Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek az ellen, hogy 21 hetes terhesen ne gorcsoljek?Azonkivul hogy pihenek is kozbe, az ulomunka is besegithet? fórum

Mit tegyek az ellen, hogy 21 hetes terhesen ne gorcsoljek?Azonkivul hogy pihenek is kozbe, az ulomunka is besegithet? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 23. 12:51
Ne dolgozz és ha MagneB6 mellett is panaszaid vannak akkor kórház. Ez tapasztalat.
2008. ápr. 25. 17:01
Magne B6 és calcium,pihenés,nálam a melegvizes (nem forró!)zuhanyozás,vagy borogatás is jó hatású volt.
20. sodrak
2008. ápr. 19. 09:57
Magnézium(magneB), pihenés
2008. febr. 19. 15:08

Én is a MagneB6-t szedem, ha bekeményedik a hasam, napi 3-t is be lehet szedni, ha muszáj, nekem mindig segít.

De a doki azt mondta, napi 1 pohár bor vagy sör (sztenm leginkábba vörösbor)is méhlazító hatású, ezért javallt, és nem ártalmas. Azért én nem iszom minden nap, csak alkalmanként 1 pohárka vöröset (vérképző hatású is).

18. belle
2008. febr. 7. 09:52
Sok SOk Magne B6. Én 3x2 szedtem, mert nagyon görcsöltem. (orvosi javaslatra)
2008. febr. 1. 15:22
28-29. hétig sokat görcsöltem. Rengeteget feküdtem(féltem hogy befektetnek a kórházba szigorú fekvésre itélve- inkább otthon a saját vackomban és WC-ben). Magne-B6 számolatlanul 3-4x2. De orvos mindenképpen lásson! Azaz első!!!
2008. jan. 9. 09:24
Sürgősen menj orvoshoz. Semmi emelés, semmi takarítás. Csak fekvés!!! És szedj magne b6-ot.
15. dundy
2008. jan. 9. 08:21
Ha rendszeresek a görcseid akkor kórház.Semmi meló.
2007. dec. 1. 15:51

helló, mikor én terhes lettem- sajnos háromszor fordult elő mindhiába :'-( - én is görcsöltem az első trimeszterben, és kaptam a nődokimtól kálcium-magnézium kapszulát.

Így el is múlt.

13. ildiko0914 (válaszként erre: 12. - 8a56714769)
2007. nov. 26. 12:46
En most 37 hetes terhes vagyok, es kb ket hete adtak magneb6-ot, azota szedem, de mig kissebb voltam nem adtak
2007. nov. 26. 08:34
Nálunk minden kismamival szedetik a magneb6-ot.Nagyon jó izom lazitó és pontosan azért kell szedni hogy ne keényedjen a hasad.
2007. aug. 17. 10:43
Szedj Magne B6-ot! A tesóm is 21 hetes, és azt szedi görcsök ellen. Az orvost kérdezdd meg azért előtte! Vizsgálat sem árt! Nehogy baj legyen!
10. ildiko0914 (válaszként erre: 9. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 14. 18:02
Ez a gorcs olyan mikor bekemenyedik az egesz hasam, es altalaban akkor tapasztaltam, amikor tobbet dolgozom
2007. aug. 10. 17:30
A meh tartoizmainak nyulniuk kell, ez is okozhat a menstruacios gorcsokhoz hasonlo fajdalmat.
8. 3a0842d373 (válaszként erre: 4. - Ildiko0914)
2007. aug. 10. 13:31
Magnéziumot nem javasolt a nőgyógyászod? Oldja a simaizmok görcsét, ami a méhizomzat is. És emberbarátibb megoldás egy kismamának, mint a görcsoldó. Tablettában vagy pezsgőtabiban kapható. Meg kellene beszélni a dokiddal.
2007. aug. 10. 12:38
én az első babámmal végig görcsöltem nekem a nőgyogyász nospát javasolt sőt ha még tudsz hasra feküdni (még az is bevállt nekem)
2007. aug. 10. 12:26
Szia szerintem ha ilyen van mindenkép vissza kellene menned a dokihoz nehogy baj legyen és igen is nézzen meg és ha kell fektessenek be,tudom nem olyan nagy élvezet a korház de én már vesztettem el babát és most 22.hétben vagyok és nekem is feküdnöm kell igaz otthon de ha kellene korházba is feküdnék csak,hogy rendben legyen a pocaklakom!!Nem lesz baj pihenj sokat
5. Elviracska (válaszként erre: 4. - Ildiko0914)
2007. aug. 10. 11:43

A második terhességemmel első perctől görcsöltem,ezért majdnem 9 hónap korházi nyugalomra kényszeritettek..:(((gondolhatod mennyire nemvolt ez kézenfekvő...

Sajna egész terhességem alatt azt mondták a méhemtől görcsölök,és feküdni ,meg nyugatokat kell szedni...

Végül a szülésem után is jöttek a görcsök,és teljesen más problámam volt minek semmi köze nemvolt a méhemhez...

Ezért kérdeztem ,hogz tudják-e az okát ,mitől vannak a görcsök....mert sok esetben valóban veszéjeztetett a terhesség ,de akkor valóban sok-sok pihenés,és fekvés segit kihordani a terhességet...

9 Hónap bentfekvés alatt sokat láttam ,hallottam,minden esetben más áll a háttérben...

Jobb most idejében pihenni,és vigyázni a kis pocaklakóra...

4. ildiko0914 (válaszként erre: 2. - Elviracska)
2007. aug. 10. 11:23
Igen jarok rendszeresen orvoshoz,es azt tapasztaltam mikor tobbet dolgozom, ezalkalommal pl a konyhaban eltevesek stb, akkor ereztem azt hogy gorcsolok, tehat ha tobbet mozgok,csak idegesit mert az elozo terhesseggemmel 7 honaposan kezdtem el gorcsolni es a korhazat is megjartam , ettol tartok most is, a nogyogyaszom gorcsoldokat irt fel, amit 10 napig kell szednem, hiaba a trukkom nem valt be, ugyanis azon a napon amikor vizsgalatra kellett mennem semmit nem csinaltam csak fekudtem az agyba de ugylatszik nem volt eleg
3. Linn
2007. aug. 10. 10:51

Én annakidején Panangint szedtem, de ezt csak vényre adják. Beszélj a nőgyógyászoddal, biztosan ír majd fel valamit. Pihenj minél többet, és ne emelj nehezet! Ja, és a sok gyaloglás is okozhat görcsöket!

Vigyázz magadra!

2007. aug. 10. 10:47

Szia

Sok okozója lehet a görcsöknek...


Jártál orvoshoz,tudod mitől vannak a görcsök?

2007. aug. 10. 10:46
Mit tegyek az ellen, hogy 21 hetes terhesen ne gorcsoljek?Azonkivul hogy pihenek is kozbe, az ulomunka is besegithet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook