Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Praktikus babás tanácsok egymásnak fórum

Praktikus babás tanácsok egymásnak (beszélgetős fórum)


2010. febr. 18. 11:20

Sziasztok!!!


Magánbölcsi nyitásán gondolkozom.

Egészen pici kortól, akár újszülöttkortól szeretném vállalni a Kicsiket, például azért, mert egészen pici babákat szinte sehol nem fogadnak, és azért, mert ha magamból indulok ki, én biztosan szívesebben bíznám akár 1-1 órára is a babámat bébiszitter helyett egy ilyen intézmény szakképzett dolgozóira.

A felszerelés mindenből professzionális lenne, legjobb minőségű, gyönyörű, sok játékkal (fajátékok, kreatív, készségfejlesztő játékok), sok mesekönyv, dvd mesék (persze korlátozott tv előtt üléssel :), zene, tánc, mozgás, torna, sporteszközök stb.

Étkeztetés reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, gyümölcsök, korlátozott édesség, aki igényli, vitaminok. (Mindenből egészséges termékek. )

Az egészet egy nagy lakásban képzelem el, gyönyörű dekorációval, mintha a mesékbe csöppennénk. :)

A felszerelések között minden lenne, tényleg minden, pl. cumisüvegek, cumik, sterilizáló gépek, légzésfigyelő a kicsi babáknak, etetőszék, babakád, babahinta, babahordozó, komp, járóka, stb. , stb.

Még kis tartalék ruhácskák is, ha valakit "baleset" érne. :)


Mit gondoltok? Lenne rá igény, kedves szülők? :)


És még egy fontos kérdés, ti mennyit áldoznátok egy ilyen szolgáltatásra havonta?


Írjatok! :)

Előre is köszi :)


Ja. . . és helyszín valószínűleg Budapest.

De javasolhattok mást is, olyan helyekre gondolok, ahol nem tudják biztosítani a bölcsiben való elhelyezést, sok a gyermek, stb.

2010. febr. 9. 08:07

Kár, hogy ez a topik itt megállt. Tényleg hasznos lehet egy ilyen oldal akár gyakorlott kismamák számára is. Hiszen azt mondják, minden gyerek más. :)


Ha sír a baba, nézd meg alaposan. Nekünk volt olyan, hogy egy hajszál volt a lábujjára tekeredve és elszorította azt. Csak azt esti fürdetésnél vettük észre s már lila volt a lábújj.

2007. aug. 10. 08:32
A zokninál nekem jobban bevált a kis textilcipőcske. A zokni vagy lejön seperc alatt alábáról, vagy vágja, nagyon elvétve lehet jót kapni. A kis textilcipőben pedig nem az ami olyan, mint egy pata, hanem aminek a széle ott, ahol a normál cipő talpa kezdődik, ott be van szegve, s ettől formája van, nem bumszli.
2007. aug. 10. 08:30

kezdem is.

A legszebb legaranyosabb kisruhák bizonyultak számomra a legkevésbé bababarátnak.

Ha gallérja van, akkor a pici szájához ér, felgyűrődik, hiába van kivasalva. Ez vagy csikizi és amiatt zavarja, vagy azt hsizi, hogy cici, s a szopóreflex miatt enni szretené, s emiatt nyugtalan.


Ami megkötős, annak előfordult, hogy elég vastag volt a szalagja. Ami csak akkor tűnik fel, mikor az újszülött ráfekszik. Volt amit emioatt rűá sem adtam.


Nagyon aranyosak a kis pólók, rékilk, kisingek, és hasonló darabok, de ahogy kézbevesszük a picit, vagy ahogy helyezkedik, mozog, úgy felgyűrődnek a derekánál, és ez szeruintem nagyon kényelmetlen lehet számukra. Szinte csupa ilyet vásároltam be, és ott állnak, mert örökké húzgálnom kellett a derekán, így mostmár rá sem adom, csak a bodyt.


Bodyból azok alegjobban kihasználhatóak, amik nemcsak hosszában nyúlnak, hanem keresztben is. Sokkal kisebb tortúrával lehet öltöztetni őket, és akkor is rájuk adhatóak még, amikor az ugyanakkora de kevésébé nyújtható anyagút már kinőtte.


Legjobb, amit nem kell a nyakán áthúzni, mert elöl végiggombos, hiszen azt nagyon utálják, mert a szülőcsatornát juttatja eszükbe, ezért sokszor sírnak is amikor az öltöztetés ezen fázisához érünk velük.


Egyelőre enniy jutott eszembe, én ezeknek anniyra örültem volna, ha valaki előre szól, egy rakat felesleges ruha maradt ki.

2007. aug. 10. 08:18

Arra gondoltam megoszthatnánk egymással azokat a tapasztalatainkat, amik a kisbabánkkal kapcsolatban praktikusnak bizonyultak, és jó lett volna, ha már előzőleg tudtuk volna.

Minden területen gondolom, ami újszülöttel, csecsemővel, de akár a várandóssággal is kapcsolatban áll.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook