Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sportválasztás 7 évesnek. Mozgáskoordináció javítása, a sport megkedveltetése fórum

Sportválasztás 7 évesnek. Mozgáskoordináció javítása, a sport megkedveltetése (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 26. 22:14
Rendben:)
47. CsillagTM (válaszként erre: 45. - Krisz 18)
2010. okt. 25. 23:35

az én anyum is csodálatos, csak volt, h kissé belemelegedett a bíztatásba, és kicsit szigorú volt:) azért írtam, h erre figyelni kell.

majd írd meg, h mit fogtok mozogni!:)

46. Krisz 18 (válaszként erre: 43. - Nusika74)
2010. okt. 25. 20:17
Igen, a néptánc is felmerült bennem, még ezt gondolom egy harmadik lehetőségnek.
45. Krisz 18 (válaszként erre: 42. - CsillagTM)
2010. okt. 25. 20:16

Köszi!:)

Remélem, minden jó lesz, én meg amúgy is olyan nagyon lelket ápolós anyuka vagyok!...

2010. okt. 25. 19:15
A lovaglást ajánlanám! A legjobb sport, jó mindenre amit szeretnél és még változatos is :)
43. Nusika74 (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2010. okt. 25. 15:32
Szia ,én a táncot (rock and roll,hip hop,néptánc)javasolnám vagy a lovaglást ha van rá lehetőség.Főleg ha nem érdekli a sport,a tánc fejleszti a rítmus érzéket ,a kitartást,megtanulja a kéz és láb összehangolását,és siker élménye is lesz!
42. CsillagTM (válaszként erre: 41. - Krisz 18)
2010. okt. 25. 15:21

jó mozgást!:)


még egy tanácsot, ha elfogadsz: tényleg ne erőltesd semmire. tudom, h azt érzed, h nem fogod, de történhet bármi, pl. elkezd versenyezni, tehetséges lesz...persze, kell a szigor, el kell küldeni edzésre, ha lustaságból nem akar menni, de ha azt látod, h tényleg nem esik jól a lelkének, akkor ne nyaggasd. és ha versenyen nem jól szerepel, ne szidd meg. bíztasd mindig, állj mellette szigorral, de szeretettel.


bocs, előjöttek bennem a 10 évnyi versenysport emlékei:) (pedig az én szüleim nagyon jó fejek...de néha nem veszi magán észre az ember, h túlzásba viszi a dolgot)

2010. okt. 25. 15:01

Akkor nagyjából az jön le, h nagyon jó lehet az úszás, amit egyébként szeret is, lehet, különórákat kellene belőle vennünk. A másik lehetőség, valamilyen harcművészet, ami szerintem is beleillene abba a képbe, amit én nagyjából felvázoltam, és Ti is sokan javasoltátok, de Gergőnek így látatlanban "nem tetszik", gondolatom szerint szintén jó lenne, csak nem biztos, h NEKI MOST időszerű. Arra gondolok, h erőltetni tényleg nem érdemes, mert lehet, h egy életre elveszem a kedvét tőle, holott ha a megfelelő pillanatban jön az impulzus, tényleg tetszeni fog neki és csinálja.

Amúgy szerencsére az adottságokat illetően jók vagyunk, több uszoda is van a közelben, és több harcművészeti lehetőség is. Asszem első körben lesz az úszás, mellette meg elmegyünk egy-egy karate, kung-fu, egyéb edzést megnézni.:)

40. Krisz 18 (válaszként erre: 20. - CsillagTM)
2010. okt. 25. 14:50
:D:D:D
39. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2010. okt. 25. 13:17
én a karateedzést javasolnám
38. Tücke (válaszként erre: 35. - Lencsi.)
2010. okt. 25. 13:17
tipikus pasi már most izomagyat játszik :DDDDDDD
37. Tücke (válaszként erre: 34. - Mimmo33)
2010. okt. 25. 13:16
enyém is örökmozgó de az enyém futni szeret :D csak nem tudom hogy most a télre mivel tudom majd lekötni lehet elviszem táncolni ha időm engedi majd meló melett meg ő se lesz valami nagyon fáradt
36. CsillagTM (válaszként erre: 35. - Lencsi.)
2010. okt. 25. 13:11
de aranyos :D
2010. okt. 25. 13:06
Hahó! Az én fiam 8 és fél. Fél éve úszik (azóta minden edzés után meg kell néznem mennyit szélesedett a válla :) ), heti egyszer, és heti kétszer kosarazik. Ez éppen elég a mai teljesítményorientált sulik mellé. Sztem.
2010. okt. 25. 13:04
ne hogy azt higgyétek, hogy szerintem az úszás nem jó!csak az én örökmozgómnak kevés;)
33. CsillagTM (válaszként erre: 30. - Tücke)
2010. okt. 25. 12:53
na igen, pl. a kisebbik öcsém is vízilabdássá avanzsált versenyúszóból:)
32. Tücke (válaszként erre: 29. - Mimmo33)
2010. okt. 25. 12:38
én 6évesen tanultam meg úszni és még terhesen is úszni jártam heti 3 alkalommal olyan jól éreztem magam a vízben .... ha most lenne a közelemben egy uszi tuti nem a gép előtt ülnék meg nem a gerincemet szenvedtetnm a tornákkal
31. Tücke
2010. okt. 25. 12:37
de ennyi erővel simán táncolni is ellehet küldeni .... na nem balettra hanem latinra pl az jó kis átmozgatós :D
30. Tücke
2010. okt. 25. 12:36
hát ha már megszerette a vizet és tetszik is neki ellehet kezdeni vizilabdászni elvégre az nem egy bonyolult sport... és ott is sakkozni kell hogy lőheted rá a kapura vagy kinek passzold a lasztit.... nekem volt vizilasztis oszttársam anno és eléggé szerencsétlen volt úgymond ( elég csúnyán fogalmazva) más sportokban de egyszer elmentünk egy meccsére és ott ő volt a király...
29. mimmo33 (válaszként erre: 27. - Hte23)
2010. okt. 25. 12:13
nekem az úszással az a bajom, hogyha azt nem versenyszerűen csinálja valaki, akkor az gyereknek, főleg ha az túlmozgásos, semmit nem ér.Egy idő után faltól-falig úszni borzalmasan unalmas lesz neki
28. mimmo33 (válaszként erre: 22. - CsillagTM)
2010. okt. 25. 12:11

lehet;)

de biztos hogy máshogy működik ez a lányoknál, és máshogy a fiúknál.

Oviban van úszás.Szereti, de nem látom rajta azt hogy igen, ez az ami neki kell.

Biztos, hogy előző életében hal volt, vagy valamilyen úszóhártyás, mert neki mindegy hogy kanál víz, vagy tenger;), de nem az a mozgás amitől teljesen lenyugszik.

És még lovagol is!NA ott olyan hogy rá sem ismerek;)Csak oda koncentrál, nem nyüzsög;)

27. hte23 (válaszként erre: 26. - CsillagTM)
2010. okt. 25. 12:09

Csak az uszással az a baj, hogy nem mindenhol adott a fedett uszoda, és a rendszeres edzés. Nálunk pl. hetente két alkalommal tudnak menni 1-1 órát, és akkor is sokszor tiszta klór és hypó a viz, de annyira, hogy marja a szemünket.

A küzdősport pedig általában van mindenhol, elérhető, kis költséggel, kis helyen is üzhető ha van megfelelő edző.

2010. okt. 25. 12:04

na én tényleg nem leszólni akartam a többi sportot, nekem 2 tesóm is dzsúdózott, én is balettoztam/jazzbalettoztam/táncoltam pl., csak sztem az úszás az, ami univerzális sport.


(és ott is lehet érmet gyűjteni;))


tényleg csak a kicsin múlik, h mihez van kedve, hiszen ha sportol, az már egy jó dolog!

25. hte23 (válaszként erre: 22. - CsillagTM)
2010. okt. 25. 12:01
A kempóban ha normálisan végigcsinálja az edzést akkor csavarni lehet a trikóbol a vizet.
24. d2999878ca (válaszként erre: 20. - CsillagTM)
2010. okt. 25. 12:01

:DDD


Lehet, hogy ha éppen egy másik edzőhöz, másik edzésre kerül, még most is karatézna...

23. hte23 (válaszként erre: 21. - Mimmo33)
2010. okt. 25. 12:00
IGEN! Nálunk a sulyos figyelemzavaros fiamnak is ez vált be. Tegnap jött haza Szegedről, egy agyrázkódás után, egy arany és egy ezüst éremmel. De csak lájtos számokban indult és Ő már 18 éves mult és felnőttek között. Már teli van éremmel, igy önbizalmat is erősit.
22. CsillagTM (válaszként erre: 21. - Mimmo33)
2010. okt. 25. 11:59

ezt én értem, csak direkt jó egy agyalós gyereknek, ha néha CSAK fizikailag fárasztják. addig pihenhet a kobakja.


nem akarok beleszólni. csak azt tudom, h nálunk bevált:)

21. mimmo33 (válaszként erre: 19. - CsillagTM)
2010. okt. 25. 11:57

Eszembe jutott a sakk is;)

Csak saját tapasztalatból írtam amit írtam.

Máté egy energia vámpír, és állandóan agyal:D

Gondoltam hogy elviszem focizni.De egész nap rohangál mint egy mérgezett egér, akkor még ezt csinálja az edzésen is?!Meg aztán (Senkit nem akarok megbántani!!!!!), de focizni, meg futni mindenki tud;)

Olyan valami kellett neki, ahol a fizikai energiáját és a szellemit is levezetik;)Nálunk ezért esett a választás a kempóra.

Minden edzés más.Minden edzésen mást tanul, mást csinálnak.És amikor hazajön?

Nyugodt, nem beszél egyfolytában visszajelzés nélkül;), és fáradt.Testileg, szellemileg.

20. CsillagTM (válaszként erre: 16. - Krisz 18)
2010. okt. 25. 11:53

erőltetni tényleg nem szabad. persze elviheted egy órára, nézze meg, de ha még mindig nem akarja, akkor hagyd. csak még jobban megutálná (láttam ilyet sokat).


erről eszembe jutott egy cuki sztori: párom kicsi korában be lett íratva karatéra...egy alkalommal volt csak, azt mondta nekem, h nem tetszett neki, h egész órán a bordásfalról leesést gyakorolták :D

19. CsillagTM (válaszként erre: 13. - Mimmo33)
2010. okt. 25. 11:51

hát nemtom...én mindig is "kocka" voltam, most már hivatalosan is az vagyok (matematikus :D), de sztem a szellemi beállítottság nem függ ennyire össze a dologgal:) ezzel az erővel azt is írhatnád, h sakkozzon, az is sport elvileg:)


hidd el, nincs is jobb, mint az egész napos agytorna után KIKAPCSOLNI az agyamat és úszni...mellesleg én pl. sokszor szavaltam magamban, vagy énekeltem, esetleg filóztam (már amikor nem köptem épp ki a tüdőm edzésen:D), szóval nem olyan uncsi az:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook