Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyon sokat fáj a hátam. Mit javasoltok? fórum

Nagyon sokat fáj a hátam. Mit javasoltok? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 28. 10:26
szerintem is nagyon jó, kifejezetten hátfájásra kifejlesztett tornagyakorlatok vannak. próbáld ki őket.
2010. okt. 28. 08:35

Nagyon kedvesek vagytok, köszi!

Esetleg tudjátok hol lehet gerinctornára DVD-t vásárolni?

2010. okt. 28. 06:33
ha van közelben ceragemágy próbáld ki,ingyenes!
10. 29de075fa0 (válaszként erre: 1. - Veraesbalu)
2010. okt. 28. 06:22
szia nekem is sokat faj a hatam, van egy ket gerincbetegsegem. a doki azt mondta tornazzak, most sokkal jobb a helyzet! latom van kicsi babad, es gondolom keves az idod, de probalj napi csak 15 percet raszanni rendszeresen es meglesz az eredmenye! kerdezd meg a dokit milyen tornat javasol. en aerobicozni,(tanclepesekkel) kezdtem otthon , a neten van egy csomo. azt hittem megbolondulok az egesz napos fajdalomtol estere mar kipurcantam, tiszta ideg voltam, de a rendszeres torna segitett valoban!!!! hordtam hatmerevitot stb. nem volt jo! de ha megmozgatod magad az segiteni fog! tudom mozogsz eleget a baba mellett, de az egyoldalu mozgas, ha mindennap atmozgatod a hatadat sokkal jobb lesz. eloszor kedkedtem , de most orulok, hogy mindennap tornazok egy kicsit, mert tudom, hogy akkor, nem jon vissza a fajdalom:)
2010. okt. 28. 01:06
Sziasztok, Nekem is rendszeresen fajt a hatam, mondjuk nekem gerincferdulesem van. A torna mellett az ulomunka sajnos eleg sokatt rontot a helyzetemen, es a fajdalom maradt. Aztan vettem MBT-t, es azota csak nagyon ritkan van panaszom.
2010. okt. 28. 00:18

Egy kis gerinctornát esténként :) Próbálj úgy emelni, hogy a hátad egyenes marad, s közben a hasad végig behúzod. Iktass be pihenőket akár félúton. Esténként meg izomlazító krém, nyújtások, fürdő. Ha kisugárzik a fájdalom a lábaidba is, akkor viszont mindenképp menj el orvoshoz!

És igaza van Mamcilinek, kérj segítséget, amikor csak tudsz!

2010. okt. 28. 00:13
A hátad lehet, hogy gyenge hátizom miatt fáj, aminek erősítésére gyógytornát javasolnák. Azért nem ártana egy kivizsgálás sem, mert sok oka lehet.
6. Szanya (válaszként erre: 4. - Veraesbalu)
2010. okt. 27. 23:29

Én azt csináltam, hogy kivettem a kocsiból a gyereket, fél kézzel összecsuktam a kocsit, és egyik kezemben a gyerek, másikban a babakocsi, úgy vittem fel.

De most már gyorsan megtanul majd járni, és nem fog kelleni a kocsi. Vagy ha mégis, akkor leállítod a kicsit a lábára, míg felviszed a babakocsit.

5. mamcili (válaszként erre: 4. - Veraesbalu)
2010. okt. 27. 23:11

Lépcsőn fel le gurítsd a kereket, vagy válts könnyebb kocsira...

esetleg bárki jár arra kérd meg határozottan, hogy segítsen :)


ha teheted és a közeledben van gyógytornász kérj ott segítséget, milyen gyakorlatokat javasol...

de van egy dvd kifejezetten gerinctorna van rajta...

2010. okt. 27. 23:04

Köszi a javaslatot.

kb. 1 hónapja hívtam házhoz egy masszört, aki 1 órán át csak a hátamat maszírozta. Jólesett, de a fájdalom nem múlt el.


Kisfiam 10hónapos 12kg. Nem kövér, egyszerúen nagy és magas. A lépcsőházunkban a liftig 12 lépcső van. Kész súlyemelés fel és lecipelni a babakocsiban lévő babámat. Nem tudom más hogyan csinálja. A lépcsőházban van közös tároló, de oda ugyanúgy 12 lépcsőn vezet az út.

2010. okt. 27. 23:00

gerinctornát


egyébként miért fájhat?

milyen terhektől?

2. Milande (válaszként erre: 1. - Veraesbalu)
2010. okt. 27. 22:56
Én egy jó csontkovácsot :D
2010. okt. 27. 22:53
Nagyon sokat fáj a hátam. Mit javasoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook