Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hanyag orvosok Magyarországon fórum

Hanyag orvosok Magyarországon (beszélgetős fórum)


1 2 3
84. melodie (válaszként erre: 81. - Anyuci91)
2011. ápr. 29. 18:53

A médiában valóságos "bosszúhadjárat" zajlik az orvosok ellen,egyszerű,(iskolázatlan?) állampolgárokat uszítanak rájuk,akik vicsorogva ismételgetik,hogy a külföldre távozó orvosok fizessék vissza a képzésükre költött 10 millió (!?)forintot.Most meglepő dolgot írok le:rendben van,az alábbi feltételek teljesülése esetén.

-szíveskedjenek az Egyetemek tételesen,számlákkal igazolva bizonyítani és felsorolni,vajon mi került ennyibe a 6 éves orvosi egyetemi képzés alatt. Értsd:fizetni kellett a tankönyvekért,a szállásért,az étkezésért,nem beszélve arról,hogy a magas tandíj miatt sokan "diákhitel" felvételére kényszerültek.Vettem a fáradságot és számoltam:osztottam,szoroztam,összeadtam,hogy pl. egy vidéki orvosi egyetemen klinikánként havonta mennyit próbálnak "ráverni" a hallgatókra. Megállapítottam,hogy egyetlen tanterem takarítására havi 2000000 Ft-ot számolnak?Mert így "jön ki" a képzés költsége.Ebben az esetben azonnal otthagyom az állásomat és takarítok havi 2 milláért.Nevetséges!Az oktatók havonta igen magas illetményben részesültek,esetleg ezt próbálják megfizettetni az orvosokkal?

-Londonban egyetlen hétvégi ügyelettel 1,5 millió forintnak megfelelő angol fontot lehet keresni,tessék számolgatni,meddig tartana kifizetni az itthoni "képzést"

-ha az orvosokkal megfizettetik a képzés költségeit,fizesse ki a Németországban dolgozó lakatos szakmunkás is a szakmunkásképzőben,a tanműhelyben ráköltött százezreket!

-emellett elő lehet húzni a nővérkéket,a biológusokat,fizikusokat stb... soroljam még?

-esetleg nem vonatkoznak mindenkire a "játékszabályok",csak az orvosokat érinti a diszkrimináció?

Az a véleményem,hogy mindenki próbálja megbecsülni az ezidáig itthon maradó orvosokat,akik folyamatosan helyettesítik a távozókat is.

A tévében nyilván csak a negatív eseteket "szellőztetik meg",az,hogy naponta hány páciens távozik gyógyultan és elégedetten,már nem érdekli a rosszindulatú hozzászólókat.

További szép napot!

83. 625b4da9ec (válaszként erre: 82. - Anyuci91)
2011. ápr. 13. 18:13

Ha egy kicsi rálátásod lenne ebben az ügyben a VALÓSÁGRA, akkor nem írnál ekkora blődséget!


Az orvosi kamara semmitől sem véd meg senkit!!

2011. márc. 28. 10:16

Hibájukért, v. gondatlanságukért nem is vonják őket felelősségre, mert az orvosi kamara megvédi mindenképpen az érdeküket ez tartom igazságtalannak.

Üdv.Ágnes

2011. márc. 28. 10:15

Egyre többen halljuk a tévében a hanyag orvosok miatt sokan meghaltak valamilyen betegségben itt volt a mandulaműtét már hatan életüket vesztették,

mert nem igazi szakembereket alkalmaznak, hanem néha úgy érzi az ember kontárokat, akik alig értenek hozzá. Nem csoda, ha páciensek féltik az életüket bármi egészségügyi gondjuk, van, ami kórházi kezelést, v. műtétet igényel, akkor ezerszer meggondolja az ember, hogy bemenjen, v. se. A jobbik része elmegy inkább külföldre a kedvezőtlen feltételek végett és nekünk lakosoknak kell megsínylenünk az egészet. Én bennünk már igazán nem bizom. Szinte félek tőlük.

Senki se haragudjon nekem ez a véleményem. Üdv.Ágnes

2011. febr. 6. 21:10

László Kórház

dr Máthé


elfelejtette, hogy hasnyálmirigygyulladásra és tüdőgyulladásra illene antibiotikumot adni.


napokig elfelejtette

79. Rosa (válaszként erre: 78. - 625b4da9ec)
2011. febr. 6. 21:07

Abban,hogy nem küldte egy azonnali érfestésre!!

Egyáltalán egy érszűkületet hogy lehet összekeverni egy csonthártya gyulladással????

..én meg ezt nem értem...


Egyébként nem 4 nap alatt halt meg...vasárnap este eszméletét vesztette,mert elindult egy vérrög az agyában,többször műtötték,mély altatásban még egy hétig élt...és a kisfia második születésnapján meghalt:((


Nem azt mondom,hogy mindenben az a sebész orvos a hibás,mert lehet hogy előbb indult nála ez a folyamat,de ha akkor elküldi azonnal egy vizsgálatra,akkor még mindig élne!!!!

78. 625b4da9ec (válaszként erre: 77. - Rosa)
2011. febr. 6. 18:38

Egyetértek, a nemtörődömség valóban nem megbocsátható!


Minden tiszteletem és részvétem, de még mindig nem értem, miben hibázott az orvos?

Szerdától vasárnapig az 4 nap, ennyi idő alatt nem kellene meghalni senkinek.


Nem értem továbbra sem.....

77. Rosa (válaszként erre: 76. - 625b4da9ec)
2011. febr. 6. 18:26

Zsazsuci rosszul fogalmazott:"nem törődött vele"

Nem nem törődött vele,hanem hitt az orvosnak,aki azt mondta:valószinűleg csonthártya gyulladás és irt neki antibiotikumot....és beutalót az érsebészetre,ahova 1,5 hónap múlva kapott időpontot!

Ez volt szerdán...vasárnap került az ügyeletre,mert rosszul volt,estére eszméletlen az idegsebészeten...többszöri műtét után sem tudták megmenteni:((((((

Ott azt kérdezte a kezelőorvos:"szerdán látta sebész és ilyen állapotban van?????"

Ebben minden benne volt....


Ne érts félre:minden tiszteletem az orvosoké!...a lelkiismeretes orvosoké!..

De igenis azt mondom:

A NEMTÖRŐDÖMSÉG NEM MEGBOCSÁJTHATÓ!!!

Csak egy azonnali érfestő vizsgálatra kellett volna küldenie!!És nem halt volna meg 35 évesen!

76. 625b4da9ec (válaszként erre: 75. - Rosa)
2011. febr. 6. 18:07

"Egy láb új feketedéssel kezdődött az egész,nem nagyon törődött vele majd orvoshoz fordult érszűkület gyanuval."


"A NEMTÖRŐDÖMSÉG NEM MEGBOCSÁJTHATÓ!!!!!!! "


Most akkor ki volt a nemtörődöm?

Vagy két külön történetről van szó?


Nem értem....

75. Rosa (válaszként erre: 74. - Rosa)
2011. febr. 6. 12:42

.....csak én nem tudok beletörődni....a legjobb barátnőm elment.....egy orvos hibájából....

minden nap lesem a csengőt...hátha ő jön át.../nem messze lakott.../....

Én azt vallom:minden orvos tévedhet:mert ember!

DE A NEMTÖRŐDÖMSÉG NEM MEGBOCSÁJTHATÓ!!!!!!!

És az Ő élete azon múlt!!!!!

A férje helyében beperelném az orvost!!!!!!!

Nem tudom megérteni az ilyen orvosokat!!!!

Én szociális gondozó és ápolóként dolgozom,de nem tudnám végezni a munkámat,csak szívvel-lélekkel!!!!

74. Rosa (válaszként erre: 1. - 2d1bcddaa8)
2011. jan. 29. 10:50

Szia Drágám!:)

Hátha mást is érdekel,ideirom,hogy a apuka és gyerekek jól vannak,kisebbik fiúcska télen kezdte a bölcsit,amit nagyon szeret,nagyobbik pszichológus segitségével jobban van,apuka talált munkát,amit a gyerekek mellett tud végezni,szóval alakul az életük...

73. 2d1bcddaa8 (válaszként erre: 68. - 625b4da9ec)
2010. okt. 28. 20:46
:D Pff.....
72. 2d1bcddaa8 (válaszként erre: 70. - Mothertiger)
2010. okt. 28. 20:45
íGy van!
71. 2e0264df59 (válaszként erre: 70. - Mothertiger)
2010. okt. 28. 13:51

nem olyan orvosról írtam akihez rendszeresen járok. Azok akikkel állandó kapcsolatban vagyok (nőgyógyász, háziorvos, gyerekorvos) mind maximálisak (velem, aztán biztos van olyan is akivel nem, de nem pénzelem rendszeresen őket, csupán nem "gyógyítógépeknek" nézem őket). Az akiről írtam annak hozzám 6 évvel ezelőtt volt szerencséje (ellátott szépen, de nem lépett tovább az ügyemben, ez amúgy hosszú -haragudtam rá), apukámat meg idén Szilveszterkor mentette meg. Tehát még az az elmélet sem igaz, hogy idővel belefásulnak. Az ügyeletről érkező orvosra is haragudhatnánk, de mi értelme? Műszerei a táskában nincsenek, de ha figyelmesebb és megkérdezi, hogy mi a kórtörténet akkor akár sejthette volna.

Hosszan tudnék orvosokról mesélni. Van köztük ocsmány szemétláda is az tuti.

Van még egy ilyen kettős sztorim: első szülésemnél majdnem megcsászároztak, de az osztályvezető lefújta. Hosszú és nehéz szülésem volt (sérülést is szereztem). Borzasztóan haragudtam erre az orvosra. Többek között úgy éreztem a gyerekem életével szórakozik (nem volt tökéletes a szívhangja). 2 évvel később a második gyorsan és (az előzőhöz képest) könnyen megszületett. Ekkor beláttam, hogy ha akkor nem fujja le a műtétet (szerencsére babának akkor semmmi baja nem lett, én is kihevertem a dolgot) akkor ehelyett a szülés helyett is a műtőben lettem volna. Ehhez az orvoshoz eztán sem akarok menni (pláne, hogy van egy nagyon jó dokim), de a haragom elmúlt.

Lehet, hogy velem van a baj....legtöbbször lelkiismeretes, rendes orvossal hozott össze a sors.

Szóval nehéz dolgok ezek. De ha egyszer eselteg valamelyik gyerekem oros lesz (ne adj Isten), akkor tuti a szivem szakad meg ha mindennnek elhordják ha esetleg téved.

70. mothertiger (válaszként erre: 69. - 2e0264df59)
2010. okt. 28. 10:16

Kösz, az ilyen dokiból nem kérek.

Addig kellene nekik orvosnak lenniük, amíg képesek teljes szívvel dolgozni, lelkiismeretesen, odafigyeléssel; amíg nem csak nyűgöt látnak a hozzájuk forduló betegekben, és nem csak a vastag borítékot várják (tisztelet a kivételnek)! Vajon ez az állapot kinél meddig tart?

Valamilyen szinten igaz, őket is meg lehet érteni... De a pénzért dolgozni kell, ezt mindenki tudja. Nem minimálbért kapnak, ezért pedig teljesíteni kell...


Az ortopéd szakorvosom egy arany ember, csilliárd karátos. Egy ideig elfogadta a pénzt, de már nagyon régen nem. Ezzel szemben lelkiismeretes, odafigyel, szeretik a betegei. Nem mai gyerek, de folyton viccelődik, lejön róla hogy szereti az életet és a munkáját is. Mindig tetkóért nyaggat. :)


A házidokim tőle fiatalabb, kedvfüggő, hogy hogyan szól az emberhez. Amikor jó napja van, akkor fél órákig ott tartja az embert, beszélgetős, lelkizős, lelkiismeretes, pontos. Ha szar a kedve, akkor magyarán épphogy nem sz@rja le a páciensét. Nővérem gyerekét pl. lehülyézte, engem néha a tetoválásom miatt cikiz. :P

2010. okt. 27. 14:29

akkor kicsit bőveben kifejtem: az én családomban is történetk olyan dolgok amint fortyonghatnánk a végtelenségig. Mindenféle szempontból próbáltam már közelíteni a dolgot, de ezt az egyet be kell látnom/látnunk, hogy az orvos (és minden egészségügyis dolgozó) is ember. Én nem is vállalnám ezt a felelősséget amit ők vállalnak.

Szilveszterkor apukámnak néhány percen múlott az élete. Az ügyeletes orvos tüdőgyulladásra adott neki gyógyszert, 2 nap múlva rosszabbul lett. De volt egy másik orvos aki peig épp a helyzet magaslatán volt és megmentette az életét (tüdőembóliája volt). Ez az orvos volt az aki néhány éve nem törődött az én szívritmus problémámmal. Most lelkiismeretes vagy nemtörődöm? Ez csak egy példa, mondok még ha kell, de szerintem épp eléggé elgondolkodtató.

68. 625b4da9ec (válaszként erre: 59. - 2d1bcddaa8)
2010. okt. 27. 12:35
Azt látom, hogy nem érted...
67. 2d1bcddaa8 (válaszként erre: 66. - Mothertiger)
2010. okt. 27. 12:26
Így van! itt emberek életei múlnak a diagnózison!
2010. okt. 26. 20:05
Hát persze, de ez nem olyan meló, ahol kedve szerint dolgozhat az ember... Illetve az orvos.
2010. okt. 26. 13:55

Sziasztok! Nem olvastam végig a fórumot, csak a kezdő hozzászólást. Nagyon sajnálom ami történt. Az érszűkölet alattomos betegség.

Sajnos én is elég sok orvossal találkoztam már, többségében jó a tapasztalatom. Amikor valami miatt felháborodtam mindig arra próbáltam gondolni, hogy az orvos is ember. Neki is lehet rossz napja, problémája, stb... A szomórú az, hogy ez végzetes is lehet. A rossz nem hiszem, hogy leggyakrabban nemtörődömségből származik. Szerintem mindenkivel előfordul, hogy van nap, hogy nem tud úgy teljesíteni (akár munkahelyen, akár otthon) ahogyan kellene.

64. mamcili (válaszként erre: 63. - 2d1bcddaa8)
2010. okt. 26. 11:21
de mikor és hányszor látta a doki
63. 2d1bcddaa8 (válaszként erre: 53. - Mamcili)
2010. okt. 26. 11:12
Konkrétan a kórházban azt mondta a doki,hogy nem érti hogy kerülhetett ilyen állapotba ha elötte látta orvos!
2010. okt. 26. 11:09
Nem rühellem az orvosokat! Olyan emberek mint én! Én csak azt mondom,hogy nagyon sokan közülük nem normálisan végzik a munkájukat! Pedig ők emberi életekért felelnek!
61. 2d1bcddaa8 (válaszként erre: 22. - Homokóra)
2010. okt. 26. 11:05
Ne mondjuk már azt,hogy egy lábújj feketedésnél mg nem lehet mit tenni!ha jól van kezelve!
60. 2d1bcddaa8 (válaszként erre: 18. - Mamcili)
2010. okt. 26. 11:03
Így van! Igyekszünk most mellettük állni,de hagyni kell egy kicsit őket megnyugodni!
59. 2d1bcddaa8 (válaszként erre: 19. - 625b4da9ec)
2010. okt. 26. 11:00
nem értem miről beszélsz! Én semmi ilyesmit nem írtam,viszon nonszensz szerintem,hogy a szarnak magyarán az emberre hiába bizalommal fordulnak az orvosuk felé! Nincs igazam!
2010. okt. 26. 10:27

Egy barátom mozgássérült lett és sokáig ágyhoz volt kötve a műtéte után. Felfekvése lett. Elfertőzték a kórházban,. mert hanyagok voltak, nem kötözték és tisztították rendszeresen. Utána az orvosok csak kenegettették vele mindenféle kenőccsel és fertőtlenítővel, pedig a seb már akkora volt, hogy kilátszott a csontja. Egy állatorvos mondta meg, h ezt meg kell műteni.

Másfél év után talált egy orvost, aki végre profi és lelkiismeretes volt, és megműtötte. Azóta sincs vele problémája.

Ennyit a hanyag orvosokról...:(

57. polin
2010. okt. 26. 07:07
A képeket látva, ahogy G.Á. szűlésnél valo segédkezésröl láttam, inkább elrettentene.
56. Boszy28 (válaszként erre: 54. - T.Ili)
2010. okt. 25. 23:07
na ez az!
55. Boszy28 (válaszként erre: 53. - Mamcili)
2010. okt. 25. 23:07

Hmm, nekem a szerződésemet azért nem hosszabbították meg, mert -sajnos- 3 hónapig táppénzen voltam (szívműtét, utána 6 hét lábadozás, majd kontrollok tömkelege, mire a háziorovosom azt mondta, hogy oké, mehetek dolgozni).

Munkaügyi pert meg nem mertem indítani, mert ugyebár nem ezzel az indokkal nem hosszabbították meg a szerződést, hanem azért, mert "csak" lejárt a szerződésem.

Pedagógus vagyok, benne lenne minden munkaügyis anyag a papírjaim között.

Így nem vállaltam a kockázatot a perre.

1 éve műtöttek, szerencsére semmi bajom, köszönhetően a leglelkiismeretesebb orvosoknak, akiket valaha is utamba sodort a sors (háziorvos, belgyógyász, kardiológus, arrythmiológus, neurológus...hagy ne soroljam tovább.)

Igaz, nem is hanyagoltam/hanyagolom el magam, bár nem szaladgálok lépten-nyomon orvoshoz mindenféle nyavalyával, de olyan a házidokim, hogy tényleg rá merem az életem bízni. Nem hezitál, nem röhög ki, addig nem nyugszik, amíg meg nem találja a baj kútfejét.

Sajnos hanyag orvoshoz is volt szerencsém, de időben váltottam.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook