Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet rávenni valakit, hogy pszichológushoz menjen? fórum

Hogyan lehet rávenni valakit, hogy pszichológushoz menjen? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. nov. 2. 07:14

Nekem is van bolondos családtagom, több is, és nem sikerült őket rávennem, hogy elmenjenek pszichológushoz. Pedig próbáltam. :-)

Helyettük én tanulok energia pszichológiát (ÉFT - Érzelmi Felszabadítás Technika), amivel tudom magamat stresszoldani - hogy ne zavarjon a bolond viselkedésük, tudjam kezelni azt.

Meglepő módon a "bolondok" is változni kezdtek, velem szemben mindenképpen. :-)

A kineziológiának és a családállításnak hasonló hatása van, mint ennek.

Tehát, ha valakit bolondnak tartasz, kezd Te az oldódást, menj el Te szakemberhez. Mert ha egy család bármely tagja oldódik, a többi is oldódni fog.

2010. okt. 28. 23:55

Ez az én véleményen, de nem biztos, hogy egyetért más is vele.

A testvéred is hibás, hogy a gyerekek így nőnek fel. Ha nem szereti, vagy nem tudja elviselni a feleségét akkor lépnie kellene. Egy válás alkalmával megnéznék az anyát, tényleg beteg-e.

Amit a testvéred tett mélyen elítélem, könnyű a gyengébbet megütni. Nem tartom nagyra azt az embert aki megüti a másikat, a bántalmazott számára fájó és megalázó. Semmi jóra nem vezet.

Igaz írtad a feleség kezdeményezte, nem tudhatom miért,mi hozta ki belőle az indulatot. Ha valaki ennyire labilis ahogyan leírtad a bántalmazás olaj a tűzre. A testvéred lehet többre ment volna, ha odamegy hozzá átöleli és megkérdezi mi a gondja. Akármit tett a feleség, nem mentség a testvérednek sem, hogy a gyermekek előtt emeljen kezet a gyermekei anyjára. Az elején írtam, ha ekkora gondok vannak akkor, váljanak el, mert ha az anya akar valamit tenni akár magával, akár a közös gyermekekkel bármikor megteheti, hiszen napokig nem találkozik a férjével. Az, hogy a gyerekek miatt nem válik ezért nálam nem hiteles.Szép dolog, hogy kiállsz a testvéred mellett, de gondolj bele (próbálj)a másik lelkivilágába is. Neked hogy esne ha megütne a párod? Aki akar mindig talál kifogásokat miért ütötte meg a másikat, de azért vagyunk emberek, hogy megoldjuk a problémákat és nem állat módjára egynásnak esve. (bocsánat a kifejezésért), de sosem tudom felfogni két értelmes ember, hogy tud ilyet tenni. Újból ismétlem magam, de ha nem működik akkor viszont lépni kell, mert úgy jobb mindenkinek. Ezzel tényleg tönkre teszik a gyerekek életét, ebben a korban alakul ki a későbbi jellemük, és ha közösen meghallhatnának egy jó pszichiátert az talán rávilágítaná őket arra, hogy talán már most örök nyomot hagytak a gyermekeik lelkivilágában, főleg így, hogy felmerült az ideggyengeség halmozódása. :S

2010. okt. 28. 21:21
attól függetlenül meghallgatnám
2010. okt. 28. 20:59
Lehet nem nem tetszene, ami másnak, mint kívülállónak a véleménye.
2010. okt. 28. 20:27
erre nem szól senki semmit?? Kiváncsi vagyok a véleményetekre
2010. okt. 27. 22:16

a csaj anyjánál laknak.

Úgy oldódott meg most a helyzet mikor itthon volt, hogy mikor az a ... megint nekiesett, és ordibált, és hozzávágta a poharat a tesóm adott neki két nagy pofont,hogy észhez térjen. Azóta állítólag helyreállt megint. Csak az a baj hogyha bepörög ez a hülye cirkuszol az anyjával is , meg mindenkivel, és aza baj hogy a gyerekek előtt. A gyerek előtt volt a pofon is. És szerintem egy 5 évesnek nem igazán tesz jót ez az egész. Az anyja miatt ebben nőnek fel. És akkor legyenek egészséges felnőttek???

32. ef784a08d5 (válaszként erre: 29. - Nikcsike)
2010. okt. 27. 22:13
Nézd meg az interneten, beütöd a keresőbe és olvasd el mit irnak. Ha bármi kérdésed lenne irj
31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Nikcsike)
2010. okt. 27. 22:12
Végül, akkor napokra egyedül vannak a gyerekek az anyjukkal, tehát valamilyen vonzalom csak van a testvéred felől a felesége iránt, hiszen ha akarna az anya ennyi idő alatt bármit tehetne, vagy együtt lakik a családdal?
2010. okt. 27. 22:11
A pszichoasztrológia szerint is biztos valamit tanítanak egymásnak az ilyen partnerek, de nem az a megoldás hogy semmit se csinál a testvéred,neki kell tennie, valamifelé elindulni, hogy megoldja ezt a helyzetet,persze az lenne jó ha a felesége normális lenne, de ez ritkán valósul meg.
2010. okt. 27. 22:11
de mi ez a családállítás? Még sosem hallottam róla
28. ef784a08d5 (válaszként erre: 26. - Nikcsike)
2010. okt. 27. 22:08
Szerintem a testvérednek kellene állítani, hogy miért ezt a nőt "kapta" , és hogy tudná rendbehozni az életét.
2010. okt. 27. 22:07
A családállítás másik fontos része, hogyha a családtagok állítanak rá, akkor az rá is hat, még ha nem is tud róla.
26. nikcsike (válaszként erre: 20. - Titánia83)
2010. okt. 27. 22:06
A tesóm hááát elviseli. Mivel csak kéthetente jár haza hétvégére általában (munka miatt). Így azt a két napot valahogy eltűri. De azt mondja hogy erre a nőre nem hagyja a gyerekeit. Nem tud vele mit csinálni. Most mikor hazajött megvolt a balhé, a csaj egy kissé lehiggadt, aztán majd kiderül hogy mi lesz. Én nem vagyok hajlandó személy szerint beszélni vele, mert az tuti hogy kiütném a fogát, pedig nem vagyok verekedős. Mikor megkérdeztem a tesóm miért nem hagyja már ott és kezd új életet valahol, mivel még csak 30 éves, azt mondta nem hagyja a gyerekeket ezzel. NEm azt mondta hogy azért mert szereti. Szóval most mondjon valaki egy okosat
2010. okt. 27. 22:05
Ja, és létezik egy személyes állítás is, ha valaki nem akar csoportba menni, nem akarja ugymond kiteregetni önmagát idegenek előtt.
2010. okt. 27. 22:04

A testvéred is panaszkodik, Ő is úgy gondolja probléma van?

Néha az ember mond olyanokat, hogy amikor kimondja, már meg is bánja.

23. ef784a08d5 (válaszként erre: 22. - Titánia83)
2010. okt. 27. 22:04
Sajnos így van, mert a bennünk hordozott terhek általában eléggé szövevényesek szoktak lenni, ezért kell többször állítani, de már az első alkalom számottevő javulást szokott mutatni az illetőnél. Amint érzi a javulást az életében nyitottabbá válik a folytatásra is.
22. Titánia83 (válaszként erre: 21. - Ef784a08d5)
2010. okt. 27. 22:00
A családállításról is hallottam, hogy lehet egy adott ügyben többször kell állítani. Én voltam, és nekem is csak részben oldódott meg a problémám. :S
2010. okt. 27. 21:59
A kineziológus is jó, de az akkor hatékony ha többször megy.
20. Titánia83 (válaszként erre: 9. - Nikcsike)
2010. okt. 27. 21:58

A testvéred hogy bírja?

Szerintem rá biztos hallgatna!

2010. okt. 27. 21:58
talán elfogadja, mivel ez nem "bolondok" terápiája.
18. Titánia83 (válaszként erre: 17. - Ef784a08d5)
2010. okt. 27. 21:57

Amúgy a kineziológus is hatékony megoldás.

Arra nem tudnátok rávenni?

Utána is olvashat, hogy ott senki nem fogja bolondnak nézni!

2010. okt. 27. 21:56
Szerintem az emberek 99%ának van problémája, legtöbbjük igyekszik megoldani ahogy tudja.
16. Titánia83 (válaszként erre: 14. - Ef784a08d5)
2010. okt. 27. 21:56
A családállítás egy hasznos dolog, de szerintem ha a pszichológustól nem fogad el valaki segítséget, akkor lehet ezt sem fogja tolerálni. :S
15. nikcsike (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2010. okt. 27. 21:54
hidd el hogy 13 év alatt nem mutattuk neki. Én sem szóltam eddig egy szót sem. Finoman mondtuk neki hogy látjuk rajta hogy ki van merülve és esetleg segítene rajta egy szakember. El lett mondva neki hogy anyu is elment és sokat segített neki, pedig nem bolond. El lett mondva hogy ez nem jelenti azt hogy bolond. De ő azt mondta hogy lehet hogy anyu bolond , de ő nem. Mindig vannak ilyen "idegkimerültebb" időszakai és mindig durvább. A pszichológus aki az apját kezelte megmondta annakidején hogy valószinü hogy örökölte a hajlamot a "betegségre" de ha őt elkerüli akkor a gyerekeken fog kijönni. Egyébként kicsi gyerekek 5 és 2 évesek. Még nem csinált tudtommal tettleges dolgot, de most várjuk meg??? Egyébként nem tudom ki mit szólna hozzá, hogyha a sógornője ki akaná iktatni a testvérét!??
14. ef784a08d5 (válaszként erre: 6. - Nikcsike)
2010. okt. 27. 21:54
próbáljátok rábeszélni egy családállításra, biztosan segítene neki, na és a családnak is.
2010. okt. 27. 21:50
Természetesen az illető egyáltalán nem bolond, de segítség kellene neki!
2010. okt. 27. 21:49

Na erre én is kíváncsi lennék.

De mi van azzal az emberrel aki azért nem megy el, mert Ő aztán nem fogja idegen embernek elmesélni az életét és a bajait????Neki mit mondjak?

11. Titánia83 (válaszként erre: 1. - Nikcsike)
2010. okt. 27. 21:48

Ne haragudj, hogy kijavítalak, de a pszichológus az lélekbúvár, és a pszichiáter sem csak elmebeteg emberekkel foglalkozik. És ebből következik, hogy nem minden ember BOLOND, aki ilyen szakorvoshoz jár!


Amúgy meg az is kérdés, hogy mit jelent az neked, hogy az illető bolond?

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Nikcsike)
2010. okt. 27. 21:47

Végül magad is úgy kezded örökőlte a bolondságot.

Valószínű úgy is érzi, hogy annak gondolják, hiszen végig azt írod, nem normális, utálod stb. Ezt azért megérzi szerintem, és minden szpichés beteg érzékenyebb, és érzékenyebben is reagál dolgokra.

Amennyiben úgy érzitek ön vagy közveszélyes akkor beszéljetek a területileg illetékes pszichiáterrel, mit tudnátok tenni. Nem tudom mekkorák a gyerekek, esetleg a gyámüggyel is felvehetnétek a kapcsolatot. Mondom ezt úgy, hogy fogalmam sincs mi és mekkora gond van. mindig a kérfelet kell meghallgatni és valahol középen van az igazság, gondolom.

2010. okt. 27. 21:41

és akkor meddig kell még várni??? Azt mondta hogy felhívja a férjét ( aki történetesen a tesóm), amikor 50 méter magasan lesz ( ő alpinista) és majd jól felidegesíti hogy leessen. És már ki is számolta hogy mennyi árvaságit fog kapni az államtól.


Na ez betett nekem rendesen, mikor meghallottam. Normális ember nem mond ilyet. Erre ő úgy védekezett hogy csak viccelt. Mondom ez csak a csúcspont volt. De könyvet lehetne írni arról amiket már ez csinált!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook