Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg kötelező már a bárányhimlő elleni oltás? fórum

Tényleg kötelező már a bárányhimlő elleni oltás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
febr. 4. 10:55
Mostmár kötelező
116. ropcsike (válaszként erre: 115. - Talian35)
2010. okt. 26. 21:12

Hali!


Tökéletesen igazad van!

Lassan egyre többen belátják!

Aki nem veszi a fáradságot, hogy utána nézzem egy-két információnak, azokat sajnálom.

Ne félj, nem sokára háború lesz!


Üdv: Röpcsike

115. Talian35 (válaszként erre: 113. - Costarika)
2010. okt. 26. 21:03

Nem feltétlen agymosás :-)) Pénz beszél, kutya ugat :-)


Amúgy a tendencia forditott, mert egyre több orvos lesz oltásszkeptikus.

2010. okt. 26. 20:51

"Évek óta megrögzötten oltásellenes vagyok. A legkevésbé sem kérdéses számomra, hogy az oltás tisztességtelen eljárás, amely ráadásul káros is."


Mahatma Gandhi

jogász, India politikai és spirituális vezetője, az indiai függetlenségi mozgalom vezéralakja

113. costarika (válaszként erre: 111. - Talian35)
2010. okt. 26. 17:03
Jaj nem kell már minden mögött valami rosszat látni...én is jártam jó pár továbbképzésen és képzeld, van amiben teljesen megváltozott a véleményem, mert be kellett látnom, hogy az a megoldás jobb, sőt tapasztaltam is, hogy hatékonyabb. Nem minden továbbképzés jár agymosással.
2010. okt. 26. 16:21

nekem soha egy orvos sem mondta, hogy oltassam ba magam mikor megkérdeztem

pedig mostanába kezdett érdekelni

111. Talian35 (válaszként erre: 110. - Tündér74)
2010. okt. 26. 16:10
Megpuhitották :-DDDDD
110. tündér74 (válaszként erre: 100. - Talian35)
2010. okt. 26. 15:54
Igen ez igaz.:) Pl. a mi gyermekorvosunk kb. 3 évvel ezelőtt még igen ellenezte egyes ajánlott védőoltások beadatását. Azóta már jópár képzésen részt vett és igencsak megváltozott a véleménye.
109. 600ea84375 (válaszként erre: 97. - Tündér74)
2010. okt. 26. 15:35
Igen, sajnos megoszlik a véleményük. Ezért kell nekünk összepakolni a saját véleményünket. Nem is értem miért folyik vita erről :) Ki hogyan látja jónak, úgy tesz. Egyik ember beadatja, másik nem. Olyan eltérőek vagyunk mi emberek, olyan jó lenne, ha megértenénk azt, hogy nem mindenki ért velünk egyet...
108. costarika (válaszként erre: 106. - Talian35)
2010. okt. 26. 15:15
Lehet, hogy azért van mellékhatások közt, mert ez lényegében legyengített kórokozó, ami szintén megbújhat az idegdúcok mellett és egy immungyengeség aktiválhatja. Mivel a gyerekek immunrendszere még alakulóban van, gondolom ezért alakulhat ki az oltás után. De akik gyerekként átestek a fertőzésen, felnőttként még lehetnek övsömörösek. Persze ez nagyon ritka eset. Az a kislányka meg oltás nélkül lett övsömörös. Tehát nála az egyszerűnek hitt bárányhimlő fertőzés okozta.
107. costarika (válaszként erre: 96. - 600ea84375)
2010. okt. 26. 15:09

Persze mindenképpen így van. Az én dokim is gyorsan beoltatta a családját, hogy több pénzt kapjon tőlük.

Szerintem gyógyszert se szedj, mert tudod, azért is pénzt kap a dokid, ha felírja neked. Sőt azért írja, hogy rászokj és még betegebb legyél.

Ha lehet, ne írj már ekkora betűkkel, mert én sem "kiabálok". Meg ez nem egy nagy vélemény.

106. Talian35 (válaszként erre: 104. - 5e48d37001)
2010. okt. 26. 15:08

Értem persze, igy egész más! Nálunk apuka halt meg majdnem gyerekkorában igaz az oltástól, pertussis összetevő miatt és aztán én is sok orvossal beszéltem hogy gyereknél örökölhető-e vagy hajlamos lehet-e (mivel az egyiknek volt légzéskimaradása a kórházban) és aztán persze kiderülhet, hogy nálunk is lehet hajlamositó tényező, jobb a békesség.


Azt nem tudom hogy az övsömör ellen véd e az oltás mivel elég ellentmondóak az állitások, és amin meglepődtem, hogy az ogyi betegtájékoztatóban szerepel az oltás utáni reakciók között az övsömör. Szóval elég fura.

105. 5e48d37001 (válaszként erre: 104. - 5e48d37001)
2010. okt. 26. 15:01
Ja és 2x fogja kapni az oltást,azért,hogy ha jön egy agresszív törzs ne kapja el,mert 1 oltás ,nem biztos,hogy elég.:S
104. 5e48d37001 (válaszként erre: 103. - Talian35)
2010. okt. 26. 14:45

Igen a gyerekorvosunk szerint a hajlam örökölhető.Nem biztos,hogy beteg lesz tőle,de mivel már vol egy ilyen eset a családban ne kockáztassunk,amúgy ő senkinek nem javasolja az oltást.

Elvittem a tesóm papírjait és azonnal adta is a receptet,elméletileg nem lesz az oltástól baja,max. 1-2 pötyi.Az övsömör ellen is véd elméletileg,gyakorlatilag úgyis felnőttkorbn derül ki,hohy védeni fog vagy sem:)Úgyhogy oviszünetben megyünk is.

103. Talian35 (válaszként erre: 102. - 5e48d37001)
2010. okt. 26. 14:37
Értem! Akkor ez is örökölhető genetikailag (mármint a hajlam)?
102. 5e48d37001 (válaszként erre: 101. - Talian35)
2010. okt. 26. 14:31

Nem utána alatta.

Kijött az agykérgen a vírus,utána a testen mindenhol.

Vírusos agykéreggyulladást okozott, az agyvízben kimutatták a herpeszvírust.A szövődmény jobb oldali bénulás és epilepszia lett,volt egy átmeneti károsodás is,teljesen megvakult és elfelejtett beszélni,de ez helyrejött szerencsére.

9 hónapig volt a nővérem a szegedi gyermekklinikán,az eset fel lett jegyeze és tananyagként oktatják az egyetemeken.

Borzasztó,az egész,mi vagyunk az az 1%:(

Ezért adatom be a kislányomnak,de még mindig dilemmázok egy kicsit..de a vége az lesz ,hogy beadjuk.

101. Talian35 (válaszként erre: 99. - 5e48d37001)
2010. okt. 26. 14:06

Bárányhimlő után kapta szövődményként vagy hogy?


Én igazából egyet nem értek teljesen, hogy ha bárányhimlő ellen kell védenie és az övsömör virusa is ugyanez, akkor hogy okozhat az oltás övsömört?

100. Talian35 (válaszként erre: 97. - Tündér74)
2010. okt. 26. 14:04

Miért sajnos? :-))


Az egyik képezi magát, olvas, tájékozódik a nagyvilágból - a másik meg ül a fenekén :-)

99. 5e48d37001 (válaszként erre: 96. - 600ea84375)
2010. okt. 26. 14:01
A mi gyerekorvounk senkiek nem javasolja a védőoltást,csak nekünk,mert a tesómnak agykéreggyulladást okozott ez a herpeszvírus,és 40 éve beteg emiatt.Amúgy én sem adatnám be.
98. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - 600ea84375)
2010. okt. 26. 13:56
Nem kötelező,de én befogom adatni a gyerkőcönek,már meg is van a recept.
97. tündér74 (válaszként erre: 96. - 600ea84375)
2010. okt. 26. 13:08

Először is nyugi.

Másodszor pedig nem minden orvos van az oltás mellett. Sajnos az ő véleményük is megoszlik a témában.

2010. okt. 26. 12:54
AZ ORVOSOKAT A GYÓGYSZERGYÁRTÓK PÉNZELIK, PERSZE, HOGY AZ OLTÁS MELLETT VANNAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
95. Talian35 (válaszként erre: 94. - Costarika)
2010. okt. 26. 10:27

Pontositanék, korábban én is oltattam (volna) mindennel a gyereket, ha nem szól a gyerekorvos, hogy stopp :-) Egyszerűen értelmetlen, feleslegesen terheli az immunrendszert - mire is való, ha minden munkát "elveszünk" előle?

Az oltás nyújtotta védelem szép és jó, csak az ember kénytelen jóval szélesebb perpektivából szemlélni a dolgokat - és nem csak szimplán úgy, hogy véd-e vagy sem. Igen, véd. Viszont, ahogy olvasható pl. a hivatalos betegtájékoztatóban, övsömör alakulhat ki. Tehát megvédjük a gyereket egy betegségtől, viszont generáltunk helyette egy másikat - hurrá?!

Rotavirus: van még sok más virus, ami hasonlóképpen kiüti az embert, calici és társai, csak hogy a legismertebbeket soroljam. Persze zömében a rota lesz a felelős, hisz az ellen van oltás, azt kell eladni (calici ellen nincsen).

Övsömörös kislány: tévhit, hogy a Varilrix véd ellene, sőt, attól alakul ki.

TBC: óriási tévhit, hogy a csecsemőkorban beadott oltás véd a felnőttkori tbc ellen! NEM véd. Kizárólag a gyerekkori TBC ellen adják, és a gyerek ha esetleg 1 éves koráig nem kapta meg akkor be sem adják később! Azt hiszem nem véletlen! Ahogy valaki bekopizta a német ÁNTSZ oldalról is az erre vonatkozó adatot, külföldön nem adják, nem bizonyitott hogy véd + mellékhatások gyakoriak. Hurrá. Tehát még egy oltás, ami csekély eredménnyel de sok kockázattal jár?!

94. costarika (válaszként erre: 93. - Talian35)
2010. okt. 26. 09:45

Miért kellene itt bárkinek is számszerűen és pontos tanulmányokkal bizonyítania, hogy valóban szükségesek lehetnek a védőoltások?

Én sem tudok ilyen adatokkal szolgálni, mivel ennyire pontosan nem néztem utána és nem is foglalkozom járványtannal. De miért is gond, hogy néhányan hiszünk az oltások nyújtotta védelemben? Miért vagy ennyire ellene?

A bárányhimlő elleni oltás nem nyújt 100%-os védelmet a betegség ellen, de ha kialakul enyhébb lefolyású lesz.

A többi kisgyermekkori oltásról a tapasztalataim amit a környezetemben láttam: egy sima influenza következtében a gyerek alig tud járni, beszélni, nem lesz soha önellátó. Orosok szerint egy oltás megelőzhette volna ezt. Szomszéd gyerek kórházba került, mert a rotavírus miatt 12-ről 8kg-ra fogyott. És az előző hsz-ban említett övsömörös arcú kislány sem hinném, hogy megköszöni majd a szüleinek, amiért nem kapott védőoltást. Anyu nagybátyja nem kapott tetanusz elleni védőoltást, meghalt(akkor még nem volt ellene oltás), mert egy rózsa szúrta meg.

Persze az oltásnak is van kockázata, de épp ezért lehet eldönteni hogy beadatod-e a nem kötelezőket.

Továbbá az a vírus, ami a mi gyerekkorunkban volt, már rég nem ugyanaz, mint most, mert a vírusok folyamatosan változnak, sőt a TBC elleni védőoltás is kezd megkérdőjelezhetővé válni, mert annyit változott már a baktérium az évek során, hogy a régi oltottak védelme is csökkent. Szóval ezért írnak sokszor kb. 5 évet az oltóanyag nyújtotta védelemre. Az meg, hogy gyerekkorban átestél a bárányhimlőn, semmit sem jelent, felnőttként újra elkaphatod.

93. Talian35 (válaszként erre: 90. - Lola81)
2010. okt. 25. 18:20

Bizony bizony!


De amig csak azt hallod, hogy egy-egy betegségbe "rengetegen belehaltak", ugyanakkor számszerű tényeket nem közölnek, addig képes az ember azt hinni, hogy kis hiján kihalt a föld...

92. lola81 (válaszként erre: 91. - 600ea84375)
2010. okt. 25. 18:05
Örülök, hogy nem csak én vagyok "lázadó"!;)
91. 600ea84375 (válaszként erre: 90. - Lola81)
2010. okt. 25. 17:59
Mennyire egyetértek!!!
90. lola81
2010. okt. 25. 17:51
Azt nem tudom megérteni egyébként, hogy miért nem gondolnak bele az emberek jobban a dolgokba?! Az oltás nem csak egy szúnyogcsípés, hanem komoly immunológiai beavatkozás! És ezt nem én találtam ki! Basszus a vérkeringésbe jutattnak vírusokat, ezzel együtt formaldehidet, alumíniumot olykor egy kis higanyt is! Épp ember ezt a bőrére sem kenné ezeket, nem hogy bele az izomba egyenesen!
89. lola81 (válaszként erre: 64. - Hancsalean)
2010. okt. 25. 17:41

Én pl. az MMR oltást 3 éves kor alatt biztos nem adatnám be, ahogy mondjuk a Di-Per-Te oltással sem 2, 3, 4 hónaposan traktálnám a gyerekem fejletlen immunrendszerét!

De a fejlett országoktól még messze vagyunk ezen a téren (is)!

2010. okt. 25. 14:22
azt tudom, hogy a 20 éves hugomat sokkal jobban megviselte mint az 5 éves öcsémet:(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook