Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kapott még vki ilyen levelet iwiw-en? fórum

Kapott még vki ilyen levelet iwiw-en? (beszélgetős fórum)


19. c1e9612cd3 (válaszként erre: 15. - 9e8664b644)
2010. okt. 28. 13:29

iwiwes regje van, itt a hoxán nem tudok róla, h fenn lenne. Vki más írt priviben, aki jártas ebben a világban, ő van itt a Hoxán is.

Amúgy, eszem ágában sincs elmenni erre a fotózásra, csak arra gondoltam, h nyilván van más, akiben nagyobb ambíció van modellkedés terén, nyilván nem csak én kaptam ilyen levelet. Amennyi rosszat hallani ilyen átverésekről, gondoltam, segítség lehet az ambíciózusabb emberkéknek, ha itt megbeszéljük a valóságtartalmát a dolognak.

18. 9e8664b644 (válaszként erre: 17. - B73e24f31f)
2010. okt. 27. 19:20
Lehet, hogy az volt az ötletadó ehhez :)
17. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - C1e9612cd3)
2010. okt. 27. 18:37
Én kaptam már többször is, de nem ilyet, az sokkal konkrétabb volt és drágább is és egy ismert ügynökség ügyintézője küldte és nem magazintól volt. Arra még elmentem volna, de erre....hmmm :S
16. mendra (válaszként erre: 1. - C1e9612cd3)
2010. okt. 27. 09:55
El ne menj!!!!!!!!!!!!!!
2010. okt. 27. 09:25

Szóval írt egy idegen, akiről annyit tudunk, hogy van egy hoxás regisztrációja. Akkor minden rendben.

A fotós megadott tel.számát össze tudtad vetni a neten megtalálttal?


"Melyik műterem? Előtte meg lehet nézni, hogy létezik-e legalább egy színvonaltalan netes cégböngészőben vagy telefonkönyvben?"

Létezik-e a műterem?


Amúgy ha engem érdekelne, azzal kezdeném, hogy megkeresném a magazint (nem olyan elérhetőségen, amit ő adott meg).

14. c1e9612cd3 (válaszként erre: 12. - 9e8664b644)
2010. okt. 27. 00:51

"Előtte meg lehet nézni, hogy létezik-e legalább egy színvonaltalan netes cégböngészőben vagy telefonkönyvben?"

Igen, megadta az oldal címét is, csak azt már én tudatosan nem másoltam ide. Google-ban rákeresve, több helyen is rátaláltam a fotós referenciáira, és több modell oldalon is regelve van.

És még megadta a tel. számát, msn címét is, csak azokat kitöröltem, mikor ide bemásoltam az üzit. Ott kérte, hogy meglegyen az egyeztetés minden dologban.

Priviben is írt nekem vki (itt, ezen az oldalon), kérte, h írjam meg a fotós nevét. Ez megtörtént, és az illető igazolta a fotós személyét.

Viszont az tény, h arról is beszéltünk, h valószínűleg a pénzszerzés is erőteljesen dolgozik a háttérben....

2010. okt. 27. 00:31
...bocs. A főszerkesztő a fotóst rúgja seggbe, a hirdető az üzletkötőt, az üzletkötő meg cégen belül továbbadja, a helyi erőviszonyoknak megfelelően, de ez már részletkérdés :)
2010. okt. 27. 00:24

Kb. összeállt egy sminkes, egy fodrász és egy fotós. Összedobnak valamit, amiért kiperkálsz 15e Ft-ot, hárman elosztják. Mivel futószalagon megy a dolog, képeket csak "kiszórják" CD-n, nulla retus, és az ügyfél minél többet akar, ezért igazán válogatni sem kell, "nekünk ez a kép nagyon tetszik", így újra kattintani sem kötelező. Kettő meg hadd örüljön - ha nem a saját csajukat vagy haverjukat teszik fel utólag. Ha van eszük, akkor "valódi" lányt, és az akció mehet később újra.


Az is lehetne, hogy tényleg a divat rovatot dobják össze. Fizet a cég a fotózásért, meg fizettetünk a modellel is, dupla pénz. Ha annyira profik, akkor nem szoktak teljesen amatőrökkel dolgozni, hacsak nem ismerőst hívnak, mert ha helyszínen kiderül, hogy nem tudja produkálni magát, akkor csak rabolja az időt. Egy igényes katalógusban is azért van kevés lány, mert

1. időben (modell sem vacakol, hajat, sminket sem kell feltétlen mindenhez újra csinálni), minőségben kifizetődő jó modellel dolgozni

2. nem kell 10 méretet odacipelni mindenből, hogy a helyszínen majd eldől melyik kire lesz jó és kinek áll jól


"Legjobb" esetben egy induló/nem rég indult low cost projectről van szó, néhány baromi tehetséges, lelkes fiatallal, akik sokszínű, "élet szagú" sorozatot szeretne készíteni.


Bár én kétlem...

...mert komolytalan

30-40 elkészült kép? Esetleg 30-40 átadott kép.

Aztán én hiányolom: főszerkesztő nincs megnevezne, az állítólagos profi kollégák referenciával szintén. Melyik műterem? Előtte meg lehet nézni, hogy létezik-e legalább egy színvonaltalan netes cégböngészőben vagy telefonkönyvben? Melyik cég ruhái?

Ha olyan komplex stábjuk van rohangászós asszisztensekkel, akkor miért nincs egy kolléga, aki egy épkézláb levelet meg tud írni?


...mert reklám fogalmazásban készült

Felkiáltójelek rengetege. Aki komoly fotós, az nem fog minden leírt mondat tartalmának úgy örülni, hogy örömében kurjongasson. És ez a zseniális szájbarágós fordulat "Hogy neked miért éri meg eljönni erre a fotózásra, ha fizetned kell érte? " Plusz a M.o.-on jól működő határidő. A magyar vásárló imádja, ha gyorsan, le ne maradjak.


...után lehet rendelni. Köszi, de akár egy mailben utánam küldhetnéd a retusált képem. Csak azt, ami megjelent, ha már ingyen dolgoztam (pontosabban fizettem).


...mennyi modell kell nekik?

Szóba sem jön, hogy esetleg bocs, de túl sokan leszünk, akkor sorry, de mégsem. Ha szoros a határidő, akkor meg nem lehet bizonytalanra adni, ugyanis pl. kötbért kell fizetni a nyomdának, seggbe rúg a névtelen főszerkesztő, őt meg az összes cég, aki hirdet. "A fotózásra előzetesen be kell jelentkezni!" hehehe Talán tudnom kellene, hogy van-a modell, akivel dolgozzak, mert nyakamon a határidő.



Aztán lehet, hogy tévedek...

2010. okt. 26. 23:42
A képelőhívás nincs az árban! Egy barátnőm kapott ajándékba kupont fotózásra. el is ment. Kifestették,megcsinálták a haját és lefotózták. Majd amikor leültek kiválogatni a képeket,mondták neki ,hogy menyibe kerülnek a fotók. Közölte a sráccal,hogy nem erről volt szó,és h ajándékba kapta a fotózást. Végül két képet kapott meg cd-n.
10. c1e9612cd3 (válaszként erre: 9. - Bared)
2010. okt. 26. 23:36
igen, pont ezért kérdezek másoktól is a dologról így fórumon. Hátha vki....
2010. okt. 26. 23:32

ne felejtsétek el, hogy bárki beregisztrálhatott más nevével... ezt az eshetőséget sem árt szem előtt tartani....

lehet, hogy valami kontár, odamégy, legombolnak 15 rugót, kapsz pár képet, ami félprofi, és ebből élnek...:-(

2010. okt. 26. 23:29
amúgy, a Modell Online-n megtaláltam a fotóst, uhogy tényleg lehet, h nem kamu a dolog....
7. c1e9612cd3 (válaszként erre: 5. - Cinci4)
2010. okt. 26. 23:27

talán én is, ha min. egy 10essel kevesebb lennék.... talán.... mert lehet akkor másképpen gondolkoznék.... ki tudja....

Azt én is gondolom, h a képeket megkapja az ember.

6. c1e9612cd3 (válaszként erre: 4. - Boléna)
2010. okt. 26. 23:26

hát, ha nem is kamu, úgy tűnik én már lemaradtam róla :) Most néztem csak rá az iwiwemre, és 23-24-re írták a fotózást....

De amúgy se voltak soha olyan ambícióim, h a divatszakmában keressem a helyem.

5. Cinci4 (válaszként erre: 3. - C1e9612cd3)
2010. okt. 26. 23:22

Gondolom, a pénz miatt, de azért elképzelhető, hogy a végén tényleg kap az ember néhány profi képet.

Hogy megjelennek-e valahol a fotók, azt nem tudom:)

Egy barátnőm egyébként ismeri a srácot, azt mondja,tényleg fotós, normális.

Ha fiatal lennék és úgy néznék ki, talán még bele is vágnék. Pár jó képet kapnék maximum:) Azt nem hiszem, hogy ha valaki odamegy, lefotózzák sminkben, stb, utána nem kap a képekből.Nem tudom.

2010. okt. 26. 23:20

szia!


én ezt hivatalos hírdetésben olvastam valahol.. h el lehet menni csinálnak portfóliót,sminkkel frizurával stb ingyen,de csak az kapja meg ingyen ténylegesen a portfóliót,akit kiválasztanak. aki nem annak pénzbe kerül


szóval nem kamu,nekem úgy tűnt

3. c1e9612cd3 (válaszként erre: 2. - Cinci4)
2010. okt. 26. 23:17

nekem sem áll szándékomban válaszolni, csak kíváncsi vagyok, h vajon mennyi az igazságtartalma a dolognak :)

vagy, h a poénz miatt nyomják-e.....

2. Cinci4 (válaszként erre: 1. - C1e9612cd3)
2010. okt. 26. 23:13

Szia!


Az unokahúgom kapott kb. egy hónapja, én pedig a napokban. Elég viccesnek találtam, mert nem vagyok éppen egy hm... modellalkat:)

Nem válaszoltam rá, szerintem az unokatesóm sem.

2010. okt. 26. 23:11

"Szia!


Ne haragudj, hogy zavarlak!


XY vagyok fotós, a .... c. magazintól.


Azért írok Neked, mert október 23-24-én divatfotózást szervezek a magazinnak Budapesten.

A magazin főszerkesztőjével közösen válogattunk lányokat a fotózáshoz, és mivel a képeid alapján felkeltetted az érdeklődésünk, szeretnénk meghívni egy profi fotózásra!

Természetesen te döntöd el, hogy melyik napon (szombat vagy vasárnap) jössz, nem kell mindkét napon részt venned a fotózáson, csak az egyiken.

A fotózás Budapesten lesz műteremben!


A fotózáson résztvevő lányok közül a magazin kiválaszt 1 lányt a címlaphoz, illetve egy lányt a belső divatanyaghoz.

A fotózáson kizárólag fashion (divat) jellegű képek fognak készülni, profi stáb segítségével (profi fotós, fodrász, sminkes, asszisztensek). Semmilyen erotikus kategóriában nem fogunk fotózni!

Az elkészült képeket minden résztvevő azonnal a fotózás után cd-n megkapja, egy-egy lányról 30-40 kép készül!


A fotózásról tudni kell, hogy nem ingyenes, viszont az a 2 lány, akit a főszerkesztő kiválaszt, visszakapják a fotózás teljes díját.

A fotózás 15e Ft-ba kerül minden résztvevőknek, amelyben benne van a profi fodrász és sminkes, a komplex asszisztencia, a fotózás és az elkészült képek cd-n!


Hogy neked miért éri meg eljönni erre a fotózásra, ha fizetned kell érte?

Nagyon egyszerű a válasz, komplex profi stábot kapsz a fotózáshoz, profi fotós készíti a képeid, és mindezt 15e Ft-ért kapod meg, míg Pesten 80-100 ezer forint alatt ilyen képeket garantáltan nem készítenek Rólad, és amennyiben kiválasztanak, akkor ingyenes volt számodra a fotózás!


A retus és képelőhívás nincs az árban, az utólag kérhető.


A fotózásra előzetesen be kell jelentkezni!


Referencia fotók megtekinthetők itt -en a „Portfólió” és a „Balatoni divat” c. mappában. Ilyen stílusú képeket szeretnénk készíteni, természetesen maximális kreatívitással.


Amennyiben érdekel a fotózás, szeretnéd kipróbálni magad profi fotókon, és szeretnél magadról meseszép képeket, akkor mindenképpen el kell jönnöd!


A további részletekért érdeklődni lehet XYnál telefonon, és msnen, vagy akár itt -en is!


Az idő szűkössége miatt, amennyiben érdekelnek további részletek, kérlek küldd el a számod itt -en, és felhívlak a pontos infók miatt!


Várjuk mielőbbi válaszod!"



Bemásoltam a levelet, de kipontoztam, vagy XY-t helyettesítettem be a személyes adatok helyére. Nos? Vki tud erről vmit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook