Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Minden nap elkezdem a diétát, de este feladom :( fórum

Minden nap elkezdem a diétát, de este feladom :( (beszélgetős fórum)


2009. márc. 19. 05:48
Térj át a Norbis étrendre. Az 1-es kódú kajákat este is lehet büntetlenül enni. Na persze az adag mennyisége is számít!
2009. jan. 12. 10:40
ezt én is így szoktam megélni, ezért nem is diétázom.
15. Donyta
2007. szept. 4. 09:31

Minera!


Csak pár napig tart amig szenvedést okoz ez az átállás. Ezt kell kibirni. Viszont az egésznapos étkezés nem hiszem, hogy szétosztva kevés lenne! Egy jó étvágyú ember is megelégszik vele szerintem, persze ha van kitartása! Háétvégén lehet kicsit engedni belőle, de akkor sem kenyérrel és tésztával. Vannak potló étkezéseim amivel ki lehet küszöbölni bárminek a hiányát.

Nem csak egy fél kifli a reggeli, van ott többminden, azt mind meglehet enni! Akinek viszont elég csak a fél kifli feltéttel, vagy csak a müzli-joghurt, az csak jobb.

2007. szept. 4. 09:25

Donyta!


Azt megnézem, hogy egy 100 kilós nagyzabás ezt a fél kiflit betartja!


De hajrá!! Próbálkozni lehet! ELÉG CSAK FELE ANNYIT ENNI AZ ELSŐ HETEKBEN, MINT AMENNYIT BETÖMNEK EGY NAP!!!


Nem hiszem, hogy fél kifli elég egy nagy testbe!

13. Donyta
2007. szept. 4. 09:20

Egy kipróbált, napi fél kiló fogyást eredményező diétám van. Mozgás fontos!Napi minimum fél egy óra folyamatos mozgás, amig nem érezzük, hogy forrósodik a használt izomrész! Izzadjunk kicsit. A mozgás után nem szabad azonnal inni! Fél órát minimum várni kell!


Reggeli: 1 kispoharas,(danone) gyümölcsjoghurt, 3 ek. gyümölcsösmüzli.Fél szelet rozskenyér, éppen megkenve zsirszegény vajjal, rá egy szelet sovány sonka-párizsi vagy szeletelt virsli. Paradicsom amennyit szeretnél.(kávé 1dl sovány tejjel, vagy édesítőszeres tea!!!)Víz, 2dl!!!


TÍZÓRAI: fél kifli kettévágva, külön, rajta fél-fél szelet sonka vagy párizsi. alma, paradicsom amennyi tetszik. Víz!!!


EBÉD: 1 Kész üveges sárgahüvelyű bab fél levét leöntve. 1 kispoharas natur joghurt, 1 gerezd fokhagyma,izesíteni kedvünk szerint. Többszörre is elég! Ebbe kockára vágott(szeletelt, 20dkg.) sonka, vagy párizsi, vagy virsli. (helyettesíthető néha egy főtt vagy tükörtojással) Összekeverjük, és annyit eszünk (kenyér nélkül) amennyi jól esik. Minimum 2x-re elég legyen!Víz! 2-5dl!!


UZSONNA: A fél kifli másik fele, fél-fél szelet sonka vagy párizsi. Paradicsom, alma, ananász, kiwi. (ebből csak két fajtát egy étkezéshez!)Víz!


VACSORA: Az ebéd másik fele, tea cukor nélkül, édesítőszerrel, 2-3 dl.!!!


Többféle varriációm van, nem lehet megunni és finomakat is lehet enni, de ez a legjobb (gyorsabb) a fogyáshoz!

Felvágottak helyett lehet használni, párolt csirkemellet,Egy nap max délben fél, este fél.

Sajtot, zsírszegényet, Max napi 10 dkg-ot.

Hétvégén lehet kicsit bünözni, csirkehúsleves sok zöldséggel, max. 1 ek. tészta. Sültcsirkecomb-mell, max. egy comb ketté osztva, vagy fél mell.Hozzá csak párolt vagy főtt zöldség a levesből.

Vacsorára, ehetjük ugyan azt mint reggel! Mást nem.


KELLEMES, ÉS SIKERES FOGYÁST KÍVÁNOK!!!

2007. szept. 4. 09:16

Sziasztok!


Nem értem mit nyavajogtok állandóan, hogy nem tudtok fogyni. Közbe meg talán egy nagy adad chips vagy szedvics van a kezetekben most is.


NEM KELLENE annnyit zabálni!!!! ENNYI A TITKA!!

Ha egy nap felírnátok, hogy mit tömtök magatokba, kiszámolnátok a kalóriát, meglátnátok, hogy mitől híztok.


Nem a kenyértől reggelire!! Hanem a 3-4 szelet kenyértől reggeli. Mert ha 1 is elég lenne, nem lenne gond!!


NEM SÍRJATOK! NE ZABÁLJATOK ANNYIT!!!

11. Donyta
2007. szept. 4. 07:46
A szervezet "tárol" ha nem kapja meg az addig megszokott étkezést. Ezért stagnál egy ideig a fogyás, de a szervezetet egy idő után becsaphatjuk és jóra birjuk. Ha egy hét után elkezdjük érezni, mintha ment volna le valami, de még nincs semmi látszata, akkor már beindult a fogyás. Az első hét a kemény, aztán hozzászokik apocak, hogy nem kap többet, és nem is igényli. Vannak idők amikor nagyon kívánunkegyes ételeket, ez azért van, mert valamilyen vitamin hiányzik. Ezért okosan kell megválasztani a diétát. Éhezni nem kell és nem is szabad! Édesség is bemehet, de nem mint süti csoki, cukor-ka. Saját pontdiétával, napi fél kilótól tudok megszabadulni, ha valóban elhatároztam magam. De akkor nincs kiruccanás, ezt kell használni.. Teljes napi 5x-ri étkezés, nem koplalós. Zsírszegény, szénhidrátszegény, cukrosoknak is megfelelő! Nem undorító, és mindig jóllakott leszel.Sok rost, folyadék, és fehérjebevitellel.
10. iriszb
2007. szept. 3. 20:57

Nem adom fel...akkor is kitartok...ezt eldöntöttem...(lelkileg is)....

-kihívások meg mindég is voltak az életemben és muszály volt megoldanom...(jó és rosz értelemben is)..

a gyerekeim meg csak poénkodnak velem :)))

9. 175c71a378 (válaszként erre: 7. - Ancsika000)
2007. aug. 10. 20:08

Biztos érzed, hogy kicsit kényelmesebb a gatya.

Érdekes aki 50-60 kg azon 1-2-5kg is nagyon hamar meglátszik, de aki súlyosabb mint én pl. azt -20 kgnal kérdezik meg: Te nem fogytál egy kicsit??? :)

8. rosewood (válaszként erre: 4. - Ac1096844d)
2007. aug. 10. 19:17
Nagyon. tényleg.
2007. aug. 10. 19:13
Mért van az, hogy nem látom magamon, hogy fogytam volna????
2007. aug. 10. 18:13
Az Atkins a husfogyasztasra epul. Ha valaki szeretin a hust, az egyen azt vacsorara, es az elszorakoztatja a gyomrot egy darabig, nem lesz ehsegerzet, ez is egy megoldas.
2007. aug. 10. 18:13
Én is a vizet tudom ajánlani, esetleg egy-két marék bulátát, abban is nagyon minimális a kalória. Most fedeztem fel a szűzteás kekszet, nagyon finom, ráadásul szinte semmi kalória nincs benne. Jó ötlet még a sárgarépa, vagy a karalábé, már egy párszor megmentettek engem is:))
2007. aug. 10. 18:11

"George kényszeres nagyevő, és ezzel ő is tisztában van. Különösen akkor tudatosul a probléma, amikor reggelenként a mérlegre áll a fürdőszobában. Bár állandóan diétázik – saját bevallása szerint legalábbis –, mégsem képes egy-két kilónál többet leadni.

George egy átlagos napja a következőképpen zajlik: amit a mérlegre állva lát – hogy semmit sem fogyott, sőt gyarapodott is egy kicsit –, az nagyon fölzaklatja. A műszer minden kétséget kizáróan arra emlékezteti, hogy már megint túl sokat eszik. „Rendben – mondja magában –, komolyan kell vennem a diétázást. Ma semmi csalás!” George frusztrált, ám határozott. Mint egy rögbijátékos, aki kész az ellenfélre rontani a meccs elején, föl van töltődve érzelmileg, és készen áll megverekedni az ellenséggel, a kalóriafelesleggel.

Eltökélte, hogy fogyni fog, tehát keveset reggelizik, vagy talán ki is hagyja. Mikor a munkatársai sütivel kínálják, ő elhárítja, és a kávéjára szorítkozik – roppant büszke magára. Azután a barátai invitálják: tartson velük az ebédlőbe, ám George újra nemet mond, és elfogyasztja alacsony kalóriatartalmú ebédjét, amit a felesége csomagolt.

Úgy délután tájban azonban az érzelmek és a kora reggeli eltökéltség megfakulnak. Ráadásul a szűkös reggeli és ebéd után ugyancsak korog a gyomra. Most mintha a mandulás csokiszeletek (George kedvencéről van szó) odakinn az automatában mind kérlelni kezdenék: „Itt vagyunk, George, csak rád várunk! Egyél meg, ó, fogyassz el minket!”

„Farkaséhes vagyok – állapítja meg George magában –, és különben is, ma jól viseltem magam. Közel se ettem annyit ebédre, mint máskor. Egy kis csokiszelet igazán nem árthat. Amellett van benne mandula is, ami tápláló.” Még néhány percet eltölt a döntése megindoklásával, majd az automata felé veszi az irányt.

Aznap este George bőséges és egészséges vacsorát tálal magának, majd leparkol a tévé előtt. Az éjjeli hírműsor után, amikor a család már alszik, újra éhség kezdi gyötörni. „Kíváncsi vagyok, milyen rágcsálnivalót találok a konyhában” – morfondírozik. A reggeli érzelmek és elszántság már mind az enyészeté, miközben valami ízletes maradék után kotorászik a hűtőben. A székére huppan az étkezőasztalnál, sült csirkével az egyik kezében, egy zacskó burgonyaszirommal a másikban, és az órájára mered: „Csoda, hogy így megéheztem? Már négy óra eltelt vacsora óta!”

Amikor az érzelmek irányítanak

Mint az manapság oly sok emberről elmondható, George-ot az érzései vezetik. Amikor reggel a mérleg mutatójára mered, az érzelmileg felkurblizza a diétázásra. Hiszen a műszer éppen akkor emlékezteti rá, mennyire túlsúlyos. Eszébe jutnak a kihízott ruhái. Gyors kalkulációt végez magában, mennyivel is áll az „ideális” súly fölött. Gondolataiban felvillan a hét folyamán Hankkel vívandó teniszmérkőzés képe, és hogy majd egy elefánt bőrében érezheti magát, miközben jobbra-balra dübörög a pályán.

A napnak ebben a szakában, reggel George valószínűleg akkor se enne meg egyetlen fánkot sem, ha pisztolycsövet nyomnál a fejéhez. Azonban nem marad sokáig ezen az érzelmi szinten. Nemcsak ő, senki sem. A következő néhány óra folyamán a felindultság és eltökéltség érzelmei elhalványulnak. Miközben nekiáll szokványos napi teendőinek, érzelmei is az átlagos mintát követik. Azután pedig a falánkság szenvedélyével járó szokások ismét a felszínre törnek, és felülkerekednek az akaratán. Mire a nap véget ér, érzelmei az „Egy harapást sem” színezetűről a „Kissé lazíthatok, megérdemlem”-re váltottak.

George története az egyik fő problémát illusztrálja, amellyel akkor kerülünk szembe, ha az érzelmeink vezetnek, azok ugyanis a körülményektől függően állandóan hullámzanak. Hiszen érzelmeink természetes módon a tapasztalatainkra reagálnak. Ha pedig a reakcióinkat az határozza meg, ahogyan érzünk, akkor a viselkedésmódunk is a következetesség hiányát mutatja majd. Amit helyesnek ismerünk el – és minden jó szándékunk, amellyel igyekszünk az egyenes és keskeny ösvényen járni –, a pillanatnyi indulatok kényén-kedvén múlik."


Részlet Lester Sumrall: Kitörés a függőségekből c. művéből.

Nagyon tanulságos, és nagyon igaz.

2007. aug. 10. 18:09
Én is igy voltam vele! De most mióta elkezdtem ujra az Atkinst, valahogy ezek a zabálási rohamok nem jönnek elő! Ha meg ugy érzem, hogy ennék valamit /nem éhség/ akkor gyorsan leguritok egy pohár vizet.
2. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 1. - Fogyeszka)
2007. aug. 10. 18:04
Ez nalam is elo szokott fordulni. Ha szereted a paradicsomlevest vagy gazpachot, akkor csinalj magadnak azt, es azt idd, amikor radtor az ehseg. Megtolti a gyomrot, a kaloriatartalma pedig minimalis.
2007. aug. 10. 18:00

Segitsetek!


Tanácsokat várok, hogy összeszedjem magam...

Este mindig feladom és megfogadom, hogy holnaptól betartom a diétát, de nem birom ki zabálás nélkül :(


Öntsetek belém akaraterőt!!!


Semmi erőm nincs :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook