2010. okt. 28. 10:23
Egyébként és latyakos totyakos rízst kedvelem, már majd nem a rizottót! A másik az nagyon száraz nekem!
2010. okt. 28. 10:22
ha megfelelően nagy edényben teszed fel, akkor pergős marad.
2010. okt. 28. 10:21
Szia! A spar-ban vásárolt rízs nagyon szépen pereg.
2010. okt. 28. 10:18

Simán kövesd az utasításokat! Azt hiszem forrásban lévő sós vízben kell 15-20 percig főzni, majd kiönteni a tasakból!


Nekem ha marad ilyen zacsis, akkor úgy készítem mint a normál rízst! Olajon kezden kicsikét megforgatom, hogy üveges legyen, majd 2x annyi vizzel felengedem! Aztán már csak fő, kicsi lángon, majd kikapcsolok alatta! Ekkor is gurulós lesz! Természetesen ízesiteni is kell, só vegeta, bors, de sokan párolt hagymán kezdik!

2010. okt. 28. 10:18
En mindig aszerint csinalom, ahogy ra van irva. Nekem mindig pergös marad!
2010. okt. 28. 10:17
Nekem a zacskós, előfőzött rizs mindig pergős marad. Úgy csinálom, ahogy rá van írva, de a főzési idő után van, hogy még fedő alatt hagyom. Akkor sem tapadós. Vagy az U.. Ben-t vagy a tescos saját terméket szoktam főzni.
2010. okt. 28. 10:16
Önts bele egy kis olajat. :)
2010. okt. 28. 10:15
Sziasztok, hogy készítsem el a zacsis rizst hogy az ne legyen tapadós hanem szépen szétváljanak a szemek, "gurulós"maradjon?:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook